Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiální text distributora)

Dale

Veľmi zvláštne zostrihaný film, vďaka čomu nemá žiadnu celistvosť, len vidíme, že sa niečo stane a netušíme, ako k tomu došlo, čo tomu predchádzalo. Akoby to bol len zostrih krátkych scénok, väčšinou vrážd, no občas aj podstatne nudnejších, či už rozhovorov alebo hranie basketbalu. Je to totálne bez atmosféry, postavy postupne do bandy pribúdajú, neskôr ubúdajú, neviete o nich nič a tak strácate prehľad, kto je kto, no je to jedno, lebo žiadna postava okrem tej úvodnej štvorky sa tu dlho neohreje. Film o podsvetí musí mať trošku viac, ako len prestrelky, aj to nie nejako extra natočené. V úvode to vyzeralo, že aspoň Kitano bude svojou charizmou ťahať tento film, no postupne sa vytratí do úzadia a zjaví sa až v závere a aj tak som mu ten jeho poker face veľmi nežral. Pre mňa chladný a nudný film, ktorý mi toho o yakuze veľa nepovedal. ()

DanteZ

Takeshi Kitano je badass jak hovado a Foreman byl taky cool. Po dvaceti minutách jsem přestal počítat mrtvoly. ()

Padme_Anakin

S upřímným politováním jsem nucena konstatovat, že mě japonská yakuza do spárů nedostala... Krvavý příběh, ve kterém hlavní postava změní své působiště, ovšem zabijácké návyky ne, mě příliš neoslovil, tohle holt není můj filmový šálek... Ona je to taková drsná chlapácká záležitost se spoustou mrtvých, krve, střev, uřezaných hlav i prstů a ač to své nepřehlédnutelné kvality má, vím o tom, místy zazní i nádherná hudba, hodnotím za tři, žádné emoce ze mne tvůrci nevydolovali... ()

Falcor

Už to tak asi bude, že inteligentnějšímu středoevropanovi je prostě bližší japonská verze akční surovosti a humoru skrytého v rázné neúprosné cestě novodobého mafiána, než podobné akční mafiánky US výroby (vyjma filmů s italoameričany v hl.roli a Kmotra, kde ovšem nemůže být o nějakém humoru ani řeč). Ráznost, svižnost, jasnost i bez zbytečného vysvětlujícího remcání a nenapodobitelný úsporný herecký styl Takeshiho Kitana. ()

Angerr

Ve filmu se mi nepodařilo najít příběh, který bych měl zájem sledovat. Dva gangy, jeden z nich posílený japonským Yakuzákem, proti sobě nemilosrdně bojují. Díky tomu má režisér příležitost předvést řadu různých morbidností. U některých mi opravdu dobře nebylo. Jinak ale v tom filmu nic není, nebo jsem to nenašel. Kmotr je např. také velmi brutální film, co se týče zobrazeného násilí, ale člověk z něho pozná hlubší souvislosti fungování mafie. Tady jsem si jen říkal, že bych byl OPRAVDU nerad členem takovéhoto gangu, ve kterém mi hrozí i nebezpečí od vlastních lidí, třeba za neopatrně projevenou neúctu k vůdci. Chápu, že mafie je jiný svět, ve kterém je tvrdost nutností a japonská mentalita naprosto odlišná od naší. Velmi se mi líbilo, že se režisér v průběhu filmu nesnažil vzbudit sympatie k postavám (a pokud ano, pak u mě nepochodil), takže jsem nemusel trápit své svědomí tím, že fandím bandě zabijáků. Sympatická začne být jedna z postav až na závěr, což se mi zdá dost originální - při scéně s černochem v autě jsem se velmi pobavil a vytáhla mi film z bahna zatracení. 5/10 ()

schizmo

Film pouze pro Kitanovi fanoušky nebo pro ty, co od snímku o jakuze chtejí něco jiného, než by většina očekávala. Dílo se zvláštně vleče, aby pak důležité momenty nepochopitelně naporcovalo a tam, kde by jeden čekal vyvrcholení akční zápletky, nastaví zrcadlo dramatickému přibrždění (o ano, nesmyslně dlouhé a prázdné prostřihy oničem mi pijí krev). Do kontrastu se tak dostává až přehnaně bezohledné vraždění s vykreslováním charakterů postav, které se ale zároveň jaksi ztrácejí v nevyváženém žánrovém poměru akční / drama. Hodnocení bych dal i nižší, ale nechávám za tři, protože mi film buďto nesedl nebo jsem ne zcela pochopil autorův záměr o vyznění. ()

Terter

Tenhle film rozdělí své diváky do čtyř skupin: ta první odpadne po čtvrthodině, kdy ji přestane bavit koukat na pobíhající Japonce, kteří jsou jeden jako druhý. Druhá skupina to vypne tak v polovině, znechucena přemírou násilí. Ta třetí skupina to dokouká a odejde s pocitem, že shlédla vcelku zajímavý, ale ničím výjimečný film. A ta čtvrtá? Ta bude nadšená syrovostí a odosobněním, které nám tu Kitano servíruje v plných porcích. Obojí naprosto dokonale zapadá do jednoduchého příběhu yakuzákovi rozbíhajícím svou "živnost" v Americe. A ta živnost přece není o citech, nebo snad ano? ()

Asgy

Tak nějak moje první filmové setkání s Yakuzou, aneb mafie trošku jinak. Charismatický Aniti, který bratrovi ukáže, jak má fungovat pořádný nelegální byznys. Nicméně zde nejde zrovna o tu obchodní stránku, tady se jde přes mrtvoly. Řezání prstů, střeva, nějaká ta hlava bez těla, jo, v asijských filmech si prostě neberou servítky a to je dobře. Schází málo a dal bych s klidným srdcem pět hvězd. ()

GodComplex

Ani Takeshi Kitano neni schopny zachranit priserny gangstersky zanr. Je to cele spravne japonsky extremnejsi a zabavnejsi, nez klasicke gangsterky, ale s mym odporem ke vsem podobnym mafianskym traparnam to nijak extra nepohlo. Relativne kvalitni kousek zejmena diky flegmatickemu Kitanovi a hudbe Joe hisashiho, ktera byla sice za jeho standardem, ale strihl si zde zajimavy jazzik. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Kitano úspešne skúma našu hranicu povoľnosti, pretože toľké násilie a počty mŕtvol už sú snáď mystifikáciou mafie samotnej. Ale všetko je tak pomaly až zábavne prerozprávané, že mi napokon nezostalo nič iné, len zapadnúť medzi tlupou bláznov a hrať ich existenciálne chúťky. V zajatí Yakuzy je presne tým prototypom, kde smrť je len akousi formalitkou. ()

Vojcl

Mistrovská podívaná!!!! Takeshi Kitano se pomalu, ale jistě stává mým oblíbencem... jeho režijní styl mi trochu připomíná Quentina Tarantina... Gangsteři v černých oblecích, spousta krve, suchých hlášek, černého humoru i podmanivé hudby... Jen tak dál!!!! ()

Aiax

Ti, kdo tenhle snímek chválí, dělají tak údajně především kvůli svébytné poetice a osobitému Takeshiho stylu. Inu, já ještě dříve viděl Samuraje a jeho styl jsem pochopil, akceptoval a oblíbil si. Velice jiné, velice vychytané. Ale tenhle film mě poněkud zklamal. Nečekal jsem ani hongong kung-fu, ani žádnou americkou mafiárnu, ale tohle trpělo přílišnou minimalističností, i na Japonce. Nebylo to vyloženě špatné, to ne, ale prostě jsem od Takeshiho po Samurajovi čekal trochu víc. Toť vše. ()

Toshiro

Yakuzák se stěhuje do USA, kde rozjíždí nesmyslný kolotoč nanovo. Gangsterky mě už prostě neoslovují, ani v podaní jinak dobrého Takeshiho Kitana. ()

Skip

První film Takeshiho Kitana, který jsem viděl. A byl jsem mile překvapený. Perfektní film, syrový a drsný... Jednoznažně moje gusto. ()

Dexter1

Keď som išiel tento film pozerať, tak som si myslel, že pôjde o brutálnu ázijskú krvavú akciu. Nič také sa však nekoná. Síce krvi a mŕtvych je požehnane. Kitano je totiž filozof, ktorý v tomto pomalom a jemne meditačnom tempe rozohráva hru, ktorá symbolmi a atmosférou nenechá nikoho chladným. Opäť musím povedať, že sa klaniam ásijskému rozprávaniu príbehov (proste nezvyk). ()

rastlinka

Niektoré scény úplne nepochopiteľné a nepochopené..... Ťahá ma to bližšie k 2*, ale záverom sa to o kúsok zlepšilo, takže predsa ostanem pri 3*. ()

Kuzlo

Wow, tak toto ma úplne dostalo. Možno práve preto, že je to prvá vec od Kitaniho čo som mal tú česť vidieť. Klobúk dolu pán režisér, idem sa poobzerať po vašich ďalších kúskoch :) ()