Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další brilantní film Woodyho Allena. Harry Block, spisovatel středního věku, píše romány a krátké příběhy na základě vlastních zkušeností. Trpí zábranami, je neurotizován svou posedlostí sexem, šestkrát se zhroutil a život mu komplikují i jeho tři ženy, Polyká prášky, moc pije, spí s prostitutkami , lže, je zbabělý, zbytečný, starý Blíží se oslava jeho životního úspěchu a Harry se bojí, že s ním jeho radost nebude nikdo sdílet. Bývalá přítelkyně Fay si právě bere jeho nejlepšího přítele Larryho, syna Hillyho zase nepustí bývalá manželka a doktorka psychiatrie Joan. Harry nakonec svého syna unese a doprovod jim dělají přítel Richard, nevlastní sestra, její manžel Celý film je plný malých postav a postaviček, které v podobenstvích představují Harryho v různých etapách jeho života. A přesně v tom stylu, na jaký jsme u Woodyho Allena zvyklí! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (124)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Trosku slabsi Woody, kterej neprinasi nic moc novyho. Takovy vztahovy komedio drama, kde Woody dela spisovatele, takze se tu propleta nekolik linii, ze zacatku to je celkem prehledny a nektery scenky z jeho knizek jsou fakt super vtipny, ale postupne se to vic a vic zamotava, postavy z knih se objevujou v normalnim zivote a ke konci uz skoro neni jasny, co se mu zda, co napsal do knihy a co proziva. Ne ze by to bylo vylozene na skodu, film tomu navic napomaha i misty zbesilym strihem a pravdepodobne se snazil Woody ukazat takovej zmatek hlavniho hrdiny, coz se mu povedlo, ale bohuzel to neni nejak zvlast vtipny a na slusny drama tu zas tak super pribeh taky neni. A prekvapilo me, kolik tu je na Woodyho film fuck, fucking a podobne. Nicmene jsou tu aspon docela slusny herci, krome tradicne fajn Woodyho me potesil Billy Crystal, Tobey Maguire a Robin Williams. A ta pasaz v pekle je naprosto dokonala. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Dal bych přednost klimatizaci před papežem.“ Woody, kdybys to nebyl Ty, horko těžko rozdýchávám drzost autora, který svůj celovečerní film poslepoval z povídek objevených náhodou během stěhování. Tvé povídky mají to štěstí, že jsou skvostné a švy, jež je drží pohromadě s ostatním materiálem, nakonec taky ujdou. Jenom mi není jasné, proč jsi opět užil podivně roztěkaný styl, pochopitelný u nervních Manželů a manželek, méně u (nezvykle) přisprostlé komedie o písálkovi, který směřuje k předávkování sebe samého sebou samým. Asi jde o nejvýstižnější vyjádření Tvých osobních pocitů, což mi u již tak velmi autobiografického počinu přijde jako onanie na n-tou. Inu, také to k tomu patří. Ve výsledku dostáváme nestydatě upřímnou zpověď sexuálně frustrovaného pesimisty bez schopnosti žít a užívat. Jestli seš tohle vážně Ty, Woody, smekám nad Tvou odvahou, uznale pokyvuji hlavou nad Tvou nepolevující vtipností a další dávku Tebe obezřetně odkládám na dobu neurčitou. Nic ve zlém, ale najednou bylo toho Allena až až. 80% Zajímavé komentáře: anais, FlyBoy ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Woody Allen se předávkoval sám sebou a ještě to drze přiznává. Tenhle film vypadá jako poslední zoufalý výkřik před tvůrčí krizí. Vzhledem k tomu, že znám všechny jeho dosavadní filmy a pak až ty evropské, nemůžu zatím říct, jestli ta krize přijde už příštím snímkem, nebo až některým z dalších (jen vím, že přijde, protože její dozvuky ne-li trvání jsou patrné dodnes), ale to teď není důležité. Zásadní je, že tenhle ještě relativně funkční kus začíná i dost střílet naprázdno mnohem zmatenějí než tomu bylo u Woodyho dosavadních kousků. Nejvíc mi vadí, že Allenova sebekritika nepůsobí upřímně. Něco jako: "Když si své umělecké neřesti nahlas přiznám, musíte mi je odpustit." Nemusíme. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Přeháníš to.“ – „Nepřeháním! To se s ní čtyři měsíce taháš po hotelích?!“ – „Blázníš?! Jasně, že ne! Najal jsem si byt.“ Pozor na Harryho je velmi vtipný film. Jistě, způsob střihu a přecházení mezi jednotlivými pasážemi (a lidmi) Harryho života nejdřív trochu ruší/mate, ale postupně se na to dá lehce zvyknout a naopak se tímhle stylem i bavit, protože to Woodymu dává svobodu více experimentovat, zapojit větší spektrum postav a vytvořit tak mnoho humorných situací. A tak tu divák dostává menu v podobě „míchání Martini“ před babičkou, náruživce v nepravém čase na nepravém…bytě, rozostřeného Robina Williamse (a samotného Allena), upřímné promluvy otce se synem, židovského modlení nejen před jídlem, filosofického rozhovoru s prostitukou, postaršího židovského páru s temným tajemstvím a pak 2 vůbec nejsilnějších pasáží celého filmu, tedy lehce přerušovanou hádku mezi Harrym a Joan (hláška na hlášce, odbývaný pacient, skvělá hysterka Kirstie Alley), no a již mnohými zmiňované peklo (jeho vizuální podoba, výtah, rozhovor s otcem). Někomu možná může ještě nevonět fakt, že v tomto filmu Woodyho jazyk krapet „zhrubnul“, mě osobně tu naopak vulgarismy vůbec nerušily, a přišly mi jako svěží závan. Silné 4*, film bych si v budoucnu moc rád zopakoval a krom hlášek si ještě více vychutnal ty „švy“. „Chceš přivázat?“ – „Přivázat. Trochu zbít...a vykouřit.“ – „Vykouřit a zbít.“ – „Ne. Zbít, až pak vykouřit. V tomto pořadí, jinak mě to nebaví.“ ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Woody měl vlastně s Annie Hall tak trochu smůlu, protože sám sobě nasadil laťku, kterou jen těžko může překonat a stejně tak i zmlsaný divák. Když se ale na Harryho zkusím dívat bez srovnávání, musím uznat, že to je opravdu mimořádná komedie. Nejen, že je tradičně velmi vtipná, ale Woody si napsal scénář, který snad mohl realizovat jen on sám. Harry je totiž spisovatel, kterého inspirují lidé kolem něj, včetně manželek, milenek, sestry...... a jejichž povahy, karamboly i tajemství do své knihy používá, což oni samozřejmě zjistí, i když postavy s příběhy "rafinovaně" prohází. Náročnost na diváka spočívá právě v tom, že skutečnou postavu a její alter ego v knize hrají vždy dva různí herci, takže je to chvílemi docela guláš, ale velmi velmi vtipný. Kde jinde byste mohli slyšet například dialog - " Ty nectíš hodnoty, ty neznáš nic, jen nihilizmus, cynizmus, sarkazmus a orgazmus". "Škoda, že nejsme ve Francii, byl by to bezvadnej reklamní slogan" - než ve Woodyho filmu? ()

Galerie (15)

Zajímavosti (6)

  • Film se měl původně jmenovat Nejhorší muž na světě. (Witta)

Související novinky

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (více)

Reklama

Reklama