Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

Napp

Z počátku jsem měl obavy - co si budeme povídat, knížka je prostě klasika, co se sice tváří jako pohádka, ale její hloubka tenhle žánr zdaleka přesahuje. Líbí se mi, že byla filmová verze doplněná o další příběh (malé holčičky), který je v podstatě něčím podobný princovi. V průběhu jsem už přemýšlel, na jaké hodnocení u mě bude film aspirovat, a když už jsem byl v polovině filmu skoro přesvědčen, že mu dám 4* (právě proto, že paralelní příběh nabíral dosti nepravděpodobnou cestu), uvědomil jsem si celou jeho pointu. Jsem to totiž já, kdo se snaží věčně se ptát: "Proč letí tím letadlem?", "Cože? Tohle teda nechápu...", a v tom to je. Dětská fantazie může být neomezená, jsou to dospělí, co vidí klobouk místo hada - je jenom na nás, co si budeme přát, a jestli se to splní. Malý princ předčil moje očekávání a doporučil bych ho všem, co ztrácí naději v dětství - uvnitř jsme přece všichni ty děti. :) ()

Kurikmoon

KEĎ SI POZRIETE Malého princa, MOŽNO RISKUJETE "SKROTENIE". Mne sa naozaj páčil. Príbeh pekne inšpirovaný predlohou a dopracovaný do našej doby, či života jedného dievčatka. Zvuky v pozadí ešte viac umocňovali svet dospelých. Tlieskam. +++ Maličké deti nepochopia, možno ich to trošíčku vystraší. Starší majú tému na premýšlanie. Ak máte predstavu ako by ste Malého princa spracovali vy, je vysoko pravdepodobné, že to bude inak ako ho spracovali tvorcovia. Takže zahoďte očakávania a potom šup do kina. ()

V.Silver

Na jednu stranu oceňuji odvahu Marka Osbornea zpracovat tak těžké dílo, jako je Malý princ do celovečerního animáku pro děti i dospělé - řada věcí se mu povedla, ale na druhou stranu, především konec je tak trochu znásilněním jedné z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četl. Kdyby ale Mark vzal tu přenádhernou animaci a převyprávěl jí jenom samotný příběh Exupéryho Malého prince, nebylo by to sice nic tak "originálního", ale na druhou stranu - dosud to nikdo neudělal. Je paradoxní, že nakonec řeknu - kéž by to bylo víc jako Muž, který sázel stromy. 30 minut nádherné animace vyprávěné klidně i jedním hlasem, ale s úplným zachováním skutečně nepřekonatelné předlohy. Bylo dětinské pokusit se přetavit Malého prince v něco jiného - ale občas je třeba mít dětinskou kuráž a zkusit nemožné. Za to dávám 3,5* a 69 %, hodnocení u mne docela nezvyklé. ()

Autogram

Aby dospelí nezabudli, že niekedy boli deťmi a aby nepremenili všetky nepodstatné veci na podstatné, na to potrebujú aj takéto filmy. A zbytočne mu budú vyčítať, že to nie je presne podľa Exupéryho. Samozrejme, že nie je, pretože kniha nemá príbeh, ktorý by bol sfilmovateľný a deti by z prerozprávanej knihy nemohli nič chápať. Preto je tu druhý, krásny príbeh malého dievčatka žijúceho svet dospelých. Celé spojenie na konci je znamenité, a Exupéry sa na to zo svojej planétky určite usmieva. ()

Marrdaa

Než si někteří předvídavci stačí uvědomit, že to bude oproti knížce trapné FAUX-PAS, je třeba si říct, že se nejedná o žádnou adaptaci. Film si jede ve vlastních kolejích a knihu bere jako podklad až k druhé dějové linii. Není se tedy třeba obávat nějakého CLICHÉ jako u ostatních pokusů zfilmovat knihu. Jak se o díle praví, že ho v mládí vnímáte jako pohádku a ve stáří nabírá i jiných rozměrů, tak se LE PETIT PRINCE na filmových plátnech jeví jako komplexní a velmi milý animák u kterého nebudete muset roztáčet mozkové závit(k)y ať je vám 4 nebo 404. Doporučení ode mě směřuje ke všem věkovým kategoriím. Hlavně podle toho ale nepište čtenářský deník, MON DIEU ! ()

