Krvavý thriller o bývalém gangsterovi - členu Yakuzy, jehož rodina byla vyvražděna během kruté války gangů v Tokiu. Nyní je donucen vydat se s novou identitou do Ameriky, aby našel Kena - svého mladšího bratra. Yamamoto se zpočátku cítí frustrovaný v cizí zemi, navíc nemluví anglicky. Zjišťuje, že se Ken zapletl s drogovými dealery. Záhy se dostává do podsvětí L. A. a ke svému překvapení se ocitá zpět v životě plném násilí a zločinu, na jaký byl v Tokiu zvyklý. Brzy vytvoří silný gang, který bez jakýchkoli zábran, likviduje své nepřátele. Válka gangů se však nevyhybá ani Americe, a tak se Yamamoto po čase ocitá tváří v tvář jinému gangu a zjišťuje, že již není cesty zpět... (oficiální text distributora)

kombajn

Tak ja nevim, v titulcich na DVD je ze hlavni roli hral Beat Takeshi, jsem zmaten jak Goro pred Tokyem. Ale to je jedno. Je to film, který jde proti sobě. Je to krvák a přitom má tak poklidnou atmosféru. Na Killera od Johna Woo to nemá, nicméně za zhlédnutí určitě stojí (a nejen kvůli skvělé hudbě). Problém tohoto filmu je, že každý v něm zabíjí, je zabit (nebo kombinace obojího) a člověk pak tak nějak nemá komu fandit, zvlášť když tuší, že happyend to nebude... ()

SallyZen

Povedené zpracování "gangsterky" o členu Yakuzy. Vůbec jsem nevěděl jak se toho Takeshi Kitano zhostí. Když jsem o tomto filmu četl, tak mi přišlo že Kitano na tuto roli bude moc starý a nedá do toho takovou tu mladičkou průbojnost. Ale naopak, nejen, že Takeshi zahrál tuto roli velice zkušeně a s velkým nadhledem, dokonce tam párkrát i povedeně zavtípkoval, ale také potvrdil, že je skvělý režisér. Ve vedlejší roli mě zaujal Omar Epps. A konec nebyl zas tak špatný. 80% ()

Martin741

Takesi Kitano je vyborny reziser, ktory si vie poradit so samurajskou tematikou /Zatoichi/ alebo aj s tou gangsterskou, v tomto pripade Yakuzou. Rezia je vypiplana, takmer dokonala, Kitano je pred aj za kamerou, a celkovo je toto vyborna surova podivana. V ramci filmov o japonskej Yakuze je V Zajeti Yakuzy vysoko nadpriemerny film. Vlastne dam uz absolutorium 95 % ()

dezorz

Amerika vola. Svojimi filmami je Kitano znamejsi po svete ako doma a tak neodola a natoci variaciu na svoje pomale gangsterky v US. Take kitanovske remeslo. ()

shyster

Jako bych sledoval osekanou verzi Zjizvené tváře. Jednotlivé scény jsou nedořečeny a jen nakousnuty. Minimalismus herectví Takeshiho Kitana byl v tomto případě jen na škodu. ()

cubajz

výborná gangstnerka natočená Kitanovým typicky suchým způsobem a zobrazující násilí pěkně "po japonsku" - tedy nekompromisně, brutálně a s úsměvem:). Chyběl kousek a bylo by to za 5, Kitanův osobitý režisérský rukopis byl však občas i na mě moc. ()

campix

Kitanova nekompromisní cesta do mafiánského podsvětí L.A. Zbylý člen vyvražděné mafiánské rodiny z Tokia se ocitá v USA a zahajuje zde cestu za ovládnutím místního podsvětí. Hodně přímá cesta lemovaná nespočtem mrtvol a často není vlastně tolik zřejmé proč se před Vámi děje, to co se děje. Místy jsou motivace postav hodně podivné a často se stává, že vůbec nevíte kdo je kdo. Hodně přímé a nekompromisní, jenom si nejsem jistý, zda si Ve spárech Yakuzy budu pamatovat po nějakou delší dobu. ()

zette

Tato japonska gangsterka v americkych kulisach me prilis neoslovila. A to i pres osobiteho hlavniho "hrdinu". ()

tojowoeZNK

Přišlo mi to strašně zmatenej střih, že než jsem se rozkoukal co se stalo v Japonsku tak už tam byl samej negr. Ale jinak dobrý bruty a určite se těším na další Kitanovi filmy. ()

AdaMM

dávám "jen" čtyři hvězdičky, protože pět si nechávám jen pro filmy, které nejen že jsou dobré, ale už ani nemůžou být lepší ;) pokud máte rádi atmosféru gangsterek a slabost pro japonské filmy, tak ... jste to už asi viděli :) obdivuju kitaneho (jak se to skloňuje?), jak výborně si odrežíroval vlastní postavu. zápletka není podstatná (a myslím, že se nad ní ani přehnaně nepřemýšlelo), on by odehrál asi cokoliv. výborná kamera, stylová hudba - prostě povedené! ()

AGO

Pre všetkých, ktorí si chceli v Amerike založiť vlastný mafiánsky gang a nemali sa koho spýtať. A vedzte, že splatter metódy podsvetia niektorých z vás odradia. Ale na svoje si príde aj moviefil. Veď sú to predsa Goodfellas made in Japan!! ()

tom88

Drsný thriller, ktorý poteší hlavne Kitanových fanúšikov, ale aj fanúšikov žánru. Ja mám Kitana rád, ale skôr v takom Samurajovi a nie, ako yakuzáckeho mafiána aj keď tu bol celkom slušný. Na môj štýl bol film dosť krimi a pripomínal mi Volavku. Na 4* môže vklude byť. 75%. ()

3n3my

Podarená vyvražďovačka v japonskom štýle v Amerike. Síce veľmi japončíkov nemusím, ale tento film ťahajú práve oni. Typická ponurá atmosféra gangsterského filmu, naproti tomu svižné rýchle vyvražďovanie... ale prečo nie? ()

Mol

HE SAYS, IF YOU KILL HIM WITH ONE SHOT, HE'LL GIVE YOU TEN BUCKS!!! Postava Anikiho byla skvělá a obdivoval jsem ji po celou dobu filmu. Tichý a smutný člověk sedící v koutě, který však dokáže rozpoutat peklo na zemi. Ale protože se jedná o Kitana, tak film disponuje zmatečným střihem se spoustou postav a bohužel tady pro mě i špatně zvoleným hudebním doprovodem. Přesto má film hned několik velice silných scén, které se vryjí do paměti. Například na nepadnoucí obleky všech zúčastněných nelze zapomenout. ()

Hafran

Kitano v nejakčnější formě. Možná nedosahuje kvalit HANA-BI či ZATOICHI ale stále je to poctivé a solidní dílko. Charisma Beata Takeshiho je ohromující a hravost při práci s kamerou a dotyky s teenagerovskou tvorbou zahřeje na duši. ()

