Šimpy

Žánrově sice nevyvážené dílko (thriller-detektivka s prvky horroru se změní v horror), přesto solidní pokoukáníčko. Začátek rozpačitý, ale herecky slušné, krásné lekačky, kdy člověk až nadskakuje a přitom nejsou klišovité, naopak, orginálně zpracované. A atmosféru film vytváří slušnou. Z herců rozhodně stojí za zmínku Sean Harris. Možná škoda toho konce....člověk pak těžko věří tomu, že je film inspirován skutečnými událostmi.... ()

laik_60

príjemný krimi film s prvkami mrazivého mystéria. Zaujímavá scéna aj masky. Sympatický výkon E. Bana. Trošku hollywoodsky podfarbené kvôli diváckej príťažlivosti (veď film si musí na seba zarobiť). Film plný napätia od počiatku až k typicky americkému záveru, s dobrou Youngovou hudbou ktorá dokresľovala atmosféru prostredia a deja vrátane záverečného defilé v podobe mohutne znejúcich mólovych akordov. ()

NiWi

Řemeslně velmi precizně natočený horor, který zajímavě a efektivně prolíná prvky thrillerové kriminálky s nadpřirozenými elementy. Že je Derrickson zručný režisér je známá věc, a jak zpětně nakoukávám jeho snímky utvrzuje mě v tom víc a víc. Velmi dobrý cast v čele s drsným Ericem Banou, postavy však nejsou jednotvárně a klišoidní, naopak i přes svoje cool pozlátko jsou opravdové. Temný vizuální styl snímku skvěle sedí, hororové sekvence a lekačky patří mezi ty velmi povedené. Výtky mám k tempu, které hlavně ve druhé třetině působí docela pomalu, a pocitově dělá film delší než ve skutečnosti je. Finální scéna vymítání sice povedeně zpracovaná, avšak některé dialogy působily až směšně (démon jménem Jungler? vážně?). Trochu víc svižnosti a intenzivněji zpracované odhalování nadpřirozených elementů mi chybělo k dokonalosti, jinak ale zařazuji do horní poloviny mé hororové topky. ()

Nivenx

Dnešní distribuce v kinech je šíleně omezená, obzvlášt' co se týká hororů. Scott Derrickson je výborný režisér, o tom není pochyb a dokázal nám to už několikrát. Deliver Us from Evil je dalším skvělým počinem do jeho pestré filmofrafie. Atmosféra zase silná a poctivě budovaná. Občasné lekačky, které až tolik nefungují na tyco mají nakoukáno. Pro ty, kteří horor vidí méně fungovat budou. Příběh v pohodě a herci příjemně seděli. Očekávání jsem měl sice větší, než co je ve výsledku, ale i tak víceméně spokojenost a těším se na další jeho filmy. Sice mě nepřekvapil jako u Sinisteru, ale nejsem zklamaný. Jen tak dál. 75% ()

dr.fish

Takových filmů jsou stovky, stejně probíhajících, stejně končících. Musí člověk mít v nich určitou zálibu, aby na ně pořád dokola chodil. Občas se odhodlám na tento žánr podívat a někdy mne to i strhne. Zde ale není nic, co by zaujalo, vybočilo, překvapilo. Je to bezradné a nikam směřující. Na trůně stále zůstává pevně sedět Constantine....50% ()

majo0007

Opät nepochopiteľne nadhodnotené ako v prípade Sinistera. Zlepenec kadejakých horrorových a vymetačských filmov, kde síce hlavný hrdina nemá "shinning", ale má radar, neznie tu "Time Is On My Side" od RS (Fallen), ale totálne mimo misu Doors, atď, atď. A samozrejme obligátna stroboskopia nesmie chýbať pri žiadnom excorcizme. Jediným pozitívom filmu je, že nebol natočený štýlom found fotage, ako sme na to zvyknutí z poslednej doby. ()

