Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (CinemArt)

jakubesd1

Keaton ktorý si zahral birdmana ako hlavnu postavu sa predviedol fakt dobre .. a to iste aj Norton a Stonova. Ale čo mi trochu zavadza je dej ktorý sa snaží stupňovať ale nevychádza mu to . Pre niekoho sklamanie, pre niekoho možno tiež genialny film bez tak minimálneho strihu. Pozerám to po oscarovi a trocha sa divím za čo su ?! ()

Dancihal

Nechápu....nelíbilo...asi jsem jiný.... a ta hudba mě dráždila až to hezké nebylo.....jít na to do kina tak jsem vážně naštvaný..... Jedna hvězda za Nortna...tn mě tam alespoň trošku pobavil....když se tam pral v těch plavkách....jinak opravdu šílený...nechápu jak to mohlo získat nějakého oscara ()

stuj

Možná kdybych předtím neslyšel neustálé vychvalování atd., tak bych dal 4 hvězdičky. Njn., to je riziko zjišťování si předem, jaký film asi bude. Je to spíše divadelní záležitost. Zestárlá hollywoodská superhvězda se na stará kolena snaží prorazit na Broadwayi s divadelní hrou. Sledujeme vztahové záležitosti mezi herci, kteří se připravují na premiéru, a taky co všechno musí rejža řešit, aby byla hra úspěšná. Do toho se tu a tam motá rejžovo alter ego - super hrdina birdman, který ho kdysi proslalvil. Je to rozhodně zajímavá záležitost, ale superbomba nikoli. Pár dobrých překvapivých momentů se najde. 3 až 4 hvězdičky. P. S. : Nekonečné záběry beze střihu jsou sice hezké, ale svým způsobem někdy i ruší - když člověk místo příběhu začne pozorovat, jak dlouho záběr na jeden tah ještě potrvá. ()

Martin D

Páči sa mi že film mieša viacero žánrov, je to komédia, aj filozofická dráma miestami groteska, Keaton zrejme v životnej úlohe. Po dlhom čase sa ukázal v dobrej úlohe aj Norton. Zároveň film vyjadruje kritiku súčasných hollywoodskych filmov. Technicky je to brilantne, hlavne kamera, perfektne dlhé zábery. Inak by má zaujimalo ako tie náročné zábery robili a dávali dokopy. Bolo tam velmi malo strihov. No Pocitovo má to nezasiahlo. Pre mna zatiaľ len 70% uvidím aké bude po čase druhé a tretie pozretie. ()

Kubas1994

Birdman dokazal, co jen málo filmů, které běží v posledních letech v kinech. Nesnaží se prodat divákovy za každou cenu, skvěle se vymyká všem klišé o hercích a o filmu samotném. Skvělé jsem se bavil tečka ()

Mazmen

Dvě hodiny slušné nudy. Jedině co uznávám, tak výkon Michaela Keatona, který byl docela dobrý. Pravděpodobně se na tento film už nikdy dívat nebudu. ()

Kykyryda

Och bože rozbože... asi tak deset procent filmu tvoří sledovatelné scény, zbývající minuty by si člověk raději prostřelil hlavu sám než by strpěl byť i jednu sekundu navíc. ()

tennis.rules

Prvu polovicu som film skor skumal, nevedel som mu prist na chut, v druhej polovici som mu to vsetko ale odpustil a uzival si to. Podla mna ho treba brat ako umelecke dielo, jeden z mala filmov kategorie "film ako umenie", popriepletany abstraktnymi prvkami a hypnotizujucou hudbou, ceresnickou na torte herecky vykon hlavnej postavy v spomenutej druhej polovici filmu. Silny, velmi zaujimavy film, nic podobne som zatial nevidel, minimalne sa mi to na ziadny iny film nepodoba. Vidim ho okolo 90%. ()

LucyLeveller

Nečekala jsem nic, dostala jsem hodně. Michael Keaton coby stárnoucí "hvězda" co se zkouší prosadit jako režisér na Broadwayi byl naprosto famózní. Ve chvíli, kdy k němu promlouval Birdman tak mi běhal mráz po zádech. A Edwardu Nortonovi se nedalo nic vytknout, netušila jsem, že mě ten herec ještě někdy dovede překvapit ale tahle role mu sedla jako hrnec na prdel. Pár záběrů bylo mimo můj vkus ale má to klasifikaci jako drama/komedie takže to srovnání s komiksovým světem, let New Yorkem atd tam tak nějak patřilo. Rozhodně mě zaujala kamera, protože jsem měla dojem, že všechno bylo točený na jeden záběr, včetně klaustrofobických záběrů ze zákulisí divadla. ()

Darinesss

Podle plakátu evidentně dobrý sci-fi thriller... ovšem ve skutečnosti to na mě spíše udělalo dojem podobně jako Černá labuť. Nápad, který zahrnuje náš nějaký vnitřní hlas dávné postavy, kterou jsme před několika lety hráli a která se nám stále objevuje a radí nám, někdy dobře, někdy špatně, je tady vyloženě tím, co lidi donutí se na film dodívat celý, aby přišli na to, proč tam ten Birdman vlastně je. Navíc slušně povedený konec, který mě i vcelku pobavil i překvapil. A hlavně, práce s kamerou – 119 minutový snímek točený téměř na jeden záběr – Oscar mu patří právem. ()

Coumway odpad!

Tento film vyhral oscara za najlepší film ? Ja už fakt nechápem čo sa to tým ľuďom páči. Tú jedinú hviezdičku som dal Edwardovi Nortonovi. A navyše Michael Keaton je v tomto filme až neobyčajne nechutný a nesympatický. ()

DarkDRAGONS odpad!

Nerozumiem ako sa to môže niekomu páčiť, robíte si zo mňa srandu ? Radšej by som pozeral ako sa točí voda v záchode. Hrozný dej, ani herecké výkony za nič nestály, zaspal som pri tom 120 krát od nudy a 6 krát som vážne premýšľal nad samovraždou. Ľudia, svoj čas môžete lepšie využiť, život je krátky. Tento film má aspoň jedno mále bezvýznamné plus a to je také, že si začnete ceniť každú minutu svojho života a budete si dávať väčší pozor pri akom filme ho strávite. ()

sedlis

Jedna hvezda za skvelyho Keatona, druha za opravdu povedenou kameru a treti za originalni a bombastickou hudbu..jinak fajn ()

s0re

Ťažko veriť nie to ešte chapať že tento skvost (aka Psychologicka podpriemerna slatanina ) ziskal 4 oskary vratane kategorie : Najlepši film Welcome to Hollywood ... vlastne Hollyblud ()

jlouma odpad!

Strasne. Kamera hruza. Neuveritelne dementni hudba na jedno brdo po cely film. Bylo to dost narocne to dokoukat. Proc vubec neco takoveho tocej. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka