Jedna z mála věcí, která se Bessonovi povedla napsat a ještě lépe pánu režisérovi natočit. Sice má pár much, ale na druhou stranu dvojka, která od pohledu k sobě absolutně nepatří se nakonec sladí a vznikne z toho naopak dvojka, které prostě nejde než fandit od začátku až do konce. Příběh má víceméně taky hlavu a patu, nic zázračného. Ale musím brát v potaz, že tohle je akční jízda, parádní akční jízda, která se nezastaví. Od začátku se přiřítí jako stíhačka a nedokáže zastavit ani s dechem natož pak s vyndáním klíčků od zapalování. Kdyby se vyndali, možná by byl trochu čas na klábosení, ale to by pak film děsně srazilo. Když už se totiž nejezdí, tak se neustále vtipkuje a proto tuhle akční komedii mám tak rád. Excelentní akční scény skloubené s francouzským rapem, který mi osobně vůbec nevadí a titulní písní, která je proslavená hlavně díky Pulp Fiction. Takže trochu taková čórka, ale na druhou stranu by si tohohle taxíka bez ní nikdo nezapamatoval. --- Kvůli mě nemusíte riskovat. Nechci, aby vám sebrali řidičák. - Buďte v klidu, pane. Žádný nemám.(5.9.2007)

Skvělý, jednoduchý film pro pobavení. Při prvním shlédnutí jsem se téměř pořád smála. Nemyslím si sice, že to má na Taxi Taxi, ale je to krásný film. Konečně francouzský film, který se aspoň trochu snaží navázat na úžasné francouzské komedie minulé generace. Úžasný Samy Naceri, Frédéric Diefenthal a Marion Cotillard. Skvělá hláška: "Mám snad poslat fax? Doleva, prostě znamená doleva. To bych rád věděl, kde berou takový trotly." Navíc mě velmi pobavilo zesměšnění dopravních policistů :D(30.1.2014)

"C'EST PARTI!" -------- Začiatok výbornej série, geniálny francúzsky humor a duo Samy & Frédéric, ktorí to ťahajú až po 4. diel. Luc Besson sa pochlapil a spolu s prostredím Marseille vytvoril základy pre klasiku medzi francúzskymi komédiami.(25.12.2016)

Když přišel Luc Besson s touto akční komedií z krásného a slunného Marseille, nechtělo se mi ani věřit, že Frantíci dokáží skloubit dobrou akci s jejich typickým, ale místami fakt povedeným humorem. A Taxi je takovým snímkem jako vyšitým. Moc vážnosti zde není, většinou se zde utahuje z poldů a ti vystupojí poměrně směšně. Ale zároveň je to svižná akční a zábavná jízda, která mě bavila od začátku do konce. Velkým plusem jsou tady skvělé dialogy, kterými mě dvojice Naceri a Diefenthal příjemně provázeli po celý film. Taxi u mě vždy zůstene jako skvělá francouzská jízda, ke které se rád budu vracet.(30.5.2011)

Prijemna akcna komedia z cias, ked sa Bessonovi este darilo produkovat nenarocne filmy, ktorych jedinym cielom bolo zabavit divaka. Ustredna dvojka sa skvele doplnuje a chemia medzi nimi funguje od prvej chvile. Komisar Gibert tu este nema tolko priestoru ako v dalsich dieloch, ktore poriadne pridali na komedialnej stranke. Vtipov a aj akcie tu este nie je tak vela, ale film ma neskutocne pohodovu atmosferu, takze napriek tomu nenudi. Do velkej miery atmosferu navodzuje paradny pesnickovy soundtrack. Ustrednu dvojku perfektne doplnaju aj dve krasky Marion Cotillard a Emma Wiklund. Pripad, ktory sa riesi, je dost trivialny a je tu len na to, aby to neustale blbnutie malo aj nejaky zmysel. Akcie sice vela nie je, ale ked na nu dôjde, tak je stylovo a prehladne natocena a tvoria ju realne pôsobive nahanacky, takze ma bavi naplno. Vztahy medzi postavami, ktore sa postupne behom jednotlivych dielov vyvijali mi vzdy trochu pripominali seriu Smrtonosná zbran. Takze aj po rokoch som spokojny. Vysledkom je jednoducha ale zaroven prijemna akcna buddy komedia. Pochvalu si zasluzi aj pôvodny VHS dabing. 7/10.(27.1.2017)

• - Pri výrobe filmu bolo použitých 110 áut. (WalterIK7)

• - Když insperkor Émilien (Frédéric Diefenthal) najme Daniela (Samy Naceri) jako poradce, aby mu pomohl s vyšetřováním, Daniel mu řekne, že gang s Mercedesy jsou němci, což je pro Emiliana novinka. Emilian by o tom však již měl vědět, protože jeho nadřízený komisař Gilbert (Bernard Farcy) už na první poradě všem oznámí, že do Marseille zavítá gang německých bankovních lupičů. (Martin_Happy)

• - Ve scéně, kdy Émilien (Frédéric Diefenthal) chytne Daniela (Samy Naceri) a jede s ním do garáže, dává maják zvenku a skřípne jej do dveří. Když však poté vystupuje, protahuje jej dveřmi. (Hunys)