Bývalí příslušníci polské UB (obdoba české StB) jsou po zhroucení socialistického systému začleňováni do řad běžné kriminální policie. Hlavní hrdina Franz (B. Linda v životní roli) hledá po rozpadu manželství s dcerou ministra, na kterém postavil svou kariéru, nový životní smysl. On a jeho kolegové se stávají členy speciální jednotky pro boj s organizovaným zločinem s narkotiky. Jejich první konfrontace, jako pro bývalé špehy a úředníky, dopadá naprostým fiaskem. Rozčarovaný Franz najednou zjišťuje, že bojuje zároveň proti bývalým kolegům, kteří se uměli dostat ihned na druhou stranu barikády. Přeběhlíci si ovšem žádné servítky neberou...

Naturalistický, znepokojující a hodnověrný snímek režiséra W. Pasikowského je sondou do drsné a divoké porevoluční doby. Film byl oceněn na filmových festivalech v Gdyni a Manheimu. (Ygnor)

Lukoboss

Jak tady píše nejeden hodnotící, kéž bysme měli takhle otevřenou reflexi počátku devadesátek, protože to, co vidíme u našich sousedů v tomhle snímku, se dělo pochopitelně i u nás! Je to dost drsný, poměrně pochmurný a nepříjemný, nicméně je to taky neuvěřitelně neuhlazený, neučesaný. Chvílema se tam až moc mluví, celkem se to motá tak nějak zvláštně mezi všema postavama, kde si nejste úplně jistí, kdo je padouch a kdo ten dobrej. Ale pravdou je, že Poláci tady nastavili laťku jejich kriminálek, protože v tomhle žánru jsou o dost dál než naše kinematografie. ()

Eruntano

Asi nejsilnější akční krimi drama, co jsem viděl. Je řemeslně dokonalé, schopné maximálně vytěžit všechny žánrové postupy a samozřejmě též geniálně zahrané do poslední figurky. Na piedestal ho ale staví především příběh, ve kterém se mrazivým způsobem odráží temné stránky přechodu do postsocialistického režimu. Kde berou Poláci schopnost tak bravurně filmem reflektovat svoje dějiny, i ty nejaktuálnější, je mi záhadou. Asi od pánaboha (což by vysvětlovalo, proč mi to tak zoufale neumíme). Psy se kvalitou, atmosférou a stylem vyrovnají jakékoli Hollywoodské kriminálce. Vedle jejich autenticity ale cokoli amerického vypadá jako neškodné děcko. Scéna, kdy bývalí namachrovaní "estébáci", po revoluci přidělení ke kriminálce, poprvé v životě narazí na skutečné zločince, je nezapomenutlná jako skvostně zrežírovaná akce, i jako kurewsky trefná metafora. Film bez mě známé konkurence. ()

jednaveta

Pochmurný polský neonoir z prostředí bývalých estébáků, kteří se snaží stát opravdovými policajty a opravdovými gangstery. ()

marttaN

Tak tomuhle říkám podařený nímek, herecké obsazeni na jedničku, snenář paráda, tolik cool hlášek,že se to nedá ani spočítat a to všechno natočeno v 1992 roce!!! No co my máme Nahotu na prodej, Poláci mají Psy. :-D ()

harycek

Polskou kinematografi uznávám, jako velmi dobrou , ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem žasnul jak se v post socialistické filmové tvorbě mohl objevit takový skvost,naturalistický,temný a realný příběh až mi běhal mráz po zádech (ne že by tam byla krev , ale z toho že to nejspíš tahle funguje ve všech bývalých soc.státech) a najednou jsem vystřízlivěl z porevoluční sametové euforie a díval jsem se na politické dění z jiného úhlu pohledu. Takhle "nakopnout" mě ještě dokákázal jen Tarantino. Dodnes cítím jak mi výpověď této filmové lahůdky zalezla do podvědomí. ()

kamals

Pasikowski je verozvest, obsazeni je hvezdne, muzika genialni, hlasky v Polsku kultovni. Nebudu opakovat dalsi komentujici, toho by cz/sk reziser nedokazal natocit jeste ani letos na jare. ()

zigy

Tady nefunguje skoro nic. Zbyl jen pokus o načrtnutí prohnilé estébácké policie, která po převratu spolupracuje s gangstery. Hodně špatný film. ()

Saxos

Taková Sametová krimi po polské přeměně soudružských kabátů. Klady: rok vzniku nic neubírá a ani moc nezkresluje porevoluční Polsko. Závěr: doporučuji a jdu sledovat Psy 2 i 3. ()

Dvojirakri

Poláci se za dobou převratovou ohlédli velmi brzy a nejen v kinematografii jsou mnohem dál než my dnes. U nás s velkou slávou vznikly Devadesátky, ale co doba kdy se likvidovaly spisy, měnili se soudci, nebo střídali policisté v útvarech? Co bývalé Lidové milice? Co pohraničníci, co se s těmito jednotkami a jejich členy stalo? Olmer, Svoboda a další, kteří měli na to v tomto směru natočit podobný film jako jsou polští Psi šli svými cestami a česká společnost se prakticky až do konce milénia opíjela nabytou svobodou, přepisovala dějiny nebo nadávala na soužití s nácky/Romy nebo prozřívala z evropské reality. Ale za činy doby kdy se ten chleba skutečně lámal se neohlédl nikdo. Dnes už je na to pozdě. Už jen za tu odvahu si tento snímek zaslouží absolutorium. ()

moorks

Snímek, který evokuje asi situaci všech bývalých socialistických republik. Přerod policie,kdy jedni zůstanou na straně zákona a ti druzí na straně zločinu. Snímek tahnou dvě herecké osobnosti Linda-Kondrat a myslím,že ho táhnou skvěle. Snímek je syrový,má patřičnou zmatenou atmosféru té doby a vynikající hudba ( Michal Lorenc) to jen dokresluje. Snímek se stál fenoménem a kultem nejen v Polsku. Ve své době se takovým stal i pro mě. ()

mdf

Možná v 90.letech to byl trhák,ted už je to jen slabí odvar akčního žánru.Ale o proti našim sračkám ,co se točí u nás,je to dobrý film. ()