Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (Cinemart)

Caine

Jako něco tomu asi dost chybělo, ale i tak to docela šlo. Misty mě to ale nudilo. Kuwa - docela schizofrenní komentář... :-) ()

Silviaxx

Vôbec sa netajím tým, že na Domov pre neobyčajné deti som sa tešila, odkedy som sa dozvedela, že má vyjsť. Niečo takto odlišné, zaujímavé, premyslené a priam dokonalé môže vzísť jedine z tajomnej mysle a úžasnej predstavivosti a fantázie Tima Burtona. Veľmi príjemné fantasy so zaujímavou tématikou, hoci by som si priala možno trošku viac temnoty, veď Burton to s temnotou vie priam dokonale. V tomto prípade nemám absolútne čo vytknúť, keďže Tim je pre mňa zárukou maximálnej kvality. Nádhera :) ()

Illy

Dávám pět hvězdiček dcerám. Vydržely do konce. Táto....ale nebudeme říkat mámě na co jsme koukaly, viď? A půjdeš s náma čůrat do koupelny? Mě se to taky moc líbilo.... ()

Furmi

Toto mala byť detská rozprávka na dobrú noc pre 10 ročných maniakov čo osamote v kútiku odrezávajú bábikám hlavy ? Nesedelo mi to ako detský film a pre dospelákov to bolo až príliš detské. To že sa snímok nachádza niekde v strede v neurčite je veľké negatívum. Nemieri na konkretného diváka a to v prípade mainstreamu je dosť prúser. Priemerná, veľa krát až podpirmerná vec ... na pomery Tima Burtona veľká slabota. Už sa tie jeho potrhlé staré veci asi nikdy nevrátia a evidentne sa z neho stál otrok produkčných spoločností. Jediná veľká výhoda celého filmu bol Samuel L. Jackson s jeho weird lookom a úžasnými replikami. ()

Pawlisman

Přidávám se ke skupině s palcem nahoru. Skvělé dialogy, překvapivé zvraty a nápady, někdy trochu moc brutality pro možné dětské diváky, do toho po kapkách Burtonův humor. A minus za tu bitku kostlivců. Ale jinak vskutku geniální fantaskní počin. ()

arcticsky

Strhující a obrazově nádherné! Samuela L.Jacksona v roli strááášně zlého záporáka - kruťase vidím v krátké době (po Kingsmanovi) podruhé a pokaždé pobaví... ()

IvcaSammet

Od Miss Peregrine's Home for Peculiar Children jsem čekala hodně, a i když mě některé scény úplně neseděly, celkově film mé očekávání naprosto předčil. Příběh poutavý od samého začátku až do konce, že mi na konci přišlo, že snad byly i ty dvě hodiny málo. Všechny herecké výkony byly absolutně vynikající, ale přece jenom vypíchnu herecký výkon Samuela L. Jacksona, který dokázal "vyděsit" ale zároveň i skvěle pobavit. Je pravda, že jsem zvažovala, jestli dát filmu čtyři nebo pět hvězdiček, protože scéna s lodí mi přišla příšerně přitažená za vlasy a samotný závěrečný boj mě taky zrovna nijak neuchvátil, ale protože jsem ve finále sledovala závěrečné titulky s úsměvem a protože jsem ve filmu nenašla jedinou scénu, která by mě nudila, nemohla jsem jinak a dávám všech pět hvězdiček. ()

vaviva

Četla jsem knížku, byla úžasná, čapla mě, nedalo se jinak, než číst a dočíst, ostatní šlo stranou. Další díl knihy mě zklamal, nastavovaná kaše a tak jsem třetí ani nečetla. Na film jsem se těšila, ale zklamal, to co bylo překvapení na konci knihy se jen tak řekne na začátku filmu a ten postrádá všechno úžasno, co bylo napsáno, no a to co bylo natočeno je nuda, prostě mě nebavil. ()

petikacka

To chtěl vidět vyloženě můj človíček s tím, že už je velký a ničeho se nebojí. V půlce mi sdělil, že se přece jenom bojí těch monster a museli jsme film vypnout. Mě to vlastně nebavilo, ale človíčkovy průpovídky mě dostávaly do kolen, tedy než se začal bát a bylo to dle jeho slov creepy. Tím pádem to musím ohodnotit velmi vysoko. Za mě ( a človíčka) 85% ()

adriane9

Tim Burton je král fantasy to mu nikdo upřít nemůže. Pro mě byla asi chyba to, že jsem milovník tohoto knižního příběhu, a tak nějak jsem v tom hledala to kouzlo co Riggs na plno dokázal písmem stvořit. Nepopírám že krajina, nestvůry, hrdinové a především Eva Green byli úžasní ale ten boj ke konci snímku mě strasně zklamal a ze čtyř klesám na tři hvězdy. Ja vím, člověk by měl chápat určitou rozdílnost knihy a jejího sfilmování ale toto uzemnilo celkový dojem i pro diváka, co knihu nečetl a děj konkrétněji neznal. Tak jak tak film je moc krásný a fantazie jela na max. ()

Eratashi

Sakra, už nejsem dítě, aby mě něco takového udrželo v pozornosti po dvě hodiny. Jinak Evě Green to zase sekne ;-) Mínus za to, že je předimenzovaný počet postav bez žádného hubšího významu, jen pro jednu "akční scénu", ale asi to bude mít svůj záměr, který nám ukáže v pokračování filmu. Burton mě dost zklamal, protože jsem od něj očekávala daleko více, však on se zase v mých očích vylepší ;-) Nepochybuji. ()

noelcoward73

Na film jsem se vypravil hlavně ze dvou důvodů. Prvním z nich je režisér Tim Burton. Ještě jsem od něj neviděl všechny filmy, ale jeho pojetí (zejména po výtvarné stránce) je mi blízké; navíc velmi dobrý je i samotný námět (většinou). Druhým z důvodů je Eva Green, která patří mezi mé oblíbené herečky (zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí bohužel již ukončeného seriálu Penny Dreadful). Jak jsem již uvedl, zpracování bylo velmi zdařilé, dobrý námět (knihu jsem nečetl) a scénář, herecké výkony, podobně jako u první Alenky. Podoba s Alenkou se trochu nabízí - i zde se cestuje do jiného světa. Nemám téměř žádné výhrady. Snad jen, že hlavní záporák v podání Samuela L. Jacksona mohl dostat více prostoru (Green ho sice taky moc nedostala, ale tento film není o její postavě) a trochu i to, že pro formát 3D mohlo být využito více efektů (např. více soubojů s netvory). Ale to jsou jen drobné vady na kráse. ()

Sentido

Dobrých momentů se pár najde, jenže na nich film nestojí. Stojí na automatický a naprosto ničím podložený příchylnosti jeho obyvatel k hlavnímu hrdinovi. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona