Podle ostatních ohlasů pravděpodobně rozporuplný film... Ovšem ne pro mě, já tu spatřil spoustu originálních nápadů a hlavně hlášek, spoustu minipovídek, minipříběhů v jednom. Není to rozhárané, jak tvrdí někteří, jistá spletitost do charakteru filmu naprosto sedí. Je to ryze komediální Woody, na kterého jsme zvyklí: baví, nebere si servítky, vybírá herce, kteří sem padnou, neustále překvapuje a končí, i přes spoustu neurotické kritiky v průběhu celého snímku, opět optimisticky. Díky za další vydařený filmový zážitek Pane režisére!(1.7.2006)

Trosku slabsi Woody, kterej neprinasi nic moc novyho. Takovy vztahovy komedio drama, kde Woody dela spisovatele, takze se tu propleta nekolik linii, ze zacatku to je celkem prehledny a nektery scenky z jeho knizek jsou fakt super vtipny, ale postupne se to vic a vic zamotava, postavy z knih se objevujou v normalnim zivote a ke konci uz skoro neni jasny, co se mu zda, co napsal do knihy a co proziva. Ne ze by to bylo vylozene na skodu, film tomu navic napomaha i misty zbesilym strihem a pravdepodobne se snazil Woody ukazat takovej zmatek hlavniho hrdiny, coz se mu povedlo, ale bohuzel to neni nejak zvlast vtipny a na slusny drama tu zas tak super pribeh taky neni. A prekvapilo me, kolik tu je na Woodyho film fuck, fucking a podobne. Nicmene jsou tu aspon docela slusny herci, krome tradicne fajn Woodyho me potesil Billy Crystal, Tobey Maguire a Robin Williams. A ta pasaz v pekle je naprosto dokonala.(27.1.2009)

• Hejtmy

Spousta světlých míst se najde, pár dobrých vtipů a zajímavých, místy absurdních situací. Na druhou stranu film není zdaleka tak kvalitní, jako ty nejlepší Woodyho filmy. Jeho komedie nejsou nikdy extra zábavné, celou dobu se asi nikdo smát nebude, ale nastolují zajímavá témata k přemýšlení. Pozor na Harryho ale jen rekonstruovalo starší Woodyho myšlenky, i když v trochu drsnějším kabátě, a nic nového a zapamatovatelného jsem tam neviděl. Není to rozhodně špatný film, ale subjektivně jsem se moc dobře nebavil. 50 %(4.3.2013)

"Neuznavas zadne hodnoty. Jen cynismus, sarkasmus a orgasmus." "Ve Francii bych s timhle heslem vyhral volby." :) Zajimavy napad jak hl. dejove linky, tak i zpracovanim. Woody aka Harry Block si jako uspesny spisovatel jede pro cenu na svou materskou univerzitu, z ktere ho kdysi vyhodili. Nechce jet sam, a tak se snazi premluvit pritele, byvale manzelky i prostitutku. Vsechno komplikuji jeho knihy, diky kterym si ze svych byvalych vztahu a znamosti udelal nejvetsi nepratele. Kazdy se v jeho knihach najde a Harrymu to nedaruje. Je to silou prirody sexualni maniak a nevernik, ktery si k realnym zenam nedokaze vytvorit pevny vztah, a tak je aspon rozebira ve svych pribezich. Na Woodyho pomery je tento film nebyvale sprosty (ale opravdu vtipne), a misty mi slovnikem pripominal aktualniho "Vlka z Wall Street" s L. DiCapriem. Harry (Woody - vpodstate je to opravdu on sam) je navic neurotik zavisly na prascich, a tak se jeho rozharany defragmentovany zivot odrazi i v samotnem zpracovani filmu. Strih je roztrzity, vraci zabery, misty to pripomina amaterske video nebo vadny nosic. Ale opravdu je to tak natocene. Nesedlo mi to uplne zcela, ale uznavam, ze to tu roztekanost Harryho povahy evokuje dobre. I zajimavy trik s rozmazanou postavou se povedl (tezko rict, zda to R. Williams ocenil :) - ve stejnem roce si ale odnesl oscara za "Dobreho Willa Huntinga", tak si to aspon vynahradil. Opet je tu tedy spousta znamych hercu, ktere si proste rady u Woodyho strihnou byt kratkou roli (objevi se i M. Hemingwayova ze starsiho snimku "Manhattan" [1979] nebo mlade ucho T. Maguire aka pozdejsi Spider-Man). Zkratka povedena taskarice, ktera si dela opet srandu z manzelstvi, sexu, nabozenstvi, proste vseho :)(20.2.2014)

Som skôr odmietač, než znalec a milovník filmov Woodyho Allena. Lepšie znášam filmy, v ktorých nehrá a v ktorých nevystavuje na obdiv to, čo sa mu preháňa v hlave. Pozor na Harryho je bohužiaľ filmom, ktorý je celý o Allenovi. Napriek tomu ho nemôžem považovať za zlý, ani za nudný. Je pravdou, že nebyť jeho zaradenia medzi komédie by som to sám nezistil. Ale na druhej strane ma ani nerozčúlil, bezproblémovo som ho dopozeral, takže na tri hviezdičky dočiahol. I keď ... ale to je už skôr o hodnotiacom systéme v ČSFD, než o tomto filme.(26.12.2011)

• - Film se měl původně jmenovat Nejhorší muž na světě. (Witta)

• - Film zahajoval MFF v Benátkách 1997. (D3VIL)

• - Woody Allen se inspiroval filmem Ingmara Bergmana Lesní jahody. Bergman je Woodyho oblíbeným režisérem. (D3VIL)