Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiální text distributora)

gumbo

70% - Ikdyž na můj vkus trochu trhané a místy nudné vyprávění, přesto velmi dobrá gansterská stylovka. ()

agassi68

Klasická mafiánska vyvražďovačka na japonský spôsob. Kitano vždy svojim tikom naznačil, čo bude nasledovať. Niečo ako keď si Bruce Lee zotrel kvapku krvi z kútika úst. Uvidíte hierarchiu v jakuze aj bezmedznú oddanosť rodine. Je tu aj pár vtipných momentov, aby slabšie povahy netrafil šľak. A na záver sa presvedčíte, že Kitano bol vlastne dobrák od kosti.. ()

helloween93

Netradiční gangsterka s charizmatickým Yamamotem, který chladnokrevně likviduje všechny, kdo mu stojí v cestě. Takeši Kitano a Omar Epps perfektní výkony. 4* ()

Barak

Takeshi Kitano si opět zahrál hlavní roli ve svém filmu - a opět se mu to povedlo. Děj je zpočátku až moc komplikovaný - spousta lidí, vůbec jsem nevěděl kdo a proč koho střílí.. no maglajz - nicméně poté to začne být konečně pochopitelné a zajímavé. Ocitá se v americe a neumí anglicky, což má hodně blbé, nicméně i přesto se dokáže se svou neúprosností dostat hodně vysoko. Z něj, z bráchy a jeho kumpánů se postupně stávají čím dál významnější chlápci, s kterými není radno si zahrávat, protože se za nimi táhne krvavá stezka lemovaná spousty mrtvými chlápky. Takeshi si nebere žádné servítky a lidí zabijí bez zaváhání a na spousty způsobů - ať už nám ukazuje, jak lehce si lze uřezat malíček nebo udělat velkou díru do břicha obrovským nožem. Navíc to ještě okořeňuje výborným černým humorem a dobrou muzikou. Hojně se fuckuje, je tam dost násilí.. zkrátka se mě to líbí - jen škoda toho naprosto zmateného začátku.... (závěrečný monolog nemá chybu ;) ) ()

Blaogranas

No tak to jsem úplně vedle! Celou dobu jsem si myslel, že asi sleduju špatnej film. Tak moc už jsem se strasně dlouho nenudil a nepřál si vysvobození z agónie. Otřesně nudný film s dementním střihem, debilně zrežírovaný a dost špatně zahraný. Když jsem na ty scény koukal, myslel jsem, že je to natočeno tak počátkem 80. let, to by tak tý kvalitě odpovídalo, ale rok 2000??!! Obrovský zklamání! ()

smrtacik

Kam si dal oči ty hajzel ... Ty si ale pekná sviňa...tak takýmito slovami a väčšinou i omnoho horšími sa oslovovali členovia nepriateľských gangov i členovia vlastnej skupiny tesne predtým ako začali padať výstreli a zem sa zaliala krvou. Hlavný hrdina Aniky v podaní Takeshiho Kitana, sa po smrti svojho šéfa, nechce pridať k druhej rodine a preto sa dostáva do nepriazne tejto rodiny. Jediným východiskom je odchod do ameriky za svojím bratom, ktorý ako zistí je len drobný kriminálnik. Tak to Aniky zoberie do vlastných rúk a začne si postupne budovať rešpekt v pre neho novej krajine a vznikne nová, jeho vlastná rodina, ktorá sa skladá nielen z Japoncov ale aj afroameričanov, ale funguje úplne na princípe yakuzy...ktoré Aniky vyžaduje. Ako to však býva je tu aj konkurenčná rodina, a tak je konflikt neodvratný... Ale o dej tu nejde, ten nebudem prezrádzať ide tu najmä o to, že Takeshi Kitano nám tu ponúka svojský a dalo by sa povedať realistický pohľad do vnútra Yakuzy, kde členovia majú super kvádra, pekné ženy, ešte krajšie milenky, peniaze a samozrejme rešpekt. To všetko je však za vysokú cenu, dokonca niekedy za tu najvyššiu... ale ak ste pravý člen Yakuzy, tak ani vaša vlastná smrť nie je pre vás prehra, najmä ak to pomôže rodine, alebo hlave rodiny. Hlavnou cnosťou je lojalita a oddanosť , veď v prísnom svete Yakuzy, keď vám šéf povie, že biela je čierna, vy s ním musíte súhlasiť. Vlastne je to ganksterka na japonský spôsob, alebo by som to nazval aj krvavý thriller s prvkami drámy, pretože nebudete ukrátení ani o také vychytávky, akými sú pitvanie si vlastného brucha pred šéfom, ktorý pokojne ďalej večeria nejaké tie potvorky, alebo odrezávanie si malíčka ako ospravedlnenie za svoje zlyhanie (ale nebojte, ten už šéf nezožerie) a samozrejme nechýba ani streľba na živý cieľ. Kitano alias Aniky pôsobí dojmom, že vlastne ani nemá city, počas takmer celého filmu má kamennú tvár, takže sa veľmi herecky nenadrel, ale dokonale to vystihuje ten chladný charakter jeho postavy a až na koniec ukáže, že vlastne nie je až taká sviňa o čom sa presvedčí jeho brat, hrá ho Omar Epps , brat v zmysle klanu, ktorému vráti čo mu dlhuje z hazardu aj s pekným úrokom... Zaujímavé je aj vyvrcholenie filmu, ktoré nie je vôbec čitateľné a to sa mi páči, pri veľmi pohodovej hudbe, ktorá na mňa počas celého filmu pôsobila veľmi počúvateľne. Veď čo môže byť lepšie ako zvuk svištiacích guliek, ktoré nám lietajú pomedzi skladateľové noty? Takže kvalitný film, asi nie pre každého, ale kto má rád tento žáner alebo Kitana doporučujem pozrieť. ()

