SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

• USA SpongeBob SquarePants 2 (více)

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho milují děti na celém světě, protože je tělem i duší dobrodruh, který ke všemu přistupuje s humorem, někdy pořádně svérázným. Jak napovídá název, v tomhle filmu ho patrně humor přejde, protože se ocitne v pro něj naprosto šokujícím prostředí – tedy na souši. A přitom vše začalo tak idylicky, dalším báječným ránem v podmořském městečku Zátiší Bikin, kde u Křupavého kraba stála dlouhatánská fronta na mňamózní krabí Burgery připravované podle tajného receptu. U konkurenčního podniku, Kamarádského kyblíku, zase tradičně nikdo nebyl a jeho majitel Sheldon Plankton se, rovněž tradičně, pokoušel tenhle tajný recept ukrást, aby se fronta přesunula k němu. Idyla skončila ve chvíli, kdy se magickým trikem zmocnil návodu na ty nejlepší hambáče pirát Hambivous (Antonio Banderas), zaparkoval svoji kocábku na pláži a proměnil ji ve stylový stánek s rychlým občerstvením. SpongeBobovi a jeho kámošům nezbyde než rozpumpovat svaly, vynořit se, trochu oschnout a vybojovat si recept zpátky. Jejich spravedlivý boj bude komplikovat fakt, že souš je pro ně vážně nepřátelské prostředí, na druhou stranu získají nevídané superschopnosti. Takže se těš, piráte! (CinemArt)

corpsy

Netušil som, že v tomto detinsky vyzerajúcom animáku sa skrýva toľko inteligentných hlášok a vypointovaných situácií. Až to nieje veľmi pre decká, ale pre dospelých divákov, ktorý v ňom nájdu odkazy na takmer všetko, od sociálno-kritického podtónu po poctu všemožným filmovým hitom. ()

DEXTER099

Ke Spongebobovi mě přivedl můj pětiletý syn a musím říct,že jak seriál tak i tento film jsou opravdu vtipné.Seriál sice víc,protože se tam najde víc hlášek,ale i houba na suchu vás určitě neurazí.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

maddy

Pustiť si Spongeboba znamená vopred počítať s tým, že ide o poriadne uletenú, bláznivú v podstate hovadinu so zámerne priblblými vtípkami, ale zato stále celkom zábavnú a originálnu hovadinu, ktorá sa od iných animákov uvádzaných v kinách líši tým, že sa absolútne neberie vážne. Očakávať tu preafektovaného piráta Banderasa, cestovanie v čase, delfína s laserom v strede čela, ktorý stráži pohyby vesmírnych telies a iné úlety by tak malo byť automatické. Toto je totiž presne ten Spongebob, ktorý zámerne prestrelenými momentmi baví ako deti, tak svojimi popkultúrnymi odkazmi aj dospelých. Pokiaľ divák splní tento predpoklad, respektíve je dobre oboznámený so seriálovým Spongebobom a vopred si vie uvedomiť čo ho čaká, nemôže ho ani druhý Spongebobov film výrazne sklamať. Je tu niekoľko skutočne trefných scénok (u mňa vedú hlavne tie pri ktorých sa cestovalo v čase alebo zavládla anarchia), akurát je problémom to, že najzaujímavejšie situácie by sa pokojne vtesnali do jednej Spongebobovej seriálovej epizódy a nemusel z toho byť celovečerný film. Zábavnosť sa druhému filmu totiž nedarí konštantne udržať po celú hodinu a pol. Tá prvá animovaná hodina je síce zábavnejšia, ale trpí okatým naťahovaním stopáže a tá druhá kedy sa Spongebob konečne dostane na sucho a prepne do 3D obrazu je zase na môj vkus až príliš infantilná a zameraná na tie najmenšie deti, uťahuje si síce z komixových filmov, ale robí to tým najjednoduchším spôsobom. Našťastie sa tak deje až v posledných 20 minútach filmu (čo poniektorí diváci môžu po ukážkach považovať za mierny podvrh, ja to skôr kvitujem), takže celkový dojem „3D rozmer“ výrazne nekazí, ale pôsobí v rámci deja ako malé osvieženie. Dokonca sa nejedná až o takú prvoplánovú atrakciu, ale ten presun do 3D na dej a jeho vyústenie logicky nadväzuje (no používať u Spongeboba výraz „logicky“ je trochu nešťastné, keďže sa tu môže stať vyslovene hocičo a film by si to ďalšou priblblou poznámkou hravo zdôvodnil, ale dôležité je, že to má zmysel). Záverom musím konštatovať, že seriálová stopáž Spongebobovi pristane viac ako celovečerák, kde je tá kadencia vtipkov predsa len vyváženejšia, ale ani druhý film nedopadol nijako zle, no ten prvý neprekonal. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Adasin

Vysušený neforemný bratříček původního seriálu, jehož vznik v době, kdy už je sláva seriálu spíš ta tam, působí přinejmenším podivně. Pro děti asi dobrý, pro fanoušky asi taky, ale jinak oči a uši pryč. 4/10 ()

MartinezZ

Ten seriál neznám a nemyslím, že to kdy budu měnit, nicméně co nejde filmu upřít, to je značná míra absurdity a pošahanosti, kdy je na sebe navršeno prostě VŠECHNO. A já čekal, že to bude absurdně trhlé a pošahané, jenže nebylo. Ad absurdum je tu dovedeno mnohé a já cítil, že je tam humor, ale prostě jsem ho zaznamenal a jednou pórou houby to šlo dovnitř a druhou ven. Má to několik správně úchylně ulítlých nápadů, ale ne tolik, aby mi to přišlo natolik trhlé, aby to bylo zábavné a já mohl do okolí šířit povědomí o "Most-Weird Movie of the Ear!" Třetí hvězdu bych asi dal tak max. za finální song-battle mezi racky a obrazem Piláta vs astro-delfínem cestujícím časem, ale to by muselo být jednak o trochu delší a druhak by musel být kratší film. OK, udělal jsem si povědomí o pošahaném světě SpongeBobově a tím to u mě dofinišovalo. Jednotlivé animace a zastavené obrazy, které se leckdy nestihly ani zaznamenat během filmu, totiž byly zajímavější, než celý film (zpětné zrcátko, toaleťák na ploutvi, Sépiosaurus Rex snažící se sníst krabí burger atd.). ()

Pierre

Druhý spongebobovův celovečerák už viděl několikrát a nějaké scénky mě pořád dostávají do kolen. Tedy hlavně ta s bublalem.:-)) Pokud máte rádi Spongeboba, určitě do toho jděte. Jen zamrzí málo prostotu pro Patricka a jeho nový katastrofální daber. ()

MikO_NR_1909

Zatiaľ márne hľadám "normálnu" rozprávku z neterkinho USB kľúča animákov, ktoré som si prekopíroval na PC. A ani neľutujem, že som vyrastal v "normálnejšom detstve" alebo "normálnejšej dobe", bez týchto sugestívnejších a čudáckejších "príbehov". Teda no, na Cartoon Network seriálový SpongerBob ešte vzbudzoval istú nemohúcnosť a predstavoval skôr krátke skeče a zostrihy bez pointy, ktoré jeho divák ani neočakával. V plnom, 90 minútovom formáte je to do oka bijúce. ()

kaylin

Seriál neznám, respektive jsem viděl snad jen jeden díl, a to ani ne celý. Humor mi ve filmu přišel hodně zvláštní a myslím, že tu je spousta věcí, kterou děti nemohou pochopit. A stejně tak je tu spousta věcí, které nebudou bavit dospělého. A z nějakého zázračného důvodu to přesto funguje. Některé vtípky jsou tak krásně absurdní, že se prostě budete smát. ()

..Lucas..

Já se bavil. SpongeBoba mám rád, ale i tak jsem se bál, že mě jeho nový film zklame a bylo to právě naopak. Milé překvapení. ()

stration

Seriál i původní film z roku 2004 jsou geniální, originální a prostě boží. Toto mi ale připadalo nějaký jiný. Možná k tomu přispělo to, že film nebyl tak animovaný, jak jsem zvyklý. Prostě mě to tentokrát nechytlo. Tak snad zase příště. ()

dawe04

Veleoblíbený seriál hýřící šílenými a šíleně dobrými nápady v celovečerní verzi dost tvrdě naráží. Jsou tu neskutečné halucinogenní psychosti, viz delfín z budoucnosti jako strážce galaxie, geniální narážky např. na komiksovky, ale celkově je to o dost dětinštější a navlečené na dost pitomoučké zápletce. ()

Linda.csfd

Občas trochu moc bláznivý / zmatený / šílený, ale o tom vlastně celej Spongebob je. Co mě překvapilo, byla spolupráce Spongeho a Planktona a vůbec celá Planktonova role... jo jsem na ty záporáky. ;) Ta část, která se odehrávala mezi lidmi nic moc, ale v Zátiší Bikin pohoda jahoda,... vlastně ananas. ()

Jigy

Místy přehnané, přeplácané a nepřehledné. Na druhou stranu se pár gagů povedlo. Přesto snímek nedosahuje jiných animáků ani průměrem. ()

Cl3ricK

Ta čtvrtá hvězda je jen za Ecstasy of Gold. Bylo to vtipné, ale prostě Spongebob patří spíš na mořské dno. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nebavil. ()

Wiikii

Pokud znáte seriál SpongeBob v kalhotách, tak budete muset uznat, že tohle je stejně uhozený a sou zde i méně známé postavy, které znají spíše jen diváci seriálu. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Figu

Měl jsem tu smůlu, že jsem tento biják chytl v bedně a to štěstí, že se mi vyhla jednička! Nebere mě ani seriál, tak nechápu proč jsem nepřepnul program... Asi mě to chvílema i bralo, ovšem konečný celkový dojem je mizerný. Jen si říkám, jestli se Banderas nespálil už dost ve všech podělaných Spy-kids? Asi je mu to málo... 30% ()

William_

Moc mě to nebavilo. Když to srovnám s 1. filmem, je to velice slabé. Závěrečná čtvrthodina byla absolutně nudná a ke SpongeBobovi mi vůbec nesedí. Zbytek filmu průměr. A škoda že za tento film nedostal Banderas zlatou malinu, neboť byl otřesný a nedalo se na něj dívat. ()

Nach

Pro mě na stejné vlně jako předchozí film. Stejná šílenost, která mi dovolí zapomenout na všední starosti a zasmát se všem těm dětinsky tupým vtípkům jako by mi bylo sedm let. Spongebob je prostě geniální v tom, že i dospělého člověka může ve ztřeštěnosti děje dostat do dětských let a nechat si ho užít hodinu a půl naprosto bizarní zábavy. A kupodivu to tu pro mě jako dospělého funguje lépe, než např. v Úžasňákových, Madagaskaru, Době ledové či Kung fu panda, apod. Prostě velký palec nahoru. 80% ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015