Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

socket7

"I’m a Catholic whore currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at the military abortion clinic. So hail Satan and good day." ()

Vasyl

Proč Firth nikdy nehrál Bonda?! Boží, akorát mladýmu ten oblek moc nesluší. Což se nedá říct o Alžírce a kingsholce, mlask. ()

kuki164

Mať anál so švédskou princeznou, to si môže dovoliť len Matthew Vaughn. Miesto komixov tu máme tento krát poctu všemožným špionážnym filmom, poriadne pritiahnutú za vlasy. Ak sa vám páčil Kick-ass nešlapnete vedľa. Vyzdvihol by som tiež štýlový soundtrack, hlavne pri scéne v kostole kde sa spusti hudba z San-Andreas (KDS-T). Bod ale znížim kvôli klišé začiatku, kde chlapec ktorému chýba vzor nevie čo zo sebou. ()

Luswani

Ale jo, skutečně je to dobrý film. Nemám sice moc rád akční scény, ale v tomto filmu byly udělány opravdu parádně. K tomu skvělé herecké výkony počínaje Colinem Firthem a konče Taronem Egertonem, kterému jeho role dokonale sedla jako Kingsmanův oblek. Mnohokrát jsem se taky zasmál. Doporučuji. 85% ()

plaasaa

Abych pravdu řekl, moc nechápu, jak tohle vlastně vzniklo, ale jsem zato moc rád. Špiónský film, který se nebere moc vážně a přesto je vážnější, našlapanější a prostě lepší než konkurence, která by s tolikaletou tradicí měla mýt poněkud vyšší ambice. Samotnému filmu těžko něco vyčítat, snad jen lehce předvídatelný příběh. Skvělá akce (nejen v kostele, ale i hospodě), luxusní záporák a co teprv ta princezna ;-) ()

Stumbleine

Přikláním se spíše k negativním komentářům a to z následujících důvodů; 1) Bondovky a parodie na ně jsem vždy nesnášel (hlavně toho malýho brejlatýho krypla-nejhorší parodie všech dob) 2) Britský humor mě nikdy nijak zvlášť neoslovil 3) Ten mladý manekýnek aka hlavní hrdina zajisté imponoval všem patnáctkám, ale mě byl krajně nesympatický 4) Toho starýho negra serou v poslední době do každýho druhýho filmu a už ho přestávám mít v oblibě 5) Nesnáším, když se v hraných filmech vyskytují komixové postavy (asiatka s hákama) 6) Proklamovaná scéna z kostela mě nijak nezaujala, ale věřím že pubescenti na základce to ve třídách bohatě propírali, pokud se tedy ještě v dnešní době o přestávkách normálně diskutuje a nemaj všichni přilepený gzichty na smartfounech,assbookách,twitterech a jinejch shitech 7) Zrovna přemýšlím jestli jsem to vlastně vůbec dokoukal do konce, přeci jen je to už pár dní a žádné vybuchování hlav, jak tu někdo píše, si nepamatuji..Ale abych to vyloženě (pokud použiji ty dnešní zasraný amerikanismy) - "nezhejtoval" , tak ve skutečnosti to nebyl špatný film, jen to zkrátka není můj šálek čaje.. ()

Nikki.Nikx

Oujeee, tak tohle mě fakt bavilo! Gantlemenství, britský styl, Colin Firth a Michael Cane! Tohle je kombinace protkaná britským humorem, kterou si prostě nikdo nesmí nechat ujít! Špiónská paráda, kde Kingsmani tančí jako květinky se samopalem v ruce, elegantně likvidují padouchy a nezapomínají při tom na vtip nebo flirtování. Samuel L. Jackson jako žvatlavý padouch, co nemůže vidět krev (dokonce ani tu svou) byl vynikající. A můj bože, ty kostýmy? Radost pohledět! ()

Tomate

Je to britské, sú tam špióni ale neni to James Bond. Tak čo to tu máme. Nuž Kingsmanovcov. Ako S.L.Jackson povedal, každá bondovka je tak dobrá ako jej hlavný záporák. A tu je podarený šialenec so smrtiacou asistentkou s plánom na "záchranu" sveta. Agenti a ich vybavenie sú samozrejme zaujímavý. Bitky sú fakt podarené a odpaľovanie hláv na konci je Top. V závere tu máme solídny špiónsky film s britským humorom a fajn obsadením. ()

nattyxh

Tak tohle je přesně ten typ filmu, který miluju. Dramatický, zábavný, originální, trochu dojemný a prostě úžasný!! Všechno bylo vyvážený (zábava, drama, akce...) a tak se nestalo, že mě ani na chvíli film nebavil. Úžasný obsazení, úžasný scény, úžasná hudba prostě nemám tomu co vytknout. Pořád nad tím přemýšlím a celkem se obávám, že se objeví v budoucnu nějakej takovej vědec, kterej udělá něco podobnýho. Čistě teoreticky ten jeho ,,záchraný,, plán je dobře vymyšlenej. P.S.: Popravdě se teď bojim používat svůj telefon :D ()

Spilif

Perfektní podívaná a smekám nad choreografií akčních scén ta byla pro mě dokonalá a říkám si jaká je škoda že tohle nepředvádí více filmů... Od Kingsmana jsem tak nějak nic nečekal ale takovouhle akční a zábavnou jízdu to jako vůbec ne. Vážně to je skvělá jízda. Kdo chce vypnout nějak moc nepřemýšlet tak tohle je film vážně pro vás a odměnou je ten pro mě pervektně padnoucí kabátek zábavy. Samozřejmě musíte být trochu otrlí:)... Šup sem s pokračováním:) ()

Mikecat

"Control Factor" v trochu inom paňatí - moc ovládať ľudí k sebadestrukcii začína byť v židovskom filmovom svete trendom. Dosť slušne herecky zvládnuté, akčné scény výborné, sem tak kusok humoru oživí dej. Záverečná motivácia na záchranu sveta stojí zato: "Dáš mi pusu", "musim jít zachránit svět" když se vrátiš mužeš se mi udelat do zadku""Vrátim se!"hehe ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě