Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Chrustyn

Minimalistický snímek, odehrávající se celý v jednom voze pouze s řidičem na telefonu a jeho zásadním dnem, který kompletně změní jeho život. Hardy dobrý, atmosféra také, ale téma řešení nevěry a pracovních komplikací, nedokáže udržet pozornost hodinu a půl. Přesto ojedinělý kousek s přesvědčivou atmosférou. ()

mat.ilda

Konečně něco lidského a solidního, bez úchylných odboček a poctivého po filmařské stránce... Spousta podnětů pro život, který je na doživotí... dát jménu, které nosím, váhu - hnací motor, jímž by měl být popoháněn každý chlap, protože rozdíl mezi jednou a nikdy je OBROVSKÝ, ale když se přeci jen tak stane, je čas na sebe vzít plnou zodpovědnost. Být spolujezdcem Toma Hardyho ♥ se rovnalo natolik hmatatelnému zážitku, že by Kinedryl půl hodiny před jízdou nebyl od věci... ()

heyda

Nejvíc mě fascinovalo, že si po celou dobu vystačí jen se záběry do auta, v autě a ven z auta, takže vlastně obraz je naprosto zbytečný a člověk jen sleduje dole titulky, co všechno Tom Hardy za jednu jízdu posere a naopak zachrání. Strašně zajímavý film, ale tak na jedno zhlédnutí. Citelně chybí závěr !!!! 70% ()

VenDulin85

Těžce rozporuplné drama, které by se dalo vychválit do nebes nebo zavrhnout, záleží na náladě. Naštěstí jsem měla náladu na drama, ale i tak mě dostalo místo, kde se celý příběh odehrává (krom krátkého úvodu), a sice vnitřek auta a okolo se měnící dálnice. Z toho řidiče museli mít operátoři fakt radost, Ivan vyřizuje jeden hovor za druhým a my se tak dozvídáme, co se děje a proč má občas slzy v očích. Víc asi nedokážu napsat bez toho, že bych tu sypala spoilery, prostě.. koukněte se nebo nechte být (fanklub povinnost). ()

VášaVF

Nejsem moc velký fanoušek filmů postavených na dialozích odehrávajících se v jednom prostoru. Myslím si, že podobné náměty jsou vhodnější pro divadelní zpracování, ovšem pan Tom Hardy a jeho klidné charismatické vystupování v tomto snímku si zaslouží Vaší pozornost a určitě Vás oněch 85 minut bude příjemně překvapovat. ()

MontyBrogan

Brilantná psychologická štúdia zodpovednosti. Chlap sedí v aute, idúc v ústrety svojmu rozhodnutiu. Len on a hlasy vychádzajúce z telefónu. Každý hovor je dôležitý, každé slovo podstatné. Ale ten najdôležitejší hlas ide z jeho vnútra. A to nie je žiadna schiza, ale svedomie. ()

Roman.Ticka

Přistoupila jsem k filmu bez jediné informace o něm pouze s úmyslem podívat se po čase Tomovi na zoubek. Odměnou mi byl zdravý úplný dokonalý chrup, což mě ani moc nepřekvapuje, vím dávno, že Tom je třída a umí. Jeho formální one-man-show neměla chybu i bez hlubšího zamyšlení nad obsahem. Přesto se o to alespoň pokusím, jelikož žádná psychosonda mě obvykle nenechá chladnou. Jak to zabalit bez nutnosti stovek vět, co tady pořád někteří blejou a ještě si chudáci myslí, že to někdo bude po nich číst, když mají vysoký post díky skvělému systému bodování, jak jinak!! Dost kritiky, zpátky k věci. Něco starého musí skončit, aby mohlo něco nového začít. Chce to kromě velké dávky zodpovědnosti a spolehlivosti mít ještě krapet odvahy. Změna je jak motor BMW - silná, užitečná a většinou dojde kýženého cíle. ()

Jinny

Zhruba osmdesát minut hovorů Ivana Locka s několika lidmi po telefonu a jeho umanutosti udělat správnou věc. Dalo by se říct, že Locke by byl lepší jako rozhlasové drama nebýt toho, že Tom Hardy vám svými výrazy vtiskne do hlavy každou svoji emoci. Hraje toho chlápka z vedlejší kanceláře, o jehož životě jste moc nevěděli, než jste se posadili na zadní sedadlo jeho auta... ()

poz3n

Locke má dobrý nápad, který ve funkčních mezích drží opravdu slušná atmosféra, nicméně chvílemi si uvědomíte, že se prostě vaří z vody. Díky bohu se ale stopáž drží pod hodinu a půl a Locke tak zůstává originální i fungující zároveň. 7/10 ()

rikitiki

Rozhlasová hra, u které máš puštěný i jeden sice trochu pohyblivý, ale přesto dost statický obrázek. SHRNUTÍ: Nudná cesta autem plná telefonátů, kdy jsem si přála, ať Hardymu klekne baterka v mobilu. ()

TheEvilTwin

Poměrně silné drama, ve kterém Tom Hardy jakožto jediný herec exceluje a opět dokazuje, že je schopen zahrát cokoliv. Samotný film toho moc nenabídne a jde o úplně reálný den blbec, ve kterém se hlavní postavě během hodiny posere život téměř ve všech stránkách, ale naštěstí má režisér jasnou vizi, jakým stylem film podat a Hardy je herec s velkým “H”, protože jeho one man show byla výborná a jeho klidný hlas mi bude ještě déle znít v hlavě. Na druhou stranu toho film divákovi zas tak moc nedá, a tak mám po zhlédnutí takový trochu prázdný pocit… ()

Othello

Steven Knight krom Locke stojí scénáristicky i režijně ještě za ambiciozní, leč trochu sympaticky infantilním Freebirdem s Jasonem Stathamem, jehož ústředním motivem byl opět muž, jeho zásady, nezvratná cykličnost a svět kolem, který je nepřítelem. Scénář k Locke je v zásadě geniální a dám bradavku za to, že už v jeho úvodu bylo napsáno, že na informačních filmových serverech bude v rámci žánru napsáno thriller, jehož některé parametry to má (děj probíhá téměř v reálném čase, hrdina vytržený ze svého prostředí, potýkající se s hostilitou všude kolem), ale jinak jde o čisté drama o tom, jak se v zásadě systematický protagonista rozhodne udělat neočekávaný krok a pragmaticky jej uskutečňuje dle svých zásad a postupů. Je strašně jednoduchý držet si od Locke poměrně odstup díky jeho ambicím a konci, který bude asi satisfakcí pro málokoho, jenomže člověk tak nějak musí uznat, že od režiséra Stevena Knighta je tohle skutečně odvážný krok, srovnatelný s bojem o své vnímání duše ústřední postavy. ()

Ivoshek

Hardy hraje dobře, o to nic. Jenom ten film není zajímavej. Tak asi po první čtvrtině je jasný, co se stalo a co se děje, no, a takhle to jede celou dobu až do konce. ()

Thomick

John Locke kdysi dávno pronesl, že "pevná mysl je stráží a podporou ostatním ctnostem". O pěkných pár století později jeho jmenovec přesně tím samým silným duchem alespoň naoko vládl ("I have made my decision"), o nějakých ctnostech už ale příliš nemůže být řeč. --- Důvod je nasnadě: hlavní hrdina musí sám sebe opakovaně přesvědčovat o své pochybné motivaci - o tom, že je vážně pevně rozhodnut - a zároveň se tak nějak přirozeně obnažuje, aniž by poutal větší divákovy sympatie. Tenhle Locke je totiž zbabělcem, pragmatikem, ba umanutcem... zkrátka leckým, jen ne kladnou postavou. A co mu k dokonalosti schází ze všeho nejvíc, to je právě ona sebejistota; alfa a omega celého snímku, který je jen sotva thrillerem a už vůbec ne něčím jako filozofickým dílem. Locke se místo toho koncentruje na jednu rozpolcenou duši, a to mu k úspěchu docela dobře stačí. --- O Hardyho ryzím herectví se právem pějou ódy. Jeho precizní mimika s neuvěřitelným citem pro detail (ten finální úsměv!) a poněkud nezvyklým způsobem konejšivý, zdánlivě vyrovnaný hlas tady našly to nejlepší možné uplatnění. Bylo by však nefér zároveň opomíjet stejně tak bezchybné výkony "přátel na telefonu", zejména dua Wilson-Scott, a samozřejmě Zambarloukosovu kameru. ()

SLOTH

Herecký koncert Toma Locke Hardyho který i když jen sedí a telefonuje v autě má strašně moc co nabídnou. Už se nemohu dočkat DVD ()

ARI50

Zajímavá hudba a dost zajímavý film a hlavně celou dobu jen voláte a jedete celkem něco na tom je ale prostě jedna škoda. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari