Možná trochu podceňovaný projekt, kterému v dnešní době a potom, co byla z daného námětu vymačkána filmaři z celého světa takřka všechna šťáva, nikdo moc nevěřil, ve kterém je ale zároveň vše přesně na svém místě, je nádherně plynule zrežírován a přímo skvostně herecky obsazen, především ve vztahu k originálnímu animáku od Disneyho, k němuž je často odkazováno. Celé krásné pohádkové schéma pak přímo kouzelně podbarvuje perfektní soundtrack a decentní, ve správné míře využité vizuální efekty, které mají mimochodem na svědomí asi nejzábavnější sekvenci ze všech filmů o Popelce vůbec. Čistá práce, kde je sice humoru trochu poskrovnu, ale od prvních vteřin chytne za srdce a už nepustí... 85%(10.10.2015)

Inu, 5* nedám pravděpodobně jen proto, abych odlišil kouzlo Třech oříšků pro Popelku a staré černobílé Popelky od tohoto nového zpracování, které přece jenom o něco zaostává za výše zmíněnými klasikami. Přesto se však jedná o velmi zdařilou podívanou, kterou jsem sledoval se zájmem a velice rád jsem se nechal vtáhnout do děje a prostředí se všemi kouzly a triky, které si pro nás Kenneth Branagh nachystal. Richard Madden jakožto princ sice nemá šmrnc Pavla Trávníčka a Lily James mladičkou nevinnost Libuše Šafránkové, avšak konkrétně ona se mi na roli Popelky hodila, podobně jako Cate Blanchett potěšila svým podáním macechy. Tato verze známé pohádky příjemně kombinuje krásnou vizuální stránku s audiální a dobrými hereckými výkony.(19.8.2015)

Klika, že aspoň v Disney ještě pořád vědí, jak vypadá pohádka. Pana Branagha jistě potěší, že na jeho Emerické Popelce byl nejhorší český dabing. A to dost suverénně. Druhé místo obsadila historicky nejnemožnější pohádková jména Elka s Kitem a bronzovou placku si z Pepincova kritéria odnáší Popelčino neprořezané tmavé obočí. Všechno jsou to ale hovadiny, které v porovnání s příjemnou atmosférou, ryze pohádkovým zpracováním plným velkolepých hadrů, načančaných slečinek a švarných metrosexuálních princů nakonec snad přidává i plusové body. Teda až na ten dabing. Takhle špatně si nenamlouvám ani já sám sobě, že to tak určitě nemyslela, když mi dá holka košem.(20.4.2015)

Zdálo se, že příběh Popelky už uvidíme jenom v moderních variacích a hleďme. Tahle Popelka rozhodně nepřekvapí příběhovými obměnami, ale po emotivní stránce šlape a i nějaká ta myšlenka by se našla. Elka je totiž podaná jako děvče s určitou vnitřní silou, které odmítá přestat v lidech vidět dobro, aniž by to působilo příliš naivně. Prince si získá nejenom pěknou tvářičkou, ale taky svojí laskavostí a živostí. Přes snahu Kennetha Branagha ale tahle disneyovka nemá kouzlo našich Tří říšků ani renesančního Věčného příběhu.(19.6.2015)

Nikdy by som nepovedal, že sa mi film s názvom Popoluška bude niekedy skutočne páčiť. Išiel som do toho s predstavou, že to bude zbytočné prerozprávanie už tisíc krát videného a že sa jedná v poradí o ďalšie moderné poňatie klasického príbehu, ktoré nemôže ničím udiviť. A ono to nakoniec udivuje práve tým, že sa to nesnaží nijako udiviť! Tam kde sa ostatné rozprávky v poslednej dobe aktualizovali do podoby, v ktorej už pôvodnú látku ani nebolo poznať (Snow White, Maleficent, Red Riding Hood ...) a snažia sa z klasiky spraviť veľkolepé fantasy ságy, na to ide Kenneth Branagh presne z opačného konca. Predovšetkým ponúka klasickú rozprávku z dielne Disneyho v tom najčírejšom podaní. Bez potreby veľkých trikov, zmien v známom príbehu alebo čohokoľvek iného. Natočil klasickú látku úplne tradičným spôsobom, ale pritom stále veľmi očarujúco a s použitím moderných postupov. Samotný príbeh je tak dôverne známy a po celý čas sa vyvíja presne podľa známej Disneyho verzie, ale prekvapivo sa pri ňom ani raz nenudíte. Je to jednoducho staromódna (ale v tom najlepšom slova zmysle) rozprávka, ktorá nepotrebuje žiadne pokusy o násilne vložené kvázi vtipné hlášky alebo postavy, popkultúrne odkazy, ani prehršel trikov - tie využíva iba v nutných scénach ako je premena tekvice na kočiar, postavy myší a podobne. Úplne si tak vystačí s úctivým prístupom k látke, z ktorej po celý čas sála dobro. A práve vďaka tomu, že sa nepokúša o nič viac pôsobí sviežejšie než ostatná novodobá konkurencia. Branaghova shakespearovská režíjna ruka bola pre príbeh priam ideálna a presne vie kedy ma byť krásne dojemný bez toho aby akokoľvek tlačiť na pílu, jemne humorný alebo kúzelne romantický. Stačilo mierne prehĺbiť motivácie postáv a po emočnej stránke hneď film funguje výborne, presne tak ako sa na podobnú rozprávku patrí. Bez potreby do toho miesiť temnotu ako je teraz zvykom, namiesto toho sa niesť v jednoduchom zasnenom tóne, ktorý však ani raz neskĺzne k infantilnosti. Celkovú kúzelnú atmosféru navyše doplňuje príjemná hudba Patrika Doyla, ktorá scénam dodáva väčšiu hĺbku, vynikajúca nápaditá kamera a skvelo zvolení herci, kde Lili James svojou krehkosťou dokáže hravo predať aj titulnú heslo „have courage and be kind“. Medzi ňou a Richardom Maddenom funguje správna chémia, Cate Blanchett je v úlohe zlej macochy ako doma a evidentne si to užíva. Takto nejako si predstavujem moderné verzie klasických rozprávok, bez zbytočnej kopy trikov a aktualizovania príbehov do nepravdepodobných rovín. Z novej Popolušky tak vyžaruje práve tá stará poctivá dobrota z každej sekundy, bez toho aby čoby len raz otravovala. Práve naopak, ten happy end tomu filmu vyslovene prajete, aj keď vopred viete ako to skončí. CELKOVO: 4* (8/10)(25.6.2015)

• - Po půlnoci se Popelčiny (Lily James) šaty i kočár promění zpátky do své původní podoby. Neměly by se tím pádem proměnit i kouzlem změněné skleněné střevíčky? (Dracconnis)

• - Film po uvedení do kin doprovázela kontroverze, někteří kritici poukazovali na to, že je Popelčin (Lily James) pas až příliš úzký. Většina to dávala za vinu počítačovým úpravám, režisér Kenneth Branagh ale v jednom z rozhovorů prozradil, že je pas představitelky hlavní role (Lily James) od přírody velice útlý, což ještě v kombinaci s korzety, které během natáčení nosila, mohlo působit nepřirozeně. (zajda404)

• - Richard Madden (Princ) přiznal, že pro něj byly velmi přínosné mnohé dovednosti, kterých nabil při natáčení Game of Thrones (od r. 2011). (P. J. D.)