poster

Popelka

 • USA

  Cinderella

 • Velká Británie

  Cinderella

 • Slovensko

  Popoluška

 • Austrálie

  Cinderella

Fantasy / Romantický / Drama / Rodinný

USA / Velká Británie, 2015, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RedAK
  ***

  Chcete-li dívčino lůno výtažkem svým potřísnit, vezměte ji do biografu na komerční sračku! Tak tímto bájným rodinným moudrem starých Evženovičů jsem se řídil zrovna nedávno a vzal svoji potenciální oběť nekvalitního šuku do kina na vskutku překrásný a dojemný příběh o Popelce a jejím princi Popelníkovi, který byl zvariován již tolikrát, že Popoluška, ako by povedali bratia Slováci, stihla mít za dobu své existence všechny barvy kůže, všechny přízvuky, oči zkosený do všech úhlů, byla v knížkách, ve filmech, v muzikálech, na dětských besídkách a dokonce si zahrála i ve dvouhodinovém celovečerním pornu! Proč si to teda nedat po tisící znovu, že ano. Výprava to byla vskutku velkolepá, poněvadž můj nový úlovek okouzlen a především nesportovně obalamucen vznešeností mého literárního slohu - "půjdeme spolu za třeskotu kastanět ruku v ruce vstříc večerním červánkům, s lehkostí a malicherností papírové lodičky, houpavě se kymácejíce v louži všedních zítřků" - nebyla žádná tradiční laciná štětka z baru, které táhne z držky jak ze spermabanky a která má IQ pěti průměrných fanoušků Rytmuse, ale toto byla děvčice na úrovni, kultivovaná, vzdělaná a naprosto přesně věděla, jaké i/y se píše ve slově piča, tedy jsem se musel dokonale připravit! Smyl jsem si zkrabatělý tvaroh zpod ráfku, nehty na nohou zakrátil cirkulárkou, vysrkal ze zubů poslední zbytky lasagní z minulého týdne, hodil na sebe nedělní tričko jen se třemi mastnými fleky od Big Macu a trochu se navoněl záchodovým osvěžovačem. No co si budeme povídat, byl ze mě hotový Popelník! Takto vybaven společenským šarmem jsem onu šťastnou dívku vyzvedl u ní před domem a jeli jsme do místa biografu plně vybavenou a klimatizovanou tramvají. Abych zapůsobil na plné čáře, dokonce jsem si u pokladny před ní ani neusral, ačkoliv mi to tlačilo na bránu fakt festovně! Zážitky z filmu vám však nepovím, neb jsem se místo na něj neúměrně dlouho soustředil na slečniny gigantické nalejváky, které se draly ven z neadekvátně velké krajkové bardotky a prosily strýčka Ištvána o pomoc. Takže tomu dávám průměrné dvě a jednu hvězdu navíc přidávám k dobru, anžto jsem jim o jeden film, tři panáky a sedm koktejlů později ven skutečně pomohl! ♥(26.3.2015)

 • Nin
  ****

  Kenneth Branagh zmodernizoval Popelku tak, aby byla o něco realističtější a modernější. Charaktery jsou o drobet propracovanější a především jsou zalátovány různé logické díry. Přesto se film překvapivě hodně drží tradiční disneyovské Popelky a její příběh nijak zvlášť neupravuje a nerozšiřuje. Vidíme všechny známé motivy jako trýznivý život Popelky, krásný bál a finální nasazování střevíčků. Většinou je to velmi příjemná podívaná, ale vytknul bych to, že možná je film místy příliš temný. Útrapy Popelky vidíme velmi důvěrně a i když očekáváme šťastný konec s princem, myslím, že mnoho diváků v tu chvíli zatouží, aby se film obrátil spíš v klasický revenge-movie. Nebylo by špatné, kdyby Popelka zkopala svou ďábelskou matku, poslala své nevlastní sestry do hajzlu a s mečem se zkrvavená probila přes stráže až ke svému princi. Zde si ale musíme vystačit s myšlenkou, že se prostě vyplatí ježíšovsky trpět a být ke všem hodný. Což není až tak špatné poselství, ale řekněme i na pohádku velmi nemoderní. Tato Popelka je rozhodně velmi slušnou hranou pohádkou, ale to, jak je uzavřená do svého tradičního krunýře, je jí dost ke škodě. (7/10)(11.7.2015)

 • Shakers
  ****

  Kenneth Branagh sa po nevýraznom Jack Ryanovi zas vrátil k tomu čo mu ide. Ani už nespočítam koľko bolo filmov na tento motív, každopádne som ten prvý, nefalšovaný, klasický, Disneyovský, animovaný originál videl, pamätám si ho a bavil ma. Keď som sa zapozeral do tohto, tak som bol milo prekvapený ako sa film verne drží originálu. Bolo to fajn vidiet v hranej verzii, ale miestami mi to neprišlo tak dobre. Je to milé, pekne, hravé, dojímavé, pôsobivé vizuálom, hercami a ešte viac hudbou Patricka Doylea, ale prišlo mi to až prišlo klasické a priamočiare. Obľúbený soundtrack: A Golden Childhood, The Great Secret, The Stag, Who Is She. 80% - 4*(21.9.2015)

 • pepo
  *****

  Žiadna revolúcia ani evolúci sa nekoná. Dokonca je to celkom retro.Žiadne popkultúrne narážky ani žiadna hra na temnotu ako je v posledných rozprávkach zvykom. Je to tradičná Popoluška v tom najkrajšom balení aké mohla dostať. 100% precízna a funkčná filmárčina a najlepší Branaghov film od Frankensteina ( 21 rokov? to je už tak dávno?). A pri scéne schádzania po schodoch na plese som si niekde medzi 10. a 15. slzou pripomenul prečo mám tak rád filmy. Veľmi, veľmi pekné. 9/10 P.S. fanúšikovom Jarmusha, Kusturicu alebo Tarkovského je samozrejme vstup zakázaný pretože by dostali cukrovku.(25.4.2015)

 • vteco
  ****

  Novodobá, zámořská verze Popelky nesází na překvapení, přeformulovávání ani na přidávání vlastních verzí či nápadů. Vše se drží klasické, staromódní verze s velice líbivou výpravou a princeznovským nádechem. Hlavní hrdinka není nijak přehnaná a poměrně dobře na svou roli pasuje. Vše je doplněno krásnými efekty nebo také skvělou, ale bohužel nevyužitou Helen Bonham Carter. Celkové hodnocení snižuje nevýrazná režie a nezajímavá hudba. /70%/ (Kino - Prom.)(23.6.2015)

 • - Mark Romanek odmietol režírovať film kvôli rozdielnym tvorivým názorom. (misterz)

 • - Nejsložitější věcí, kterou musela Popelka (Lily James) v šatech provést, byl tanec s princem, protože jí na ně neustále šlapal. (willy1)

 • - Pro srovnání - rozpočet filmu byl asi 2 miliardy korun, naše legendární Tři oříšky pro Popelku (1973) stály 6 milionů korun. (jenik71)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace