Pasikowského film Psi byl pro mne při svém uvedení na obrazovce ČT zjevením a jeho hrdina Franz Maurer (vynikající B.Linda), bývalý estébák přeložený ke kriminálce a řešící se stejně postiženými kolegy případ obchodu s amfetaminy, se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav 90.let. Vida, jaké umějí v sousedním Polsku točit filmy! Dramatické, akční a přitom jakoby mimochodem reflektující neradostný „porevoluční stav“, který byl typický pro všechny země bývalého východního bloku. A.Wajdu prý znechutila opilecká scénka, v níž si Pasikowski dovolil zparodovat jeho Člověka z mramoru, ale to nic nemění na skutečnosti, že Psi jsou ukázkou autorského filmu, který nekulhá ani po stránce scénaristické, ani režijní.(22.1.2007)

Velmi dobré. Ve filmu je cítit revoluční zápal a bahno začátku 90. let, kdy se estébácká mafie snažila ovládnout všechno a nebrala si servítky. U nás to bylo určitě podobné, jenom nikdo nebyl schopen o tom natočit smysluplný film. Wladyslaw Pasikowski je skvělý režisér, jeho filmy mám moc ráda. Psy jsem stále odkládala, protože jsem neměla náladu na špínu, o které film je. Ale čas dozrál a moc se mi líbil. Také vyzdvihuji skvělé obsazení, co herec, to velké jméno. Janek od tankistů hraje v poslední době samé negativní postavy. I zde se vyznamenal.(20.5.2020)

Władysław Pasikowski je pro mě ještě lepší scénarista než režisér a docela nechápu, proč tady není uveden i jako scénarista. WP do filmu dokonale otiskl stopu tehdejší doby a i když třeba některé scény jsou jak z brakového béčka, jako celek to na mě působí velmi, velmi věrohodně. Boguslaw Linda tady hraje postavu poldy, který na mě působí všelijak jen ne dobře, tedy až na vyjímku jeho vztahu k prostituce to byla linka, která z něj přece jen ve finále dělala frajera. A ano, taky bych chtěl, jednou zvednout telefon a tam by se ozvalo žensky svůdné "mňau" , ale jinak je to chlapácká dobře zachycená dobovka, kde se zesere všechno co jde.(29.4.2019)

Konečne som natrafil na reálnu, drsnú kriminálku zo skorumpovaného prostredia policajtov a nemilosrdného života gangstrov, ktorá je mentalitou a vlastne celým príbehom blízka tuzemskému chápaniu, tunajším pomerom. Zmena režimu v krajinách východného bloku a jej dopad na prácu bývalých členov poľskej UB, na ich životy, na ich budúcnosť. Skvelý nápad, reálne určite možný nielen v Poľsku. Réžia je stabilná, na atmosfére a napätí mala nemalý podiel hudba. Vedľajšie postavy trošku zaváňajú ochotníckym herectvom, Boguslaw Linda a Marek Kondrat však predviedli, že ozajstní gangstri a drsní policajti sa dajú zahrať aj v obyčajnom filme, ktorý určite nemal také ambície, aby mu patrili tak vysoké hodnotenia a recenzie. Nebyť slabšieho rozjazdu, určite by si film došiel do cieľa pre plné hodnotenie aj odo mňa. Snáď sa niekedy dostanem aj k pokračovaniu. 85%.(20.3.2009)

Poláci natočili v roce 1992 akční film Psy, u nás vznikla o rok později Nahota na prodej- to mluví za všechno. K snímku jsem se dnes dostal poprvé a nestačil jsem se divit. Po celé téměř dvě hodiny jsem se velice dobře bavil, protože příběh měl hlavu a patu a evidentně vycházel z poměrů, na které si kupodivu pořád jasně vzpomínám. Nebýt některých méně povedených trikových záběrů a slabších hereckých výkonů v jistých vedlejších rolích, klidně bych film i opětkoval.(15.8.2020)

• - Slovo "kur*a" je ve filmu použito 360x. (Robspierre)