Mi mefahed mezeev hara

• Izrael מי מפחד מהזאב הרע (více)

Série brutálních vražd nezletilých dívek svede dohromady tři muže: otce poslední oběti toužícího po pomstě, policejního detektiva operujícího mimo zákon a hlavního podezřelého - učitele, který byl zatčen a následně propuštěn kvůli policejní chybě. (fullrose16)

Hanys_

Černohumorná ale pořád drsná alternativa k Zmizení. Ale asi nejvíc se mi při sledování vybavoval Mělký hrob, který si taky vystačil s pár postavama a vesměs si to taky dává v jednom bytě. Do budoucna tahle režisérská dvojka vypadá hodně slibně. 6.5/10 ()

SpaceOdyseus

Scenar jak kdyby vzesel ze semestralniho kurzu "piste jak Tarrantino 101", za kterym ale zaostava rezie. Tuhle se melo pritlacit, tam se melo z hercu vic vytahnout, tady se melo prostrihnout. ()

vander19

Po prečítaní pár recenzií som myslel, že sa dobre nasmejem. Po pozretí musím skonštatovať, že to bol dosť hustý thriller a dobre dlho ma dokázal držať v napätí. Možno hlavne zo začiaktu a potom tak trošku ku stredu to tak nevypadá, ale koniec je už riadne premakaný. Dokonca ma tvorcovia tak pobláznili, že som im uveril...V mojom prípade išlo o prvý hebrejsky hovoriaci film a musím povedať, že izraelská kinematografia si ma získala. Atmosféru dotvára výborná hudba, ktorá je zvolená veľmi správnym spôsobom a tiež sa významne podpisuje pod nečakane dobrý zážitok. Možno film nie pre každú povahu pre svoju dosť otvorenú drsnosť, ale mne sa to lúbilo. ()

Kuzzie

Na thriller to bylo až do víc jak tří čtvrtin nudný, jestli to byla komedie, tak jsem se nezasmála( no dobře, scéna s Arabem na koni ušla)..co to mělo bejt a proč? ()

Disease

Pokud se včas naladíte na to, že o pátrání po vrahovi až tak nejde, ale je to víceméně čistokrevná komedie, je to fajn film. Izraelský humor má svoje specifika, ale na Atomový falafel to nemá. ()

El_Rabbit

Pořád moc nevím, co si o tom mám myslet... jako izraelci jsou prasata, udělat v podstatě neutrálně laděnej film skoro až komedie na tohle téma, kterej dopadne tím nejhorším možným způsobem, to jsem ještě neviděl. Mám z toho pocit, že poselstvím bylo ukázat, že takhle to v Izraeli chodí, všichni jsou na to zvyklí a vlastně se nic moc neděje a nikdo se tomu moc nediví. ()

husokachna

Už nedivím, že se to líbilo Tarantinovi. Takovou manýru a onanii už jsem dlouho neviděl. Neuvěřitelně, ale neuvěřitelně mě tihle vlci štvali a nejhorší je, že neumím přesně říct proč. Asi proto, že prostě nevěřím fikčnímu světu, kde otec přijde násilnou vraždou o malou dceru a jeho reakce je, že vaří vrahovi dort (nechci spoilerovat). Že všichni tihle drsňáci šustí papírem a jejich charakter se mění podle toho, jak je třeba. Že se musí vtipkovat za každou cenu, aby to bylo hardcore černovtipný. A nakonec, že se musí vytvořit pointa, která nedává vůbec smysl a nasadí všem logickým lapsům, které film vrší korunu. Na druhou stranu... :-). Chce to mít koule takhle diváka hladit proti srsti a neustále míchat tenhle jedovatý eintopf, kde vedle sebe buble hrůza ze ztráty dítěte a mučení jak z Reservoir dogs. Cítil jsem se po většinu času nekomfortně (ne kvůli fyzickému násilí, toho je tam minimum) a to beru rozhodně jako pozitivum. A nakonec i díky výkonu "hlavního hrdiny", jsem prostě až do konce nevěděl, která bije a chvílema byl napnutej k prasknutí. Za určitý aspekty filmu bych dal pět, za některý jedna, dám teda tři kvalitně stržený nehty a rozhodně doporučuju. PS: nevím, jestli drsní borci s historií v Mosadu se strachem z vlastních matek a žen je izraelský standard a tudíž jsem nemohl docenit tenhle sociálně-kritický aspekt filmu, ale pár vtípků na židovsko-muslimské soužití bylo fajn ozvláštněním. ()

barteca

Tak zde všichni psycho, brutalita podávaná odlehčenou formou, asi v realitě izraelského státu obvyklá věc, brrrrr....... ()

Evander

Mi mefahed mezeev hara je velmi netradičním filmem, ať už prostředím, ve kterém se děj odehrává nebo zajímavou směsicí různých na první pohled neslučitelných žánrů. A funguje to překvapivě dobře. Kombinace takto závažného tématu a černého humoru je opravdu zvláštní a jinde bych jednoznačně řekl, že i nemístná, ale zde je to provedeno tak nějak s citem a divák to vlastně akceptuje. Děj velmi rychle ubíhá a ani na chvíli nenudí, postavy jsou dobře zahrané a naprosto uvěřitelné, prostředí detailně zpracované, a tak vlastně filmu chybí k plnému hodnocení jen velmi málo. U mě je to na prvním místě právě již zmíněná kombinace daného tématu a humoru, byť černého – ono přece jen ta pointa moc legrační není, respektive je vysloveně k pláči a na místě druhém pak je fakt, že se jedná o jeden z mála mnou vysoce hodnocených filmů, které si myslím, že nemá smysl vidět více než jednou. 78% ()

Rathalos

Ak chcete zarucene zaspat,tak si pustite tento film,moje oci to nedokazali suvisle sledovat,stale sa zatvarali...Smiesne a brutalne...?...absolutne nie...Nuda...?...to ano...:-) ()

PEZ

Iba druhý film od izraelskej dvojice Aharon Keshales/Navot Papushado. Ich prvotina nebola úplne zlá, ale neobsahovala nič originálne, ani nič nové. Pri ich druhom filme je to podobné. Jediné, čo sa viditeľne zlepšilo, je formálna stránka, najmä kamera sa vydarila. Všetko ostatné sme už videli niekde inde. Nakoniec ani tvorcovia sa netaja tým, že im inšpiráciou boli viaceré úspešné ázijské filmy. Avšak darmo film bodoval na viacerých festivaloch, darmo Big Bad Wolves označil Tarantino ako jeden z najlepších filmov za rok 2013. U mňa štandardný thriller. Možno iná dramaturgia by spôsobila, že by mal u mňa väčší efekt. Mimochodom, označenie komédia je tu fakt nepatričné. 6/10 ()

desade

Tak to som dosť prekvapený, že niečo takéto spáchali zrovna židia. Jednoducho si neviem predstaviť, ako ide v Izraeli na takýto film rodinka ortodoxných. To by už mohli rovno natočiť crazy hororovú komédiu z Osvienčimu! Ja sa teda nevyžívam v krvákoch a hororoch, ale čierny humor mám rád. A myslím, že ten hororový námet slúžil ako podklad k situačnému a hlavne k dialógovému humoru. A keďže hlavné postavy boli zväčša nevypočítateľni magori, nedalo sa ani kalkulovať akým smerom sa zápletka vyvinie.A to všetko dokopy ma držalo v pozornosti do konca. U mně dobrý. ()

ER

Tak od izraelské produkce bych něco takového nečekal. Film jako z dílny Blumhousu má ingredience, které dokážou přitáhnout diváka k obrazovce. A za to, jak si tvůrci ohlídali hranici, aby to nepřešlo do úplné parodie, klobouk dolů. Ještě teď mi cuká koutek pusy při vybavení si scény s připáleným "masíčkem" na hrudi. Jen pro zajímavost...podobná scéna, co se bizarnosti týče, se odehrála v seriálu Mindhunter při rozhovoru s Kemperem (natočeno podle skutečnosti). ()

rivah

Souhra podivných absurdit kolem pronásledování a vyšetřování podezřelého. Černohumorná krimi, které se nezasměješ. ()

Romeroo

Milé a příjemně vlídné překvapení z krajiny o které slyším pouze prostřednictvím televezních zpráv. Většinou se nejedná o zprávy filmové, ale raketové. Pro milovníky černého humoru jasná záležitost. Na dvě až tři slabší místa, zábava po které Vám slezou nehty :) ()

Pitryx

Ucházející snímek. Bohužel je v něm i dosti slepohluchých scén. Takže je to takové půl napůl. Konec jsem zrovna nějak moc nepobral, možná mrknu znovu. Zatím hodnotím jako podprůměr, ale ne zas tak úplný. 201408129533/9943 ()

joelly01

Jeden se tolik radoval kdyz se tohle DVD objevilo ve videopujcovne! Jeden mel velka ocekavani! Jeden si ke sledovani filmu zakoupil predrahou cokoladu (Lauenstein mlecna, plnena kremem z orisku makadamia)! Jeden natesil i Klenota ze vecer se bude sledovat film famozni a fantasticky, jeden z filmu roku!A pak to zacalo! Jeden sledoval prvni pul hodinu a tetelil se nadsenim a cokolada ubyvala! A pak se neco stalo.. Nebo teda vlastne skoro nic se nestalo... A jeden usnul. Probudil se po 10ti minutach.. A po dalsich 10ti minutach usnul zas. A pak se jeden probudil az na posledni pul hodku a prevelice se u filmu radoval! A pak byl konec filmu a Klenot rekl Jednomu: "No uznej sama ze to byla teda pekna blbost": A Jeden urazene rekl ze to teda zadna blbost nebyla, ale ze uz byly letos k videni lepcejsi filmy. ()

muti

na subzanrovke snad nic nove okrem, krajiny povodu. filmy o rodicoch co prevezmu spravodlivost do vlastnych ruk a vykonaju pomstu tu uz bolo, avsak tento je nieco vynimocny. trosku vtipu alebo ironie trochu odlahcuje atmosferu asi ako vo Vreskote, takze sa napokon nebojite ani velkych zlych vlkov. ()