No sice je Taxi zábavný film, ale nedokážu pochopit, jak to že měl takový úspěch, že si vysloužil tolik pokračování. Už jen těch chyb kolik se ve filmu objevilo. Např. hned v úvodu se Gérard Pirés očividně nemohl u proslovu Danielova bývalého zaměstnavatele rozhodnout, jestli Slunce ještě svítí nebo je již tma a mohl bych pokračovat. Na druhou stranu honičky jsou skvělé a člověk se místy upřímně zasmál.(16.12.2017)

Prvý film so skvelým príbehom, pri ktorom som ozaj rád, že ho rozvinuli do viacerých dielov. Táto séria až na jeden diel mi vždy dá pocit leta. Najmä však prvý diel mi dá vždy nostalgické spomienky na Francúzsko a majstrovstvá sveta vo futbale v roku 1998. Vždy som túžil mať rýchle auto a preháňať sa s ním v lete po svete, najmä však Ferrari, už len kvôli Formuli 1 a Michaelovi Schumacherovi, ktorému som vtedy fandil, ale tento film mi dal aj iný pohľad na autá. Krásna Marion Cotillard v tomto filme mi vždy pripomenie francúzsku speváčku, ktorú som mal veľmi rád a ešte aj dnes si jej piesne vypočujem, volá sa Alizée. Tento prvý diel však nebol až tak vtipný a nemôžem mu udeliť vyššie hodnotenie, občas ma svojimi rečami nudil, ale konečný výsledok je dosť obstojný.(9.6.2012)

Nadupaná akčná komédia, ktorá serie na francúzsko-nemecké vzťahy a útočí brutálnou kadenciou hlášok, akým dáva korunu nekompromisný slovenský dabing ("Tak čo buzeranti, stále jazdíte na traktoroch?"). Jediné čo zamrzí je vznik ďalších pokračovaní aké so stúpajúcou číslovkou prinášali klesajúcu tendenciu všetkého dobrého a nahrádzali to väčším priestorom pre afektované postavy (komisár Gibert). Taxi je tak jeden z množstva prípadov, kde malo platiť staré známe raz a dosť. P.S. Vysvetlí mi niekto čo to malo za zmysel s tými semaformi ? Fakt som tomu nepochopil :)(10.3.2014)

Příjemná komedie, bohužel by vyšla i klidně na menší stopáž jelikož hluché místa, které tvůrce vyplní zbytečný záběry a honičkami jdu až moc vidět… Co se týče herecké obsazení, je příjemné ale žádné herecké výkony, které by Vás okouzlily také nečekejte. Tuto sérii Taxi nepovažuju za nějakou kvalitní, je to spíše film na nedělní odpoledne… Všechny díly sou si na sebe silně podobné a herecké úroveň žádná a v každém filmu 2/3 inteligentní vtípky- to hodně málo. Jediné pozitivum těchto filmů pozoruju ve stále se zlepšující se kvalitu hereckého nadání Naceriho. Sem příznivcem rychlých kol, ale ani to mi nepřipadá v tomto filmu jako základní reálná složka… Normálně by sem dal 2 hvězdy, ale za tu „kultovnost“ co si okolo sebe film vytvořil, dám 3!(12.7.2010)

Kdysi to byla hodně skloňovaná akční taškařice. S cihlou na plynu se tehdy po marseilleských ulicích proháněl Peugeot 406 řízený zběsilým taxikářem, herci sypali jednu hlášku za druhou a produkční tým Luca Bessona si mohl mnout ruce. Výsledek se nemusel zatěžovat nějakým dějovým uměním, jednoduše se v klipovém stylu jen prchalo, pronásledovalo a efektně bouralo. Prostě hlavní role tady hrají auta a pár užvaněných Francouzů. Much to mělo hodně, ale koho to zajímá.(13.1.2017)

• - Když insperkor Émilien (Frédéric Diefenthal) najme Daniela (Samy Naceri) jako poradce, aby mu pomohl s vyšetřováním, Daniel mu řekne, že gang s Mercedesy jsou němci, což je pro Emiliana novinka. Emilian by o tom však již měl vědět, protože jeho nadřízený komisař Gilbert (Bernard Farcy) už na první poradě všem oznámí, že do Marseille zavítá gang německých bankovních lupičů. (Martin_Happy)

• - Na začátku závěrečné honičky urazí Daniel (Samy Naceri) svým Peugeotem zpětná zrcátka Mercedesů. Později při honičce však Mercedesy svá zpětná zrcátka opět mají. (Martin_Happy)

• - Formule, ve které v závěru sedí Daniel (Samy Naceri), má polep Police Nationale CRS. Jedná se o znak francouzkých policistů nasazovaných především jako tzv. těžkoděnci na demonstracích a nepokojích. (Horryx)