Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

Standic1

Cestování časem je perfektní věc a Project Almanac to bere z té zábavnější perspektivy. Na rovinu řeknu, že jsou promakanější filmy o cestován v čase, ale i tady jsem se náramně bavil. Sympatické postavy a zajímavý příběh o cestování v čase - dopadlo to více než dobře :) ()

Gulde

Nechápu, proč má tak dobrý film tak slabé hodnocení. Možná, že je to trochu i na potrápení mozku, což ne každému vyhovuje, bohužel...Zaujalo mě když jsem si přečetl, o čem že to je a tématika cestování času je mi ve filmech sympatická, tak jsem na to kouknul a hle, vyklubal se z toho jeden z nejzajímavějších filmů co jsem poslední dobou viděl. Hlavní "hrdina" působí sympaticky a neuměle, žádný vyložený uhlazený hezounek, ale normální týpek, dějově mírně klišé, ale originálně vyřešené. Více takových filmů a budu spokojen. ()

Flopik

Skvelý počin a ja som sa skvelo bavil.Ani chvíľu to nenudilo a čím ďalej tým viac sa to stávalo zábavnejším.Herci sympatický a hlavne dievčatá krásne( priam nádherné)..Nápad zaujímavý aj keď som už niečo podobné videl, vôbec mi to nevadilo.Na konci sa to krásne celé posralo , aj keď mohli z toho urobiť troška väčšiu drámu.Ja som spokojný a mile rád dám tie 4* ... ()

zdenur

Pro cestování časem mám slabost. Všechny ty paskvily co díky němu vznikají a tak. V tomto případě navíc pěkný odvaz protože tahle partička se, tedy aspoň ze začátku, nijak neupejpá a jde do toho po hlavě. ()

dawe787

Velice špičkovej film o cestování v čase, který si bohužel nezasloužil v našem skvělém českém státě ani cz dabing :-/ ()

Dlaha

Dobře zpracovaných filmů o cestování v čas není nikdo dost a Project Almanac by se k nim mohl zařadit. Kouká se na něj vážně dobře a je to takové odlehčení v rámci žánru. Dokonce i "found footage" formát je zda zpracován dobře (tím, že to jako found footage většinu času nepůsobí). Jen je škoda, že konec je okatě uměle vyhrocen a ještě v něm film popře pravidla, na kterých celou dobu fungoval (časové paradoxy). I tak nadprůměr. ()

ViktorEl

Nebyť posledných 20 minút a sexy Sofii Black bolo by to na čistý odpad.Pozrieť sa to dá ale vracať sa k tomu nebudem. ()

Matli

Škoda, že je to točené stylem držení jedné kamery v ruce. Film s velkým potenciálem, ale hůře zpracovaný.66% ()

pilarius

Mnohem plošší a nudnější pokus o Butterfly Effect. Chvilku jsem jim málem žral tu cedulku sci-fi žánru, dokud ti absolutně negeekovští geekové nezískali grafickou nadstavbu textového rozhraní firmwaru neznámého deset let starého hardwaru pouhým připájením ke zhruba tak stejně staré herní konzoli od Microsoftu. Ten product placement Red Bullu byl taky strašně nenápadnej. Jako by se učili od našich Orbitek. Pokud od toho ale nečekáte ani další Butterfly Effect, ani sci-fi žánrovku, jako teen film to funguje docela dobře. ()

Luk Skywalker

Dobrý film, který je veden v duchu "cestování v čase pro svůj prospěch", žádné pokusy o lepší svět se nekonají, i když pár keců o tom tam je. Film mě bavil a nenudil jsem se až do konce, navíc tématiku cestování v čase mám v oblibě. Závěr klidně mohl být o několik minut dříve či to skončit úplně jinak, ale tady to chtěli autoři nejspíš "hodit znovu do kola". ()

Doomedx

Teenegrovské, občas stupidní a nelogické (no shit, ze film o cestovani casem je nelogickej.. ale tak to nemyslim, co chci rict je to, ze obcas si clovek rika, ze to snad nemysli vazne). Thriller to neni, spis sci-fi s prichuti romantiky a komedie. Na druhou stranu jsem se nenudil ani vterinu, soundtrack byl skoro dokonalej, pribeh byl taky v pohode a ve vysledku to vsechno davalo smysl, konec byl sice trochu odflaknutej, ale i tak se mi to jako milovnikovi time travelingu libilo. Overrated z mé strany = 7/10 ()

P.J.2

Po skončení jsem si domýšlel jaké by to bylo, hezky natočené, není to ani moc dlouhé, ani krátké, presně pro potřeby ale nesmíte se zamýšlet nad časovýmy paradoxy. ()

Gaia.M

Na celém filmu mě štvala pouze jedna věc, a to ta hrozná kamera! Já vím, že to byl záměr, já vím, že to tak mělo být, ale to sekání a klepání mi prostě lezlo na nervy. Jinak je to skvělý! Asi je to tím, že jsem holka, jsem romantická duše a strašně moc se mi líbil ten příběh mezi Davidem a Jesse. Moc se mi líbil výběr herců, pro mě naprosto neznámí lidé, neokoukaní, věřila jsem jim každý moment. Mně se prostě tento snímek opravdu moc líbil. Tohle cestování časem, časové paradoxy, na tohle prostě já jsem! Ale opět, ne každému padne do oka, musíte prostě mít pro tento typ filmů cit, pokud víte, že vás tohle téma nebaví, tak jděte dál. Nic jiného totiž od tohoto snímku nedostanete. ()

BOURQUE

Začiatok pomalý, ale veľmi sľubný. Potom však to trošku stáva neprehľadným a niektoré scény sa „zbytočne opakujú“. POV style nebol zlý nápad. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

MickeyStuma

Dějově povedené teenagerovské sci-fi o stroji času a jak s takovou možností naložit. Byť je to natočeno ve stylu found-footage, atmosférou a dějovým vývojem to tak ani nevypadá. Vizuální efekty jsou sice na jedničku, ale právě na found-footage je tempo až moc přísně plynulé a v ničem neustávající. Až si člověk říká, jestli by to nebylo lepší právě bez toho. Tvůrci se chtěli od ostatních zřejmě alespoň v něčem odlišit, ale takhle amatérské video prostě nevypadá. Film je jinak překvapivě zábavný a svým obsahem spíše osloví právě ty mladé, než starší diváky. Studenti plní ideálů a představivostí cestování časem náležitě využijí zcela po svém, ale jak se říká, tak dlouho se se džbánem chodí pro vodu, až se ucho utrhne. Závěr tak trochu vnucuje moralizující myšlenku a to skutečně k zamyšlení. Film je tedy zábavný a v jistém smyslu i vynalézavý. I zde se však tvůrci nevyhnuli několika nelogičnostem, ale to už k tomu tak nějak patří. ()

Axident

Hmno, asi první polovina je celkem fajn, když vypnete mozek a nebudete nic řešit i se pobavíte, protože vše funguje až překvapivě dobře. Následující část ovšem působí, jakoby rejža dostal nůž na krk, ať si konečně uvědomí, že maká pro MTV produkci a ups, všechno jde do kopru. Místo neoriginální, ale svižné scifiny pro mladší publikum se díváte na jalové ponaučení, kterak lásku mezi študáky si nelze vynutit skoky v čase, které, světe div se, dělají bordel i celkově. Asi dvacetiminutová nesmyslná pasáž z fesťáku s koncertem Imagine Dragons nebo koho, je téměř nesnesitelná... Škoda. ()

Folky

Snad nikdy jsem neviděl takhle zbytečné a nefunkční found footage. To je ale jen jeden z problémů. Hlavně to kazí nudná a zbytečně dlouhá expozice. Je jasné, že je třeba definovat charaktery, ale tolik času opravdu nepotřebovali. A když se děj konečně rozběhne, je v cestování v čase tolik logických lapsů, že jsem skoro dával oči v sloup. Trochu to zachraňuje poslední půl hodina, kdy se konečně objeví konflikt a začne se dít něco, co stojí za to sledovat. Přesto ale zamrzí, že (narozdíl od Kroniky, které se film dost okatě snaží přiblížit) se konfikt poctivě nebuduje, ale spíš se na poslední chvíli objeví. Jako kdyby si tvůrci ve chvíli, kdy se blížili ke konci, uvědomili, že blbnutí prostě nestačí a musejí tam nacpat něco navíc, aby to bylo jak ukončit. Přesto to ale nebolelo sledovat a chvílemi jsem si to i užíval, takže tři dám. Znova to ale vidět nepotřebuju. ()

Skleni

Filmov s otázkou cestovania v čase je veľa. A niektoré aj v niečom vynikajú. Filmy ako looper, Predestination sú skvostami, o tom nie je pochýb, no stále sú tam otázky a chyby. Tento film sa nehrá na psychologicko vážnu besedu so stevom jobsom, ktorého počúvajú ovečky a to čo povie je sväté a na konci dňa média informujú o genialite prednášky. Nie. tento film je jednoducho krutou pravdou o cestovaní časom. Všetko je v podstate o sláve, prachoch, dorgách (v rozličných podobách) a sexe. Pre príklad, scéna kedy žiak urážlivo poukzuje, že má nad učiteľom prevahu je krásnou ukážkou. Presne tak by to totiž každý z nás urobil. A presne tak isto by asi každý narábal s celým cestovaním v čase. Krásny film čo sa myšlienky a prevedenia týka. Ostatné je trochu priemerne ale to nevadí, predsa len jedná sa o cameo movie. A tam sa nedá očákavať nič špeciálne. PREKVAPENIE TOHOTO ROKU (zatiaľ). ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie