Jet s Danielem, tak si sice dobře popovídám, poznám sympatického kamaráda, ovšem byla by velká šance, že by to bylo to poslední co bych v životě udělal. Daniel totiž svůj Peugeot nešetří a o tom je celý fil.....celé čtyři filmy. V jedničce nový koncept funguje skvěle. Daniel poznává nešikovného policejního důstojníka, neschopného získat řidičský průkaz, což ho nakonec přivede k Danielovu angažování. Jak už to bývá, stanou se z nich dobří přátelé a my se u toho budeme bavit. Poprvé určitě.(18.9.2008)

Závratná rychlost, zvučný soundtrack a k tomu všemu příjemný humor prezentovaný příjemným francouzským akcentem. U filmu Taxi jsem prožil celé své dětství a pouštěl jsem si ho dokolečka nejméně stokrát. Oproti dalším pokračování je jednička perfektní svým pomalým tempem a báječně vykreslenými postavami. Bessonovo rukopis se rozhodně nezapře(11.1.2007)

Parádní komedie na kterýkoliv den v týdnu a mohu Vám zaručit, že Vás nezklame. Besson napsal parádní scénář s uvolněným feelingem a naprosto přenádhernou Marion Cotillard. Rošťácký a ňouma Diefenthal představují klasickou nesourodou dvojici, která se musela dát dohromady, aby dopadli ty zloduchy. Užijí si u toho spoustu zábavy, adrenalinu, najdou si holku a dobře pobaví diváka.(26.9.2018)

TOP film. 95% -- Zo začiatku to nevyzeralo moc nádejne, všetko vyzeralo divne, príbeh tam vôbec ale vôbec nebol, ale po 25 minútach sa to konečne otočilo, prišlo na nejaké tie vtipy, skvelú akciu, výborné naháňačky pri ktorých excelovala kamera a konečne aj na dej. Akčné, občas napínavé a vtipné. Herci fajn.(15.9.2018)

První a zároveň nejlepší film ze série o ďábelském taxikáři Danielovi a policistovi Emilienovi. Příběh není moc kriminální, ale je to skvělá komedie, která se točí kolem zážitků a průšvihů ústřední dvojice. (Při druhém setkání s mercedesovým gangem.) Daniel Morales: Nazdar Bavoři, jak se vede? Pořád v traktoru? Sorry za minule. Zapomněl jsem na ruční brzdu, proto mi to nechtělo jet.(1.6.2008)

• - Natáčanie filmu Taxi prebiehalo v meste Marseille. (dyfur)

• - Luc Besson napsal scénář k filmu za 30 dní, když čekal na schválení jeho projektu "Pátý Element" od studia Columbia Pictures. (don corleone)

• - Když insperkor Émilien (Frédéric Diefenthal) najme Daniela (Samy Naceri) jako poradce, aby mu pomohl s vyšetřováním, Daniel mu řekne, že gang s Mercedesy jsou němci, což je pro Emiliana novinka. Emilian by o tom však již měl vědět, protože jeho nadřízený komisař Gilbert (Bernard Farcy) už na první poradě všem oznámí, že do Marseille zavítá gang německých bankovních lupičů. (Martin_Happy)