Manželé Mrázovi se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi na venkov. Do zmatku a všeobecného shonu přijde matčina kamarádka Alice, která odjíždí k moři a chtěla by, aby se jí Petr postaral o psa Bleka. Přes matčin nesouhlas a potíže s autem nakonec přece jen odjíždí chlapec se psem. Radost z jejich příjezdu má především svérázný děda, který potřebuje spojence proti babičce, jež nemá pochopení pro jeho furiantské kousky. Například právě prodala jeho pušku hamižnému Plavcovi. Ten se s ní pokusí zastřelit Bleka, který uteče při procházce, ale děda Petra uklidní, protože z pušky upiloval mušku. Tím však jeho problémy teprve začínají. A nejen se psem, ale také s partou místních dětí. Jejich vůdce Jarda ho vyprovokuje, aby je svezl otcovým autem, což skončí katastrofou. Potom kluci navedou Petra, aby řekl jednomu z řidičů svážejících z polí obilí, že se mu sype zrní. Petr netuší, že jde o místního rváče a výtržníka. Muž, který byl kdysi nápadníkem jeho mámy, mu ale nakonec poděkuje, čímž naštve Jardu, který ze msty pustí Bleka z vodítka. (TV Nova)

hygienik

U nás "Pod Tatrou" to už 20 rokov nereprízovali, takže som to videl až teraz a zdalo sa mi to v porovnaní s "Veľrybou a Polepšovnou" dosť nudné. Ja som teda nikdy nepatril do fanklubu TH, takže ma to sklamať nemohlo. Ale ak je toto najlepší film pani režisérky Vošmikovej, tak to tie ostatné sa asi neoplatí pozerať. ()

Carlossss

Pane Drtikóóóól!!!:-) Takhle by se měli točit filmy pro děti. Ne nějaké mluvící krysy nebo zelené příšery. Prostě a jednoduše prázdniny u dědy a kupa zábavy, jak si to pamatujeme z dětství:-) ()

tufr

Scéna jízdy dědka s Holým na dvorku u chalupy mě vzdycky vžene slzy smíchu do tváře 🤠🤠🤠 80% ()

Martin741

Velmi kvalitna letna normalizacna komedia, na ktorej sa da aj po vyse 30 rokoch narehotat. Pani Ruzickova bola pre mna pani herecka. Normalizacna kvalita v plnej krase a nadhere : 81 % ()

rakovnik

Příjemný dětský film se sympatickým hereckým obsazením jak v dětských, tak dospělých rolích. Vyprávění o dobrodružstvích městského kluka o prázdninách na vsi je i po letech milé. Oldřich Navrátil je super záporák se zuby v kýblu. ()

tomtomtoma

Prázdniny pro psa dokazují neměnnou účinnost jednoduchého klaunského humoru s kopanci. Hlavním protagonistou není žádný herec, nýbrž neustálá destrukce. Co z toho, že má film slušné herecké obsazení, když nikdo nedostane potřebný prostor? Své drobné výchovné lekce nezdobí a bez fantazie jde přímo k jádru věci. Suchopárně, někdy obhrouble a častokrát nepřirozeně a odpudivě. Vládcem všehomíru je pohroma. Destrukce je všude, kam až oko dohlédne a sotva jedna vlna končí, další již začíná nabírat dech a rozvíjet se. Přídomek ztřeštěný, či bláznivý je pouze marnou snahou o vylepšení celkového obrazu. Režisérská nešikovnost, nezkušenost a bezradnost orámovaly nepřehlédnutelně celý rodinný film a v té změti se ztrácí i Holého jasná hvězda. Inu, co naplat, když se to líbí? Hlavní postavou prázdninového příběhu je malý Petr Mráz (příjemný Tomáš Holý). Mísí se v něm nesmělost se zvídavostí a klukovskou rivalitou. Dějové i myšlenkové pochody jsou nevyrovnané, ale to se, bohužel, týká všech bez výjimky. I ty neustálé ztráty psa nenaznačují mnoho tvůrčího důvtipu. Výraznější stopu zanechávají prarodiče Petra a dětinsky roztržitý dědeček Sláma (zajímavý Bohumil Vávra) se zásadově přísnou babičkou Slámovou (příjemná Věra Tichánková) jsou ve stálém názorovém střetu. Důstojnější roli mají rodiče, ale tatínek Milan (zajímavý Jiří Hrzán) s maminkou Jaruškou (dobrá Hana Maciuchová) nemají mnoho šancí na pozdvihnutí celkové úrovně. Karikatura místního padoucha, kterým je nenasytný a všehoschopný lakomec Pepa Plavec (velmi zajímavý Oldřich Navrátil) dokáže závan lehkého pobavení přinést. Notně k tomu přispívá Pepova naivní a hloupoučká žena Máňa (pozoruhodná Naďa Konvalinková). Z dětských rolí nejvíce zaujme škádlivý a panovačný vůdce dětské party Jarda (Pavel Stránský) a malá Milena (zajímavá Monika Kvasničková) s viditelnou sympatií pro pražského klučinu. Z dalších rolí: rázný družstevní řidič Vrabec alias Drtikol (zajímavý Vladimír Kratina), další členové dětské party Zdeněk (Roman Šmalcl) a Jirka (Jakub Heglas), Jaruščina kamarádka s danajským darem Alice Jirsová (příjemná Jana Břežková), škodolibá sousedka Krásová (Helena Růžičková), uštěpačný Plavcův švagr Rosťa (Vlastimil Venclík), či jeho manželka (Jitka Molavcová). Jednoduchost s násilnou destrukcí boduje, ale mě to nestačí a neshledávám na tomto filmu mnoho pozitiv. ()

zette

Pro me nejlepsi film s Tomasem Holym. Vzdy ho rad vidim a vzdy se uprimne smeji, humorem nasaty film pro celou rodinu. Vynikajici herecke vykony, at uz deti v cele s Holym nebo krasne ztvarnene dvojice Vavra x Tichankova, Navratil x Konvalinkova, Hrzan x Maciuchova ( tu vnimam jako nejhezci ceskoslovenskou herecku, spolu s Mandlovou ). Kratina v roli Drtikola taky uzasny. Trosku mi jen vadil ten pes, asi spatna rasa:-)! ()

gabin(a)

Mohla bych větu, že Tomáš Holý byl naprosto geniální dětský herec světové úrovně, nakopírovat a strkat do všech komentářů k jeho filmům. On si to zaslouží. A klobouk dolů před režiséry, kteří ho kočírovali, musel to být zážitek. ()

Sabrewulf

Výborný prázdninový film pro celou rodinu. Tomáš Holý je skvělý jako vždy, ostatní nezůstávají pozadu (Navrátil). "Počítám do tří - RAZ.... DVA.... TFI !!!!!" ()

sator

Bláznivá komedie-děti to asi ocení... Pozorné ucho zaznamená že v části filmu (10 minuta) Hrzána začne mluvit někdo jiný,Hrzán v roce dokončení umírá a část postsynchronů za něj nadaboval pan Hrabánek... ()

Mylouch

Schematické příhody kluka na vesnici s produkční recyklací T.Holého. Pouze velmi užitkový scénář A.Máši, vycpávková hudba, herecké figurkaření v komedii lacině televizního formátu. Režie dosáhla svého limitu. ()

dr.fish

Nebýt poslední třetiny filmu, umřel bych nudou, ale závěr filmu už je vcelku zábavný. Filmy o pejskovi jsou pro mne vždycky "neodolatelnou zábavou" a tento bohužel není vyjímkou. Výborný je Hrzán s Maciuchovou, říkal jsem si, že nikam neměli odjíždět a byla by to super komedie. Monika Kvasničková je naprosto nepřehlédnutelná dívenka, kterou jsem doposud nějak nezaregistroval. Největší hlod: "Vy nejste hospodářská hlídka, ale parta práskačů!" Chyběl mi zajímavější děj...60% ()

otík

Velmi zábavný snímek pro celou rodinu, hlavně ve své první polovině. Pak sice film ztratí své tempo, ale celkově to pořád je velmi zábavný a milý film. A scéna se zvedáním kýblu plného vody v zubech Oldy Navrátila je prostě nesmrtelná. ()

Tyny

Takový film se už bohužel nikdy nenatočí. Někdy méně, znamená více a to v tomto filmu prostě platí. Nenahraditelný Tomáš Holý a jeho role jsou prostě bez výjimky fajn. Můžeme být hrdí, že takovéto filmové poklady vůbec máme. :) ()

Mrkvič

Tomáš Holý a Jiří Hrzán. Do toho príma dědeček, drtikol nebo záporná dvojice Olda Navrátil s Naďou Konvalinkovou. Pro mě jedna z našich nejlepších komedií s dětskými hrdiny. Fajn hudba, fajn příběh, fajn prostředí. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová