Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

Melios

Pre mňa osobne najlepšia adaptácia Malého Princa. Filmári sa tu miesto sfilmovania knihy rozhodli urobiť svet kde deti rýchlo dospievajú a dospelí len počítajú. A v tomto svete žije pilot ,ktorého jedného dňa navštívi jeho susedka a on jej prerozpráva príbeh o tom ako spoznal Malého Princa (tento príbeh už pozná asi každý). Na filme je všetko skvelé ,hlavne animácia ,ktorá je v normálnom svete animovaná a vo svete knihy urobená zvláštnym stop-motion bábkovým štýlom. Koniec knihy prichádza asi v 3/4 filmu ,keď sa filmári ocitli na mŕtvom bode a museli príbeh Malého Princa nejako uzatvoriť ,pretože asi každý kto to čítal vie ,že príbeh knihy končí otvorene. Koniec vám neprezradím ,je dosť divný ,no pokaziť knihu sa mu nepodarilo. Film rozhodne nie je jednotvárný a zvratov je tu celkom dosť. Mne sa film páčil. Vážne by ma zaujímalo ,čo by na to hovoril Exupéry - obracia sa teraz v hrobe ,alebo je spokojný? ()

hEmy_

Místo některých vynechaných pasáží z knížky nám film naservíruje jakýsi polopatický inception příběh (asi pro malé děti, aby z toho taky něco měly?). Kdyby touto animací udělali jen samotnou knížku a nic nevymýšleli, asi bych tomu dal i 5*, takhle je to ale jen zprzněný originál (Mr. Prince? rly?). Navíc si neznalý divák může zaměnit toho dědu ve filmu za Exupéryho (letec, vypráví příběh o princi), přestože skutečný Exupéry se takového věku ani nedožil... ()

CSSML

Malého prince jsem nikdy neměl moc rád. Zaprvé jsem byl nucen na školní besídce hrát francouzsky postavu krále, za druhé je to produkt moderní filosofie – líbivý pestrý nafukovací balón, který při kontaktu s jehličkou zdravého rozumu splaskává v beztvarý cucek. V tomto zpracování je původní příběh zasazen do jiného, něco je vynecháno, hodně doplněno. První polovina děje dává ještě smysl, ovšem druhá část se zachraňování prince je dost přitažená za vlasy. Jediná opravdu povedená záležitost je animace původního příběhu Malého prince. Vyznění je vcelku pozitivní. ()

Jaccobos

Zajímavě pojatý Exupéryho Malý princ. Pokud by jen mapoval děj v knížce nebylo by to špatné, ale v paralelní rovině filmu se dočkáme výborně zpracovaného rodinného příběhu, zasazující jedno z Exupéryho poselství do života. ()

Zagros

Velmi povedená adaptace známé knihy Malý princ. No, adaptace... kniha sloužila spíše volně jako předloha. Jde o úplně jiný příběh, což není vůbec na škodu. Celý film je krásně vyladěný a všechno do sebe zapadlo jak mělo. Odkazů na Malého prince je hodně a nedokáži posoudit, jak film působí na někoho, kdo knihu nečetl. Těm, kteří mají příběh Malého prince rádi, se bude i film velmi líbit. Je v podobném duchu a dokáže příjemně naladit, i když občas pojednává i o vážných věcech. ()

JamesSi

Jak devítiletá studentka univerzity ke štěstí (senilnímu dědkovi bez řidičáku) přišla. Jo a taky je letec. Jaký to letec, ptáte se? Ten, co se potkal s malým princem. Animace je fajn. Líbí se mi docela ty papírové loutky. Ten "skutečný" svět vypadá (podobně jako většina CGI animáků) plastově, což je účel. Docela fajn je i message, kterou vám neustále strkají do hlavy jako vývrtku. Tou mesidží je, že dospět a začít se starat o "vážné" věci je špatné a mělo by to být zakázáno. Což je asi v souladu s předlouhou. Co není v souladu s předlohou je konec filmu. Kohopak chytrého napadlo, že skvělý způsob jak ukončit film je !SPOILER! setkání s údržbářem panem Princem, který je hádejte kdo, a neuvěřitelnou akční scénou se "záporáky" filmu. Film též ztrácí tempo a po skorosmrti starého pilota to mělo skončit. Je vidět, že film natočil režisér Kung Fu Pandy - druhořadého animáku, který se sice blíží k Pixaru a Disneymu, ale ještě není skoro tam. Stále však lepší než Lichožrouti a Kozí příběh. ()

Benedygtus

Skoda zaveru, respektive druhe poloviny, ten se mi moc nelibil, ale chapu, ze to bylo tak trochu nutne zlo, aby ukocirovali ten druhotnej pribeh, ktery ale vlastne se stal hlavnim, coz je strasna chyba celeho filmu. Ono zasazeni celeho pribehu do pribehu divky a Pilota samotneho, ktery to cele zastinil, tu krasu a magii. Ale jinak to bylo malebny a krasne stylizovany, zvlaste pak pasaze s Malym Princem. Kniha je neprekonatelna, film byl dobry a za to jsem vdecny, za pripomenuti. 70% ()

Wally

Knihu jsem nečetl, ale možná to zkusím, protože tohle filmové zpracování mne oslovilo a vyloženě se mi líbilo. Palec nahoru! ()

jakeer

Opäť jeden z tých animákov, ktoré su určené skôr dospelým. Ako milovník Exupéryho tvorby som sa na toto dielko tešil. Určite som si to predstavoval inak, ale výsledný efekt je veľmi dobrý. Spočiatku som mal problém so spracovaním, konkrétne s odbočením od knižnej predlohy, ale svoj zmysel to malo (a to nielen kvôli malému rozsahu knihy). ()

Ledkodlaq

Možná tak jednomu filmu z dvou set se povede, aby mě dojal a přitom se mi líbil. Malý princ mě velice dojal a velice se mi líbil. Začnete přemýšlet a přehodnocovat svůj život, tak dokáže zapůsobit. ()

barlow

Moderní pojetí Malého prince, které může knížku představit dnešním světem a seznámit jej s poetikou, která ovládá celé 20. století. Konec reaguje na dnešní dobu, ale je to trošku mimo... ()

Hanys_

Zpočátku dost fain, pak jsem se chvílemi ztrácel a na konci zůstal pocit mírného zklamání. Každopádně tu knížku si už musím někdy přečíst. ()

666Carnage

Tak pár let mi to trvalo a dohnal jsem to. Super příběh, super animace a krásná hudba. Líbí se mi přechody z jedné animace do druhé. Koukal jsem, že hlasy namluvila docela smetánka Hollywoodu. 80% ()

Stružák

Knížku od Exupéryho mám hrozně rád, tahle filmová adaptace mi úplně nesedla. Hlavní linka kolem Malého prince (jako to je v knížce) je fajn, ale ten zbytek okolo mi přišel hrozně dlouhavej a nehezkej. Ale pravda, že využití těch vedlejších postav se mi docela líbilo. Jako celek mě ale film spíš nudil. ()

ironia

Exupéry mi nakreslil krabičku, aby som si v nej predstavil ovečku, akú len budem chcieť. Osborne tú krabicu otvoril, vytiahol ovcu, vysvetlil mi, že je to naozaj ovca, porovnal ju s fotkami ostatných oviec, nech nemám pochybnosti, objasnil mi, čo je to presne ovca, veľmi detailne popísal, čo ovca robí a prečo, potom sa ju pokúsil vylepšiť všetkými dostupnými plastickými operáciami, vytetoval na ňu múdre vety, primontoval rôzne zariadenia nech môže absolvovať akčné dobrodružstvá a nakoniec ju upiekol aby sme ju mohli všetci bez námahy skonzumovať. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie