Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

Shimargh

S Malým princem má film pramálo společného...spíše by se to mělo jmenovat Jak starý pederast ku děvčátku přišel. ()

.baris.

Předloha je respektovaná a zároveň to z velké části není jen o ní - zcela souhlasím s Osbornem, že ta kniha je prostě nedotknutelná a na plátno ji jako takovou převést nelze, proto s povděkem kvituju ten nápad vytvořit kolem knihy příběh úplně zvlášť. Zároveň se ale povedlo zachovat všechny nádherné knižní pasáže (hroznýš, poušť, beránek, liška apod.). Nemám víc slov, snad mě jen napadá, že pan Exupéry se z planetky B612 usmívá a mává... Nádhera. ()

Paldiny

Konečne animovaný film, ktorý stálo zato vidieť. Do takmer zabudnutého sveta som vkráčal bez rozumu (alebo s ním?) ako hlavná hrdinka čo má mať nalinkovanú každú minútu, ale kdesi som si uvedomil, že nesledujem cudzí príbeh, ale sledujem príbeh svoj. Ja som bol tá šedá postavička, čo sa zamýšľala nad hlúposťami a tie podstatné veci jej unikajú. A síce nie každý bude ochotný odložiť kalkulačku a vydať sa naprieč vesmírom po stopách Malého Princa, ja stráveného času neľutujem. Aspoň na chvíľu ma oslobodil od povinností a pripomenul, že najkrajšie veci sú očiam neviditeľné. Viem, že nadšenie nepotrvá dlho a čoskoro sa znovu skryjem za tmavé žalúzie pred strachom z biznismena, ktorý by ma najradšej pripravil o moju planétu, ale teraz nie. Teraz ešte chcem ignorovať moderný svet a tešiť sa z banálnych maličkostí aké nedávajú zmysel, v čom je ich najväčšia krása. ()

cepice

Něco tak úžasného, milého a duchaplného jsem ještě neviděl. Připadám si jak sentimentální děděk, ale tohle mě trošku dostalo. A zpětně si uvědomuji, že vlastně ten příběh kolem toho byl takový poameričtělý... Tak když toto překousnete, tak se vám to bude zdát dokonalé ;) ()

Itar

První půlka klidně i na pět, ale ten směr, jakým se film vydá v té druhé. No, no nevim no. A taková je to škoda. Některé nápady jsou neskutečně nápadité a animace – především v částech představujících knihu – je na velmi vysoké úrovni. Ještě by tomu asi trošku pomohl anglický dabing, ale s tou nešťastnou druhou polovinou se smířuje těžko. ()

Rejže

I když by byla lepší hraná verze v momentech pixarovských scének, v momentech, kdy stříkaly slzy na všechny strany, jsem jen kamarádce říkala: "To ty děti nemůžou pochopit".... Krásný příběh. A o to větší katarze, když jsem v titulkách viděla Hanse Zimmera. ()

vander19

Rozprávku Antoine de Saint-Exupéryho som čítal ešte ako dieťa v rámci povinného čítania na základke. Veľa mi toho nehovorila. Exupéry totiž svoje dielo Malý Princ skôr písal pre dospelých. Je v nej toľko skrytých tajomstiev a narážok na samotnú existenciu človeka, vesmíru a vlastne všetkého živého okolo nás, že ako dieťa som to presne ani pochopiť nemohol. Až toto animovanie jeho diela do filmovej podoby mi pomohlo vrátiť sa späť o 22 rokov kedy som to prvý krát čítal. Veľmi dobre si spomínam aký silný pocit ma premohol, keď som sa predstavách vrátil ku ovečke. Ako ju Malý Princ dotiahol do detailu. Výborný počin a aj poklona umelcovi, ktorý na tejto planéte nestrávil toľko času možno, koľko by si zaslúžil. Možno by sa dožili ešte jedného Malého princa. ()

Asmodin

Krásný. Jsem ráda že jsem nešla na film do kina. Asi bych tam bulela jako lachtan. Dojemná kniha, dojemná pohádka... Není co dodat. Zaujalo mě to opovržení nad princem, které projevila holčička jako postoj, kteréhokoliv dítěte, které musí číst Malého prince namísto pohádek aniž by té knize porozuměli. ()

derryl

Výborné zpracování a neuvěřitelně kvalitní a uvážlivá animace a proto jsem z animovaného snímku velmi nadšen. ()

simply

Po pravdě tahle knížka mi nikdy nepřirostla k srdci a její bezmezné uctívání mi vždycky přišlo strašně přehnané. Nicméně snímek je úžasný a vytahuje ty nejdůležitější myšlenky knihy. Spíš mi to přišlo jako snímek pro dospělé než pro děti, přece jen je to Malý princ. Jinak nádherná animace a moc se líbilo to projení knihy s dnešním světem, že se nejednalo o další adaptaci knihy, která striktně dodržuje slovo od slova...4,5 * ()

Jaro_slav

Jak moc rád jsem, že jsem šel do Slováče na původní znění! Protože dabovaný to musí ztratit část kouzla z těch známejch hlasů. Jo a skoro celou rudou tomu daly závěrečný titulky, kerý jsou nebudu spoilovat. Kombinace dvou různých vizuálních stylů animace je hezkej nápad, maličkej problém jsem měl s tim, že obličej malého Malého prince (ještě je tam velký Malý princ) moc nápadně připomínal obličej nějakýho dětskýho vězně nacistického koncentračního tábora. Možná to byl problém třidéčka, který trochu víc zvýraznilo stíny. Rozhodně by mě to ale nenapadlo, kdybych pár dní před tím nenavštívil v Krakowě muzeum II. světové války a neměl ty fotky v čerstvý paměti, a kdybych navíc den před Malym princem neviděl Portrétistu ()

Marys

Vo filme cítiť dôkladný prístup k materiálu a ostražitosť, pretože keby čo i len trochu autori odflákli známu tematiku, nechali by to na sebe pocítiť. Myslím si, že to bolo nadštandartné spracovanie Malého Princa, ktoré si určite nájde svojich fanúšikov či už v radoch tisícok čitateľov knižnej predlohy, ale aj tých, ktorý nikdy Malého Princa nečítali. Napriek tomu, že to bolo veľmi dojímavé a užil som si to, trošku mi "rozprávková" 15-minútovka pred záverom zaškrípala v ušiach. Toto tam nemuselo byť/mohlo byť trošku inak. ()

Mikino00

Pěkný dětský příběh, který může oslovit i dnešní generaci dětí. Líbilo se mi, že princův příběh je jen základ, na kterém je vystavěn zcela nový příběh s aktuálnějším přesahem rozvedený v docela povedený závěr spojující oba příběhy. Animace taky ušla, milá atmosféra sedla. Na druhou stranu knize a jejímu kouzlu (vyznění) poněkud vzdáleno. ()

filipvrbik

Velmi mile a hezky zpracované slavné dílo Antoina de Saint-Exupéryho, s překrásnou grafikou. Doplňující příběh malé holčičky, je vlastně ještě zajímavější než příběh o malém princi, i když se navzájem prolínají. A konec je super....90% (ps nevzpomínám si,že by někdy šly titulky zhora??) ()

Matixed

Jsem trochu zklamán, protože příběh byl pro dospělé hodně dětinský a pro děti zase nepochopitelný. Lepší by asi bylo, kdyby se zaměřil pouze na uspokojení dospělých, kteří to pochopí. Závěr filmu mi přišel zbytečný a přehnaný. Také jsem čekal více scén vyrobených z papíru, které se mi opravdu líbily, ale bohužel jich bylo po skromnu. Stále to bylo ale lepší, než většina animovaných filmů vytvořených za poslední dobu. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie