Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiální text distributora)

Anderas

Yakuze by nesmírně prospěl mocnější tahoun než jen obecná idea gangsterského života, s tou je totiž Kitano roztahaný až běda. A ani emocionální chlad (ten v divákovi zanechaný) nebyl jistojistě záměrem. Je tu sice ten správný look a feel ale něco podstatného tomu chybí, něco co mění obyčejný, průměrný film v neobyčejný zážitek. ()

DannyBoy80

70%. Film o gangsterovi, který to dokáže podělat na dvou kontinentech. Poučení: vyjebávat s Talošema se nevyplácí. Docela zajímavý film, který se ale v průběhu moc nevyvíjí. Žádné emoce, až na závěr. Téma bylo docela zajímavé, ale chyběla mi tam trošku rafinovanost, prostě moc jenoduchý scénář nevybočující ze zaběhlé gangsterské rutiny. ()

Haymar

Dosud jsem s Takeshi Kitanem neměl tu čest. Bohužel! A hodlám to určitě napravit! Brother je totiž naprostá pecka, obsahující vše co má správný film mít: akci, humor (i když notně černý), spád, drama, charizmatického (anti)hrdinu, skvěle napsané postavy, stylové finále... Kitano, který má na svědomí (kromě ztvárnění hlavní postavy) i scénář a režii, je stejně přesvědčivý za kamerou jako před ní. Krásně si hraje s kontrasty - střídá pomalé a klidné pasáže - dlouhé záběry, konverzační vsuvky, do kterých však najednou bez skrupulí narve zběsilou drsnou akci. Pravda, na rating se tu moc nehledí, brutalitkou se vážně nešetřilo, nicméně vše to bylo ku prospěchu příběhu - jediná kapka krve nepadla na zmar (samoúčelnosti)!... Co se týče Kitana - herce, za celý film střídá dva výrazy (jakoby nepřítomný výraz VS. úškleb připomínající pousmání). Většinou úplně stačí že na plátně prostě jen je! Jeho postavě to paradoxně body přidává - jednak působí naprosto přirozeně a druhak o to více vynikne rozvinutí charakteru jeho postavy v úplném závěru (nebudu spoilerovat!). A to je taky ten důvod proč Yamamotovi (ačkoli je to chladnokrevný zabiják, muž zdánlivě bez emocí a morálních zásad) držíte celou dobu palce! Je to prostě borec! Podobné je to i s ostatními postavami (potažmo herci), které jsou jednoduše perfektní! Celek jako takový podkresluje výborná (odlehčující) hudební složka. Ve spárech Yakuzy (opět šílenej českej název!) se vůbec nebojím přirovnat ke klasice žánru - Kmotrovi! Kitano je zároveň i krásným důkazem, že filmař nemusí být za každou cenu originální. Stačí vhodně a citlivě pracovat se všemi (již dávno vymyšlenými a 100.000x použitými) filmovými ingrediencemi... k tomu pak jen trochu toho talentu, citu pro daný žánr a pár schopných herců... ()

Schuldiner

Tak nějak jsem se v tom ztrácel a tak nějak mi to bylo fuk.. Je to krásně syrové, drsné, krvavé, nekompromisní, zkrátka příběh o mafii z různých koutů světa. Hlavně tedy o té japonské. A člověk by řek, že ti Japonci jsou celkem magoři... Sebevražední, sebedestruktivní, zkrátka se svým vlastním ´´kodexem života´´ (nebo spíše hrdosti, chcete-li..), takže mi to chvílemi připadalo, jak kdybych sledoval druhý díl kukaččího hnízda odehrávajícího se v Japonsku. Dále, logika a souvislosti občas docela pokulhávají, policie se v tomto scénáři vůbec nevyskytuje, jako by neexistovala, a přišlo mi to prostě nepřehledné a pak už i nudné. Ale konec je celkem stylový. Ne originální, ale stylový. ()

Blackhead

Úchvatné dlouhé záběry, skvělá kamera, prostředí mafie. Tento film dokazuje, že kdo si troufne na italskou mafii, podepsal si ortel smrti. ()

willis

Film jsem sledoval naprosto bez emocí, charakteristika postav žádná, takže ani sympatie ani antypatie k nim necítíte. Navíc střih filmu probíhá v podivných časových skocích, jakoby něco mezi scénami chybělo. ()

Alf odpad!

(prý, já to nepočítal) 78 zastřelených, hbitá práce s nožem, no, někomu to stačí, já pod 79 nejdu.... ()

spiritus

Výborná gangsterovka o rychlém vzestupu, ale o to rychlejším pádu. O Yakuze toho víme málo, ale každopádně se jedná o jednu z nejnebezpečnějších organizovaných skupin na světě.Ve spojení se samurajskými tradicemi, není moc dobré se jim plést do cesty. Ovšem v tomto filmu je zajímavé hlavně to jak snadno a rychle se ethabluje v Amerických podmínkách a vnikne z toho jakýsi hybrid Yakuzo-Afro-hispáského gangu.Jenže všechno má své hranice a když už jste vidět hodně, začnou se o vás zajímat velcí hráči, tak máte problém.V amerických podmínkách to je jednoznačně Italská mafie, která je naprosto splynutá se společností a více měně prorostlá všude.Dostat se s ní do křížku je fatální.Vyhlásit jí válku je bláhové a sebedestruktivní. Její moc je nedozírná ale naprosto neviditelná a o to nebezpečnější.Jak to dopadne je jasné.KDO FILM NEVIDĚL NECHŤ SVOJÍ CHYBU HNED NAPRAVÍ. vřele doporučuji. ()

conery1

Kitano môže natočiť hoci čo, vždy to bude mať svoje kúzlo. Tým kúzlom je samozrejme on sám. Každý jeho príbeh je originálne pojatý a hlavne s ľahkosťou podaný. Nič nie je zbytočné a tá jeho mimika - no proste zážitok. ()

Mouzon

Pomalé tempo skvěle spolupracuje na zachycení geneze a postupného rozpadu "rodiny". Navzdory žánru a obsahu je snímek odemočněn a zrcadlí smrtelný klid hlavního hrdiny. Přítomnou melancholičností film rovněž funkčně reflektuje pocit vykořeněnosti a nemožnosti dosáhnout starého řádu a zaběhnutých pořádků. Celou svou osobností působí Aniki jako někdo, kdo se s nulovými emocemi chová pořád stejně i v naprosto odlišném prostředí, než na jaké byl zvyklý. Je to precizně odvedená práce. ()

Marys

Na to, že to nie je až tak starý film, je mu daný poriadny nádych starých gangsteriek a celkovo pôsobí veľmi dobre. Až na pár pre mňa nevysvetliteľných a krkolomne pôsobiacich vecí je to dobrý snímok so zaujímavým námetom, tradične dobrou Hisaishi-ho hudbou a vychutnal som si ho celkom. ()

Maslord

Takeshi Kitano si na seba napísal rolu, ktorú si aj pekne zahral. Takéhoto drsného mafiána by som teda stretnúť nechcel. Myslím si že tiež jeden s najlapších filmov o mafii, až na to že tentokrát nie o "Talianskej". ()

Kratoc

Rozhodně žádná přiblblá asijská mlátička, jak by se mohlo zdát, ale pořádná sonda o tom, jak yakuzák do Ameriky přišel a začal to tam dělat takříkajíc po Japonsku. Takeshi Kitano hraje jako o život a jeho postava je neuvěřitelně uvěřitelná :) Nakonec zjistíte, že všechno to násilí a mrtvoly jsou vlastně podružné a my sledujeme vývoj této postavy, která jde za svým cílem s pro nás těžko pochopitelným asijským myšlením. ()

in nomine

Skvělý a nenapodobitelný Kitano v krvavé válce gangů. Film je od začátku až do konce krvavou řeží, každou chvíli někdo dostane kulku do hlavy, což někomu může dosti vadit. V průběhu filmu pak dochází k zajímavému přátelství mezi slavným členem Yakuzy Anikim a mladým prodavačem drog černochem Dennym. Film ač je plný násílí je doprovázen velmi jemnou hudbou. ()

Pawlisman

3-4 hvězdy. Začátek zmatený, nudný a hodný vypnutí. Pak se to trochu jinak - po japonsku rozjede. Chladnokrevné zabíjené tomu dodá šťávu a trochu exotiky. Je to trošku jiná gangsterka. A tak když máme nakonci souboj s Italy, fandím - spíše než nýmandovským černochům a trochu divně jednajícím Japoncům - jim. I přesto se druhá část filmu nese dobře a není nezajímavá. Ale myslím, že by se to vše - Yakuza - dalo zpracovat lépe. 7/10 ()

Martyr

Na rozdiel od Mariusa mam gangsterky velmi rad a preto som sa aj na Brothera tesil. Ibaze toto nemozem ratat medzi kvalitne mafianske filmy aj napriek velkemu poctu mrtvol a surovosti. Pre mna takmer bezdejovy a totalne vyumelkovany pribeh s Kitanovym ksichtom ( co ma byt asi plus) a s mafiansky vtipnym cernochom (?). Uplne prehnane a pre mna neodovodene hodnotenie. S prizmurenim OBOCH oci za 3 hviezdicky, s otvorenymi ciste 2. ()

artas

Bol som šokovaný násilím a počtom mŕtvol, toto sa len tak nevidí. Dávam plný počet za drsný, adrenalínový zážitok. ()

gonga

Hudba výtečná, pomalé tempo vynikající, ale pro mě zbytečně samoúčelně brutální a krvavé. A abych se přiznal, do "citlivé" duše hlavního hrdiny jsem jaksik taksi nepronikl. Tři a půl hvězdy. ()

Saur.us

Rozporuplný snímek. Na jednu stranu brutální, krví nasáklá gangsterka s jednoduchým, ale dostačujícím příběhem; nadruhou stranu občas po japonsku a po kitanovsku příliš sentimentální a v mnoha chvílích nudné. A ještě k tomu hudba, kterou bych si dokázal krásně představit v pohádkových vizích Hayao Miyazakiho a ne u drsné gangsterky Takeshi Kitana. Samotný Kitano předvádí v kůži veterána yakuzi parádní výkon. V rámci takto laděných a explicitou nabitých asijských filmů mě více vyhovuje styl jižněji zakotveného Chan-wook Parka. ()