Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

JADIM

Krásny vizuál a overené postavy - z toho som musel byť nadšený, keď som na tom bol vo svojich 12tich rokoch v kine, ale teraz vidím v tomto filme jednu vadu, na ktorú nie som u PIXARU zvyknutý a tou vadou je až moc rýchly rozbeh príbehu. Začne to úžasným prequelom, potom to voľne prejde do sequelu a potom sa to rozbehne extrémnou rýchlosťou a to, čo sa obyčajne deje v animákoch posledných 20 - 30 minút sa tu dialo poslednú hodinu. Na dojme tomu uberá aj to, že je to tak trochu vykrádačka Nema, len to už nie je taký "Road movie" ako bol Nemo a už z toho nie je cítiť tú PIXARovskú dokonalosť a originalitu. Úctyhodné pokračovanie, ale nič by sa nestalo, keby sa to nestalo. 7/10 (Videné v kine, 2016, SK dabing) ()

Lukoboss

Hledá se Nemo, to byla sranda. Sranda = zábava, takže se u toho i divák zasmál, bylo to pro celou rodinu a bavilo to fakt hodně (však i to hodnocení je tam vysoko). Tady to bohužel sranda nebyla. Musím se přiznat, že mně to přišlo víc vážný a smutný (takže asi spíš pro rodiče než jejich děti) a moc vyloženě směšných scének se neobjevilo. Dokonce jsem s hrůzou zjistil, že se kino za celou hodinu a půl ani jednou nezasmálo nahlas - bylo ticho. To je obrovský zklamání. Příběh je jednoduchej ve stylu "plaveme tam, protože tam to bude - aha, tady to není, tak plaveme zase jinam" a tak furt dokola, ale tak má to být pro děcka, dobře. Koneckonců se to úplně s přehledem mohlo jmenovat Dory hledá rodiče, to by odpovídalo víc. Jinak samozřejmě u filmů od Pixaru se očekává kvalita, a ta tady byla. Grafika je moc pěkná, s tím si opravdu vyhráli (animace vody) a vzhledem k rozpočtu to dost odpovídá. V tomhle ohledu se překvapení nekoná. ()

Indy

Hľadá sa Nemo bol fajn, ale za nadčasovú úžasnú klasiku ho nepovažujem ... Dory je v každom ohľade slabším filmom a ja som zíval nudou, pousmial som sa asi len dvakrát a o tuctovom príbehu hľadania rodičov nemá zmysel sa rozpisovať ... ten obrovský úspech v Amerike nechápem ... ak chce niekto dobrý animák, nech si pozrie Zootropolis, to je úplne iná liga. Ale späť k Dory, keďže má úspech, za nejaké 2-3 roky budeme hľadať ďalšiu farebnú rybičku, snáď bude to ďalšie hľadanie záživnejšie ... 4/10 ()

KoRner

Prakticky to isté, čo Nemo, akurát Dory ide divákom viac na nervy. Ale vidieť, že narozdiel od ostatných sequelov na tomto si Pixar dal záležať. ()

wooozie

V posledních letech šel Pixar neskutečně dolů, z dřívější továrny na naprosto dokonalé animáky a z odstupem času na legendy, se stala (nejenom sequelová) dojná kráva Disney, přičemž kvalita spadla do hlubokého průměru. Všechny animáky od Pixaru dokázaly nejenom uhranout děti, ale pobavit a zaujmout dospělé a měly prostě něco navíc, ale Hledá se Dory? Dát tomu plný počet a zařadit mezi takové skvosty jako všechny tři Příběhy hraček, Úžasňákovi, Auta nebo právě Hledá se Nemo, to bych je doslova urazil. Pro děcka asi dost dobré (jinak by tu miliardu v kinech asi nevydolovalo) a já nemůžu říct, že jsem kompletně celý film pronudil, ale za celou dobu mi chybí byť jediný zapamatovatelnější moment, na který bych si vzpomněl za týden. ()

Zagros

Trochu se divím, že se po úspěchu Nema s pokračováním čekalo třináct let. Čekání vyplatilo a i film Hledá se Dory se povedl. Možná už tam není to ohromení nádhernou animací, příběh je velmi podobný a hlavní rybka Dory může být někomu protivná, ale mně se to pořád líbilo. U jedničky jsem chválil dabing a ve dvojce je možná ještě lepší. Marek Eben byl super. :-) Nakonec rád dám tři hvězdy, sice jsou možná o něco málo slabší než u Nema, ale pořád jsou to tři hvězdy. ()

Loki_Six

Look. No more talking, okay? I don't like talking. I don't like chattering, questions and... "How are you?", "Oh, I'm fine." "How are you?", "Oh, I'm fine too." News flash. Nobody's fine. ()

Stružák

Velmi dobrá práce! Animák, kterej má spád, je zábavnej (jak už tomu tak bejvá, častokrát jsme se v kině smáli víc než děti :D), má některý nový zajímavý postavy (chobotnice, tuleni, ten pták :D) a samozřejmě je z hlediska samotný animace na špičkový úrovni. Hvězdičku sundavám za trošku zmatečnou a překombinovanou poslední část filmu. Ten konec byl zkrátka už dost nastavovanej a kdyby měl film o 10 minut míň, asi by se nic nestalo – jenom by to výsledný hodnocení bylo vyšší. ()

dopita

Dory je pouze o fous horší, než byl Nemo. Kdyby byly všechny pokračování takhle kvalitní, bylo by na světě krásně. ()

Mafiapau

Můžete mi někdo vysvětlit co se v tom filmu jako stalo? Ok, představte si.. jste v metráži filmu cca na hodině.. Dobrej příběh zasahující lore hlavní postavy, animace dobrý, Newman scoruje poměrně dobře (i když mě tu přišel víc generičtější a motivovej jak v první dílu bohužel), bavíte se, pár "vtípků" pro cílenou audienci tohoto filmu (zmíním později) které vám jako člověku s alespoň trojciferným IQ progresivně ničí nervovou soustavu.. Ale ok.. do hodiny se to dá považovat za dobrý pokračování.. a teď, vysvětlíte mi někdo, co se s filmem po té hodině stane? To scénáristovy mrdnul někdo lopatou namazanou schnilou paštikou do držky nebo co?! Posledních 20 minut filmu je absolutní utrpení.. To že spolu ryby mluví.. ok.. je to PIXAR, určitou míru věcí vycucaných z prstu dokážu skousnout.. co ale nedokážu skousnout je ABSOLUTNÍ DEUS-EX-MACHINISMUS postav.. Nevíte co to je? Já vám to popíšu.. Je naprosto možné, že ryba řekne teleportovacím se vydrám 2 slova a oni zastavý dopravu která je rozhodně neviděla dobrých 150 metrů a začala prudce brzdit až 20 metrů před nima.. Taktéž je možné že tyto vydry otevřou zamčený dveře náklaďáku PŘED OČIMA ASI 20-TI LIDÍ V AUTECH.. To že chobotnice řídí auto.. to že za minutu a půl je připravený policejní zátaras na zastavení zmíněného náklaďáku též.. To vyeskaluje ke slowmotion scéně kde znásilní Louise Armstronga kde cílená audience AKA roztomilé dítka čerstvo-školního věku konečně zjistí co je to masturbace, vaginální výtok a výron salka z penechenu kdež prosí taťku a mamku o ještě pár kapesníčků a další projekci. TOTO JE POSRANÉ VÁŽENÍ LIDÉ A PIXARE! Posledních 20 minut (Poslední scéna odpad zase nebyl) se úroveň filmu snížila asi jako byla celková úroveň filmu "Home" který považuji za ten nejodpornější animovaný film všech dob (there's some ultra-cringe going on) a já se ptám proč? Bylo to nutný vzhledem k publiku? Nedalo se to udělat líp? Dalo.. Ano film 1. a 2. mají názvy "Finding Nemo" a "Finding Dory" a né "Oceánská extáze pro lidi co mají rádi úhoře v prdeli". Chápu.. avšak vezměte si rozdíl, co vám ukáže jednička a dvojka.. Jednička: Faunu moře, zajímavé místa jako vraky, potrubní sítě,  mraky medůz atd.. Není to film se kterým se vyhrálo a který chce ukázat něco člověku co na to půjde do kina? Ukázat něco co by jste jakožto člověk třeba ani za život nezažily? hmm.. Dvojka: Skákání z nádrže do nádrže, Over-powered  chobotnice, nezajištěné nádrže velryb které mohou kdy chtějí odplavat do moře,  lidi kterým není podivný autonomně jezdící kočár, a retardovaný tuleň se síťovou soustavou mouchy místo mozku. Co si pamatuju z jedničky: Objevování oceánu a zajímavé příběhy ryb.. Co si pamatuju z dvojky: Je to dobrej příběh známé postavy do doby než se to posere a změní se to po hodině na Grand Theft Mrdáme Na Příběh A Chceme Prachy Vašich Rodičů.. Once upon the time.. There was a JOI for kids again.. Bohužel.. v hlavě mám svojí verzi kde Silná Rovnoprávná Dory (stejný protlačování ženského narativu jako Incredibles 2) našla svoje rodiče, pak jsem vystřihnul 20 minut, a přeskočil až na poslední scénu kde se to pozitivně a neklišovitě nevrátilo do statutu quo. Takže, je tento film dobrý? Jako celek ne.. Poslední třetina filmu nám ukazuje jak společnost PIXAR dokáže moderní animovaný film přetvořit do plsvyližmipíčunilaterálnícashgrabuzerantovský kupy hoven. PS. ve filmu je pedo joke () (méně) (více)

filipvrbik

Není to až tak skvělé jak jednička, a bohužel mi chybělo více vtipu (ale ten příběh je smutný svým způsobem,taky by se to možná ani nehodilo), nicméně jinak dokonale zvládnutý animám nejen pro děti, i když hlavně pro ně (a nejvíc super je , že všechny nápisy jsou v češtině-to museli animovat asi do padesáti jazyků-fakt klobouk dolů), viděno v kině ve 3D....97% ()

xmatysekx

S přáteli jsme se rozhodli vyrazit na film. Vedoucí výpravy zvolil Dory. Mysleli jsme, že zvolil nevalně. Po prvních zhruba 10 minutách jsem si přál, abych ztrátou paměti trpěl já. Jenže netrpěl. Ale vydržel jsem to. Pln očekávání podobného cirkusu jsem přikusoval kyselé želé a kromě nepříjemného pocitu v ústech se dostavil i příjemný pocit překvapení. Film se absolutně nevyvíjel podle mých představ. Mělo to celkem spád a vlastně i vtip. Jen teda mně to přišlo vtipné tam, kde jiní zůstavali ledově klidní. Jedna z těch hlavnějších křečovitě nastrčených postav vlastně v celkovém dojmu nepůsobila vůbec špatně a to hlavně protože se nesnažila být vtipná nebo ze sebe dělat debila. To považuji za velké plus filmu. Samozřejmě, že všechno to moře a Nemo a pak ta želva ve vás vyvolá nějaké ty vzpomínky. A celkem to v kombinaci s tim novym funguje. Plný počet asi nedávám především proto, že nejsem dítě. ()

cepice

Nasmál jsem se hodně. Účel to splnilo. Mělo to spád, prostě jsem se nenudil. Bezva práce, avšak postavené na typickém americkém scénáři, kdy někdo někoho hledá a někdo jiný se mu snaží z těch trablí pomoci. Naštěstí přišel happyend a nikdo nepřišel o život. :) ()

mclenin

Slávnostne priznávam, že Hľadá sa Nemo patrí medzi moje najobľúbenejšie animované filmy, ak nie aj najobľúbenejší. Keď som sa dozvedel o pokračovaní, po dlhých 13 rokoch, bol som patrične natešený, postupom času prvotné nadšenie opadlo a k samotnému filmu som sa dostal už len s očakávaním remeselnej kvality Pixaru. To sa mi aj dostalo, po stránke technickej mu naozaj niet čo vytknúť. Obsahová stránka však už nie je tak dokonalá - príbeh podľa môjho názoru postráda skrytý pocit napätia a dobrodružstva z cesty na opačný koniec oceánu, ktorý bol nosným prvkom prvého dielu, ako aj hmatateľný pocit blízkosti - vzťahu medzi "otcom a synom" (v tomto prípade vzťah Dory - "rodičia" nie je tak silne vystavaný), a tiež je cítiť menší priestor, v ktorom sa dej odohráva (oproti takmer bezhraničnému oceánu). Páčilo sa mi nadviazanie na Nema a tiež "flashbacky" Dory. Vo výsledku - som spokojný (iste patrí medzi tie vydarenejšie pokračovania, hoc nie som zástancom "sequelovskej" cesty Pixaru), či som čakal viac ? Asi ani nie, vzhľadom na kvalitu pokračovaní animovaných filmov dnešnej doby (česť výnimkám - však How to train your Dragon 2 :-)) A možno som len starší a už v týchto filmoch nenachádzam detské kúzlo. ()

laepus

Povedená komedie, rodinný film a animáč v jednom. Kouzlo jedničky, která přišla s něčím úplně novým, už tak nepůsobí, občas disneyovské postupy vítězí nad těmi pixarovskými - a to by asi bylo tak všechno, co by se dalo vytknout. A co pochválit? Opět vynikající dabing, zajímavé nové postavy (hlavně Hank a Gerald - ten je úplně nejlepší!), padající kamion, kamarád Marek Eben a přiměřená délka. Spokojenost. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality