Nadupaná akčná komédia, ktorá serie na francúzsko-nemecké vzťahy a útočí brutálnou kadenciou hlášok, akým dáva korunu nekompromisný slovenský dabing ("Tak čo buzeranti, stále jazdíte na traktoroch?"). Jediné čo zamrzí je vznik ďalších pokračovaní aké so stúpajúcou číslovkou prinášali klesajúcu tendenciu všetkého dobrého a nahrádzali to väčším priestorom pre afektované postavy (komisár Gibert). Taxi je tak jeden z množstva prípadov, kde malo platiť staré známe raz a dosť. P.S. Vysvetlí mi niekto čo to malo za zmysel s tými semaformi ? Fakt som tomu nepochopil :)(10.3.2014)

Když jsem byl malý byl toto jeden z mých nejoblíbenějších filmů , ale časy se mění . Uznávám že tento film má dost do sebe , vtipy a akci , ale na mě už to úplně nefunguje , prostě je to dobrý , ale jen dobrý , šlo to i líp . A nebo jsem si ho už jen ohrál , ale přesto si ho rád pustím , jen to už není ono . ( 15.5.14/MAC/4* z nostalgie )(15.5.2014)

Kdysi to byla hodně skloňovaná akční taškařice. S cihlou na plynu se tehdy po marseilleských ulicích proháněl Peugeot 406 řízený zběsilým taxikářem, herci sypali jednu hlášku za druhou a produkční tým Luca Bessona si mohl mnout ruce. Výsledek se nemusel zatěžovat nějakým dějovým uměním, jednoduše se v klipovém stylu jen prchalo, pronásledovalo a efektně bouralo. Prostě hlavní role tady hrají auta a pár užvaněných Francouzů. Much to mělo hodně, ale koho to zajímá.(13.1.2017)

První z mnoha filmů o jednom francouzském taxíku, který nerad poldy a padesátku, za to však umí vyčistit ulice od policejních radarů a německých chlápků, kteří mají rádi prachy z banky, a to nejlépe v kufru. Má to vtip, také spád, ovšem u mě zůstává vrcholem dvojka, jelikož tam dostává víc prostoru policejní velitel (borec!) a také tam mají vtípky větší říz a chuť spálených pneumatik. Ale samozřejmě chápu, že bez jedničky by ta dvojka jaksi být nemohla.(12.3.2015)

"Tak co, Bavoračky, jak je? Furt v tom traktoru? Omlouvám se za posledně. Já blbec, zapomněl jsem na ruční brzdu, proto mi to nejelo." Peugeot poráží Mercedesy a ještě se jim vysmívá? Já tedy, kdybych na to měl, tak jsem zastáncem německé kvality, ale projížďku vytuněným taxi Peugeotem si nikdy nenechávám ujít. Mám totiž slabost pro tento bessonovsky pokleslý druh zábavy. Prostě taxík sviští, pasažéři zvrací, Daniel se neustále usmívá, Émilien vytrvale zkouší získat řidičák a já lituju všechny Němce, kteří se přiblíží ke splašenému taxíku.(5.11.2018)

• - Luc Besson napsal scénář k filmu za 30 dní, když čekal na schválení jeho projektu "Pátý Element" od studia Columbia Pictures. (don corleone)

• - Když policisté v hangáru představují nové obrněné auto, má zcela černá skla, když ale vyjedou ven, jsou skla čirá. (BloodMax)

• - Když dělá Emilien autoškolu, název této školy je G. Pires, stejný jako je jméno režiséra. (don corleone)