Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

VanTom

Zásadní téma o stranou podporovaném sportovním dopingu sice zpomalují standardnější linky emigrace a svévolné represe státní bezpečnosti, nicméně dohromady s poctivou výpravou a přesvědčivými hereckými výkony se jim skvěle daří postihnout nemocnou dobu. Závěrečné sklouznutí do zkratkovitosti už na výsledku nic nezmění. ()

klima777

Andrea Sedláčková natočila film, kterým chtěla nastavovat zcadla a hlubokomyslně promlouvat o trapných a zlých eskapádách lidského hemžení. Tnout do živého. Výsledek jejího křečovitého usilování je však zoufale NEŽIVOTNÝ. Což je velká škoda, a především ostuda (IMHO). ()

Autogram

Pichať alebo nepichať? To je otázka. Niektorí v tom majú úplne jasno, doktori zdravotnú dilemu neriešia a iní riešia morálnu dilemu. Zrady je vo filme veľa, hlavne zrady na svojich blízkych, od otca v emigrácii, ktorú cítiť aj cez telefón, až po zradu od tých najbližších. Všetko plynie vo filme priamo, postavy sú až príliš jasne vyhranené a to nielen na strane eštebákov a iných prisluhovačov socializmu, ale aj na „tej našej“ strane. Možno by som očakával trochu viac tajomna a skrytých náznakov ako v starších filmoch českej novej vlny, ale to je len moja malá výhrada. Inak ma film uspokojil, aj zimomriavky sa na konci dostavili a určite to nebolo len od zimy z premietania v Bažant kinemotografe pod holým nebom. –––– Soudružko, teď podepíšeš slib mlčenlivosti. ()

Pedross800

Velmi silný a zajímavý námět, to bez debat. Ale......je tam u mě to ale. Stále mnou rezonuje nedávno zhlédnutý jiný velký český klenot který onu atmosféru doby zobrazuje podle mne mnohem barvitěji, opravdověji a lépe. Tady mě prostě vadila určitá vykalkulovanost děje, ať už ta milostná linka hlavní hrdinky a nebo nelogičnost chování její matky, která po té co na výslechu u STB zjistí, jak je každý její kontakt s kamarádem s disentu sledován a monitorován, klidně od něj přijme přímo u sebe doma další materiál k přeložení a to těsně před olympiádou dcery, na kterou ji chtěla dostat i za cenu toho, že jí lhala.......původně jsem chtěl jít s hodnocením nahoru, ale po rozležení v hlavě si to ode mě více než tři hvězdičky nezaslouží a je to škoda, dalo se z toho vyždímat mnohem víc. ()

ghatos

Mělo být řečeno více. Jako by šedá doba usadila režisérku, až příliš. Přitom tohle mohl být oheň, až na dřeň...61%. ()

JKL

Fair Play je přesně ten druh filmů, který jednou pustím svým dětem, abych jim vysvětlil, jaké byl komunismus svinstvo... Po úžasné Judit Bárdos, do které se chlap prostě automaticky zamiluje, bych rád vyzdvihnul roli vyšetřovatele, kde je Igor Bareš "jako doma". Žeru mu jí. Celkově je film tak parádně pochmurný, že na člověka padne taková milá melancholie. Rozhodně jeden z těch nejlepších CZ filmů poslední dekády. ()

vyfuk

Opět jsme se objevili tam, kde se zřejmě filmaři z Česka a Slovenska orientují přeci jen nejlépe. V době komunistické éry. Po Hořícím keři je těžké natočit konkurenta, ale Fair Play je dobré v tom, že není sice tak drásající, leč je mnohem příběhově bez problémovější. Příběh klasické a temné stránky komunismu, která je však vidět v té nejlepší formě jaké může být. Krom toho originálně zasazená do sportovního prostředí, což také nebylo pro Československo v té době takové prostředí, ve kterém by se neorientovali. ()

drackula

Scenár je síce trochu predvídateľný, ale inak ide o veľmi poctivo spracovanú látku. Skvele zahraný film, ktorý určite nenudí, len mu možno chýba nejaký nečakaný zvrat. 80% ()

Almásy

aká je cena za férovosť? nielen za socíku ale aj dnes. veľmi silná téma a kvalitné spracovanie, judit bárdos absolútny triumf. ()

Wbcko

Bohužel mi přijde, že většina našich herců neumí moc hrát. Nebo spíše stále působí takovým tím "divadelním dojmem". To mě hrozně rušilo. ()

jefff

Povedený film, dobře natočený i zahraný. Ale na Oscara? To fakt ne. V rámci tuzemské produkce určitě nadprůměr, ale smysl, pointa a postavy jsou příliš nedotažené na to, aby byl film něčím výjimečný či nezapomenutelný. Spokojený jsem ale byl. ()

Gekacuk

Vynikající film, který se vyplatí vidět. Andrea Sedláčková toho sice mnoho nenatočila, ale když už se do této činnosti pustí, většinou je na co se dívat. Fair Play je určitě jejím nejlepším filmem. Česká filmová scéna už naštěstí delší dobu není odkázána jen na tvorbu Hřebejka či Svěráka, která má klesající tendenci. Sedláčková se pustila do tématu, kterému se, kdo ví proč, zatím všichni vyhýbali. Jde však o jakýsi hybrid dvou témat – dopingu a disentu. Možná by bylo lépe soustředit se pouze na jedno z nich, a to právě na doping. Myslím, že by se o pouze o dopingu dalo natočit výborné drama bez přidaného protirežimního prvku. Na druhou stranu však film působí velmi kompaktně a obě zmíněné linie se vhodně prolínají a vzájemně spolu souvisí. Dokázala vybrat výborné herce pro hlavní i vedlejší role. Bárdos a Geislerová zahrály velmi přesvědčivě. Dokonce i takové štěky jako doktorka na pohotovosti (Medvecká) nebo činovník ČSTV (Wohanka) byly zahrány naprosto přesvědčivě a profesionálně. Bareš opět excelentní. Ti darebáci mu opravdu pasují. Znovuobjevený Luknár má jistě našlápnuto na mnoho pěkných rolí. Snad jedinou slabinou je nevýrazný představitel přítele hlavní hrdinky. Hudba a kamera je rovněž na vysoké úrovni. Doufám, že se opět brzy s tématem dopingu ve filmu setkáme. Na knižních pultech se nyní objevila nová kniha A. Sedláčkové „Moje pařížská revoluce“. Jsem zvědavý, jak rok 1989 paní režisérka prožívala. ()

Georgex

Další z řady nekonečných pohledů na socialismus v Československu, tentokráte skrze vrcholový sport a doping. Ano, tento pohled tu ještě nebyl a jsem vděčný, že se režisérka rozhodla otevřít toto mnohokrát neprávem opomíjené téma, nicméně místo nakouknutí pod pokličku nám naservírovala pouze tuctový antikomunistický patos, který opět ukazuje, jak se občané naší malé socialistické republiky měli špatně a chtěli emigrovat. Samozřejmě sám proti tomuto pohledu nic nenamítám, ale ptám se, kolikrát ještě takto šablonovitý film uvidím. Fair Play bohužel nikterak nevybočuje od tisíckrát vyřčeného, drží se zarytého "jedinec proti systému" a jak to dopadne, už asi všichni víte. Na druhou stranu tvůrci filmu odvedli poměrně solidní práci, a přestože atmosféra nepůsobí bůhvíjak autenticky, tak to vykompenzoval dobrý casting, kde většina herců do svých rolí skvěle zapadla a podává skvělý výkon. Rozhodně se nejedná o žádný propadák, ale o celkem dobře odvedenou starou známou písničku. Moje hodnocení 60%. ()

Hollohlaway

Nostalgické leporelo, které ukazuje zrůdnost systému v celé účinné jednoduchosti. Dramatické okamžiky se ke konci ukazují jako typická drtička charakterů, ale bohužel filmařsky film nedrží tempo, a je spíš sledem navazujících scén, navíc herecky v melancholickém utahaném ději nikdo nevyniká, i když ani neselhává. Výborná výprava pro nás co to pamatujeme. ()

Trapper33

Jedna naprostá paráda. Hodně mě mrzí, že jsem tenhle film neviděl v kině, ale až s ročním zpožděním. Je to skvěle natočené a to jak jsem se dokázal vžít do hlavní hrdinky mě naprosto dostalo. Judit podala naprosto dokonalý výkon a když k ní připočtu i skvělou Aňu a přesvědčivého Igora Bareše nedá se filmu moc vytknout. Příběh je vtahující a výborně gradující a jako jediné zápory vidím snad jen lehce nedodělané/odbyté vedlejší postavy. ()

P1tr

Češi umí! Další z příjemných filmových překvapení posledních let se "nečekaně" odehrává v době totality, jak je v tuzemské filmografii silným zvykem a i když se ani Fair Play nevyhne tradičním tématům a pohledům, přecijenom primárně zkoumá často propírané období z jiného úhlu. Kromě nástrah komunismu film prezentuje pro hlavní postavu silná dilemata týkající se touhy po dosažení slávy, jejího zdraví a dodržování poctivosti. Díky kvalitnímu scénáři a povedenému hereckému výkonu je hrdinka uvěřitelnou postavou, jejíž problémy na diváka doléhají. Ačkoliv Fair Play není zlomovým snímkem, nabízí atraktivní téma zpracované kvalitním způsobem, které pokládá zajímavé otázky a stejně zajímavě na ně odpovídá. ()

netahlo

Pomerne omsele tema Statni bezpecnosti, chartistu atd (kterychzto uz jsem malinko prejezen) tentokrat ozivila sportovni tematika. Respektive tema dopingu v socialistickych zemich (zdravim Jarmilu), o kterem vsichni vime, ze byl, ale nikdo to nikdy neprizna. Hereckym vykonum neni co vytknout - Judit Bardos je velky talent a protekcni kravu Josefikovou si tady namazala na chleba. Spise televizni forma, ale rozhodne snimek, co stoji za shlednuti. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka