Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

herr_carter

Nyní (73 %) už rating jakžtakž odpovídá, ovšem i tak si myslím, že jde o velice nadhodnocené hledisko, hodně moc jsem se přemlouval abych dal vůbec za 3 hvězdy...nevím jestli jsem jediný, komu přišel tenhle film naprosto umělej - hercům jsem nevěřil ani ň. Například vztah mezi matkou a dcerou (Geislerová-Bárdos), byť mezi nimi je odpovídající věkový rozdíl, nějak mi jejich rodinné role neseděly. Můj největší problém byl ovšem přímo u hlavní aktérky, která na mě působila naprosto anti-sportovně..... Film, o kterém jsem za 3 hodiny nevěděl............. moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Sdoom

Fair Play je na české poměry docela kvalitním a profesionálním počinem, který určitě stojí za pozornost, i vzhledem k tématu, které je i v současné době aktuální. Ale určitá provinčnost a omezený rozpočet se zde projevuje, celkový dojem z toho mám, že to je takové nedotažené a že z toho mohlo prýštit mnohem více emocí. Nicméně na slušné 3 hvězdičky to stačí. (Blu-ray) ()

kenkaku

No to by byl div, kdyby ve filmu odehrávajícím se v roce 83-84 se to nehemžilo agenty STB a disidenty... i přesto, že jde o sportovní drama, že? Opravdu nepochopím, proč už tak zajímavé a nosné téma jako je doping ve sportu za dob studené války, je nutné "obohatit" o Chartu 77, agenty STB, utíkání za kopečky a třídní boj stylem, jako kdyby celá republika byla plná komunistů nebo chartistů (a ten zbytek zdrhnul na západ). Trapnost nade vše. Samotná sportovní stránka filmu je naopak velice zajímavá a zápletka mezi dcerou, ambiciozní matkou, trenérem a snahou se dostat na olympiádu stačí. Bohužel se jí film nevěnuje na 100% a to ho degraduje. ()

charlie_ando

Pro mě samotného velmi důležitý film o době, která si opravdu nehrála na fair play. Podle mého názoru by tento filmový počin měli vidět všichni, kdo tak rádi vzpomínají s růžovými retro brýlemi na dobu minulou. Děj se zabývá pro Čechy tak citlivým a na druhou stranu hýčkaným tématem jako je sport, který nám přinášel a přináší pomíjivé okamžiky hrdosti, ale má i svou odvracenou a utajovanou tvář. Smekám před odvahou tvůrců, že se pustili do takto ožehavého tématu o naší ne až tak dávné a pohnuté historii. Vyprávění není primárně o sportu. Vrcholový sport je jen prostředkem pro popis životního příběhu jedné čisté a osobně statečné mladé dívky, která se dostala díky svému talentu do zvráceného soukolí zločinného bolševického režimu, jemuž se nebála postavit. Díky slušnému tempu film nenudí, může se pochlubit slušnou atmosférou, která ve vypjatých momentech doslova mrazí a hlavně se filmařům podařilo zdařile navodit důvěryhodný retro look. Celý film je postavený na poctivých hereckých výkonech ústřední dvojice matky (Aňa Geislerová) a dcery (Judit Bárdos). V českém rybníku jasný nadstandard s tématem majícím přesah a to se nevidí tak často. ()

Zagros

Film působí uceleným dojmem. Docela jsem se bál, že sportu neznalá režisérka (sama to o sobě říkala) film pokazí špatným vykreslením sportovních reálií. Naštěstí se tak nestalo, možná i proto, že to běhání je víceméně jenom kulisou. Jde spíše o rodinné drama matky s dcerou a jejich problémech v minulém režimu po emigraci manžela/otce. Dobře vykreslená dobová atmosféra a dobré herecké výkony, v čele s mladou Judit, jsou základem tohoto povedeného filmu. ()

Pavlík

26. 08. 2014 (213.); také jsem v té době sportoval, ale nikoliv vrcholově i bez bobulí se to dalo slušně ukázat ()

bari68

Fair Play vierohodne ukazuje to, o čom sa šušká už po takmer tri desiatky rokov. Doping je citlivé téma a preto sa musí s ním zachádzať jemne a citlivo. To Andrea Sedláčková zvládla výborne, ako aj vedľajšiu dejovú linku spojenú s StB, a pod. Dobre zvládnutý počin. ()

klukluka

Na tuzemské poměry úžasný (!!!) film - propracovaný skutečně do detailu. Líbilo se mi to moc! A proč tedy jen 4? Je to zdánlivá prkotina, ale film končí rozhlasovou relací Rádia Svobodná Evropa (možná Hlas Ameriky), kde hlasatelka oznamuje neúčast celého východního bloku na chystaných LOH 1984. Všechny argumenty doplňuje o slůvko PRÝ - prý nejde o nic jiného, než o propagandu kapitalismu, prý.... To by mi samo o sobě nevadilo, bavíme se o výseči ze studené války, oba tábory byly znepřátelené, nic si nedarovaly, navzájem se nenáviděly. To je OK. Ve skutečnosti mi vadilo to, že si člověk musí dohledat, že první sabotované olympijské hry nebylo Los Angeles 1984, ale Moskva 1980. A tu sabotoval naopak západ. I tady dostali sportovci jasné pokyny. I tady roky zbytečně dřeli jak mezci. I je připravila o medaile politika. Kdyby tohle ve Fair Play zaznělo, tak by to podle mě byl fair film a dostal by ode mě plnej kotlík. Protože jinak jsem tomu neměl co vytknout. Absolutně ne. ()

Wally

Docela nuda, nic zvláštního....takový průměr...je škoda, že nemáme lepší film, který bychom nominovali na Oskary...tohle nemá šanci. ()

jirijost

Běh mám rád, sám rád běhám a příští rok se taky chystám na jeden závod, proto mě tenhle film moc zajímal. Je to takový film spíš o komunismu než o běhu ale stejně mé očekávání splnil na výbornou. Doping je hnus a v téhle době ho bral snad každý, jak bylo vidět i v tomhle filmu tak bez něj vlastně člověk neměl ani šanci konkurovat. Na plný bodový příděl to sice nebude ale na čtyři lepší hvězdičky to stačí bohatě. Doporučuji všem, hlavně fanouškům běhu, pro ty je to spíš povinnost. ()

Chmur

Určitě se nejedná o špatný film, i když bych si přál, abychom už nechali minulost spát a točili slušné filmy i ze současnosti. Film na mě nezapůsobil tolik, jak jsem čekal. Ani nevím proč. Každopádně Bárdos hrála velmi dobře a i herci vedlejších postav se chopili svých rolí na jedničku. Luknár byl přesvědčivě srábackej a Malý i na malé prostoru dokázal vyvolat v mých útrobách nepříjemně svíravé pocity. Kdo ale herecky selhal a to naprosto, je Aňa Geislerova. Její matka působila strašně sterilně, vůbec jí nešly uvěřit její pocity. Herecký průšvih. ()

matolas

Také fajn nič. Bárdos je v emotívnych scénach veľmi chabá, ale dá sa to pretrpieť. Inak klasika našich končín, kde stále spomíname na to, ako sme sa mali zle, čo je síce pekné, ale už toho bolo celkom dosť. Chce to viac snímkov ako napríklad Kandidát. ()

DonQ

Podle mne to mělo jít v čisté sportovní notě a řízeného dopingu, ale neměla se do toho míchat strana a STB. To mi pocit z filmu narušovalo asi nejvíc. Určitě je to český nadprůměr, ale kdo ví, jestli si na tenhle film vzpomenu třeba za dva roky? ()

klúčik

Film , sa odohráva v športovom prostredí, už to je zaujímavé. Dej sa odohráva v dobe keď atletika patrila k preferovaným športom. Scenár sa zaoberá prostriedkami, ako dosiahnúť dobrý výkon. Herecky sa mi páčil, dievčatá si dali do tela, a bolo vidieť, že toho majú dosť!! Film hodnotím 65%. ()

M.Niccals

tak já nevím, ale se mnou ten film neudělal vlastně vůbec nic. že jsou komanči svině už víme. že to měli lidi v těch dobách těžké už taky víme. že to pravděpodobně dopadne blbě se taky dalo tušit. hm, tak jsme si společně poplakali nad naší neslavnou minulostí. už po stopadesáté asi. ale kde je něco navíc, čím by tenhle film zaujal? umělecká forma, scénáristický nápad, dobře napsaná role, zajímavý soundtrack, nějaké koření, prostě cokoliv, díky čemu bych na něj mohl myslet třeba ještě zítra, nebo za hodinu? nic moc nenacházím. je to škoda. ()

duddek

Hlavní předností filmu je pro mě objevení Judit Bárdos (Andula), do které jsem se tak trochu zakoukal už v propagačních materiálech. Jinak jsem se při sledování trochu nudil, možná bych uvítal trochu víc akce. Ale dobře je zobrazen těžký život sportovce – včetně toho, že na vrcholové úrovni je holt zapotřebí každodenních injekcí, ať už je v nich doping, nebo jen béčko. Doktor Ondřeje Malého je další jeho slizkou minulorežimní rolí, až si začínám myslet, že takový opravdu je... :) A konečně, přemýšlím, jestli jsme schopni natočit dobré drama bez využití návratu do těžkých dob socialismu. Protože to je taková sázka na jistotu. *spoiler* Ten rentgen plic je sice vysvětlen divákovi, ale jak takové ne úplně obvyklé vyšetření objasnili té sportovkyni? ()

arexam

Mě to přišlo jako na houpačce. Tím nemyslím sportovní výkony hlavní postavy, ale celý vývoj děje. Absurdní scéna střídá kvalitní. Ale celkový pocit to ve mě zanechalo dobrý, takže to máme za čtyři. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka