Herkules: Zrození legendy

(neoficiální název)

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 99 min

• MáŠa

Jako vono to není zlý, ale zbytečný. Příběh nikterak objevný. Svým způsobem jednoduchý. Když už bych přistoupil na to, že existují bohové a tak, tak i v tomhle světě to není realistický. Hrdinovi jde vše děsně lehko. Dostal se do problémů mimo zemi? Dva zápasy, jeden proslov, a už je zase vše při starém. Hračka. Na odpad to není, na chválení taky ne, když na to člověk koukne, tak se mu nic nestane, ale když zkusí ke koukání vybrat něco jiného, je dost možné, že volný čas využije lépe(31.7.2014)

• Fr

,,NEJSI AMFITRYÓŮV SYN. PŘÍSAHÁM NA SVOU LÁSKU K TOBĚ. JSI HERKULES. DAR OD HÉRY. DIŮV SYN.“… /// Tak i Renny Harlinů už viděl 300. A taky Spartacuse – nakonec, ten mu mohl i radit. Když prej byl Hercules malej… kecám, to tady není. Začneme až ve dvaceti, kdy má vypracovaný tělo a mužnou tvář, takže digitální Nemejskej lev proti němu vypadá jako čurák. Vážně. To CGI je tragický…, ale co, na jednom čurákovi – soráč, lvovi, film nestojí. Je to prostě BÉČKO! Hnusně digitální, se spoustou akce, která je slaboduchá, stejně jako příběh, což se neuvěřitelně projeví v neuvěřitelným závěru. Taková sranda (fraška) ve stylu výše zmíněnejch, a třeba i Conana, či pokračování Třech kil, a kterou nejvíc srážej herecký (ne)výkony a (ne)charismatickej Zeusův výplodek. Ovšem kousnout se to dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když někdo přizpůsobuje mytologii k obrazu svýmu. 2.) Vždycky mě zajímalo, jak vypadá taková šukačka se Zeusem. (no co. Prostě ó Dio, ó Dio…) 3.) Z filmů mám nejradši intra k PC hrám. 4.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne(9.4.2014)

• Disk

Strašně hloupý film s lacinějším vizuálem a la Spartacus: Krev a písek, navíc bohužel s ratingem PG-13, takže na krev a sex zapomeňte. K tomu podprůměrné herecké výkony s ještě horšími replikami a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Na Kellana Lutze se aspoň hezky kouká, ale je to k ničemu, protože ten kluk je herecké poleno a charisma nechytil ani z rychlíku. 4/10(23.1.2014)

• Cervenak

Ľudoop z Twilightu, ten slabší Spartakus a kočka z Vikingov kontra Scott Adkins s prilepenou bradou v tak trochu guilty károvine s hroznými trikmi, bulharským komparzom, rýchlym tempom a relatívne zábavnými akčnými scénami. Ku koncu, keď sa hlavný geroj pokúša o vodcovskú polohu a prednáša hecováky pred bitkou, sa všetko definitívne zvrhne na nechcenú, ale o to väčšiu srandu. Renny ušiel od druhej Pasce dlhú cestu, a nie práve hore kopcom.(9.5.2014)

• pepo

Ako direct to DVD hovadina by to bolo skvelé ale ako 70 miliónový kinofilm je to takmer neakceptovateľné. Ešte horšie než Rattnerova verzia Hercula kvalitatívne podobná zhovadilostiam ako nový Conan, Pompeje alebo Hnev titanov. Smutný koniec jedného kedysi talentovaného režiséra. 3/10 P.S: koho preboha napadlo obsadiť Kellana Lutzza? - ten chalan je fakt ale fakt strašný(10.3.2015)