URBAN

Ze začátku opravdu báječný horor s jedinečnou atmosférou, která se udržovala po celou svou délku, ale postupem času ta hororovost vymizela a příběh nebyl nikterak zajímavý. Takže jsem se dvě hodiny díval na relativně nudný příběh s jedinečnou hororovou atmosférou. Trochu se ty dvě věci bijou nemyslíte? ( 19.10.14/MAC ) ()

HorrFi

Nadprůměrnej krimi thriller s hororovými prvky.. k tomuhle filmu jsem přišel úplnou náhodou a byl jsem překvapenej ale nic převratnýho to určitě neni.. atmosféra byla super.. ()

alchac

Přiznám se, že jsem se tentokrát bál už předem - totiž že budu stejně jako Sinisterem velmi brzy uspán. Zde se navíc dal očekávat další vyčpělý vymítací recyklát, přičemž má poslední zkušenost s podobně laděným Rajtem nedopadla nejlépe. Mé pocity po zhlédnutí jsou smíšené. Sice jsem si po dlouhé době zase kvalitně okousal nehty, ale The Doors si na dobrou noc perunžel nějaký ten čas asi nepustím. To pan Derrickson nemohl pro tyto satanulibé účely použít třeba Lunetic?!? U těch nehrozí, že bych kdy měl nutkání prznit si jimi zvukovody a navíc pekelná iluze by dostala zcela nový a naprosto netušený rozměr! Provozovatelé multiplexů by ovšem pochopitelně byli nasráni, neboť většina heterosexuálních diváků s IQ vyšším než 30 by si patrně v sále vyškrábala oči, nebo by se pokusila oběsit na vlastních střevech. ()

Radiq

Tak horor jsem sice čekal, ale že bude až takhle kvalitní a atmosférickej, to ne. Temnota z toho jenom sálá a není to proto, že Ralph Sarchie asi umí pracovat jedině v noci. Mystično a zlo číhá všude a když se objeví, je to většinou docela solidní nářez - násilí, bitky, krev, gore efekty, šílenost, napětí, mrtvoly. Zlo se rovná démoni a to se rovná vymítání, takže se tu musí objevit taky kněz, kterej je ale taky dost neobvyklej - další plus. Jinak Eric Bana a jeho parťák Joel McHale se do rolí skvěle hodili a navíc vypouštěli docela dobry hlášky. Prostě dobrej nápad a dobrej horor. ()

Deyw

Atmosfericka pecka..kterou zabil konec..kdyby to nekoncilo happy endem tak by to bylo uveritelnejsi..nevim jestli 3-4hvezdy je to tezky..ale hudebni motiv, kdy prichazelo zlo je bozskej..atmoska a herci super takze se priklonim ke 4hvezdam. uzil sem si to. ()

COF_666

Derrickson nemusí už nikoho přesvědčovat, že natočit napínavou a děsivou záležitost umí. I v Deliver us from evil se najde pár skutečně hutných momentů, při kterých se na chvíli zastaví srdce. Je tu ale několik věcí, které mi vadí. První z nich je hned na začátku, kdy tvůrci slavnostně představí (pro ty, kteří o tom ještě nevědí) že film je podle skutečných událostí. Přijde mi to jako taková zbabělá ochrana, režisér i jeho tým si vlastně mohou vše ve filmu ospravedlnit. Vzpomněl jsem si na Město Bohů, kde na konci vynikajícího filmu jakoby náhodou oznámí tu magickou větu "based on a true story". To zážitek ještě povýší. Ne tak tady. Dál bych zmínil to, že Derrickson některé momenty umí natočit naprosto skvěle (scéna ve sklepě domu italské rodiny, dětský pokoj) a některé prostě neuvěřitelně "béčkově". Navíc tu není moc s kým se ztotožnit. Banovi nebudete držet palce a Ramírezovi jsem měl problém věřit pohnutou minulost jeho osoby. Výborný je ovšem Harris, který je opravdu děsivý. Celkově to prostě tak nějak plyne a plyne, leknete se, plyne to dál, leknete se.... Slabší čtyři hvězdičky. Mít to lepšího režiséra.....znáte to. ()

