Herkules: Zrození legendy

• USA Hercules: The Legend Begins (více)
Trailer 2

Píše se rok 1200 př. n. l. Ve starověkém Řecku dobývá král Amphitryon další a další království, hnán touhou po moci a bohatství. S tímto počínáním nesouhlasí jeho manželka, královna Alkména. Modlí se k bohyni Héře, aby zakročila a zastavila jeho krutovládu. Hera se jí zjeví a sdělí jí, že pokud bude po  vůli jejímu manželovi Diovi, ten ji oplodní a ona pak porodí zachránce jejího lidu, polobožského syna, který se bude jmenovat Hercules. Královna neváhá a souhlasí. Amphitryon manželku přistihne v extázi a je mu jasné, že ho podvedla, netuší však s kým. Když se narodí její druhý syn, Amphitryon nařizuje pojmenovat ho Alcides, i když Alcmene mu tajně říká Hercules. O dvacet let později je princ Alcides zamilován do krétské princezny Hebe a ona do něj. Na to žárlí jeho starší bratr Iphicles a varuje mladíka, že on je nástupcem trůnu a princezna bude jeho. Jednoho dne jsou bratři napadeni neobvykle silným lvem Nemejským, kterého Herkules zabije, ale Iphikles si připisuje všechny zásluhy na smrti zvířete. Hebe však poznává, že je to lež. Na královské hostině Amphitryon oznámí zasnoubení Hebe a Iphiclese, zatímco Hercules je poslán do Egypta, aby tam potlačil povstání. Svatba se má konat za tři měsíce. Alcemene si zavolá mladšího syna a řekne mu o jeho skutečném původu a že se jmenuje Hercules, nikoliv Alcides. Alcides a kapitán Sotirise táhnou s menším vojskem egyptskou pouští a záhy čelí přepadení jednoho z králů, kterému Amphitryon zaplatil za odstranění Alcidese... (TV Nova)

Trailer 2

Cervenak

Ľudoop z Twilightu, ten slabší Spartakus a kočka z Vikingov kontra Scott Adkins s prilepenou bradou v tak trochu guilty károvine s hroznými trikmi, bulharským komparzom, rýchlym tempom a relatívne zábavnými akčnými scénami. Ku koncu, keď sa hlavný geroj pokúša o vodcovskú polohu a prednáša hecováky pred bitkou, sa všetko definitívne zvrhne na nechcenú, ale o to väčšiu srandu. Renny ušiel od druhej Pasce dlhú cestu, a nie práve hore kopcom. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $18,848,538Tržby Celosvetovo $61,279,452 ▐ ako taká akčná béčkovina to újde, súboje sa dajú, príbeh rutina a triky kolísavé, len v poslednej dobe akosi tieto fantasy a historické spektákle strácajú iskru a náboj, sú bez duše /40%/ ()

Jara.Cimrman.jr

Rád bych se zeptal princezny Hébé, jak se učebnicově propíchnout tak, aby zemřel ten za mnou. Patrně se to nikdy nedozvím, stejně jako to, kterak si stylově zaházet s kamennými kvádry, protože jsem přesvědčen o tom, že ani s iontovým nápojem, namíchaným samotným Diusem, bych to asi nedokázal. Herkules je zkrátka plný záhad a já nemohu napsat, že by mne nudil, ale té akce jsem byl ochoten užít si o něco víc. ()

Fr

,,NEJSI AMFITRYÓŮV SYN. PŘÍSAHÁM NA SVOU LÁSKU K TOBĚ. JSI HERKULES. DAR OD HÉRY. DIŮV SYN.“… /// Tak i Renny Harlinů už viděl 300. A taky Spartacuse – nakonec, ten mu mohl i radit. Když prej byl Hercules malej… kecám, to tady není. Začneme až ve dvaceti, kdy má vypracovaný tělo a mužnou tvář, takže digitální Nemejskej lev proti němu vypadá jako čurák. Vážně. To CGI je tragický…, ale co, na jednom čurákovi – soráč, lvovi, film nestojí. Je to prostě BÉČKO! Hnusně digitální, se spoustou akce, která je slaboduchá, stejně jako příběh, což se neuvěřitelně projeví v neuvěřitelným závěru. Taková sranda (fraška) ve stylu výše zmíněnejch, a třeba i Conana, či pokračování Třech kil, a kterou nejvíc srážej herecký (ne)výkony a (ne)charismatickej Zeusův výplodek. Ovšem kousnout se to dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když někdo přizpůsobuje mytologii k obrazu svýmu. 2.) Vždycky mě zajímalo, jak vypadá taková šukačka se Zeusem. (no co. Prostě ó Dio, ó Dio…) 3.) Z filmů mám nejradši intra k PC hrám. 4.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

verbal

Další vepřový xicht z Tvajlajtu potřeboval hauptku, tak se paní Majerová chopila péra a na světě jsou nové blahoslavené láskyplné trampoty pro všechny ty vyzrálé fanynky, co přes obří pírsink v jazyku nazývají nejslavnější antický epos Homeův Ischias, v nichž se sveřepý ovarový krk Persy Homokles a jeho věrný druh Spartakus Buzniris vydávají bez bázně a hany na neohroženou výpravu, aby ze spárů fuj, fuj zlého krále Bukvotryona a jeho ještě zlejšího zlosyna Rektomnona vyrvali anál kreténské princezny Gáji. Divím se, že po tomhle zvěrstvu ještě Cojs nepřikoval Rennyho někde na Kavkaze, kde by mu ta najatá banda nehereckých polen musela každý den olizovat játro. Chybělo už jen rozhalené Lautnerovo fiži a smutný krvesaj s rozšlápnutým xichtem a růžovým boa kolem krku. BRAVO! Nezbývá než doufat, že se pan Dvejn Skála od podobně bezkrevné pubescentní buzniády oprostí a přiblíží slavného antického hrdinu i dospělému heterodivákovi, jenž si nemusí zakrývat oči, když rány krvácejí. ()

• Ve scéně u vody, kdy se Alkeidés znovu setkává s Hébé (Gaia Weiss), se ji mění střídavě účes. (jjituska)
  • Režisér nariadil všetkým hercom oholiť si nohy. (misterz)
  • Scott Adkins, představitel krále Amfitryóna, je ve skutečnosti pouze o 9 let starší než Kellan Lutz, který hraje jeho syna Herkula. (Geriel)

Související novinky

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář…