Slepý svědek (S02E01) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 3 min

Nezvyknem sledovať seriál od druhej série, ale tentokrát sa to oplatilo. Za prípad so zavádzaním nielen diváka by sa nehanbil možno ani Poirot, len noblesa je nahradená bežnou prácou českých vyšetrovateľov a policajtov, ktorí nebudu mať ďaleko od smetiarov pri prehrabávaní košov. Ešte by niekto od fachu mohol upresniť, či neposlúchnutie rozkazov nadriadených môže v polícii prejsť ľahko a s úsmevom, ako u Dempseyho.(4.1.2016)

Na pokračování seriálu jsem se opravdu hodně těšila a rozhodně mě další díl nezklamal. Jediné, co mi po tomto díle zůstává ležet v hlavě je postava šéfa mordparty, Korejse.........vzhledem k celkové autenticitě seriálu doufám a pevně věřím, že aspoň tato postava je filmovou nadsázkou. Protože mělo-li by se jednat i zde o realitu, Bůh nám buď milostiv, pokud nám na místech policejních šéfů "pomáhají a chrání" takovíto ješitní, mstiví a neschopní blbečci. Asi mi bude v příštích jiných rolích Miroslava Hanuše docela na překážku, zlomit k němu odpor:-).(12.1.2016)

Tak jsme se po dvou letech konečně dočkali! :) A stálo to určitě za to! Perfektní herecké výkony Vetchého, Polívky, ale i Javorskýho ve vedlejší roli. Upřímně nevím, co bych mohl vytknout. Mělo to děj, mělo to vše, co by krimi seriál měl mít. I tak si ale v rámci tohoto seriálu nechám drobnou rezervu a tak včerejší díl ohodnotím 90%, další díly mi jistě napoví, jestli mám s hodnocení výš, nebo níž... :)(7.1.2016)

"My o hovně a hovno na botě." Tak to je správná reakce vedoucího, když mu volá jeho zástupce. Major Korejs by, i se svým horolezeckým genem, mohl bez problémů vést jakýkoli útvar policie. Tohle bylo opravdu jako ze života. Navíc mě potěšil nástup mjr. Vrány, jehož přísný výraz se patrně nelíbí vůbec nikomu, ale v tomto případě pouze chtěl, aby jeho parťák uměl střílet, aby se při vyšetřování dodržoval trestní řád a rozhodně to nebyl on, kdo odmítl podanou ruku. Předpokládám, že se v dalších dílech bude chovat jako kretén a já budu mít chuť zabít ho 17-ti způsoby holýma rukama, ale zatím bych ho nehaněl, protože tento díl byl skvělý.(5.10.2016)

• mh.mail

60% - I první epizoda druhé série zůstává věrná kvalitě i stylu série první. Snad s jednou výtkou, která u mě měla za následek snížení hodnocení: Na můj vkus až příliš do popředí prosáknul konflikt Vetchý - Hanuš, přičemž autoři dávají jasně najevo, komu v něm fandí. Na minulé sérii se mi líbilo, že šéf byl sice šéf a tak trochu blbec, ale ne zas tak moc - přece jenom to byl kriminalista a něco o té práci věděl. Tady se ty nůžky rozevřely trochu více, než se mi líbí.(18.1.2016)