Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Flopik

Ja som trošku sklamaný.Dĺžka filmu jasne naznačovala že to bude pomalšie a tak sa aj stalo.Nevravím že by to bolo podané zle , ale niektoré veci sa hrozne naťahovali.Vlastne od úvodu kde unesú pár dedinčanou sa vôbec nič až do konca nestalo.Iba dlhé putovanie.Čo sa týka hororu tak môžem pochváliť akurát jednu scénu, ale tá naozaj stála zato.Lili Simmons nádherná ..... Herecké obsadenie super ale myslím že sa z toho dalo spraviť niečo lepšie.V skratke pomalý film s koncom ktorý má niečo spoločné s hororom.Zase nechápte ma zle , film sa mi páčil len by som tam pridal aspoň trošku viac akcie. ()

Illy

Hodně pomalé tempo ostře kontrastuje s brutalitou v závěru. Jako vy vás někdo po hodině a půl praštil boxerem do xichtu. Tohle jsem fakt nečekal a trošku se mi navalilo. Asi stárnu. Ale kdo mohl vědět že se slow western změní v kanibalský horor?? ()

Gore

Když se kouknu na hodnocení filmu, připadá mi to, že jsem viděl úplně jiný film. První půl hodina byla poměrně nudná, a to i v části, která se odehrávala v městečku, o zdlouhavé pouti pouští ani nemluvě. Dialogy plytké a občas mimo mísu. A závěr bylo pár samoúčelných brutalit a konec. Mě to teda vůbec nenadchlo a musel jsem to dát na 2x, abych to vůbec dokoukal. Těšil jsem se na Lili Simmons, ale měla zde jen malou nevýraznou roličku. ()

maty39

Bone Tomahawk je hororová variace westernového žánru (nebo je to možná naopak). Příběh se snaží o maximální realitu, takže zde nenajdeme žádného supehrdinného pistolníka, ale spíše partičku složenou ze šerifa a jeho zástupce, kteří jsou oba už v důchodovém věku, kovboje s vážným zraněním nohy a jednoho nadšeného zabijáka indiánů. Tato parta se vydává zachránit kovbojovu manželku, kterou unesl jeden podivný kmen indiánů. Přes polovinu filmu sledujeme jejich patálie na cestě. Musím říct, že na třídenní cestu mají docela dost smůly. Celý film vyvrcholí střetnnutím s indiány, které opět nevybočuje příliš z reality a je celkem brutální. Musím se přiznat, že některé brutální scény přesáhly mojí míru tolerance (proto jsem nikdy nedokoukal ubohosti jako Hostel a I spit on your grave jsem dokoukal, jen proto, že jsem na to nekoukal sám). Klidně bych se bez těch brutalit obešel. Na druhou stranu je Bone Tomahawk celkem originální dílo s parádním Kurtem Russellem. Paradoxně mě více bavila pomalá road tripovská část, než závěrečný masakr. 70% ()

kluk z Na

V poklidu plynoucí příhoda se spoustou času na vedlejší postavy. V celku sourodě a originálně se dokolébalo k tíženému finiši. Můj šálek kávy. ()

Paul_cz

Nechápu jak tohle mohlo stát jen dva miliony. Atmosférický westernový road movie s naprosto přesným Wilsonem, Foxem a Jenkinsem, které vede Charisma Factory jménem Kurt Russell. Má to hrozně příjemně přízemní dialogy, kdy se všichni chovaj tak nějak logicky a není tam žádné hodinové dumání a čumění do ohně. Závěrečné peklo mě až překvapilo, už jsem to ani nečekal. A bylo to působivé. No a vynikající skladba na konci to celé podtrhla. Poslouchám jí už po páté. ()

betyn

Bone Tomahawk svým pomalým vypravováním, kde se neustále mluví, a téměř úplnou absencí hudby, připomíná čtení knihy. Podobně jako u knih i tady se musíte prokousat nezáživným úvodem. A po nějaké delší době dospět k zakončení. Podobně jako u knih i tady jsou ne vždy plodné a účelné dialogy. Podobně jako u knih i tady je vše vyobrazeno surově a syrově. Kdyby to byla kniha, tak je to vážně skvělý. Jenže on je to film. A ten se liší od knihy hlavně v tom, že tady není prostor pro představivost, díky které si některé chyby můžeme dovolit opravit. Přesto všechno velmi povedený debut, který je přesně na hraně 3* - 4*. ()

JK-Stinger

Kdyby to celé putování nebylo tak zbytečně natahované, určitě bych o hvězdu přidal. Nemůžu si pomoct, ale co u Tarantinových filmů s dlouhými a zdánlivě zbytečnými dialogy funguje, tady prostě to kouzlo nemá. Mít to tak hodinku a půl, určitě by to filmu prospělo. ()

Tomyš odpad!

Celý film jsem jen kroutil hlavou. Nuda, primitivní zápletka, špatné herecké výkony - šíleně nevkusný film. ()

Hepy13

Docela slušnej western, běžící klidnějším tempem, ve stylu pronásledování. Ale dávejte si pozor. Čtveřice borců však nepronásleduje žádnou Rybanu ani Nšoči, ale spíš Schwarzeneggerova Predátora. Ovšem to párání alá "prase na zabijačce" jsem zrovna vidět nemusel. ()

husokachna

Tak už jsem se na to podíval, nooo! A byl jsem mírně překvapen, protože jsem čekal úplně něco jinýho. Kdybych neslyšel jen samej hype, byl bych asi spokojenější. Ale i tak jsem dostal nadstandardní "revenge" nekompromisní drsňárnu s výborným hereckým obsazením. Ne vážně, čím víc nad tím přemýšlím, tak hrát tam někdo menší než Kurt, Patrick a Matthew (kterej je mimochodem excelentní), tak by to stálo za...nic. ()

M1k9

Za mě dosti ubohý koktejl toho, co zrovna zbylo. Pár nevyužitých herců, pár kulis a masek... Popravdě s tak jednoduchým, lépe řečeno stupidním, scénářem nelze v závěru vymyslet dech beroucí wow efekt. Celý koncept je špatně. Takových béček vzniká spousta což oto, jen jsem logicky čekal špatné hodnocení. Začínám pochybovat o směrodatnosti procent na csfd. Heh, to brzy že. 3.5/10 ()

kamil.i

Tomuto filmu by bohato stačila 90 minútová stopáž (vrátane záverečných titulkov). Autor si mohol svoju grafomániu vybiť do knižného románu, nie do zbytočne dlhočizného scenára. Rovnakú zásluhu na tejto nude má mizerný strih. Na jednej strane film zúfalo potrebuje zostrihať a na strane druhej sú niektoré scény nielen nezmyselne nakamerované, ale i prestrihané. K tomu špičkoví herci teatrálne prehrávajú. Toto všetko platí do momentu, keď sa začne záverečný masaker. V tom má zrazu Bone Tomahawk gule. Avšak príde duchoprázdny koniec filmu a sme tam, kde sme boli takmer 80 úvodných minút - v nezmyselnom pseudo-intelektuálnom limbu. Mohol to byť vcelku fajn horor, ale to by chcelo inú réžiu, kameru, strih a vyhodiť tak polovicu scenára. ()

KubykF

Už v tomto filmu Zahler představil svůj rukopis, který následně vykrystalizoval především ve snímcích následujících. Nemůžu říct že by Kosti a skalp byl výrazně slabší film než jeho potomci, ale protože já Zahlera sleduju "pozpátku", tedy od konce, jsem u tohoto filmu maličko skoupý na hvězdičky, přestože se mi na něm spousta věcí líbila, filmy "Brawl in Cell Block 99" a "Dragged Across Concrete" na mě zapůsobily silněji. ()

no2

8/10 - Velmi dobrý debut S. C. Zahlera. Aneb za málo peněz hodně muziky. Takový chudý příbuzný The Hateful Eight, čímž myslím nižší rozpočet filmu, nikoliv jeho kvalitu. Zahler to natočil jako klasický western, ale s implicitními (zvuky, strach z neznámého) i explicitními (brutální násilí) hororovými prvky. Skoro celý film se toho zdánlivě nic moc neděje, většina filmu spočívá v putování záchranné skupiny (a zároveň mstící mise) ve skvělém složení Russell, Wison, Fox a Jenkins. Akce ve filmu je poměrně málo, ale když už přijde na věc, stojí to za to. Atmosféra se však dá krájet a člověk to prostě musí dokoukat, aby věděl, jak tato "cesta do zatracení" a nerovný souboj s tlupou krvežíznivých rudochů, kteří mají blíže spíše k zombíkům než k indiánům, nakonec dopadne. Když výprava dorazí na místo, ocitne se v pekle a vypadá to, že z něj není úniku. Russell je pro tyto filmy jako stvořený, ale zde ho o půl hlavy ještě převyšuje Jenkins v roli starého nemotorného pomocníka šerifa. "Feministickou" postavu zde sice zastupuje sympatická Lili Simmons, ale jinak je to (anti)westernový splatter "pro chlapáky", který se navíc nebere moc vážně, což na podobných filmech oceňuji. Velmi dobré čtyři hvězdičky. ()

Muel

| RLJ Entertainment | Ja chápem, že sa s tým režisér Zahler chcel vyhrať, že postavy chcel pekne rozvinúť a mali sme sa najskôr pokochať prírodou, dokým nestretnú tých divochov a nestanú sa im otrasné veci. Prečo ale 70% filmu je len to, že postavy rozoberajú pre film maximálne zbytočné veci a dramaturgicky to tak vôbec nefunguje? A síce na konci stopáže príde to vysnené vykúpenie, ktoré ale režisér pochová jedným logickým zaváhaním, ktoré len tak neodpustím (POMO to spomenul tiež). Zas ale nechýbalo veľa ku štvorhviezde, postavy sú charizmatické a zábavné a tá dávka násilia by stačila k ďalším štyrom filmom, len keby sa tu toľko nekecá a nastalo by tu viac adrenalínových udalostí, miloval by som to. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Saur.us

Film se táhne jako hlavní hrdina ale ta ultra brutální, takřka surrealná poslední půlhodinka mě vše vynahradila. Autorský počin S. C. Zahlera kloubí klasický western s klasickými postavami s kanibalistickým gorem nejhrubšího ražení. Obsazeno více než známými herci, kteří po čas dlouhého putování rozmlouvají v chytrých a hlubokých dialozích. Nedoporučuji před jídlem, po jídle a ani před spaním či po spaní. ()

barteca

tak to byl hodně hodně drsný westernový skorohoror, perfektní kamera, herecké výkony a silná imaginace. Je to tak první a druhá půle jsou v dokonalém kontrastu, ale vše je promyšlené do detailu. Patrick Joseph Wilson je stoupající hvězda charakterního typu, exceluje i v druhé řadě Farga. Souhlas maddy. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)