Zralá třicátnice a brilantní profesorka klavíru Erika Kohut (Isabelle Huppert) vede trojí život. Zatímco ve dne je váženou osobností pedagogického sboru Vídeňské konzervatoře, večer ukájí svou zvrhlou sexualitu v obchodech s nejhrubším pornem, šmírováním mileneckých párů a masochistickým sebezraňováním. Třetí podobou její existence je vypjaté soužití s tyranskou matkou (Annie Girardot), plné brutálních hádek a vášnivého usmiřování. Erika přesto dokáže udržet svůj bizarní životní styl pod kontrolou až do chvíle, kdy se seznámí v pohledným a talentovaným studentem Walterem (Benoît Magimel). Oboustranná citová náklonnost záhy narazí na neschopnost Eriky navázat normální erotický vztah. Její temné vášně promění rodící se lásku v trýznivé peklo... Kontroverzní Pianistka byla s příznivým ohlasem uvedena na MFF Cannes. Oba hlavní představitelé Isabelle Huppert a Benoît Magimel obdrželi Ceny pro nejlepší herce, zatímco režisér Michael Haneke získal za svůj film Velkou cenu poroty. (oficiální text distributora)

saladín.

Jeden z najlepsich a najsmutnejsich filmov uplynuleho desatrocia. O jednej ubohej dusi. Vsetko ostatne su len voditka. _________ Z jeho absolutneho nepochopenia nielen tu ale aj inde na podobnych forach mi plynie ze by sa na hodnotenia asi mali zaviest aj vekove a skusenostne hranice, toto proste osemnastka ani dvadsiatka vymietajuca multikina nemoze pochopit._________ Voditko 1: vztah s matkou, permanentna infantilita. Voditko 2: ona chce milovat, ale nevie ako, jej jedinym ucitelom je pornopriemysel. To musi dopadnut zle, hrozne, a potom uz len priepast. ()

lehkoživka

Výborný, silný, brutální (ale ne samoúčelně) film na téma Jak si navzájem ničíme život se svými nejbližšími. Skvělý herecký koncert Isabelle Hupert, Annie Girardot jí výborně nahrává v roli šílené matky. Bylo mi jich lítou obou. ()

gu-staff

Tenhle film vám nedá nic zadarmo. Když jsem si všiml, že na film koukám už hodinu, a v podstatě se nic nestalo, a přitom to uteklo jako voda, řekl jsem si, že na něm asi něco je. A opravdu, byla to nálož, kterou budu trávit asi trochu dýl. Kdo ví, v kolika z nás dříme něco podobnýho, a jenom se to nikdy nepřehoupne přes tu hranu, kdy nám bude úplně jedno co se stane, hlavně když se to opravdu stane.... ()

veverysiak

Zvrátenosť, posadnutosť, nepochopenie, poníženosť, všetko extrémne silné emócie, ťažký, ale ohromne silný film, brilantný výkon Isabelle Huppert, išli z neho zimomriavky, zladená hudba, otvorené otázky dôvodov konania hlavných postáv, takže 80%. ()

efialtes

Jak den za dnem zvolna míjí, Jelinek je stále v říji, Kohut slétá dolů z hřadu, mám to snad dát do odpadu? Je v tom ale spousta pravd, Haneke to dobře zvlád. ()

LucMosss

Tak to byl koncert! Nejen klavíristický, především herecký i režisérský. Hanekeho taktovka se ani jedenkrát nesekla, stejně tak Isabelle Huppert při ztvárňování tolik náročné postavy, jakou byla Erika Kohut. Ovšem, Benoit Magimel spolu s Annie Giradot také stojí za povšimnutí! Byli jí velice důstojnými protějšky. ()

Meggie3

Většinu filmu jsem sledovala se staženým žaludkem. Na mě příliš šokující, ale o to víc obdivuji herecké výkony. Dost drsný závěr, ale ono to v podstatě bylo celé v duchu šokovat drsnými scénami. ()

Venceslao90

Vynikající drama, ve kterém mi trošku delší stopáž výjimečně vůbec nevadila. Není to zase natolik pobuřující a šokující, jak by se mohlo na první pohled zdát (což je podle mého názoru rozhodně dobře). ()

fafejt001

NEZVYKLÉ , PERVERZNÍ , MÍSTY NECHUTNÉ , BIZARNÍ , OPLZLÉ , AŽ VÝBORNÉ . ISABELLE SKVĚLÁÁÁ . A NEPŮJDU NA KLAVÍR . DNESKA NE . NE A NE . ()

wick

Haneke dokazuje, že patří mezi nejlepší režiséry současnosti. S minimem slov a zajímavou kamerou a dlouhými záběry jen v interiérech nedovolí nudě ani sekundu. Říká se, že každý má svou úchylku, tak proč ne učitelka klavíru. ()

Tristesse

Herecké výkony hlavních představitelek byly vynikající, především Isabelle Huppert, nicméně film byl na mě natolik ujetý, že jsem ho zřejmě nemohla plně docenit… ()

Ivulla

Zvláštní film. Vyvolává protichůdné emoce, šokuje, a zároveň vtahuje do světa emocí hlavní hrdinky, (např. úplně jsem se zamilovala do Benoita Magimela). Je to celé o lásce, sebelásce, ale není to banální. Ukazuje to hlavně utrpení, které lásku provází a je to celé přehnané, protože hlavní hrdinka je masochistka a nedokáže milovat jinak než skrze bolest. A přesto miluje a není jí pomoci. Nejdříve je zavřená, neprojevuje emoce, ale ty v ní kypí. A pak stačí jen málo - zamilovat se a celou ji to smete. Je mi jí líto, ale zároveň člověk pocítí vděčnost, že je schopen lásku prožívat nejen skrze bolest. Opravdu dobře natočené. Viděla jsem více než 5x, vždy s určitým časovým odstupem a pokaždé je to silný zážitek. Výborně vybraní herci předvádí neskutečné herecké výkony. Četla jsem i knihu (dříve než jsem zhlédla film) a film je podle mě lepší než kniha, která mě dostávala, na rozdíl od filmu, do deprese. ()

punco

Na Pianistke mi vadilo takmer všetko. Od dlhých statických záberov po celú stopáž, otravné klavírne scény( viem film sa volá Pianistka) až po nesympatické obsadenie a hrozný koniec. Jediné plus na filme boli scény matka-dcéra, hlavné úvodná sekvencia. Nechápem tie pozitívne ohlasy, ale sto ľudí sto chutí, ja som sa kráľovsky nudil. ()

bmx6

Film,který je velice skutečný,ale zároveň to je něco,co člověk vidět a nebo vědět nechce.(proto doufám,že už ten film nikdy neuvidím) ()

zigy

Ten film o hraní na piano není skoro vůbec, spíš o hraní na divákovy nervy, jestli tu zdlouhavost příběhu snese...kupodivu to jde velmi lehce, i díky dobrým hereckým výkonům (Girardot jako matka), ale hlavně divnosti hlavní postavy, která je úchylná, ale tím je právě zajímavá. Hodně psychologická, ale lehce erotická záležitost, ale spíš jen v rovině psychologie. ()

Amalberga

Je pro mě těžké hodnotit. První polovina mi přišla o dost slabší. Film byl místy nechutný,úchylný, ujetý a snažil se šokovat. Hlavní hrdinka působí jako stará zatrpklá kyselá semetrika, která touží být milována, ale je příliš narušená. Nejvíce mne znechutilo, jak se zachovala ke své žačce. Bylo to neskutečně podlé a hnusné. ()

Evropské kultovky jen na KVIFF.TV

Evropské kultovky jen na KVIFF.TV