Killda

Takhle by se měly točit moderní animáky! Film pro děti i dospělé. Možná ze mě mluví jen nostalgie, protože hned první kresby známé z knihy mi vykouzlily pošetilý úsměv a vehnaly slzy do očí. Je škoda, že Exuperyho příběh tu nehraje příliš velkou roli, ale i tento update Malého Prince se mi velmi líbil. A já nechápu, jak něco takového nemohlo být alespoň nominováno na Oscara. Akademie by se měla zase jednou stydět! ()

Kalidor_

Už vím jaké to je pochrochtávat si blahem u animáku. Nejvíc nejlepší animák poslední doby......čtvrtohor! A další poučení - když vám někdo doporučí film a má to červený hodnocení na čosofodo tak se má na to člověk podívat a nesušit to na disku bůhví jak dlouho! ()

vyfuk

Skoro až nepopsatelné. Nejdříve jsem se bál, že půjde o nějakou depresivní seanci, která ani nebude končit příliš šťastně. Ale ono to bylo jinak. Já jakožto asi rozmazlený divák zvyklí na Dreamworks a DisneyPixar jsem byl jednoznačně skeptický. A zbytečně. Film se záhy rozjede, jenom musíte chytit tu správnou pointu. A hlavně film rozkrývá různé jinotaje knihy a převádí je do jiného měřítka. Pro mne asi literárně méně všímavé naprosto dokonalé. Zároveň dětské. Asi málokdo z dětí by v tom měl něco vidět, ale alespoň jde pro mě o super entrtejment. A pokud dospělý nechápou. Tak jsou vážně divní. Naprosto skvěle pojaté, na to se prostě celou sobu čekalo. Nikdo asi nenatočí lepší, autentičtější a skoro až "nadčasovější" kus inspirovaný a nebo přímo udělaný dle Malého prince. Menší mínusové a bezvýznamné body bez mého milovaného opilce (alespoň odkaz byl) a bonusové plusové body za střídání animace spolu s nostalgií na Fimfárum. Pro mě prostě a jednoduše zážitek. K slzám nebylo daleko. ()

Dagoussek

Lituji, že jsem si knížku ještě nepřečetla, i když mi ji už dost lidí doporučilo a po shlédnutí filmu už si ji musím koupit. Bavilo mě to od začátku až do konce, líbilo se mi zpracování, že už dříve spisovatel věděl, jak snobský bude současný život!?! Jsem nadšená! ()

Akret

Malý princ je srdeční záležitost, takže jsem měla, stejně jako řada jiných, od filmu velká očekávání…A rozhodně nejsem zklamaná. Vizuálně jde o jednu z nejhezčích pohádek, co jsem kdy viděla. Hudba k filmu je povedená. A ani nápad vložit pohádku do pohádky není špatný…snad jen pasáž o dospělém Malém princi mě moc nenadchla. Ačkoli chápu její záměr (vysvětlit dětem konkrétněji děj knihy), nemyslím si, že to bylo nutné, neboť Malý princ je kniha na celý život právě proto, že se v každém věku dá uchopit a pochopit trochu jinak. Nejlépe je pak ve filmu zpracovaná, pro mě osobně stěžejní myšlenka knihy: „Pokud někomu dovolíme, aby si nás ochočil, budeme plakat, až odejde.“ ()

Trapper33

Ale jooooo, přes moje obří očekávání a nadšení (ač jsem byl lehce zklamaný), se mi toto zpracování moc líbilo. Příběh je docela dobrý (ač trochu umělý), knižní části jsou naprosto skvěle zpracované a lišku musí chtít jako plyšáka snad každý. Co mě trošku překvapilo je celková depresivita vnějšího příběhu, protože ten asi musí na dítě působit dost ponuře. A taky si myslím, že spoustu věcí asi menší publikum nepochopí, takže pro ně zůstavá příběh malé dívky, hledající smysl života jinde než na akademii. ()

Specs

Hlášky: Malý princ: - "Pojď se mnou hrát!" Liška: - "Nemůžu si s tebou hrát. Nejsem ochočená." & Malý princ: - "Dobré vidíme jen srdcem. To hlavní je očima neviditelné." & Pilot: (na malou holčičku) - "Budeš skvělou dospělačkou!" ()

jefff

Rozhodně hodně povedeně a citlivě natočený animák jako adaptace jedné z nejznámějších (ne)dětských knížek. Trochu jsem doufal ve větší hloubku, ale na druhou stranu by film pak už vůbec pro děti nebyl, i takto ho spíš ocení dospělejší diváctvo. Také mi zcela nesedl konec, který vznikl v hlavách scénáristů a příliš nezachycuje Exupéryho atmosféru. ()

Danikaa

Príbeh som čítala ako dieťa a vôbec ma neoslovil, vlastne som si ho už ani nepamätala. K filmu som preto pristupovala úplne nezaujato a získal si ma od prvej scény krásnou animáciu, myšlienkami, postavami aj príbehom. Asi som musela najskôr dospieť a tie nádherné myšlienky dostať takto na tanieri. Pritom to všetko bolo podané zaujímavo a zrozumiteľne aj pre malé deti. V prvej polovici filmu som mala chvíľami aj mokré oči. Druhá polovica mi neprekážala, keďže som to brala ako jeden ucelený príbeh. Nemám tomu čo vytknúť a úžasná hudba to všetko umocnila, takže plný počet. ()

herr_carter

Předně bych chtěl uvést na pravou míru fakt, že jsem knížku (já nestyda !!) nečetl a tak jsem šel z plezíru rovnou na filmovou podobu. Souhlasím ale s mnoha komentáři v tom smyslu, že film se měl raději jmenovat "Příběh malého prince", jelikož jsem si předem , během a po filmu provedl celkem podrobnou lustraci celého příběhu " v kostce". Přičemž jsem samozřejmě zjistil, že byť tu tvůrci zajímavě schovali celý legendární příběh příběh důmyslnně do současného světa a života jedné malé dámy, mnoho věcí si přikouzlili a mnoho zase vynechali. Ale možná právě proto, že jsem šel s absencí knižní předlohy rovnou k filmu, mi nějaké knižní "díry",nebo filmové fikce nevadily/nescházely. Jako celek to potom na mě zapůsobilo téměř dokonale, především spojení jednoduché grafiky, dojemného příběhu a melancholická hudba ve mě zanechaly hlubokou díru !.............moje hodnocení = 9 z 10. ()

Maynard.

Pěkně barevnej animáček, jen co je pravda. Malýho prince sem nikdy nečet, ostatně jako většinu knížek, co kdy byly napsány :o). Ale pamatuju se, že sme se o týhle knížce museli učit. Asi nejvíc mi utkvěly v hlavě ty Baobaby, což sou krásný stromy, ale tady z nich udělaly gaunery :o). co se mě hodně líbilo, tak jak byl film vyprávěn. Hlavně teda ta animace, která se střídala s klasickým 3D vizuálem. Určitě bych se na tohle nedíval s dětma, páč ty asi nemůžou pochopit "hloubku", kterou v sobě nese Malý princ. Oproti novému animáku " V hlavě" je tohle pro mě mnohem lepší, hezčí hudba, lepší zpracování a rozhodně sympatičtější postavy. ()

JADIM

Zaujímavá kombinácia klasického diela s modernou dobou, pričom boli pridané ešte nejaké "drobnosti". Mohli sme vidieť vizuálne prevedenie nadpozemského diela spolu s modernou dobou. V kine sa mi to celkom páčilo a na opätovné pozretie som si to tiež celkom užil, takže dávam 4 hviezdičky. 8/10 ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie