Władysław Pasikowski je pro mě ještě lepší scénarista než režisér a docela nechápu, proč tady není uveden i jako scénarista. WP do filmu dokonale otiskl stopu tehdejší doby a i když třeba některé scény jsou jak z brakového béčka, jako celek to na mě působí velmi, velmi věrohodně. Boguslaw Linda tady hraje postavu poldy, který na mě působí všelijak jen ne dobře, tedy až na vyjímku jeho vztahu k prostituce to byla linka, která z něj přece jen ve finále dělala frajera. A ano, taky bych chtěl, jednou zvednout telefon a tam by se ozvalo žensky svůdné "mňau" , ale jinak je to chlapácká dobře zachycená dobovka, kde se zesere všechno co jde.(29.4.2019)

Dva roky po revoluci Pasikowski timto akcnim spektaklem nakopal prdel vsem pochybovacum, ze v Evrope nemuze vzniknout akcni film srovnatelny s Hollywoodskou produkci. Nejde jen o vizualni podivanou, ale pribeh ma navic (na rozdil od vetsinytech hollywoodskych) hlavu a patu a rovnez lze ocenit rychlou reakci na spolecensko-historicke udalosti. Tesne po revoluci to tu opravdu v podsveti musel byt pekny cirkus. Atmosfera je dokonala. Michal Lorenc jako skladatel filmove hudby nezklamal snad nikdy. Role jsou obsazeny nejlepsimi herci sve doby, staci se nahoru kouknout na vypis. Film jsem puvodne videl s prisernym ceskym dabingem, nedavno jsem si ho dal znovu v originale, coz mu dalo lepsi rozmer. Mnau.(22.11.2011)

Polskou kinematografi uznávám, jako velmi dobrou , ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem žasnul jak se v post socialistické filmové tvorbě mohl objevit takový skvost,naturalistický,temný a realný příběh až mi běhal mráz po zádech (ne že by tam byla krev , ale z toho že to nejspíš tahle funguje ve všech bývalých soc.státech) a najednou jsem vystřízlivěl z porevoluční sametové euforie a díval jsem se na politické dění z jiného úhlu pohledu. Takhle "nakopnout" mě ještě dokákázal jen Tarantino. Dodnes cítím jak mi výpověď této filmové lahůdky zalezla do podvědomí.(9.7.2011)

Snímek, který evokuje asi situaci všech bývalých socialistických republik. Přerod policie,kdy jedni zůstanou na straně zákona a ti druzí na straně zločinu. Snímek tahnou dvě herecké osobnosti Linda-Kondrat a myslím,že ho táhnou skvěle. Snímek je syrový,má patřičnou zmatenou atmosféru té doby a vynikající hudba ( Michal Lorenc) to jen dokresluje. Snímek se stál fenoménem a kultem nejen v Polsku. Ve své době se takovým stal i pro mě.(10.1.2010)

Konečne som natrafil na reálnu, drsnú kriminálku zo skorumpovaného prostredia policajtov a nemilosrdného života gangstrov, ktorá je mentalitou a vlastne celým príbehom blízka tuzemskému chápaniu, tunajším pomerom. Zmena režimu v krajinách východného bloku a jej dopad na prácu bývalých členov poľskej UB, na ich životy, na ich budúcnosť. Skvelý nápad, reálne určite možný nielen v Poľsku. Réžia je stabilná, na atmosfére a napätí mala nemalý podiel hudba. Vedľajšie postavy trošku zaváňajú ochotníckym herectvom, Boguslaw Linda a Marek Kondrat však predviedli, že ozajstní gangstri a drsní policajti sa dajú zahrať aj v obyčajnom filme, ktorý určite nemal také ambície, aby mu patrili tak vysoké hodnotenia a recenzie. Nebyť slabšieho rozjazdu, určite by si film došiel do cieľa pre plné hodnotenie aj odo mňa. Snáď sa niekedy dostanem aj k pokračovaniu. 85%.(20.3.2009)

• - Slovo "kur*a" je ve filmu použito 360x. (Robspierre)