Herkules: Zrození legendy

• Nizozemsko

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 95 min

• genetique

Šípil som prúser, ale toto stopercentne určite predčilo temné očakávania aj tých najzarytejších pesimistov. Nemôžem pomenovať jedinú vec, ktorá by v tomto filme fungovala a mala pozitívny dopad na dojem z neho. Naozaj bieda! Ratnerov Hercules je voči tomuto ben-hurovský epos. 10%.(6.4.2015)

• Disk

Strašně hloupý film s lacinějším vizuálem a la Spartacus: Krev a písek, navíc bohužel s ratingem PG-13, takže na krev a sex zapomeňte. K tomu podprůměrné herecké výkony s ještě horšími replikami a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Na Kellana Lutze se aspoň hezky kouká, ale je to k ničemu, protože ten kluk je herecké poleno a charisma nechytil ani z rychlíku. 4/10(23.1.2014)

• -bad-mad-wolf-

Mikrohvězdička z Twilight ságy se reinkarnovala do nového Herkula a zrodil se... Twilight Herkules. Renny Harlin se hrabe na žebříčku popularity z důkladně udusaného hnoje a je fakt, že to bude mít v budoucnu těžší než balík šprcek ve Vatikánu. Herkules má příšerný vizuál (televizní look, trapné CGI triky, nulová výprava, průhledné využívání zpomalovaček a třetího rozměru), tuctovou hudbu z ranku "sice nevím, co se na plátně děje, ale pořád dramaticky burácím/táhnu se jak melancholické blinkání", zapomenutíhodné herce a příběh, jehož fragmenty jsme buď viděli jinde, nebo bychom je raději neviděli vůbec. Pozitivum: desetinu filmu tvoří závěrečné titulky. Doufám, že Dwayne Johnson vynese v létě tuhle volovinu v zubech.(13.4.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Rád bych se zeptal princezny Hébé, jak se učebnicově propíchnout tak, aby zemřel ten za mnou. Patrně se to nikdy nedozvím, stejně jako to, kterak si stylově zaházet s kamennými kvádry, protože jsem přesvědčen o tom, že ani s iontovým nápojem, namíchaným samotným Diusem, bych to asi nedokázal. Herkules je zkrátka plný záhad a já nemohu napsat, že by mne nudil, ale té akce jsem byl ochoten užít si o něco víc.(8.10.2014)

• honajz

Jsem nevěděl, že Renny Harlin je na tom tak špatně, že musí točit pro Asylum. Neustále na krátko ostříhaný a s třídenním strništěm hrdina bez kapky hereckého talentu pobíhá od jedné ve studiu naklíčované scény ke druhé, jedině tedy s dialogovými okny v lese, to se natočilo snad jediné v reálu, a neustále se snaží vyhrát svou princeznu, i když mezitím zařve hromada lidí, nestvůr, příšer a podobných šmejdů. Souboje se snaží být kopií soubojů ve 300, snad jen s absencí digitálních cákanců krve. Nechybějí ale digitální příšery, a ty jsou tedy pěkně trapné - počínaje úvodním lvem, který vypadá jak rozpohybovaná plyšová hračka velikosti tak 60 cm. Těžká a nezábavná nuda.(28.3.2016)