Když učitelka Jaroslava Lhotáková nepřijde do práce, mají kolegyně obavu o její bezpečnost. Oba manželé Lhotákovi jsou nalezeni zavraždění v rodinném domě v pražských Běchovicích. Zmizení obrazů, šperků a elektroniky ukazuje na loupežnou vraždu. Na místě činu se znovu řízením osudu ocitá i Václav Plíšek a jeho úsudek jako vždy přispěje k objasnění případu. (Česká televize)

jjjerry

Polívku můžete milovat anebo nenávidět. Ale jedno se mu musí nechat. Je to Pan herec. Skvělý díl, který táhne hlavně Polívka. Nadpůměr české tvorby, žádné trapné vtipy. Skvěle sem si to užil. ()

quido_zidle

Tenhle díl mi hlavně v jeho první polovině nějak nesedl. Uměle vsazený Plíšek, policista vejde do domu a plíží se pomalu a velmi potichu, asi aby někoho nevzbudil, Hřebíčková s influencerkou, objevení hledaného vozu Plíškem - to všechno mi připadalo jako z další debilní kriminálky na Primě. Pak ale začaly výslechy a bylo to zase zpátky... Takže konec dobrý, všechno dobrý:-). Hvězda navíc za  Remundovou a její první dobrou repliku...("Vy mě štvete, Vy mi pořád říkáte pravdu...") Kozákovu "krávu se dvěma lvama" a za tu závěrečnou depku ze života, kdy odvedete vynikající práci a vaše komplexy si léčící šéfová vás místo pochvaly zjebe jak malýho kluka za něco absolutně nedůležitýho...! P.P.S. Ten magor (další psychopat) co je brutálně(!) ubodal dostal v reálu 15 let - tzn. že už je za dobré chování venku. Tak nám všem držím palce ať ho někde nepotkáme... ()

Pepi74

Skvělý díl ! Ve výsledku celkem jednoduché řešení a tak je super, že se to podařilo natáhnout na celou hodinu. Ta jedna hvězda dolů je za to, že si nemyslím, že by policista nechal spolu se sebou hamtat civilistu o kterém neví, že byl elitní policista. A i kdyby byl tak už je prostě civil a do baráku lézt nemá. ()

sibal

Užíval jsem si každou minutu případu a bohužel...bohudík mi to připomnělo dnešní skutečnou dobu. Atmosféra tohoto dílu je nepřekonatelná.. ()

Sa.sa

Hodně drsný díl a smutné vyústění tohoto příběhu... Holt je to pohled na dnešní svět, který je takový jaký je... Škoda té krávy, která si říká "ředitelka", ale má tak max. na řadovou slepici... No a o té "novinářce" ani raději nemluvím... ()

Kekik

Ta paní šéfová mě vyloženě ... Takovou postavu jsme tu fakt nepotřebovali. Zlatý Korejs, opravdu. Tomáš Kozák solidně utřel influencerku (ani nevím, jak se tito flákači, co neumí pracovat, píšou správně), poprvé přímo před ní, podruhé, když mluvil s paní šéfovou. Jsou to nány obě. Jinak díl jako vždy perfektní. Nejlepší kriminálka u nás. Plíšek potěšil, on je borec pokaždé. ()

quokam

Vyborne. Naprosta zaostrenost na pripad se vyplaci v atmosfere i v tempu. Skveli mladi herci v rolich Romea a Julie. 99 proc, 1 proc schovano do zasoby. PS: tu dokumentaristku bych nekamenoval. Proc se divame na serial? Bo nas prace policie zajima. Proc se divame na tento serial? I proto, ze se skutecnosti preci jenom priblizuje. A pric tebto serial vypravi o vysetrovani vrazd a ne treba o vysetrovani kapsaru? Protoze vysetrovani vrazd nas bavi nejvice, je to na policejni praci vlastne to nejzajimavejsi. "To nejlepsi." Jsme tim neuctivi k obetem? At si i tvurci odpovi sami, jestli timto serialem vlastne nedelaji totez, za co kritizuji onu dokumentaristku. ()

ABC1

Pro mě nejhorší díl...brutální, krutý, takřka k pozvracení. Ještě že tu máme výborné herce a dobré hlášky, Dialog Loj x Remundová výborný na vyvážení hrozné atmosféry. ()

Rosomak1343

Jsem jediný komu afektovaná ředitelka přijde tak nějak vycucaná z prstu a rozhodně nefunguje jako předešlý “záporaci”. Případy jsou super, ale tohle je tam navíc ()

gapa466

Skvělé, ostatně jako téměř vždy. Počáteční rozpaky z prvních dílů této série jsou pryč. Na Juraje Loje i Barboru Bočkovou jsem si zvyknul. Jen dodatek na okraj. Vetchý - Kozák (a tím patrně  Josef Mareš) má velký problém s ženským prostředím. Má vlastně konflikt nebo minimálně rozpory prakticky s každou, která se v seriálu objeví. Nepopírám, že je často těžké  se udržet, ale trocha diplomacie by mu prospěla. Někdy si kladu otázku, jestli je to takto napsané nebo jen zahrané Ondřejem Vetchým. Možná se z toho chtěl jen Josef Mareš vypsat. Byl by zajímavý pohled z druhé strany. Každopádně za tento díl 5*. ()

KarlN

Tak tenhle díl mi dal psychicky hodně zabrat...nejenže ředitelka i reportérka jsou obě "made in empty heads", ale především ti dva problémoví a naprosto nesnesitelní spratci. Je strašné s čím se nejen policisté a naše justice musí potýkat, ale na druhou stranu skvělé, že alespoň tímto způsobem se k veřejnosti, jinak nepřístupné a většinou médii zkreslené, skutečnosti o nelehké práci vyšetřovatelů dostanou. Jen pro mě byly naprostým překvapením, nesmyslně nízké tresty, jak pro pachatele tak i nevlastní dceru, vzhledem k tomu, že byla jasným "návodcem". Ale jako většinou u tohoto seriálu, za mě pět hvězd a naprostá spokojenost i s tímto dílem. A závěrem, jasný souhlas s názorem na problém s novinářkou, jenž vyjádřil Enšpígl. ()

David.S

Bez "pozadí události" (tj. zbytečných karikatur ostatních profesí) by to bylo možná lepší, ale co když takto opravdu vnímáme lidi, s kterými si nerozumíme, takže to divák dostane i s emocemi, tj. jak lidi od policie vnímají státní zástupce atd. ()

Marcimor

Výborně zpracovaný díl ukazující vyřešení "nejběžnějšího typu vraždy" během dvou dnů. Mrazivé a depresivní. Pěkně vykreslená mikrolinka Plíšek-pochůzkář a interní vztahy v rámci policie. ()

Brukev

Další z dílů/případů, který si zapamatujete. Edit: v celé třetí řadě se mi stále více líbí interakce mezi Remundovou a Lojem (ad sociální inteligence, pravdomluvnost na konci, atd.). ()

Suenee

Paní prof. Kalvodou (skutečná oběť v tomto případu) jsem znal osobně. Učila na Elektrotechnické průmyslovce v Úžlabině 320 v Praze. Měla nás na Fyziku tuším od druháku až po čtvrtý ročník. Byla na škole hodně nepopulární. Většina studentů od ní dostávalo za 3, 4, 5. Nikoho sice nenechala na konci roku rupnout, ale třídní průměr z fyziky byl příšerný!!! Neuměla jednoduše zaujmout, nadchnout, učit... *** Na škole jsem ji zažil 1996-99. V roce 2002 jsem přišel do školy na návštěvu za bývalou třídní Lenkou Suchánkovou a viděl na nástěnce parte. Ptal jsem se Lenky, co se stalo a ta mi řekla, že jdou řeči, že Kalvodou umlátila nevlastní dcera s přítelem v garáži sekerou. Chci tím říci, že filmové pojetí bylo opravdu odlehčená verze oproti tomu, co se po škole říkalo. *** Jako studenti jsme ji fakt neměli moc v oblibě, nadávali jsme na ni. Nepochybně by si nikdo z nás nepřál, aby z lidského hlediska dopadla takhle. *** Pokud film alespoň částečně věrně dokumentuje pozadí jejího životního příběhu, tak s velkým odstupem dokážu pochopit, že byla ve škole svým způsobem doslova nepřítomná. Vybavuji si, že jednou přišla do hodiny, nic neřekla a seděla za katedrou a jen brečela. Ve třídě bylo hrobové ticho. Možná to bylo právě v době kdy jim zdrhla ta první nevlastní dcera. **** Krásný den v lásce a míru přeje Sueneé ()