Elka, nad tím jménem jsem se nemohla nezhrozit. Rovněž jsem ve filmu musela chtě nechtě skousnout, patrně po americku povinné, obsazení černochů, asiatů, mexičanů a jiných národnostních menšin. Zřejmě by jinak štáb zažalovali za rasovou diskriminaci neboco. Proč, proboha?? Copak se vyskytují v knize? ... Pokud tohle pominu, tak pak musím jen chválit. PopElka byla skutečně krásná a princ také. Cate, moje oblíbená elfka, byla v roli macechy úžasná! Nejde to popsat, to se musí prostě vidět. A taky mi bylo zcela jasné, komu v ruce chyběla čarodějnická hůlka. Helenka, jako kouzelná kmotra vidlička ... pardon, víla kmotřička, si to čarování viditelně užila a oprášila bradavická zaklínadla. Musím uznat, že ta její kouzla byla vskutku podivuhodná - myšky, ještěrky, houser, dýně, šaty, střevíčky, no však to známe. Ve filmu jsem si dál vychutnala překrásné interiéry i exteriéry, kameru, kostýmy a určitě zajímavý hudební doprovod. Přestože se zde vyskytlo na můj vkus více smutných událostí, než bylo nutné a málo humoru, musím říct, že tahle verze pohádkové Popelky je vcelku povedená.(22.3.2015)

Klika, že aspoň v Disney ještě pořád vědí, jak vypadá pohádka. Pana Branagha jistě potěší, že na jeho Emerické Popelce byl nejhorší český dabing. A to dost suverénně. Druhé místo obsadila historicky nejnemožnější pohádková jména Elka s Kitem a bronzovou placku si z Pepincova kritéria odnáší Popelčino neprořezané tmavé obočí. Všechno jsou to ale hovadiny, které v porovnání s příjemnou atmosférou, ryze pohádkovým zpracováním plným velkolepých hadrů, načančaných slečinek a švarných metrosexuálních princů nakonec snad přidává i plusové body. Teda až na ten dabing. Takhle špatně si nenamlouvám ani já sám sobě, že to tak určitě nemyslela, když mi dá holka košem.(20.4.2015)

"A dream is a wish your heart makes" Jak natočit film, s příběhem vyprávěným už tolikrát? Takhle! Bylo to krásné, magické, milé, nevšední... Herecky taky skvělé. Hodnotím v daném žánru. Tu jednu * musím vzít za tu umělost. Celé to bylo takové vyumělkované a hrozně nepřirozené. Ale jinak se mi to jako pohádka moc líbilo :) 4*(4.7.2015)

Toto moderné a nápadité spracovanie Popolušky sa mi veľmi páčilo, vrátane pár nových prvkov. Chválim aj veľmi dobrý casting hlavnej postavy, veď do Lily James by sa musel zamilovať snáď každý chlap, táto postava jej zapasovala ako uliata. Potešilo aj krátke cameo s H.B. Carter a samozrejme moja obľúbená Cate Blanchett, aj keď tu hrala zlú mrchu. Jednoducho ženy to tu celé tiahli. Naproti tomu niektoré vedľajšie postavy, hlavne tie mužské, sa mi sem nehodili. Ani hudba nebola zlá, a čo je hlavné, do tohto spracovania Popolušky sa zamilovali moje deti, takže do dokonalosti naozaj chýbalo len málo. 80/100(12.9.2015)

Chvílemi jsem si připadala, jako bych sledovala nějaký film ze čtyřicátých, padesátých let. Takovou krásnou atmosféru starosvětskosti umí dneska vykouzlit snad jen Branagh. Akorát těch barev, jiskření a třpitek, tam bylo na můj vkus trochu moc, až oči přecházely. Naše Tři oříšky to sice nepřekoná, ale i tak docela hezká pohádka. Za lepší tři.(18.5.2015)

• - Mark Romanek odmietol režírovať film kvôli rozdielnym tvorivým názorom. (misterz)

• - Popelčin střevíček byl vyroben z křišťálového skla firmou Swarovski a vážil téměř 1 kilogram. [Zdroj: Moda.cz] (Bioscop)

• - Známý rokokový obraz "Houpačka" od francouzského malíře Jean-Honoré Fragonarda, kterého si lze všimnou ve filmu Frozen (2013), když Anna tancuje po zámku, zobrazuje ženu ztrácející střevíc zatímco se houpe v zahradě. Tuto scénu najdeme v Popelce. (Alatiel)