Cedr

Ne ne ne. Koprodukční vícejazyčné filmy jsou největším zlem pod Sluncem. Ač zpravidla vznikají s dobrými úmysly a slibnou myšlenkou, tak se vše dobré téměř bez výjimky vždy utopí v nestravitelné naivitě. Brother to výjimkou rozhodně není a i když by samotná japonská Engrish nebyla vůbec problémem, tak bohužel v její křečovitosti o to více vynikají sterilní a vyloženě mimoidní dialogy - resp. scénář samotný. Kitano gangster je v L.A. sice výstižně jako ryba na suchu, ale stejně tak na suchu je i ten skutečný Kitano - Kitano scénárista. Více než polovina filmu je krásnou definicí "cringeworthy" a plna tzv. "secondhand embarrassment", kde naivní karikatury postav dělají naivní věci ostatním karikaturám. Omar Epps se sice snaží seč mu síly stačí aby filmu dodal na uvěřitelnosti, ale i na jeho výkonu je kulturní bariéra pod kterou vznikl scénář nepříjemně patrná. O ostatních (krom těch vyloženě japonských v Japonsku) rolích snad radši ani nemluvě. Paradoxně samotný Kitano, který má jasný příběhový důvod na to aby byl "mimo", v L.A. (potažmo tedy ve své roli) působí nejpřirozeněji. Jednoduše řečeno každý tvůrce by se měl držet psaní charakterů, dialogů a samotných příběhů jen pro to prostředí se kterými je 100% familiérní. Američané, Mexičané či třeba Italové se tu Kitanovi totiž příliš nepovedli. To vše se překousává o to hůř vzhledem k technické brilantnosti kterou Brother přetéká. Od kamery, přes kompozici záběrů až ke střihu jde o špičkovou filmařinu na kterou by byla stejná radost pohledět, jako na ty nejpovedenější Kitanovo kousky - kdyby jen ten film působil aspoň trochu přirozeně. ()

Sfinkter

Už když jsem viděl tenhle film poprvé, tak mi přirostl k srdci. Pomalejší tempo a nekompromisní Kitano pro mě budou vždycky lákadlem. Tenhle snímek prostě můžu. ()

Sarpele

Jestli Takeši Kitano něco opravdu umí, pak je to být stylový a umět se neuvěřitelně převtělovat. Jamamoto je v jeho podání ten nejdrsnější a nejvíc cool jakuzák na obou světových polokoulích. Skla jeho brýlí jsou nejtmavší, humor nejsušší, oblek nejlépe padnoucí. I jeho smrt bude ta nejstylovější. Brzy po té, co je nucen odjet kvůli válce klanů z Japonska a vyhledat svého bratra, který v USA prodává s partičkou černochů drogy, začne v podsvětí zásadní reforma, po jejímž skončení už americká drogová scéna nikdy nebude to, co dřív. Kitano dovede svým osobitým režijním stylem přetvořit i ten „nejnižší“ žánr na mistrovské dílo. Ve spárech jakuzy je jeho prvním filmem, natáčeným mimo Japonsko. ()

terunka003

Drsné, akční, japonsky tvrdé, nekomprosmisní, krvavé, střelné, nepřeživší. Aneb jak se s bouchačkou nepárat a napálit to do protivníků. Zajímavý film o japonské mafii, o jejím chodu, postavení lidí, uřezaných malíčků a obsahu žaludku. Herecké výkony skvělé, postavy sympatické. Film, který musí být viděn. ..teda ten Aniki, byl vážně frajer.. ()

lennyd

Aniki Yamamoto (Takeši Kitano), bývalý člen Yakuzy se po problémech, které měl v Japonsku vydává do Los Angeles, aby zde našel svého mladšího bratra. Zjišťuje, že bratr se stal členem černošského gangu, dealerů drog. Aniž by se Aniki stihl rozkoukat, je na cestě plné násilí, úplně stejné jako dříve v Tokiu... Já nevím, já fakt ty mafiánské filmy nějak nemusím. A mafiánské filmy, kdy polovička osazenstva jsou číňani (japonci, korejci, ...) a druhá polovička černoši, a ti se mydlí mezi sebou, tak takové nemusím dvojnásob. Kromě Takeši Kitana a Omara Eppse mi dělalo problém si jednotlivé herce nějak zapamatovat, přiblížit se k nim (i když to bylo vcelku jedno, páč většina z těch, kteří se s Takešim setkala, většinou rychle plátno opustila). Každopádně Ve spárech Yakuzy se mi dvakrát nelíbilo, a DVD s filmem odkládám na spodek přihrádky, a pravděpodobně zde zůstane ležet až do konce světa... ()