Mi mefahed mezeev hara

• Izrael מי מפחד מהזאב הרע (více)

Série brutálních vražd nezletilých dívek svede dohromady tři muže: otce poslední oběti toužícího po pomstě, policejního detektiva operujícího mimo zákon a hlavního podezřelého - učitele, který byl zatčen a následně propuštěn kvůli policejní chybě. (fullrose16)

stuntmanMIKE

Hmmm... po nepodarku Rabies nám židovský židia ponúkli niečo na štýl Guya Ritchieho a mne sa to páčilo. Začiatok to má trošku pomalší, ale keď už sa na scéne objavia všetci magori bez predkožky, dostane to iskru a ide si to perfektne za svojim. Hlavne ma potešilo, že som necítil americký vplyv, ale skôr európsky a bolo to aj pomerne originálne... Som milo prekvapený a nečudujem sa, prečo to Quentin označil za film roka... ()

dee-key

Jedna hvězda za první třetinu, kdy to vypadalo ještě celkem zajímavě. Pak se to zvrhlo do kýčů plného trapného dramatu. Jestli má tenhle film nálepku komedie, mám pochybnosti o židovském smyslu pro humor. Vyloženě ztráta času. ()

Axis

Izraelský revenge film s prvky černý komedie. Sem tam vtípek, sem tam mučeníčko letlampou nebo kladivem a k tomu prapodivný rozmluvy ústřední čtveřice. Chápu proč se mi to líbí a taky chápu že tohle prostě není pro každýho. ()

BoredSeal odpad!

Tisíckrát omletý děj, který uhodnete po 20 minutách. Podezřelý z vraždy nebo únosu dítěte unesený rodinným příslušníkem, k tomu sekunduje někdo, kdo by mohl mít pochyby, mučení, podezřelý odolává, mezitím přijde nějaká další postava, co má dodat naději na vysvobození podezřelého (ale stále ještě možná nevinného), pak přijde moment, kdy si máme být jisti, že je podezřelý nevinný nebo vinný a pak přijde v závěru pointa přesného opaku. Tady navíc máte prvky dementního humoru, aby vás nepovedený klon unudil a otrávil k smrti. Nedávno jsme tady měli krimi Prisoners, kde bylo klišé trochu naroubováno pestřejším nevyzpytatelnějším dějem a dobrými herci, tak proč se otravovat s tímhle izraelským klonem. Ztráta času, torture porno už je dlouho mrtvej žánr, vážení. ()

(mOnkey)

Hyperbolizovaná legrace. Thriller s nadsázkou. Černá komedie. Říkejte si tomu, jak chcete, ovšem jedno asi jen tak nepopřete - že je Big Bad Wolves dalším výtečným příspěvkem do tohoto výživného a mně velmi lahodícího filmového mixu (dále např. Lovci hlav nebo Ruang talok 69). Násilí je zejména v té druhé (primárně komediální) polovině, kde je ho taky nejvíc, zjemňováno a zlehčováno odbíháním od tématu (tedy mučení) - ať už mučiteli „v tom nejlepším“ volá ustaraná matka, vyruší ho zvuk minutky právě dopečeného korpusu na dort nebo se jedná o etudu s otcem a mnohé další. Vtípky jsou ovšem i slovního charakteru a například u takové debaty o všech mužských tělesných otvorech jsem regulérně vyprskl smíchy. Ale už toho radši nechám, ať z toho taky něco máte a užijete si nějaké to překvapení. Nádhera. Titulky naleznete zde. ()

honajz2

A to bylo jako všechno? Slaboučká historka postrádající jakýkoli zajímavý zvrat (zato těch mdlých je tu dost a většinou jsou v ději k ničemu) či cokoli, co by z ní udělalo něco víc, která je navíc úplně zbytečně natažená na dvě hodiny? Navíc i postavy mi tu byly nesympatické a než se to dostane k tomu hlavnímu, je půlka filmu v háji a dala by se bez problému zkrátit. Ještě že se to nebere vážně a občas si to samo ze sebe udělá srandu, protože to tenhle film dost zachraňuje. Kdyby se to duo režisérů rozhodlo to natočit ÚPLNĚ jako komedii, pak by to možná mohlo být super a hluchá místa v ději by to s přehledem vynahrazovalo. Ale takhle je to bohužel jen nefunkční slepenec žánrů. Ke kladům bych ale ještě připočítal to, že mučení bylo udělané docela solidně, což u izraelského filmu prostě ocenit musím. 2* ()

C0r0ner

No teda. Z Izraele jsem snad viděl jenom tenhle jediný film, a pokud bych měl hodnotit národ podle jeho tvorby, tak bych si o Židácích nemohl myslet nic špatného, ale vlastně ani nic dobrého. Tahle mrda je vážně neuvěřitelný mix brutální komedie s ještě brutálnějším dramatem, což se vidí opravdu málokdy. Slabší povahy to nemůžou zvládnout. 90% ()

alchac

Takže i u Zdi nářků se ujíždí na Tarantinovi, aneb jak to dopadne, když Moše s kamerou pocítí touhu rozvést do patřičné šíře onen slavný nápad na kreativní využití kleští a letlampy. A mám takový dojem, že zfetovaní negři by se měli co učit. ()

Khumbac

Kurec. Úplně mně odrazoval ten dabing do angličtiny, ale zase sem tam sranda byla. Jak říkám ten anglický dabing mě odrovnal. Všechna čest zemi původu. ()

kinghome

Další film, který měl obrovský potenciál, ale byl totálně posrán. Teda alespoň podle mě, vůbec se mi to nelíbilo a tak trochu mě to obešlo. Jediný pozitivum je to krásný pomučeníčko letlampou, lámání prstíčků a tak dále, jenže to je tak všechno. Já čekal hlášky a brutální černou komedii. Zaznamenal jsem za celou dobu jeden vtip u kterého jsem se zasmál, jinak to bylo spíše nudný, než abych se do filmu zažral. K tomu to vykrádá ostatní filmy a většinu scén a celej ten nápad jsem už někde viděl, prostě nuda, která si nezaslouží být v červených číslech. ()

Tosi

Revenge thriller v izraelském hávu. Slušná zápletka, umně budovaná atmosféra, podpořená parádní kompoziční hudbou a skvělé dialogy s černým humorem, přesně tam kam patří. Ovšem co posouvá film minimálně o hvězdičku výš, je skvělá režie, která chytře udržuje diváka v pozornosti po celou dobu. Netvrdím, že by mě film nějak extra strhnul, jen to do sebe všechno pěkně zapadalo a tohle drama tří postav o vyšetřování brutální vraždy malé holčičky s podtitulkem "oko za oko, zub za zub", jsem si užil někdy s pobaveným úsměvem, jindy s prsty přes oči. Tudíž moje první setkání s izraelským filmem dopadlo nad očekávání a můžu doporučit všem, co mají rádi černohumorné tarantinovské dialogy. ()

Javad

No Quentin film roku to určite nie je, ale dobrý dozaista je. Chápem prečo sa ti ľúbil, spoznávaš v ňom svoje začiatky a ľúbi sa ti sadistický čierny humor, tak ako mne / ďalšie zaujímavé režisérske duo sa nám tu do budúcnosti rysuje, dúfajme že im zvyšujúca sa tendencia kvality vydrží... ()

ywo666

No moc ma to za gule nechytilo. Nejak tieto mučiace filmy nemusím. Už som len čakal kedy sa tam zjaví Mel Gibson. Ou sorry. To bolo trošku nad rámec. Občas tam boli dobré scény. Hlavne tá s Arabom. Ale to je tak všetko. Čo sa filmu ale podarilo, je nabúranie mojej predstavy ako vyzerá Izreal. Doteraz som si myslel, že sa jedná o púsť kde je 50 stupňov v lete a 30 v noci. Omyl. Všetci tu chodia naobliekaný ako Bratislavčania na Kysuciach. A zabudnite na púšť. Vegetácia pripomína, nuž práve tie Kysuce a naše lesy (trochu preháňam). A už vôbec by ma nenapadlo že si Židia budú pripomínať časy v koncetračných táboroch. Lebo to čo sa dialo v pivnici sa podobalo na bežný deň v Birkenau. Posledné mínus je anglický dabbing ktorý nejak extra nesedí. Občas rozprávajú aj so zavretou hubou. Divný film priemerné hodnotenie. 3* ()

noriaki

Líbí se mi jak si film dovedně hraje s diváckým očekáváním. Nelíbí se mi že ten zhusta naroubovaný černý humor zas až tak nefunguje. Big Bad Wolves by mohl být brutální thriller, nebo temnější tarantinovka. Režisérská dvojice se pokusila skloubit obě tváře, a i když to v některých scénách klaplo, většinou jsem měl pocit, že čistá žánrovka by byla působivější. ()

Ramones77

Skvělá dávka černého humoru. Skutečně jednoduchá zápletka, což rozhodně není na škodu... a většina se odehrává ve sklepě, ve kterém probíhá celé vtipné a zároveň velmi mrazivé mučení. Výběr herců mohu též jen pochválit... já byl spokojený a bavil jsem se... ()

zolo23

Tuším je to prvý Izraelský film, ktorý som videl a hneď som si uvedomil, že kvalitné filmy dokážu točiť asi všetci okrem Slovákov. To je krutá realita, pretože keď si predstavím "našich" hercov a porovnám ich napr. s hercami v tomto filme ,je jasné, že sme na míľe vzdialený filmovému priemyslu. Bolo zvláštne sledovať ako režiséri dokážu skľbiť dva rozdielne žánre do fungujúceho celku. Pekne sa na to pozeralo, ale pre mňa to opäť raz zabíja záver. Ani nie tak nepochopený ako rýchly. ()

Spike23

Podle mě není nijak extra těžké vymyslet něco vtipného, každý týden koukám na fail compilation, kde asi nikdo neplánuje, aby se tomu lidi smáli, a i přesto to vtipné je. Dokonce i když někdo není schopný vymyslet něco, kde by byl humor na trochu vyšší úrovni, ke spokojenosti stačí udělat něco tak trapného, až to vtipné být začne. Docela jsem se i těšil, jak bude vypadat první izraelský film, který uvidím. I přestože mi pár lidí řeklo, jak moc to bude stát za hovno, zůstal jsem pozitivní a snažil se nemít předsudky, protože jak jsem se před několika lety dozvěděl, předsudky mívají většinou kokoti. Co se ale nestalo... Docela bych rád napsal, že větší nudu jsem už dlouho neviděl, to by ale nebyla pravda, protože po zhlédnutí Lone Survivor tohle už o dalších filmech po nějakou dobu psát fakt nemohu. Nevím, jestli je to mnou, ale na začátku zmiňovaná komediální stránka mi přišla jako jedna z nejhorších, co jsem kdy viděl, a to se přiznám, že dostávám záchvaty smíchu i z astrokurvy Jitky na EZO.TV. Už jsem se poučil, že nemám koukat na filmy, které se na posterech chlubí producentama, po tomhle mi ale přibyla další zkušenost, že se nemám koukat na filmy, které se chlubí na posterech čímkoliv. Proti Tarantinovi nic, ale učit se na zoušku by byla lepší volba, než ještě někdy koukat na film, který údajně doporučuje. ()

DavidS.

Titulkové intro nabídne fomálně vytříbenou hru na schovávanou, které se v patách drží temnota...Jenže pak začnou Izraelci vtipkovat a nakonec se zavřou do sklepa, kde si pomocí kladiva a kleští dělají pedikůru manikůru masáže...Celek v té chvíli ztratí na tempu i atmosféře, která se roztříští do podivné žánrové koláže...Mělo zůstat u temnoty a troufám si říci, že jsme mohli dostat vydařenou variaci na Seven nebo Prisoners... ()

borec999

No najlepší film r. 2013, ako tvrdí Quentin Tarantino, to nie je. Ale chápem prečo sa mu Big Bad Wolves páčilo. Je to zručne natočené, dejovo nepredvídateľné, so zaujímavými postavami, násilím ktorého nie je veľa ale keď na neho dôjde je správne štýlové a explicitné (scéna s LET lampou by sa nestratila ani v hocijakom horore) a v dialógoch je priestor aj na dostatok čierneho humoru. Vlastne to je jeho vlastným filmom trošku podobné, aj keď by som nepovedal že tvorcovia mali v pláne natočiť Tarantinovku. Z hľadiska negatív mi v tomto čienrhumornom krimi trileri chýbalo väčšie tempo, humor na mňa absolútne nefungoval a po príchode Gidiho otca film definitívne stratil akékoľvek ukotvenie v realite a presunul sa úplne do štylizovanej fikcie snažiacej sa za každú cenu o humor, pri ktorej som už len čakal či v závere bude učiteľ Drod pedofilom alebo nie. Na Izrael celkovo super a opatrný palec hore je na mieste, ale ako tvrdia viacerí: na riť som z toho nepadol. 60% ()