Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Chmur

Celkem milý film s naprosto průhlednou zápletkou. Od začátku je jasné jak to skončí. Což by snad ani tak nevadilo. Horší je to, že film není moc vtipný. Až na Biaggia (Moises Arias). Ta postava nemá chybu. ()

NICOX

Taková fajn oddechovka. Nick Robinson je, troufám si říct, veliký talent a snad se neztratí. Když se usměje, jakoby z oka vypadl James Francovi před lety :) 75 % ()

Michelle75

V určitém věku, blízko dospělosti se chováme snad rozumněji, než přímo dospělí. Takže se vůbec nedivím, jak to na určitou, krásnou i když krátkou dobu:) v tomhle filmu dopadlo. Vážně natočeno s citem, vtipem, nadsázkou a vkusem. Navíc dokonalý soundrack se skvělými MGMT. ()

Hanys_

Malý velký film o klučičím přátelství, prvních láskách a ... sakra, kdo by s těma klukama na těch pár týdnů neměnil, ať hodí kamenem. Navíc ta atmosféra z obrazovky sálá doslova neskutečně. 8/10 ()

farfalla

Úsmevný príbeh jedného leta, keď sa traja dospievajúci chlapci rozhodli osamostatniť sa od rodičov. Život osamote v lese zvládajú prekvapilo ľahko. Toto odlúčenie však ťažšie prežívajú ich rodičia, kterí sú najprv prekvapení zmiznutím chlapcov a potom sa snažia pochopiť ich pohnútky. Priateľstvo Joea (Nick Robinson) a Patricka (Gabriel Basso) sa dostane do krízy kvôli ich citom ku Kelly (Erin Moriarty). Momenty prekvapenia vnáša do príbehu postava nekonformného až podivného Biaggia (Moises Arias). Niekedy rodičia pod vlpyvom svojich skúseností nedávajú deťom dostatok priestoru na život. Priateľsky alebo autoritatívne sa ich už dopredu snažia vmanévrovať na cestu životom. Ale niekedy stačí i krátky oddych jeden od druhého a obe strany získajú odstup, či nadhľad. ()

J.F.B.

"Have you ever felt this at one with yourself, with your instincts, with nature? This masculine?" "I don't know. I don't really see myself as having a gender. Is that a problem?" "It's not great. This way to the bison, my friend." Je to v mnoha ohledech nerealistické, přehnané, nadsazené, ujeté ať už dějově nebo v dialozích (popř. v provedení). Ale já se stejně bavil, stopáž mne nenudila... zkrátka jsem byl zjevně zcela pohlcen nostalgií. Herecké výkony tu nejsou nijak zvlášť zajímavé či strhující (až na Biaggia, ten byl skvělý), ale plně dostačují příběhu o přátelství, snech a touze po svobodě. "You're right, it's a classic kidnapping. They took our children and the canned goods and pasta." (♪♫) ()

tokyno

NUDA! Parta děcek nudících se po lese... Doporučuju film Mud, který má velmi podobný námět, ale daleko lepší zpracování. ()

prezdivaka

Mrzí mě, že americká produkce ve většině snímků neúměrně tlačí na pilu, aby i jejich divák rozpoznal, o jaké emoce v příběhu jde. Bohužel se to přesouvá i do Evropy a poslední generace už musí mít tento polopatismus a akci za každou cenu také. Oni nemohli mít chatrč, musel to být čtyřpokojový dům i s poštovní schránkou. Na ten by sháněli materiál půl roku a ne dva týdny. Joe ví, co je cystická fibróza, ale myslí si, že chytí do krabice medvěda... ()

Phorbo

Dost se mě líbí tyhle jednoduché indie komedie. Poslední co mě oslovila byla perks of being a wallflower. Od té doby jsem žádnou takovou neviděl, do hlavy se mi vrací snad jen Terri, ale to jsem viděl kdysi dávno. Baví mě koukat se na film, který je vesměs o ničem, ale takové to základní poselství samotného přátelství nebo kdo ví jak to říct, je to co tomu většinou stačí. Když k tomu přidáte kvalitní kameru, dobrý zvuk a relativně solidní hudbu (nepočítaje skvělé vystoupení "dřevíčka na trubku"!!), tak z toho vzejde docela kvalitní film. Velkou chválu Maisesu Ariasovi. To co zahrál tady asi nikde už nezahraje. Role jako dělaná na jeho kůži. ()

scartino

Dvě hvězdy za totálního magora Biaggia, který měl vlastně na bedrech veškerou zábavu. Ostatní bylo už v háji od samotného začátku filmu. Filmy, který se snaží navodit tu správnou atmosféru, ale pořádně neví, jak na to. Nevylepšilo se to ani po pár vykradených záběrech, které tomu spíše jen ublížily. Celkově mi tenhle film absolutně nic neřekl, ani náznak sebemenšího zaujetí, snad jen to, že se mi zde opět potvrdilo mé pravidlo, a to že jen ženská dokáže zesrat absolutní pohodičku, klídeček a vlastně skoro celoživotní friendship dvou kluků jen jedním zkurveným pohledem, kurvy :-). ()

embecka

Tak prostý, pekný a čistý príbeh, také malé spomienkovo na mladé časy, na to, čo všetko sa dalo zažiť a na čo ako dospeláci už nikdy nebudeme mať toľko odvahy. Moc moc príjemné. Tešte sa na postavičku Biaggia, je to skutočne nezabudnuteľný týpek. ()

husokachna

Když váš táta používá sarkasmus, uděláte jedinou logickou věc - v lese postavíte dům, i když jste totální lempl, tak s montáži a písničkou to jde jednoduše, a utečete do něj z domova s partou kamarádů. Víc než půlku filmu neexistuje v podstatě žádná krize k řešení, bojs se potulují po lese, zažívají více či méně zábavné střípky, montují se montáže a všechno vypadá pěkně, ale k ničemu. Pak se objeví něco jako zápletka, hlavní bojs si zažívá první zlomené srdce a v tu chvíli si možná vzpomenete, jaký to bylo, prožívat to co on a pokud jste melancholici, tak vás to na chvilku vtáhne. Ale opravdu jenom na chvilku a pak se jede dál na půl plynu. Nejlepší nakonec zůstávají patálie rodičů a (hlavně) policistů, které jsou absurdně vtipné, ale jak z jinýho filmu. V maličkostech je pak film moc fajn, jako celek je ale pořádná slátanina. Ale nenaštvalo mě to, takže pokud chcete pohodovej film, kde se toho moc neřeší, asi naštvaní nebudete taky. ()

Tred2

Kombinace "old-schoolového" pojetí dětského dobrodružství s moderními představami o rebelství a "problémy". Poměrně dobře vybalancované tak, aby to na dnešního diváka fungovalo. Ta romance tam byla trošku navíc. Hlavní dvojice spíš průměrná, jejich sidekick (ten otravný kid z Hanny Montany) je naopak velmi sympatický. Výsledek je něco nad průměrem, ale vzhledem k několika velmi působivým scénám to nechám s klidem na 4. PS: Po titulkách je ještě extra "scéna". ()

heihatchi

První polovina vtipná, druhá spíš smutnější. Ale co by to bylo, kdyby přátelství jako řemen nerozvrátila nějaká pizducha, že? Jinak musím z herců vyzdvihnout Rona Swansona a Tammy z P@R, společně s Biaggim tam byli nejlepší. ()

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)