Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

vyfuk

Po třinácti letech nás kluci a holky z Pixaru konečně potěšili a dali nám kousek našeho dětství. Skoro každý film, který je úspěšný dostane pokračování v celku brzy. Pixar dělá lehce opak. A krom Aut a Toy Story tak nějak točí pokračování skoro až po dekádě. S tím, že Auta taky nebyla hned a Toy Story taky měli nějaký ten svůj čas. Teďka když nad tím tak přemýšlím, tak je to v celku i smutné, jelikož to vypadá jako, že Pixar přestává být kreativní a tak recykluje vlastní značky. Ale na druhou stranu, to ve většině případů, ale dělá dobře. Dory u vás bude hrát hlavně na city. Hledá se Nemo upřímně nebylo zrovna mé dětství přímo, ale i přesto k tomu mám nějaký silný vztah. Trochu jsem se bál, že půjde skoro o to samé jako u Nema, ale hold s jinou postavou a v jistém ohledu se tak i stalo. Ale pořád to minimálně vzbuzovalo ten dojem něčeho jiného. Ve výsledku. Pozitivní hodnocení asi hlavně z nostalgie. Ale ničeho nelituji. ()

corbeau

Natočeno podle osvědčené metody "Podruhé a úplně stejně". Kdyby se to odehrávalo na souši, tak jde o čistě průměrnou rodinnou podívanou s vyváženým poměrem vtipů a moralizování. Ztvárnění oceánu a jeho obyvatel se ale Pixaru zase povedlo na výbornou, takže to nakonec vidím na slabší 4* ()

Autogram

Animácia klasicky dokonalá, dokonca aj voda nie je problém, ale príbeh bol úplná katastrofa. Jedna ryba s Alzheimerom smúti za rodičmi, ktorých si pôvodne ani nepamätá, a hľadá ich, takže Dory sa vôbec nehľadá. Nebavilo ma to. Celkom sa vytratili hlbšie významy dialógov a ešte aj ten dabing to kazil. ()

Jaro.Krafcik

Už to nemalo také svoje čaro ako prvý krát čo som to videl v kinosále. Kto vie prečo, všetci stárneme. Na jednej strane asi slabšie ako hladá sa Nemo ale začiatok bol dosť podobný. Pribeh o Dory bavil, aj tú pamätnú scénku čo spadnú na aute s chobotonicov do útesu si veľmi dobre pamätám. Dnes mi končilo predplatné služby Hbo, okrem skvelej Dory som stihol pozrieť aj Godzillu vs. Kong a pár častí seriálu GoT. 5* ()

Lektor

V podstatě daleko více sentimentální Finding Nemo, což je ale bohužel spíše na škodu. Zootopia zatím vládne. ()

andalin

Když jsem se coby divák vcítila do nešťastné Dory, přišlo mi to místy spíš jako psychologický thriller pro děti. Málokdy se stane, že navazující film je lepší než původní... ale byla to skvělá nostalgie - plus ty 4* bych dala už jenom za chobotničáka. ()

venca163

"Dobrý den, mluví k vám Marek Eben" - tak zhruba od tohohle momentu jsem věděl, že hodnocení bude vysoký. Jak ho k tomu ukecali nevim, ale on ten svůj medový hlas™ prodal zase uplně dokonale. Já mam navíc rád, když filmy pro malý děti mají hezkou animaci =). A Nemo a Dory nejsou ani zdaleka za hranicí disneyovskýho kýče (jedna pětičlenná rodinka to sice asi po 10 minutách vzdala a odešla, ale to bylo beztak kvůli nějaký neznabožný narážce...). Dory je důstojnej nástupce, přeju jí ať si na sebe vydělá a nejlíp ať přijde ještě další pokračování. PS: Ta scéna "všechny mušle vedou do ŘÍma"? Prostě =') (80%) ()

Hollohlaway

Úžasná animace a zase Pixar feeling. To musím přiznat. I scénář není zlý, v rámci klišé je celkem zábavný. Bohužel mnohem zajímavější jsou vedlejší postavy, kde se šlo dosyta vyřádit, hlavně Hank chobotničák a pak dost dobrý lachtani, jinak samotné hlavní postavy jsou ve svých stereotypech otravné. Dory se svou dokola omílanou zapomnětlivostí leze na nervy, a Merlin , který pořád sýčkuje, je časem taky otravný. Dovedně se střídá nálada, i emotivní chvilky jsou zvládnuty slušně, ale pro mě je to prostě nastavovaná kaše. V podstatě mě bavila všechna ta omáčka kolem, ale Dory bych si klidně odpustil. ()

Trapper33

Dokonalé pokračování k mému nejoblíbenějšímu animáku. Nové postavy zapadly skvěle a všechny flashbacky byly ultra roztomilé. Malou Dory navíc nešlo nemilovat. Nejvíc se mi ale stejně líbil pád kamionu do moře a jeho hudební podkres. Jo a počkejte si na potitulkovou scénu s Geraldem :D ()

jenik71

Nemo se našel a teď pro změnu sklerotická Dory hledá svoje rodiče. Grafická stránka a animace zůstaly na velmi vysoké úrovni i tentokrát, samotný příběh mě však neoslovil tolik, jako v případě Nema. Bavil mě hlavně chobotničák Hank a jeho schopnost maskování prakticky kdekoliv. Pohodová pohádka pro celou rodinu, i když jedničce se to nevyrovná. ()

P1tr

Ucházející pokračování Nema, kterého narozdíl od mnohých nestavím na piedestál animovaního žánru a tak nepovažuji Dory za kvalitativní sešup a naopak bych jí postavil s předchůdcem na zhruba stejnou úroveň. Funguje tu humor, emoce jsou uvěřitelné a animace je hezká. Jde se vším všudy o tradiční Pixarovku, která splňuje kvalitativní benchmark studia, ale nenabízí nic dalšího navíc, čím by vybočila z davu. Na jedno shlédnutí je Hledá se Dory velice příjemným pokoukáním, ale nebudete mít příliš nutkání se k ní v budoucnu nutně vracet. ()

fiLLthe3DD

Tak jsem se po letech rozhodl pro opáčko prvého "Finding" - nejen že jsem se rozplýval nad precizním vyobrazením podmořského světa, ale rovněž byl i potěšen kvalitou scénáře, interakcí mezi postavami a pochopitelně i samotným příběhem, jenž v očích staršího diváka působí takřka až dojmem strhujícího "thrilleru" o únosu syna :) Od pokračování jsem si proto hodně sliboval, avšak výsledek mne nikterak zvlášť neuchvátil. Snímek dle mého sází na přespříliš přehnanou roztomilost a přílišné zaměření na mladšího diváka - příběh pak působí dosti fádním dojmem, vtipně pojaté scény pak poněkud trapně. Tím největším zklamáním je však samotná "Dory," která nejen že má oproti prvnímu dílu minimum vtipných hlášek, ale rovněž (k mému velikému překvapení i zklamání) ani není dostatečným tahounem přběhu a jasně tak dokazuje, že první díl fungoval jen díky její interakcí s Marlinem a rozdílnosti jejich charakterů... Animace na velmi vysoké úrovni, ale vzhledem k negativům a celkovému zhnusení to celkový dojem asi nezlepší. ()

giovanni3

Obstojné pokračování v kterém opět chválím Pixarovou grafiku a hlavně postavu chobotnice. Právě Hank dělá v tomto filmu nejvíce zábavy a vlastně i efektů. I tak to celkově není nějaký převratný pamětihodný animák a tak dávám jen průměrné 3z5. ()

kenkaku

Vyplesknutý jako z Nema jsem tedy nebyl. Buď je to věkem, nebo prostě Dory už není tak propracovaná a vtipná. Občas mi přišlo, že se dokonce nuceně a zbytečně recyklují (myšlenky i postavy). To ale neznamená, že jde o špatný film. Vůbec ne. Je to celkem přejemně pojaté pokrčování. Nenucené. Tam kde se končilo minule, tady začínáme a je vcelku jedno, že zápletka je v celku jednoduchá a okoukaná (Dory hledá rodiče a najde je... čekal někdo něco jiného???!!!). Co oceňuji je množství nápadů, které provází nosnou kostru děje a snahu vysvětlit/zapojit to co víme z Nema (př. proč mluví Dory velrybsky :)). Ocenění samo za sebe zasluhuje po-titulková scéna pro fajnšmekry. Kdo neviděl prvního Nema (je-li někdo takový) nepochopí. Za mě spokojenost. ()

Sdoom

Hezký animák, který neurazí, ale od Pixaru má člověk přeci jen vyšší očekávání. Čekal jsem o něco nápaditější děj a ne jen vyvařování Finding Nemo. Jedna z mála věcí, které jsou v rámci animáku docela originální, jsou flashbacky, které dávají smyslu přítomnému ději. Jinak ale Finding Dory spíš potvrdila, že v Pixaru došly nápady a že Inside Out je za poslední dobu spíše výjimečně kvalitním animákem v rámci jejich tvorby. Příští animák už asi budu očekávat spíše se skepsí než nadšením. (kino Cinestar 3D, dabing) ()

štísko

Kam se na Dory hrabe Nemo! Jak zpracováním, tak hloubkou myšlenky. Výborně natočený animák, jak jedinec bojuje s poměrně velkým hendikepem - nevelkou pamětí. ()

Koda

Víte, ono se to celkem těžko říká, už díky tomu, že jsem milovník Disney filmů, ale často se stávalo, že druhé díly jsou prakticky jenom třešnička do dortu a nic moc z toho nevytěží... jenomže TADY sice nevytěžili žádné zlato, za to se tu zachránilo milion rybiček a celkově i hodnocení z legendárního animáku - Měl bys plavat... tedy... já zapomněl jak se to jmenuje... už jsem jak Dory a ty zachráněné hvězdičky právě předávám tomuto pokračování, které mě doslova a do písmene pohladilo po duši, pobavilo, poznal jsem zde spoustu nových tváří. Pokud jste tak nějak z prvního dílu podcenili Dory, která prakticky na všechno zapomene a nenajde skoro žádnou cestu domů, tak si okamžitě dejte facku a jukněte na Hledá se Dory, kde právě ona hledá své ztracené rodiče a je to taková hodina pravdy, jestli je najde, nebo pozná, že už je ztratila. kam na ty nápady prostě tvůrci chodí, vždyť to se prostě jen tak nedá vylízat z mozku! Do toho mě doslova překvapil Marek Eben, který vítal návštěvníky v Zoo, kde se léčily zraněné rybky a další různí mořští živočichové. Už se sice nevydáme do Austrálie, za to nás ale čeká spousta jiného dobrodružství, poznání, nových kamarádů, zvratů a hlavně sympaťáka chobotnici Hanka, se kterým to Dory táhla celkem dlouho a spolu hledali ztracené rodiče. V tomhle pokračování sice nebyli rackové jak z prvního dílu, které se hnali po rybách a říkali "Mój" ale líní tuleni, Rudder a Fluke, kteří se nechtějí vzdát svého kamene, ačkoliv Gerald jim to furt kazí, nebo Naděje, běluha Bailey, Becky, roztomilé vydry a možná se divíte, proč se nikde neukázali staří hrdinové, kteří ze Sydney tajně odskákali do moře, zavázané do igeliťáku... nechte se překvapit úplně na konci. Určitě nádherné pokračování a tvůrci zvedli laťku DOST vysoko :) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality