Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Yoda sama

Nikdy by som nepovedal, že budem s takou sentimentálnou chuťou spomínať na originál, ktorý je oproti tomuto úprimná akčná pecka ktorá sa na nič nehrá. Veď dokonca aj ten posraný kód na tú bombu bol v originále lepšie vysvetlený, než tu. Scenáristicky a strihovo kruto nezvládnuté, Leito ale stále vo forme, Walker je ako Walker v každom jeho filme a inak nič. Pritom celý nápad s Brick Mansions, alebo Okrskom 13 komu sa viac páči, by sa dal zformovať do akejsi príjemnej distopickej sociálnej kritiky s normálnou zápletkou a normálnou akciou a ja viem, že Besson na to má, len bohužiaľ našiel tú zlatú strednú cestu obyčajných zlepencov bez nadhľadu (preto sa bojím aj tohtoročnej Lucy). Škoda, ako remake to je ťažko naprd. Keby som to mal ohodnotiť v troch slovách boli by to: RZA krájajúc papriku. ()

JohnSmith

Po deseti letech přichází remake vynikajícího akčňáku Okrsek 13. Remake už taková sláva není. Film je dalo by se říct kopií prvního dílu Okrsku s prvky druhého dílu. Znovu je tu David Bell, ale místo Cyrila Raffaelliho tu máme Paula Walkera. Ten je jednou z největších slabin filmu, jelikož mu nevěříte vůbec nic. K tomu jsou akční scény hodně špatné a celková režie jakbysmet. Nechápu, proč tenhle film vůbec vznikl. Podtrženo sečteno, 1 hvězda je až moc. ()

VanTom

Vcelku našláplá akční jednohubka, která mi až v průběhu druhé poloviny začala připadat trochu monotónní, přestože David Belle svými akrobatickými "skilly" udivoval neustále (nicméně souvislejší parkourový běh předvedl jen v úvodu). Jelikož si z francouzského originálu pamatuji naprosté minimum, tak nemůžu porovnávat, o jak přesnou = zbytečnou kopírku šlo. ()

Henk123

Klasický akčňák, mnoho tvrdých ran a na zem jdou jen ty špatný. Střílení, kopání, škrcení, parkour, mlácení, testosteron a mnoho dalšího, pěkné děvčata nevýjimaje. Je to to stejné jako před 10 lety, ale tohle se mi možná líbilo o něco více. Cenim výborný soundtracky, který tam prostě zapadly jak piňdour mezi pysky a né že ne a o legraci bylo také postaráno. Jen škoda toho Walkera, že už nikam dál nedojde, k uctění jeho památky jsem se uchýlil k malému nadhodnocení. Šuper akčňák, který rozhodně stojí za zhlédnutí s bassama nahoře a volume doprava. ()

milo_wade

Přemejšlel jsem jestli dát 3* nebo 4*, ale nakonec dám ty 4* ...sice to mělo dost stupidní scénář a podle mě občas trapný hlášky, ale uteklo mi to rychle a snad jsem se ani chvíli vyloženě nenudil. Dobrý film pokud máte rádi svižnou akci a chcete si odpočinout a nezapínat mozek. ()

Lukoboss

Víc "gangsta" už tenhle film být asi nemůže. Na jednu stranu se to totiž snaží být gangsta/nigga/cool, ale na druhou stranu je to neskutečně hloupý a ani tahle atmosféra nebyla nějak zmáknutá. Tzn. pokud se jako diváci přestanete soustředit na děj a příběh, je to pak vcelku normální akčňák, kde zaslouží obdiv hlavně parkour. Zejména na začátku jsem uznale pokyvoval. Jinak tam nehledejte nic jinýho, protože film se skládá z pár konverzačních scén a zbytek je pak úprk před nepřítelem, ať už po vlastních nebo v nějaké káře. Toť vše... 2,5/5* ()

netahlo

Standardni akcni podivana se slabomyslnym scenarem, ktera neurazi. Kopance a strilecky jsou natoceny slusne, nicmene se nemohu ubranit dojmu, ze si Paul Walker zaslouzil lepsi dernieru. Ale kdo to mohl vedet ... ()

slovan1

Film, kde člověk ví, co se stane. Teda jestli viděl Okrsek 13... Zbytečný film. Plusy za Davida Bellu, který si zde střihnul naprosto totožnou roli s Okrskem a samozřejmě za P. Walkera, kterému je tento film věnován. ()

serger

Úvodní titulky byly perfektní, skvěle navodily atmosféru izolovaného ghetta a vzbudily očekávání, že film bude po technické stránce vybroušen do dokonalosti Jenže pak přišly zběsile setříhané akční scény (kde střihů bylo snad víc než vystřelených kulek a rozdaných ran) a bylo po nadšení, člověk si ty kaskadérské kousky ani nestíhá pořádně užít. Původní Okrsek 13 se mi líbil víc, i mezi postavami to tam tak nějak správněji jiskřilo... Na druhou stranu, film má styl, dobrý soundtrack a David Belle je i ve čtyřiceti letech pořád ve formě, takže zklamaný nejsem, je to fajn pokoukání. ()

Seti

Sorry ale už Okrsek 13 byla krom skvělé akce docela hovězina. Americký remake je pak stejná hovězina mínus většina skvělé akce, tudíž naprosto nudná zbytečnost. Jediná hvězda je za úvodní parkour Davida Belleho, bez něhož bych tohle hovno po zásluze spláchl do odpadu. ()

KoRner

Nakoniec to až také podobné Districtu 13 nebolo a je to najmä tým, že čo francúzi vidia ako blízku budúcnosť, amíci žijú ako prítomnosť. Najbizardnejšie, že tu spravili zo zabijaka a mafiána obeť systému :-D ()

divak84

takže nemýlím-li se, jde o americkou verzi Okrsku 13. těším se. update: nakonec jeden z nejzbytečnějších filmů posledních let. proč do remaku cpat stejnou postavu z originálu. originál byl lepší dynamičtější, ikdyž stejně hloupý. RZA je tady vyšpekulován do nejdrsnějších pekelných nebes aby se z něho stala komická postavička. Jediné, co se ve filmu dá užít naplno je opět Bellův kaskadérsko-parkourový výkon. Scenař i dialogy hloupé, stejně jako v originálu, střelba ze samopalů na terč vzdálený metr a půl je opět k neefektivní (v tom se Besson vyloženě vyžívá (viz 5 element, kurýr, atd atd). ani jako oddechovka to u diváka který original viděl, nepůsobí přiliš chutně. škoda. ()

peetriss

Nejpodstatnějším znakem Doupěte (a vlastně všech Bessonových filmů nového tisícíletí) je scénář s inteligencí šumící trávy! Jeho jediným účelem je bez okolků přesouvat děj vstříc akčním scénám, které jsou však režírujícím střihačem Dellamarem nezvládnuty a jsou po všech směrech nezajímavé a klišovité. Dellamarova střihačská profese je na filmu velice znát - snaží se být po všech stránkách cool, ale jeho snaha je natolik těžkopádná a neúčinná, až se stává obtěžující. Postavy a dialogy z nich sršící jsou opravdu velmi hloupé, herecké výkony chabé a celkově vzato Besson vyprodukoval nefalšované akční béčko se vším, co k tomu patří - včetně neoprávněné sebevážnosti, která filmu dává definitivní knockout. 10% ()

Mr.Mike

Úvodní titulky byly parádní, parkourové scény, které se prolínají celím filmem si nejde neužít, ale to je tak vše co na filmu osloví. Nebýt Paula Walkera tak by film shlédlo jen pár lidí a upadl by v zapomnění a občasná vtipná hláška to nikterak nezachrání. Ohledně technické stránky věci je znát, že je režisér uznávaná kapacita ve střihu a své zkušenosti z filmů, jako byl například Kurýr 3, naplno využil. ()

Oyer

Řada zajímavých akčních sekvencí s plno těma blbinkama a humbuku kolem. Nicméně nad scénářem musí člověk kroutit hlavou... Nakonec i z chladného vraha - bosse celého podsvětí udělají hrdinu a zřejmě i starostu. ()