Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

baclajean

Výborný film, spočiatku som sa nazdával, že pôjde o lacnú paródiu bondoviek a vecí podobných, potom som si však uvedomil, že komédia s akciou sú veľmi vtipne poprepájané a po približne trištvrte hodiny som si film začal skutočne vychutnávať plnými dúškami. Scénka z kostola a spôsob, akým je spracovaná, bude isto pamätnou pre každého, kto tento počin videl :) ()

Wurths

Je to oficiální, Vaughn je bůh. To, jak v každém svém filmu dokáže v divákovi rozproudit pobavení i emoce, si na něm cením. Praštěné, akční, přehnané, vtipné, zábavné - tak by se dal Kingsman popsat ve stručnosti. Perfektní film poznám podle toho, že jsem smutný, když skončí. U tohohle jsem skoro brečel. To putuje do oblíbených. ()

BadExHuman22

Manners Maketh Man. A hodně akce a vtipů. Komediální James Bond přesně jak jsem čekal. Skvělý akční scény, humor na každém rohu, Colin Firth v dokonalé postavě agenta Kingsmans, tajné britské společnosti co se ukáže všude kde hrozí konec světa ze strany ultra padoucha, v tomto případě od Sama L. Jacksona. Samovi sedla pozice badass protivníka na výbornou. Taron Egerton jako učenec Firtha se zlodejskou minulosti co nakonec nakope všem padouchum zadek byl taky skvělý. Film se mi moc líbil. Jako každý film od Matta Vaughnota. Za me 95% ()

šinta

fascinující, zábavné, akční, perfektní, a že by mě někdy napadlo, že Colin Firth bude akční zabiják gentlaman :-D nenapadlo, ale bravo ()

pafka

Kdyz ja nemam rad furt nejaky srandy z neceho uz davno vymyslenyho, protoze to zavani nevymyslenim niceho noveho. Tady to je hodne znat a noveho je tu pomalu. Obcas sranda, obcas napeti, ale nic, co by se dalo brat vazne. Skoda. Zvlhly sud se strelnym prachem. ()

maresakjan

Vypadalo to jak britská akční Bondovka, ale nakonec z toho bylo americké sci-fi. Vtipný to občas bylo (švédská princezna a její anál), ale absurdní a nereálný na můj vkus až moc.. ()

Jungler

perfektní bondovka. Tam kde opravdový Bond zaostává (humor) tam Vaughn naprosto exceluje. Tam kde se Bond celkem snaží (zběsilá akce), tam Vaughn exceluje taky :) ()

maniacxl

Britský Tarantino Matthew Vaughn namíchal mega koktejl,kde nechybí jak martini,tak kick-assový nářez z toho nejkrvavějšího steaku!Colin Firth asi jak jsme ho ještě neviděli,ale doufejme,že ho ještě uvidíme aspoň v jednom pokračování.Myslím,že akční film roku!Namakaný po všech stránkách.Takhle má vypadat moderní zábava borci z USA!90%. ()

Mograine

Pro začátek bych chtěl film doporučit všem gentlemanům a mému příteli uživateli Norfice. Když se každý zamyslí nad názvem snímku spoustě lidí dojde, že se jedná o film pro gentlemany. Zde nádherný příklad toho jak se z mladého výtržníka stane muž znalý etiky a slušného chování. Nejvíce na mě zapůsobila trojice Colin, Taron a Samuel. Colin zde hraje špičkového agenta Harryho Harta (už jen ze jména slyšíte gentlemanství), načeš jsem si říkal zda je to dobrý nápad obsadit sem pana Firtha a po zhlédnutí mi došlo že jsem se vskutku velice mýlil. Tudíž, chcete si užít skvělý akční snímek se skvlěým příběhem plný vtipu, kvalitních obleků a vychytaných hračiček a la James Bond, neváhejte a stahujte (nebo pro některé zastánce DVD platformy radši kupujte). ()

FAUST666

Colin Firth je prostě boží , zbytek filmu je kravina, ta rvačka v kostele mně přišla stupidní, už už jsem chtěl dát jen 1 hvězdičku, ale za hlášku : Když zachráníš svět můžeš mi to udělat do zadku dávám nakonec hvězdy 3 :-). Doufám že bude pokračování, ale s jiným rejžou. ()

Blazis34

Nejsem velkým fanouškem sci-fi filmů, ale tady mi to zas tak nevadilo. Nebylo to nějak přestřelené a někdy naopak něco nerealistického dodalo filmu šmrnc. On už samotný James Bond má v sobě také prvky tohoto smyšleného žánru, tak že za to Kingsmana kárat nebudu. Příběh o mladém Eggsy měl hlavu a patu a nebyl určitě špatný. Stejně tak padouch Samuel L. Jackson měl filmu co nabídnout, i když mi úplně jeho role nevoněla. Mám ho radši jako toho drsného pozitivního hrdinu, než jako záporňáka. Pár scén bylo vydařených a vůbec si nebralo servítky s nějakým tím zabitím. Tento film vidím na 65% - trochu lepší tři hvězdy. ()

elanista1

Určite jeden z najlepších James Bond style filmov aké som kedy videl, je to bláznivé tým správnym spôsobom. Hýri to kopou skvelých myšlienok, postavy dávajú dobré hlášky, má to svoje napínavé momenty najmä pri výcviku, prekvapivé zvraty, nechýbajú brutálne scény /kostol!/, nadržané princezné a mnoho ďalšieho originálneho svinstva. Nechcel som dať štyri, lebo nesmial som sa AŽ tak veľmi, ale za originalitu pridám pár percent. ()

Caan odpad!

Proč je tohle v červených, to mi hlava nebere. Nezáživný, nudný, nesmyslný, hloupý. Snad jen pár okamžiků z výcviku si vysloužilo úsměv. Ale když nezastřelíš psa, nejsi gentleman? Cože? A co sakra byla ta scéna v kostele? Přece nedáte do filmu detailní vraždění desítek lidí (tedy s výjimkou Kill Billa, což ale jaksi nebyli lidi v kostele, že)?! Mezi moje nejoblíbenější filmy patří ty ze série SAW, ale tohle je na mě moc. I na druhý podívání. ()

sysyphus

Tak takto to máme radi: dve hodiny natrieskané brilantnými nápadmi, akciou, jemným úchyláctvom a humorom. Není sa však čomu čudovať, že výsledok je znamenitý keďže pod komiksom, ktorého je tento film adaptáciou je podpísaný aj Dave Gibbons, jeden zo spoluautorov Watchmanov. Puntičkársky Vaughn si dal sakra záležať s každým detailom (od scenára, cez casting, strih, použitú hudbu, špeciálne efekty ...) , aby nám predlohu previedol na filmové plátno s poriadnou pompou. Spolu s Mad Max: Fury Road, jeden z nalepších akčných filmov aké som za ostatný rok mal možnosť vidieť. ()

socket7

"I’m a Catholic whore currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at the military abortion clinic. So hail Satan and good day." ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě