Úspěšný armádní inženýr (Bradley Cooper) se vrací na rodný ostrov na Hawai, na místo svých největších kariérních úspěchů. Znovu se zde setkává se svoji dávnou láskou Tracy (Rachel McAdams), ale zároveň se postupně zamilovává do své nové kolegyně (Emma Stone). (CinemArt)

silentname

Aloha je podľa mňa celkom pohodvý film na jedno pozretie s talentovanými hercami. Ale úprimne, myslím si, že bez nich by to bolo asi oveľa ťažšie pozerať. Cameron Crowe vie točiť dobré filmy a myslím si, že niečo je tu celkom vidno, ale zase niektoré momenty v scenári sú úplne mimo a pôsobia ako vystrihnuté z filmu. Nič také by sa v realite nestalo. A to je trošku problém ak chcete urobiť film, ktorý má pôsobiť uveriteľne. Nemyslím si, že ide ale o nič strašné a film má pár dobrých momentov, ktoré stoja za to vidieť. Postavy sú celkom sympatické, hoci nepôsobia úplne realisticky, najmä kapitánka Ng. Celkovo však môžem povedať, že som rád, že som ho aspoň videl. Nemyslím si, že by som sa k Aloha niekedy vrátil a považujem ho za trošku premrhanú príležitosť, ale na jedno pozretie to stačí ako stráviteľná jednohubka. ()

Arsenal83

Bieda a zúfalstvo. Také hviezdne obsadenie s neskutočne plytkým scenárom. Tento film nemá šancu na úspech ani v nedeľu popoludní na nejakom treťoradom kanále. Vlastne kanál je to miesto, kam by sa mal v konečnom dôsledku dostať. ()

jojinecko

Cameron Crowe už musí točiť len dokumenty o jeho (a mojich) obľúbených kapelách, alebo nejaké hudobné filmy. To, že túto ultra mega sračku režíroval a ešte aj napísal tento človek je pre mňa trochu šokom. Už dávno som tak tuho nebojoval s mojim základným princípom "dať filmom šancu až do konca" a mal som chuť sa na to vykašlať už niekde v tretine. Ešte aj Emma Stone tu je preafektovaná a na facku...Dávam milosrdný pol bod za cca tri podarené scény + pol boda za pár záberov Oahu (ten z Diamond Headu nad Waikiki je presne taký istý ako moja fotka z toho miesta:) Ešte, že máme tú nostalgiu... ()

rikitiki

Problém byl patrně už v tom, že si scenárista neujasnil hlavní myšlenku. Film vzbuzuje dojem, jakoby se autor předlohy nechal vést směrem, který ho právě v tu chvíli napadl, takže se řeší milion podružností, žádná podstatná a film nemá ani jednotné vyznění nebo důvod, proč ho vyprávět. Sledujeme nepříjemně rozplizlé vykecávání se, pseudo milostný příběh a nějaké asi antimilitaristické poselství, které je ale tak hloupé, že by neobstálo ani ve filmu pro děti. SHRNUTÍ: Žádný domorodý král by nikdy neměl věřit bělochům. ()

hansel97 odpad!

Už dlouho jsem neviděl film, který by tak přemrštěně promrhal talent všech obsazených herců, tím, že jim dává prostě nulový prostor k předvedení toho, co umí. Obsadí takovéhle filmové velikány dnešní doby a oni ve filmu ani nemají, co předvést. Bylo to hereckými výkony opravdu slabé... Dobrodružná zápletka zastavení zlého Billa Murraye je tragická, jako komedie to selhává naprosto a romantika? Emma Stone a Bradley se k sobě jako tyhle postavy nehodí ani omylem. Emmin výkon v podobě parodie na upjatého vojáka je taky jedna velká hrůza. ()

Janek

Bavilo mě to víc, než ´oscarové´ a rovněž hawaiské Děti moje. Podle hodnocení je film průšvih, ale pokud pro vás Cameron Crowe něco znamená, tak vás to absolutní neočekávání může příjemně překvapit (jako mě). Jemný film, který mě nenudil ani chvilku; parádně zahráno (scény bez řečí jsou skvělé), dobrá atmosféra. Opravdu nevím, co bych vytkl. Občas je třeba vidět takovýto bezkonfliktní film (pro někoho to ´bezkonfliktní´ může být zároveň varování). ()

becki_tu

Věčný sympaťák Bradley, Emma v uniformě, Rachel v letních šatech, Havaj a dějová linka kolem působení v armádě. Ideální kombinace pro srdcervoucí romantické drama. Bohužel toto moje očekávání bylo na hony vzdáleno od reality. Hlavní dějová zápletka je jako z průměrné bondovky, romantická linka není moc přesvědčivá, komediálních prvků tu taky moc není a když už se na scéně objeví na těch pár minut i Bill Murray a Alec Baldwin, jde spíše o karikatury rozmazleného miliardáře, potažmo armádního generála. Cameron Crowe tentokrát šlápl vedle. ()

luka4615

Ten film měl všechno. Měl dobré herecké obsazení, měl jímavý příběh, měl potenciál. Tak proč se to režisérovi zcela rozpadlo pod rukama? Aloha je ve výsledku jen nudnou konverzační reklamou na Havaj, u které světlé momenty spočítáte na prstech jedné ruky. Je velká škoda, že režisér Cameron Crowe s tak slibného obsazení a zajímavé látky vykřesal tak zoufale málo. A nejzajímavější, potažmo i nejvtipnější scéna? Neverbální výměna názorů mezi Bradleym Cooperem a Johnem Krasinskim! ()

ScarPoul

Crowe je pre mňa režisér natoľko osobitý, že to dakedy až preženie. Jeho filmy sa mi buď páčia, alebo ma úplne minú či už posolstvom, alebo spracovaním. Aloha je ale zvláštny film, ktorý nezapadá ani do jednej kategórie. Na jednu stranu tu Crowe vytvára akúsi atmosféru nadprirodzena, kde dávny duchovia a bytosti môžu chodiť medzi obyčajnými ľuďmi. Táto línia je natoľko zaujímavá, až zamrzí, že sa jej vlastne až na 3 scény vôbec nevenuje. Potom tu máme líniu starého vzťahu a zisteniu, že hlavný hrdina má dcéru, ktorá nemá výraznejší emotívny moment. Na jednu stranu sa tak Crowe vyvaruje prvoplánovosti, na druhú chýba ale filmu vrchol. A hlavná línia lásky medzi dvoma ľuďmi je síce zaujímavá a hravá ( čo je dosiahnuté výbornou chémiou medzi Stone a Cooperom), ale je zbytočne spomaľovaná akousi vojenskou podlíniou so zbytočnými postavami Murrayho a Baldwina. Lenže skončil film. Nič som sa nedozvedel. Žiadne posolstvo som si neodniesol, ale aj napriek tomu som mal na tvári široký úsmev. Možno Crowe nechcel tentoraz vypovedať nič a možno naozaj nechcel robiť niečo dramatické a plné veľkých momentov. A možno práve tá všednosť dodala príbehu na uveriteľnosti a dokázala aj vo všedných momentoch zanechať prvok niečoho čarovného. Rozprávanie bez slov je tu využité úkážkovo a bez chyby. ()

JohnCZ

Přiznám, že ze začátku jsem se ve filmu docela ztrácel a scénář potvrzoval to, co tvrdí i zdejší komentáře + jsem měl pocit, že v prvních 30 minutách Emma Stone děsně přehrává. Ale pak si to najednou sedlo a začalo to fungovat - pravda, především díky povětšinou parádním hereckým výkonům a několika dojímavým momentům. Škoda, že z té Havaje tam toho nebylo víc. ()

tomeš

Na Bradleyho Coopera bych mohl koukat pořád, i když hraje v blbejch filmech. Aspoň že se to odehrávalo na Havaji. Sledovat jinak než na zabití času v letadle nedoporučuju. ()

corpsy

Rozhodne jedna z najnezvyčajnejších romancí za posledné roky. Úvodné minúty pôsobia značne undergroundovo ( teda čo sa týka námetu ) a môžu zneistiť aj otrlých fanúšikov rom-com. Lenže nakoniec z toho vyrastie mnohonásobne klišovitá žánrovka s viacerými scénami, ktoré svojou sentimentálnosťou pošťuchajú slzné kanáliky a svojou humornou formou potešia dušu. ( Komerčný ) prepadák, ale príjemný. ()

DEXTER099

Další z řady filmu co nejspíš vznikl tak,že se sešla parta herců na dovolené a zavolala Camerona Crowe,kterého poprosila ,aby napsal rádoby vtipný ,místy romantický a někdy pseudo dramatický scénář.Přece jen se na té Havaji už asi nudili tak z toho chtěli dostat nějaký ten další milion navíc.Film opravdu o ničem a přesto s hodně známými tvářemi.Jiné vysvětlení snad opravdu není.Na tohle jít do kina tak si drbu hlavu dlouho a těch 170 kč by mi bylo opravdu líto.Za mě celkově 30% a dvě hvězdy. ()

ConanVJ

Dobrodružný bych v souvislosti s tímto filmem vynechal. Jako komedie to taky moc nefunguje. Jako romanťák jo. Celkově je to ale pěkně sehrané a nenudí to ani na chvíli. 75% :) ()

Marsik

Takové jiné, nenáročné, poklidné, ale v zásadě ne tak špatné, jak jsem z počátku očekával. Akorát s tím CZ dabingem jsem se nemohl nějak popasovat. 65% (with J.) ()

maddy

Každý režisér sa občas musí potknúť. David O. Russell má na krku Accidental Love, Steven Spielberg zase 1941 a Cameron Crowe Alohu. Uniknuté e-mailové správy zo Sony vôbec neklamali, toto je skutočne prúser veľkých rozmerov. V podstate také novodobé Gigli = hviezdne obsadenie, ale úbohý obsah. Croweho filmy sa síce vyznačujú dôrazom na optimismus, sú hocikedy až naivne úprimné a jednoduché, ale dokáže ich zabaliť do správnej good-feeling atmosféry, v ktorej je ten sentiment vítaný. V prípade Aloha to však kruto nevyšlo, pretože celým filmom sa nesie vyslovene otravný pozitívny tón, všetko je ulepené od medu a príliš často skĺza až k lacnému sentimentu. Navyše to je celé zabalené do banálneho a tragicky nezvládnutého príbehu o chlapovi stredného veku, ktorý sa na Hawaii pokúša napraviť za pomoci desať rokov mladšej partnerky a do toho sa mieša priam smiešna podzápletka o vesmírnom satelitu plnom zbraní. Keď v závere dôjde na udalosti, ktoré riešia záchranu sveta, tak už sa len ostáva pýtať, či to Crowe celé myslí skutočne vážne alebo zošalel? Spolu to totiž absolútne nefunguje a v rukách ostane iba komédia bez jedného vtipu a nudná konverzačka o ničom, ktorú tento krát netiahnu ani tí herci. Bradely Cooper tu prakticky nemá čo hrať, postava Emmy Stone je značne otravná a tie vedľajšie slávnejšie mená (Rachel McAdams, Bill Murray, Alec Baldwin, John Krasinski) sú iba dopočtu a tak zbytočné, že keby sa v celom filme nevyskytovali, tak nič sa nezmení. Z úcty ku všetkým zúčastneným zaokrúhľujem aspoň na tie dve hviezdičky, ale toto je od Croweho poriadny prešľap, po ktorom budem už k jeho ďalším filmom pristupovať značne opatrne. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

kaylin

Tak nějak co jsem od Camerona Crowa čekal, ale tak nějak něco, co jsem moc vidět nechtěl. Je to už moc hezké, je to už moc líbivé a já mám pocit, že to napsal Nicholas Sparks a Crowe to jen převedl do filmu. Nebýt Emmy, který je pořád nádherná a úchvatná v každé roli, a Aleca s Billem, kteří nikdy nezklamou, tak ani nemá moc smysl se dívat. ()

contrastic

Taky bych se v klidu zamiloval do Emmy Stone , protože je neuvěřitelně krásná a navíc umí i hrát ! Ale nejsem Bradley Cooper a jsem už pár let ženáč, takže ………. prd ()

..Lucas..

Podíval jsem se na obsazení a byl jsem nadšenej. Ale začátek hodně rozpačitej, nebýt těch herců, tak by to bylo ještě horší. Je to škoda, protože se z toho dalo vytěžit určitě mnohem víc. Naprosto zbytečný film, který má pár světlých momentů. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015