Mr.Ripley

Neuvěřitelně hutné a drsné, leč ve výsledku poněkud sterotypní báchorka, jež do žánru nepřináší nic nového. Loňské "Conjuring" vymítání stále zůstává nepřekonáno. ()

Khumbac

Erikovi Banánovi to jako poldovi slušelo.The Doors při vymítání mě opravdu dostalo :-) Kněz mě příjemně inspiroval kliky, střídat ruce dopředu a dozadu, paráda. Konec filmu mohl být trochu víc démoničtější, ale což...Jo a pobavilo mě to jak se Banán dozvěděl místo úkrytu rodinky...při výjezdu na ono místo měl Erik čas si nasadit sluneční okuláry a dokonce mu slušely :-D ()

Triple H

Derrickson vie robiť bu-bu-bu keď chce, ale celú vec strháva prepálená stopáž, mierne nevýrazný Eric Bana a na prvý pohľad možno málo badateľná, ale predsa len prítomná absencia gulí. Úvodný titulok, že film je "podľa skutočnej udalosti" si tiež mohli odpustiť - vzhľadom na magoriny, s ktorými sa od polovice roztrhne pytel takéto niečo vyznieva nechcene smiešne. Slabšie tri a dúfam, že Derrickson ešte niekedy chytí formu akú mal v Exorcism of Emily Rose. ()

Copacabana

Musím povedať, že po prečítaní knižnej predlohy boli moje očakávania o niečo vyššie, myslela som si že uvidím niečo viacej strašidelné, znepokojivé, paranormálne, podobne ako v príbehoch z knihy. Tieto dojmy sa tvorcom podľa môjho názoru nepodarilo pretaviť aj do filmu. Avšak čo sa filmu musí nechať sú sympatické a dobre zahrané postavy policajtov, pekné vizuálne spracovanie a prostredie NY a NYPD a celkom dobre zvládnuté make-upy posadnutých. ()

fantassia

Tohle téma jde postavit buď in natura natvrdo , tak jak to je nebo si hrát na pohádku a tohle je pokus o něco mezí tím. Kdyby to bylo jedno nebo druhé diváci by se rozdělili na dvě strany, jedny, které to nezajímá a druhé, kterým se to líbí,takhle Scott nasere všechny, kromě těch opravdu "skromných" a nevědomých, Pohádka je to špatná, takže by to měla být realita? Ta je ovšem taky hodně podprůměrná. K exorcismu byla použitá medajlka svatého Benedikta a přímo slova na ni vepsaná, je to laický pokus,který se pravdy jen místy dotýká. Latinský a skutečný tzv, velký exorcismus vypadá jinak, má svá přesná pravidla i lidi, kteří ho mohou a jsou schopni vykonat a těch je na světě opravdu málo. Zapomeňte už jednou provždy, že to může dělat kdekdo a to pouhým odříkáváním ...non draco sit mihi dux... ()

tatanapope

Celkem zajímavý film o posedlosti démony . Děj byl celkem plynulí a udržel si mojí pozornost od začátku , až do konce . Sice zde byli trošku kopance , hlavně co se týče chování posedlíh , ale jinak to bylo v celku napínavé a dívatelné . Takový průměrný krimi mysteriozní horůrek . Ještě musím vytknout částečnou předvídatelnost děje , jinak v celku fajn film . ()

chelseaman22

Delikátní rozjezd z Íránů zbrzdil až poněkud odfláknutý konec, u něhož by se nestrachovalo ani severokorejské batole, jež je místo mléka mateřského krmeno propracovanou propagandou. Věčná škoda, že tenhle typ filmu prakticky vždy končí úspěšným vymícením ďábla. Poutavější by bylo, kdyby v závěru vymítání vymítanému třebas pukla hlava. 70% ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014