Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Kenji

Film u mňa lavíroval medzi 3* až 5* podľa toho v ktorej časti filmu som sa nachádzal. O taktike tankových súbojov v WWII toho veľa neviem, ale nedivím sa, že mali tak vysoké straty, keď spôsob akým útočili bol, že išli rýchlosťou 10 km/h, stále rovno proti delu, ktoré ich mohlo bez starostí s mierením ostreľovať. Tiež som mal problém zblížiť sa s postavami. Aj keď Pitt, LaBeouf aj Bernthal to hrali dobre. Tie ich prízvuky som žral a nemať titulky miestami by som netušil o čom sa rozprávajú. BTW kecy v tanku. Niekomu by sa mohli zdať prázdne, niekomu vtipné. Ja som ich bral ako niečo, čo tých ľudí v opancierovanej plechovke drží ďalej od hranice psychického zrútenia. Scénka hrania na šťastnú rodinku bola fakt divná. Emócie a napätie boli asi len dvakrát. Boj s Tigrom a záverečná "diskutabilná" bitka o križovatku. Bol to taký štandardný Hollywoodsky koniec, ale Hollywood vie narábať s emóciami, takže aspoň som sa prebral. Záver ukazujúci, že aj na druhej strane bojujú "tiež len ľudia" núti rozmýšľať či by to ten vojak naozaj tak urobil, alebo nie, ale to je asi tak všetko. P.S. Vec ktorá ma však štvala najviac boli nábojnice so stopovkou ktoré vyzerali ako laser a ja som nevedel, či nepozerám nejaký spin-off Star Wars. ()

Tomas_PO

Pre fanusikov tematiky druhej svetovej vojny jednoznacne film z kategorie "musim vidiet". Avsak v porovnani s Band of Brothers, ci Saving Private Ryan priemerne. Holt, tematika uz preflaknuta a prekonat niekore diela uz nie je jednoduche. Myslienka mladika pisalka, ktoreho prevelia do tanku spracovana nezazivne, vazby medzi harcovnikmi tiez nacrtnute len zdialky, bez uvodu, bez puta pre divaka. Drsnost vojny napriek snahe prezentovana decentne (snad az na buldozer zrhnajuci mrtvoly), absencia vrtochov pocasia, zima, dazd, spina rovnako prezentovana znacne americky. Chvalim vsak ciastocnu vernost reprodukcie nelahkeho boja malych, bojom poddimenzovanych skupiniek doslova par ludi proti masam nemeckych vojakov. ()

Goumen

V porovnání s ostatními válečnými filmy se mi zdá, že Fury asi nejlépe vystihuje hrůzy války - všude hromady těl, často rozježděné tanky, oběšenci, sebevraždy atd. Celkově je atmosféra vykreslená hodně dobře a ukazuje jaká svinstvo válka byla. Jen škoda, že konec resp.druhá polovina filmu, byla už zbytečně přehnaná. ()

furrec

..má to síce svoje muchy ala Hollywood ( a povedzme si na rovinu brad Pitt nesedí každému), ale jedná sa o velmi slušný počin, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Tak trochu mi to dokonca pripomínalo už legendárnu snímku Das U-boot, akurát v menšom merítku pravda. Rozhodne odporúčam... ()

StinkingPooh

Realistické zobrazení syrové a špinavé války očima tankové roty, to se mi na filmu líbilo. Co trochu kazí můj dojem je finální bitva, kdy se němci vrhají na opuštěný tank jak loutky v nějaké střílečce, kde má počítač hodně slabou umělou inteligenci..Pitt ve své roli opět nezklamal. ()

Hladho

V první minutě filmu jsem si připadal jako v Hanebných panchartech 2. Skvělé herecké obsazení, kostýmy a scény - to je něco, čemu musím dát velké plus, ale jako každý film, má i tenhle své mouchy. Tvůrci si s Američany dali opravdu záležet, ale Němci byli absolutně odfláknutí. Jako každý americký válečný film se snaží i tenhle udělat z Němců fanatické šílence, kteří jsou ochotni obětovat pro svůj životní prostor. Celý film se snaží velice působivě popsat život osádky Amerických tanků. Některé scény mi však přišli až moc nereálné a nesmyslné, např. závěrečný střet elitních jednotek Waffen SS s jedním nepojízdným americkým tankem. Za mě - 71% ()

Malarkyy

Wau! Skvělý film, který ukazuje hodně drsnou tvář války nejen na bojišti ale i u obyčejných lidí, zasažených tou to krutou událostí naší historie. Podle mě je to jeden z nejsurovějších filmu z války, který byl kdy natočený. Režisér si nebere servítky a ukazuje válku v její pravé tváři na obou stranách, američtí vojáci nejsou vyobrazeni jako velicí hrdinové, chrabří a čestní ba naopak ukazují nám, jak válka na lidi opravdu působí a jak je dokáže změnit. Z obyčejných lidí udělá bezduché stroje na zabíjení proto, že oni se jimi musí stát, aby dokázaly přežít. A proto je tento film neobyčejně silný. Skvělý filmový zážitek podtrhuje famózní hudba. Bohužel však musím dát jenom 4 hvězdy proto, že závěr filmu je hrubě ovlivněný klasickým hollywoodským až nesmyslným hrdinstvím, silně pochybuju, že v reálu by se tohle někomu podařilo dokázat. ()

worth

Tak trochu premrhana sanca, prve tri stvrtiny filmu pomerne uspesne ukazuju realitu druhej svetovej vojny, ake hnusne bolo bojovat v tanku, nie kazdy nemec bol fukin nazi (inglorious basterds theory) a aka je vojna hrozna aby sme sa jej do buducnosti vyhli. V poslednej casti vsak prichadza hrdinska scena, ktorej realistickost je prinajmensom diskutabilna a navodi pocit "iba dalsi film o americkych hrdinoch". Za zmienku stoja originalne a velmi dobre spracovane bojove sceny. Po uvodnom nadseni napokon s prizmurenymi ocami 4 hviezdy. ()

987Castiel

Čakal som niečo úplné iné, ako som videl. Z nepochopiteľných príčin ma tento film bavil a ubehol mi rýchlejšie ako niektoré filmy o polovicu kratšie, ale bavil ma tak komicky... skutočne niečo ako Expendables, ale lepšie. Brad Pitt môže hrať aj tú najvážnejšiu rolu, ale pripadá mi strašne vtipný (na vine je Tarantinove Iglorious Bastards). Cast filmu bol zvláštny, ale príjemný, bolo fajn vidieť hercov z rôznych seriálov po kope. Som rád ale za ten light mode filmu, žiadne hranie na city ani prehnaná dráma, ako bolo niekoľko krát spomenuté aj v tých najvypätejších situáciach "it's all right". Za najlepšiu scénu považujem polopríjemné posedenie pri volských okách a latte. Záverečná scéna mi pripomínala film 300, len teraz bolo 300 "tých zlých" vs. 1 križovatka, 1 pokazený tank a 5ti opití samovrahovia, žiaľ ani tú karmu v dobrom slova zmysle som na konci nezhltol. ()

pan_ponozka

Nebýt toho patosu, co se táhne celým filmem, mohl to být velmi dobrý válečný film. Nechybí napětí, rozpolcenost a nerozhodnost i nalezení a uvědomění si ceny života. Ale zase; když už to vypadá, že se máme na co soustředit, přijde ten-za-kterýho-bych-umřel šéf a naservíruje nám patetickou sračku o killing nazis. Škoda. Velmi spokojené 3*. ()

fafejt001

Já tyhle filmy tohoto ražení nemusím ,, ale TENHLE , to byla síla . Jak scény z boje , tak v jiném duchu , třeba komorní scéna u stolu s děvčaty , nebo kdy měl mladý nováček zastřelit německého vojáka a tak dál . . . Ovšem ten závěr , kdy kluci věděli , že tam zůstanou a přesto jdou na zteč , prostě silný moment . VÁLKA JE PROSTĚ HNUS !!!!! Tady bude určitě zase mnoho vynikajících odborníků na všechno , takže to bylo blbý a tohle stálo za ho ... atd . AŽ to v příštím životě zažijí , tak budou mluvit zcela jinak . Tento film FURY , je tak výborný , že snad , nějaká cena , jej nemine . Pro mne byl mimořádný , jěště několik dnů mi ležel v hlavě . Jeden z filmů roku . ()

Dacsus odpad!

Ono to má aj svoju pozitívnu stránku, takéto priesery. Človek sa zväčša pobaví pri naozaj vtipných komentároch. ()

John_Deer

Až na závěrečný nesmysl, zábavný film. Borci jsou drsnější než nejdrsnější a to i s vysunutýma bradama a akcentem:-)) ()

suboss

Skôr medzi dvoma až troma hviezdičkami. Priklonil som sa k lepšiemu hodnoteniu iba preto, lebo žiadny lepší vojnový film za poslednú dobu natočený nebol. Ale ku dokonalosti mu chýba veľmi, naozaj veľmi veľa. Druhý krát by som to určite nepozeral. ()

kolly13

Akce se skoro reálnými záběry, Pitt už není jako, ale je to Voják. Trošku méně patosu a vymaštěných vojáků chodících si pro smrt a byla by to pětka jak vyšitá. ()

Jessicahamby

Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan... tak co je tam sakra špatně?! Na to, že jsem film viděla před třemi měsíci, tak si živě pamatuji jen první a poslední čtvrtinu filmu. To, co bylo mezi tím - těžko říct. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce