Herkules: Zrození legendy

The Legend of Hercules

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 95 min

• Segrestor

Hloupý, až trapný obsah, který k filmu dodal Bontonfilm, mě velmi nalákal. Že ale dostanu filmařský moribundus nejhrubšího zrna, to jsem opravdu nečekal. Tvůrci věděli, že hlavní roli obsadilo herecké dřevo a to takové, že by si s ním nehrála ani Zápotockého Barunka, a tak ho přinejmenším do první poloviny filmu ani moc neukazují. No, přátelé, na to, že je to hlavní role, kurva, tak má docela málo prostoru. Když on například ani neumí plovat. On plove v řece, kde je voda po kotníky. No, těěě Zeus. Celé je to tak špatné, že Alcid, klidně to ale mohl být Charles nebo John, zvaný jinak Herkules, vůbec ničím nepřipomíná antického bájného hrdinu, ale kazí film ještě víc, než to svého času s grácií dělal Kevin "mám rybí oči" Sorbo. Zápletka, která je pochopitelně také špatná, plytká, trapná a strašně klišovitá, nezaujme ani tradiční divačky Tvajlajtové limonády. Vlastně nedovedu ani říct, komu je film určen a proč tvůrci vsadili na princip zvaný: Hamlet bez Hamleta. Herkules coby trapný upejpavý šašek s dobrou figurou (jeho jedinou devízou) se motá (pokud už je konečně v záběru) napříč špatně natočeným filmem ožralého scenáristy a nám divákům nezbývá, než odškrtnou další sračku v čekání na dokonalé zpracovaní klasické pověsti. Eduard Petiška musí dělat v hrobě ruletu. To není možný, tohleto.(23.4.2014)

• verbal

Další vepřový xicht z Tvajlajtu potřeboval hauptku, tak se paní Majerová chopila péra a na světě jsou nové blahoslavené láskyplné trampoty pro všechny ty vyzrálé fanynky, co přes obří pírsink v jazyku nazývají nejslavnější antický epos Homeův Ischias, v nichž se sveřepý ovarový krk Persy Homokles a jeho věrný druh Spartakus Buzniris vydávají bez bázně a hany na neohroženou výpravu, aby ze spárů fuj, fuj zlého krále Bukvotryona a jeho ještě zlejšího zlosyna Rektomnona vyrvali anál kreténské princezny Gáji. Divím se, že po tomhle zvěrstvu ještě Cojs nepřikoval Rennyho někde na Kavkaze, kde by mu ta najatá banda nehereckých polen musela každý den olizovat játro. Chybělo už jen rozhalené Lautnerovo fiži a smutný krvesaj s rozšlápnutým xichtem a růžovým boa kolem krku. BRAVO! Nezbývá než doufat, že se pan Dvejn Skála od podobně bezkrevné pubescentní buzniády oprostí a přiblíží slavného antického hrdinu i dospělému heterodivákovi, jenž si nemusí zakrývat oči, když rány krvácejí.(28.3.2014)

• erased

Nový Herkules snažící se vydojit něco málo před blížícím se plnohodnotným zpracováním legendy je jasný underdog, a takovým já dávám šanci rád, ať už v nich hledám skryté kvality, nebo jako guilty pleasure. Tento film to ale neměl jednoduché ani mezi nimi - blížící se "lepší" zpracování, nohy podrážející nepovedený trailer, který předem vyzvoní celou zápletku filmu a zároveň ukáže to nejnepovedenější z jeho digitálních triků, vykrádání filmových i videoherních ikon a v neposlední řadě špatné... ne - OTŘESNÉ obsazení hlavní role. Že z takové kombinace nemohlo vzejít nic jiného, než snadný terč kritiky, bylo asi úplně jasné. Přesto se na výsledek kupodivu dá dívat a to samozřejmě hlavně kvůli bitkám, které přes zjevné zdroje inspirace kvůli levnějšímu provedení nejvíce připomínají televizního (a přesto lépe vypadajícího) Spartaka. Problém je, že sledování příběhu mezi nimi, kdy je v první a poslední řadě v centru pozornosti Stoupa Lutz, je zhruba stejně příjemné jako obědvání křídy a alobalu, a tak ani se sebezapřením nedokážu Legend of Hercules považovat za nedoceněný průměr. Snad jen díky za už zmíněného Spartaka, jehož představitel tu hraje druhé, ale přesto maximálně sympatické housle.(29.5.2014)

• honajz

Jsem nevěděl, že Renny Harlin je na tom tak špatně, že musí točit pro Asylum. Neustále na krátko ostříhaný a s třídenním strništěm hrdina bez kapky hereckého talentu pobíhá od jedné ve studiu naklíčované scény ke druhé, jedině tedy s dialogovými okny v lese, to se natočilo snad jediné v reálu, a neustále se snaží vyhrát svou princeznu, i když mezitím zařve hromada lidí, nestvůr, příšer a podobných šmejdů. Souboje se snaží být kopií soubojů ve 300, snad jen s absencí digitálních cákanců krve. Nechybějí ale digitální příšery, a ty jsou tedy pěkně trapné - počínaje úvodním lvem, který vypadá jak rozpohybovaná plyšová hračka velikosti tak 60 cm. Těžká a nezábavná nuda.(28.3.2016)

• esopesokeso

Buják porodený jednej noci počas veľkých bleskov vyrastie. Je veľký a zbalí babu svojím mohutným telom, zoceleným anabolikami. Na bujáka doľahla krivda a zrazu bojuje za slobodu celého národa. Mácha tonovými šutrami nad hlavou a vyzabíja plno darebákov. Potom mu kamarát pomôže vstať, lebo je asi unavený... Zabíja, zabíja, je unavený, je unavený.. premôže všetkých na svete, potom dostane po papuli od obyčajného smrteľníka.. Nakoniec sa naserie jak Žánt Klónt v krvavom športe vs Tong Poa a zvíťazí. Buják sa stal kráľom. Tak! Práve ste ušetrili jeden aj pol hodiny vašho života.(14.4.2014)