Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svět fotbalových fanoušků a nelegálních bitek hooligans patří z hlediska policejní práce k těm obtížně zmapovatelným. Poslední epizoda Případů 1. oddělení to ukazuje na příběhu pobodaného mladíka, který byl nalezen na autobusové zastávce na okraji Prahy. Nejenže bylo obtížné dokázat, že opravdu šlo o zranění v bitce, ale ještě složitější bylo usvědčit útočníka, jenž byl potrestán osmi lety vězení. (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda z fotbalového prostředí pro mě byla velmi příjemným zpestřením. Dalším zpestřením byla účast Martina Hofmann, který se do tohoto prostředí naprosto skvěle hodil. Celkově řadím tuto epizodu rozhodně k těm nevydařenějším. Docela se mi zamlouval děj, který zpracovával v rámci tohoto seriálu poměrně neokoukané téma. Zajímavé bylo, že v této epizodě bylo více loserů na metru čtverečním, než je nyní v poslanecké sněmovně při projednávání důchodové reformy. [80 %] ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdybych řekl, že mám k fotbalu velmi vlažný vztah, ani zdaleka by to nevystihovalo míru mého nezájmu. Pravda, bývalo to jinak, ale to ještě hráli fotbal sportovci a ne herci. Dnešní fotbalové zápasy na mě působí jen jako prostředek k tomu, aby ti "nejlepší" hráči mohli zabojovat o cenu za nejlepší herecký výkon. A nezbývá mi, než uznat, že mnozí by si takové ocenění skutečně zasloužili. No, a takzvaní fanoušci (nemám na mysli fanoušky skutečné), to už je příběh z úplně jiného soudku. Mohl bych předstírat, že mi záleží na tom, jestli takový kkt přijde k úrazu, nebo se rovnou nechá zabít, ale sprostě bych lhal. Emoce šly tedy tentokrát stranou a já jsem si tak mohl nerušeně vychutnat morální vítězství poručíka Vítězslava Sršně i skvělé herectví Martina Hofmanna. Velká role to sice nebyla, mně ale jeho přístup k rolím tak sedí, že ve mně vlastně zanechal nejsilnější dojem z celé čtrnácté epizody. / Poučení: Stejně může za všechno vždycky rozhodčí. ()

Reklama

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Víťa se s podezřelým rozdělí o svačinu. No počkej. Tak to je snad moje svačina, ne? Tak je to snad tvůj případ, ne?´´ Poškozený jen díky včasné lékařské pomoci útok přežil. V roce 1998 řešili čeští policisté nejvíce vražd. 313. Trojnásobek předlistopadové éry. Česká policie dosahuje více než 93% úspěšnosti při objasnění vražd. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taky mám rád fotbal, fandím ostravskému Baníku a občas zavítám i do kotle. Na tyhle ty bitky ale z vysoka seru, páč to nemá s fotbalem nic společného. Vymaštěné hlavy co si dávají do držky a pak to tak dopadá, že někdo vytáhne i kudlu…Výslech Sršně pobavil a naopak setrvání Korejse ve funkci zarmoutilo. Musel jsem se pousmát i přítomnosti Jiřího Ployhara (trenéra Žloutka z Vyšehradu – ten drsňák nikdy nebude…). Škoda, že tam Martin Hofmann nehraje častěji, jeho vyvádění rádoby fandů Bohemky z hospody patřilo k tomu nejlepšímu co nám tento díl nabídl… ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musim říct, že v tomhle díle pro mě naši kriminální partu zastiňuje Martin Hoffmann z extrémistického a jeho sólo razie v hospodě. Zase vidíme úplně jiný typ policajta, s jiným přístupem, vyšetřovacími metodami, a také hlavně jiným záběrem, co se týče samotné práce. Víťa si konečně udělá svůj případ, ikdyž zase jakoby trochu náhodou, než nějakou poctivou prací. Samotné prostředí fotbalových fans generuje opravdu velké množství podobných individuí, které v tomhle díle vidíme, a je spíš jen zázrakem, že k podobným incidentům nedochází častěji. V reálu bylo ještě štěstí, že to oběť přežila... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • Sršeň (Miroslav Vladyka) při dojezdu na místo, kde leží mrtvý, nenápadně na chvilku sundává čepici. Vychází to z tradice, která pravý: „Před mrtvým se smeká.“ Všeobecně lze říci, že u muže je smeknutí/snětí pokrývky hlavy výrazem úcty. (sator)
  • "Strašnej klub, ta Bohemka," pronese major Tomáš Kozák (Ondřej Vetchý) při výslechu fanoušků Bohemians Praha. Sám Vetchý je totiž známý fanoušek Sparty. (melica)
  • Když poručík Vítězslav Sršeň (Miroslav Vladyka) a kapitán Petr Anděl (Petr Stach) zkoumají v kanceláři fotografie tetování neznámé mrtvoly chuligána, na počítači je vidět, že fotografie jsou uloženy ve složce „FOTO Kábrt tattoo“. V té době však ještě neznají totožnost mrtvého. (azcr)

Reklama

Reklama