poster

Petr Pan

 • USA

  Peter Pan

 • Československo

  Peter Pan

 • Velká Británie

  Peter Pan

Rodinný / Animovaný / Muzikál / Fantasy

USA, 1953, 76 min

Scénář:

J.M. Barrie (divadelní hra)

Producenti:

Walt Disney
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (51)

 • Houdini
  ***

  Zlatá Palma - výběr(28.12.2005)

 • Galadriel
  ****

  Pro cílovou skupinu (viz. komentář Turiec) je tenhle film naprosto dokonalý.(15.11.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $4miliónovTržby USA $87,404,651Tržby Celosvetovo $89,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,713,377 //počet predaných kusov 832,089Tržby za predaj DVD v USA $93,682,218 //počet predaných kusov 5,179,631║ Úžasné spracovanie, krásne hravé, niektoré scény neskutočne vypiplané do detailu až nádhera, po celý čas očarujúca súhra, maximálne výrečné využitie animácie smerom k divákovi, a to som sa bál, že ma to bude nudiť ale dostalo ma to, má to silu. /100%/(9.11.2008)

 • JFL
  **

  Typický produkt z klasické éry Disneyho studia - spousta samoúčelného tajtrlikování a pitvoření a osekání imaginativní předlohy do konzervativního vyprávění, jež je navíc z dnešního pohledu v mnoha motivech přinejmenším problematické (rasismus, gender).(4.5.2014)

 • NinadeL
  *****

  14. celovečerní Disney Příběhy Jamese Matthewa Barrieho ze Země Nezemě, o pirátech a vílách a mořských pannách a dětech, které nechtějí vyrůst... jsou jedním slovem kouzelné. Dokonce tak, že si dodnes vysloužily samostatnou sérii filmů odvozených a také Zvonilka je sama hrdninkou v celé své řadě vílých dobrodružství. Disneyův Petr Pan je přepisem klasické látky Petr Pan a Wendy, ve které se setkáváme v Londýně za Eduardovské éry s dětmi Darlingových a doprovázíme je na jejich cestě na kouzelný ostrov. Disneyovky v 50. letech byly na vrcholu a i kdyby vám měl klukovský svět Petra Pana připadat příliš vzdálený, i tak je to díky vynikající animaci učiněná pastva pro oko.(26.7.2019)

 • D.Moore
  ****

  Sedmdesátiminutová groteska. A já mám grotesky rád. Ačkoliv to zjevně není nijak obvyklý názor, myslím si, že disneyovci dokázali zbrklé taškařice plné nápadů (typu naprosto skvělých soubojů Hooka s krokodýlem) velice přirozeně a vyváženě spojit s jemnými momenty (Wendyina píseň) a s ryzím dětským dobrodružstvím (výprava za indiány) a vytvořili podívanou, jež je sice určena především mladším divákům, nicméně i dospělý si v ní přijde na své (a teď nemám na mysli všechny ty sexy ženské postavy od Tinkerbell přes Wendy po mořské víly).(22.8.2015)

 • kinej
  ***

  Peter Pan, který má velký potenciál na skvělý film mě překvapivě v podání Disney Studios zklamal. Prostor pro fantazii, který předloha nabízí zůstal nevyužit. Čekal jsem nápaditá prokreselná pozadí, a líbivé švenky a nic z toho se nekoná. Naopak dlouhý úvod se odehrává v jediném pokoji a ani později se těch prostředí až zas tolik nevystřídá. Navíc film působí velmi staticky, spousta scén se odehrává zarámovaných v jediném obrazu bez pohybu a změny přináší jedině střih. Vím, že se jedná o starý film, ale v té době už měli u Disneys za sebou propracovanějí dílka.(13.9.2012)

 • pepo
  *****

  Dobrodruzstvom, akciou aj humorom nabita disneyovka. 9/10(25.2.2018)

 • Carol Pifková
  *

  Príbeh, ktorý v mojom srdci nezostane nikdy. Nesympatické postavy, hlavne tá Zvonilka alebo Nezbeda či ako to je, proste mám voči nej averziu, Peter Pan mi bol takisto strašne nesympatický nie len za to, že na mňa pôsobil ako namyslená postava ale i to ako bol nakreslený. Neprišlo mi to vôbec vtipné ani dojímavé a ani tak kúzelne rozprávkové. Práve naopak bola to nuda. Pesničky sa mi nepáčili. Chcela som dať tejto rozprávke druhú šancu ale pri druhom pozretí som si uvedomila, že táto rozprávka ma nikdy už za srdce nechytí a nepresvedčí ma o jej rozprávkovosti.(28.1.2013)

 • Disk
  ****

  Disneyovský Peter Pan z roku 1953 je nádherným animákem, s mnohdy jednoduchým humorem, ale podobně jednoduchý humor měla už původní divadelní Jamese M. Barrieho. I tak jsem se příjemně bavil. Nicméně jsem přesvědčen, že hraná verze z roku 2003 je mnohem lepší, především po scénáristické stránce, neboť zde je skvěle rozvinutý vztah mezi Petrem a Wendy nebo mateřská touha po ztracených dětech. Disneyho animák sází na dobrodružství, což je samozřejmě pochopitelné. Obě zmíněné verze pak pokládám za sobě rovnocenné.(18.12.2017)

 • darkrobyk
  *****

  Klasické animované filmy W. Disneye mě bavily odmalička a baví mě stále. Dokonalá animace (zde kombinace klasické a rotoskopické), hravost, gagy, pastelové barvy, mořské panny, mučednický kůl, ostrý hák, zlatá loď a roztlemený krokodýl. Kde by bez Disneye všichni ti dnešní animátoři a trikaři byli...(1.1.2018)

 • Fingon
  ****

  70% Na tomhle Peteru Panovi se mi asi nejvíc líbil krokodýl (toho jsem si vážně zamiloval) a pak ještě Zvoněnčiny kalhotky... Nebýt těchto dvou ingrediencí, nevím, nevím...(24.1.2008)

 • Němi
  **

  Ne, že bych od studia Disney očekával temnou zábavu, ale takhle vykastrovanou předlohu jsem tedy nečekal... Z příběhu se nemilosrdně odporoučelo vše, co by mohlo rozrušit to nejútlocitnější dítě do pěti let a tak se celou kratičkou stopáž jen juchá a roztomile padá / skáče / hopsá a plácá mečíčkama... Tak, aby toho vzrušení nebylo příliš. Animace je nečekaně ošklivá. V porovnání s jen o dva roky mladším Lady a Tramp téměř primitivní. Nebýt žárlivé víly Zvoněnky (mimochodem až děsivě sexy), byla by to nekoukatelná pohádka, ale ta malá mrcha to dokáže utáhnout sama i s tím málem prostoru, který má. Peter Pan je nevýrazný, Wendy vcelku otravná a z chudáka kapitána Hooka je nefalšovaný debil. Disneyovek jsem viděl spousty, některé mám i rád, ale tahle je z nich suveréně nejslabší a nejhloupější. Všechno zajímavé a metaforické z předlohy je pryč. ______ (Mimochodem v CZ dabingu nahrazený krásný překlad "Zvoněnka" jménem "Nezbeda" je na facku)(15.11.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Peter Pan má zajímavé téma ale v tomto případě se jedná o jednu z nejslabších klasických Disneyovek, kterou překonává i průměrné zpracování od Spielberga (ačkoliv se nejednalo o klasického Petera Pana).(30.7.2012)

 • Tommassi3
  **

  "Ale kapitáne, nebylo by lidštější mu úplně normálně podříznout krk ??" - "Kapitán Hook slíbil, že se Petera Pana ani prstem, ba ani hákem nedotkne !! A Kapitán Hook drží slovo.." ;)(24.12.2018)

 • Vxxx
  *****

  "Don't you understand, Tink? You mean more to me than anything in this whole world!" Zamilované :)(17.10.2013)

 • Turiec
  ***

  Stará disneyovka, ktorá spôsobom animácie pripomína námorníka Pepka, je však na môj vkus príliš akčná a preto je vhodná až pre deti od 9 alebo radšej 12 rokov. Film je plný pirátov, indiánov a dobrodružstva.(9.2.2004)

 • Marek1991
  ***

  Nikdy som sa v tejto rozprávke nenašiel a nikdy pre mňa nebola úžasná, no pre deti to rozhodne je, aj keď to nie je dokonalé a má to vnútorné podivnosti. Deti lietajú ešte často v oblakoch a tento príbeh je práve pre takéto deti, pokiaľ nechcete, aby ešte dospeli, ale užívali si ešte len jednoduchej zábavy, bez ťažkých tém. Animačne aj hudobne to bolo pekné.(22.5.2013)

 • blackrain
  *****

  Mám ráda tyto staré animáky. Je na nich znát doba jejich vzniku, ale to v žádném případě nevadí, protože je to jejich velké plus. a jsou navíc mnohem víc vřelejší. Jsou dělané s poctivostí a láskou. Je logické, že technologie pokročily mílovými kroky kupředu a dnešní animáky mají jinou podobu. Ale já mám prostě radši tyto klasické animované příběhy. Ty přece proslavily Disneye. Souhlasím s úvodními větami distributora.(12.12.2012)

 • kaylin
  ****

  Tenhle příběh je krásný sám o sobě, a i když se Disney vyvaroval toho, že by to bylo temnější, což je škoda, je to pořád výborné ztvárnění této klasické pohádky, která u nás nebyla nikdy dost doceněna. Je to škoda, protože Barrie ukazuje, jak krásně a nostalgicky se dá propojit svět dítěte a svět dospělého.(25.10.2014)

<< předchozí 1 2 3