Calwen_

Mezi vším tím syrovým násilím…dokážete si představit něco dojemnějšího než yakuzáky pouštějící ze střechy vlaštovku za doprovodu hudby Joe Hasishiho? Jedna z nejpovedenějších Kitanových gangsterek. ()

Al44...

Fajn, pohodový film. Člen Yakuzy Yamamoto musí nedobrovolně opustit Japonsko a vydává se do USA, kde se mu podaří založit nový silný gang. Tento gang je zajímavý tím, že kromě japonců jsou v něm i pouliční černoští týpci. Dochází tak k zajímavému střetávání dvou velmi odlišných kultur. Kitanův film opět obsahuje plno černého humoru, násilí nebo vynikající hudební doprovod. Ale co se mi líbilo nejvíce byl vztah Yamamoty s mladým černochem Dennym - ti táhnou prakticky celý film. Nezapomenutelná je jedna z posledních scén "se starou taškou se špinavým prádlem". ()

Ivo

Je libo uříznout si prst ? Nebo snad vyhřeznout si střeva z těla jako kulturní vložku při večeři či dojemně a přesvědčivě se střelit do hlavy pro budoucí prosperitu gangu ? No problem - Takeši vřele doporučuje a se zamyšleným pohledem rád přihlíží, případně i lehce zaasistuje. Hromadné popravy a střílení jiných se ovšem nepočítají, příliš obyčejné a rutinní, něco jen jako zavázat si tkaničky u bot nebo dát si snídani, nestojí za zmínku ... Škoda že díky soustředění tvůrce na podobně úchylné zhovadilosti vlastně ani pořádně nevíme kdo, co a proč tak činí a kdo jsou vlastně ti druzí (a vlastně ani ti první ..). ()

HonzaMag

Výborný Takeshi Kitano - příběh o vzestupu a pádu původně bezvýznamných gangsteříčků pod vedením zkušeného a chladného příslušníka yakuzy... ()

CliffLee

Skvělý gansterský film který bych se ani nebál nazvat "japonský kmotr". Anaki opouští Japonsko(Yakuzu) kvůli válce místích mafií, přijíždí do USA za bratrem aby se zde ukryl. Ovšem vše nabere na odrátkách když Aniki zjistí, že jeho bratr se živí prodejem drog, odrovnáním prvního dodavatele (potěšil mě Amaury Nolasco) začíná krvavá cesta vzhůru, která vyústí až ve zničující válku s italskou mafií... nezapomenutelné je rozhodně první setkání dvou později nejlepších přátel Anakiho (T. Kitano) a Dennyho (O. Epps), vskutku zajímavé... 8/10 ()

Acrobat

O čom je japonská Yakuza Kitano určite neukazuje. Je to divadlo s hrou bez rešpektovania mafiou určených zvrátených pravidiel. Je to one man show, ktorá verí v obyčajný "lifetime". Plyniem, idem, strieľam, usmejem sa a končím. ()

alonsanfan

Takeshi Kitano 15 minut sedí/stojí/leží a čumí do blba, po jeho obličeji poskakují směšné tiky. Potom během 15 vteřin někoho zabije nebo zmlátí a tyto dvě sekvence se opakují až do vyčerpaní stopáže celého filmu. Někomu by to možná mohlo připadat strašně kůl a gangsterský nicméně je to spíš trapný a debilní. Příběh se nikam nevyvíjí, on totiž ani žádný není. A postavy, ani ty bohužel nejsou, jen už stokrát obehrané šablony. Prapodivně klipovitá rádobygangsterka zcela bez atmosféry, chuti či zápachu. ()