Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina. (Falcon)

Popinodan

Jo, ták tohle byla paráda! Jednička letadla mě moc nenedchla-oproti dětem. Za to dvojka byla parádní,zřejmě příběh letadla nestačil,chtělo to oživení a to v podobě hasičů a záchranářů. Za mě.....jeden z nej. animáků. Jedna z mála dvojek co překonala jedničku. K tomuhle parádnímu animáku se za nedlouho určitě vrátím,a nejen já..... ()

esmoke

Bez znalosti prvního dílu... Příjemný rodinný film, kde se veselá parta učí jaké to je být požárníkem s poškozenou převodovnou :-). 2D dabing Rozpočet: $50 miliónů. Tržby: $146,96 miliónů. ()

MiniRecenze

Tak máme tady další pokračování o letadlech a tím se nám dorovnal stav aut a letadel.Zdařilá animace a má to i jistý náboj,ale nic co by jsme neznaly z předešlého dílu.Zdá se ,že studiu v tomto dochází nápady .Auta v prvním dílu závodily a pak byly špioni,letadla závodily a pak byly hasiči.Promiňte mi ten sarkasmus,ale třeba se dočkáme animovaného snímku a lodích ve službách námořního letectva OKOUKANÉ!!! ()

david666

Perfektní akční scény, málo patosu a navíc * za skvělou scénu s podkresem AC DC - konečně se někdo nebál dát do dětského filmu kvalitní hudbu a ne blbé odrhovačky. ()

Maraboy

za mě o něco slabší než jednička ,nějak moc sem se nebavil. Sice je to hezky uděláné,ale příběh mě nějak neokouzlil . 47% ()

kishi_SO

takto mal vyzerat zbytocny prvy diel. Originalny napad, uz s nie tak originalnou dejovou linkou. Vtipnejsie, milsie a pekne. ()

kolly13

První půle pitomoučká až hanba, naštěstí v půlce to přebíjí akce a docela pěkná animace. Po druhé již nehrozí. ()

bonovox

Príjemné pokračovanie, ktoré je ešte lepšie ako jednotka a to hlavne kvôli požiarnej tematike a slušnému príbehu. ()

Dr_Berry

Neuvěřitelně stupidní animák. Horší snad je už jen starší bratříček Auta 2. V dnešní době dokážou být animáky mnohem lepší, chytřejší a vtipnější jako například Doba ledová 4: Země v pohybu nebo Raubíř Ralph. Kdysy dávno světu vyrazil dech úžasný animák Auta, který parafrázoval Doktora Hollywooda s Michaelem J. Foxem. A začalo neuvěřitelně zvrhlé ždímání sequelů a spin-offů...a myslim že tomu není konec. Tenhle film o světovém závodníkovi Práškovi, co je nemocný a aby zachránil svůj domov musí se stát certifikovaným hasičem, bych nepustil ani dětem v africké školce. Humor o pařících karavanech nebo o problémech starého hasičského vozu s intimními partiemi? Ne, díky. To se radši budu furt dokola koukat na Krtek a hovno. Plusy tenhle film má jen dvě a to jsou nádherná panoramata a vysokozdvih Mára s hlasem Dr. House v dabingu. Koukání jen na vlastní nebezpečí. ()

katy72

Myslím že hezky zpracované, děti nadchne od začátku až do konce,je to akční a živé. Mě jako dospělé se to taky líbilo. A jestli má někdo pocit že to bylo zaměřené jen na dětské diváky? proč ne, důležité je si film užít s dětmi! Pro nás dospěláky je toho dost :) ()

XTrader

Dobrý animák se zajímavým příběhem a dobrou grafikou, což dnes už moc nepřekvapí. Jako celek ale spíše průměr. Není tam nic, čím by byl člověk šokován nebo překvapen. ()

soukyd33

Napínavý animovaný příběh o letadlu, co už nemůže být závodním šampionem. Poznámka: Film je věnovaný všem záchranářům, hasičům, a zkrátka všem, co riskují své životy, aby zachránili život jiným. Film nemá moc co nabídnout, neboť jsme vše už viděli. Je to ale dobře zpracované. Hvězdiček 3 ()

bratr_jezek

Máte pocit, že Letadla řekla vše, i když to okopírovala z jiných filmů? (Pletete se). Je třeba ukázat, že práce hasičů není sranda! (Jako kdyby o tom někdo pochyboval). Prášek je vlivem okolností tuto výuku i změnu názorů nucen podstoupit. Příběh si opět půjčil důvěrné motivy z jiných filmů, staré (okoukané) osazenstvo jedničky nahradil nový tým svérázných letadel/hasičů a jejich pomocníků. Dvojka jde dál než jednička, nabízí romantická panoramata národního parku, ostrou kritiku neschopného správce, spoustu akce prošpikované morálním ponaučením, dokonce objevíte i dvojsmyslné "sexuální" vtípky (typu "ojet gumy" či většina hlášek "nadržené" Kapky) či indiánskou mystiku v podání podivného vrtulníku a jeho "šamanských" proslovů. Výsledný slepenec trochu nudí, ubylo humoru, tlačí se spíš na hrdinství, spolupráci, partnerství a zodpovědnost. Kdyby to nebylo animované, možná by to nudilo i děti. Škoda, stejný průměr jako jednička i když potenciál na lepší skóre tam někde byl. ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2