Po příšerně zpackané loupeži se Casey Stein (Nicholas Hoult) ocitne na útěku před nelítostným gangem vedeným mafiánským bossem Hagenem (Anthony Hopkins). Casey má teď u sebe drahocenný náklad patřící Hagenovi, který se nezastaví před ničím, aby ho získal zpět. Caseymu proto nezbývá nic jiného, než zavolat svému bývalému zaměstnavateli a pašerákovi drog Geranovi (Ben Kingsley), aby ochránil svou dlouholetou přítelkyni Juliette (Felicity Jonesová), než se dostane do rukou Hagenovi. Casey se vydává na zběsilou automobilovou honičku po německých dálnicích ve snaze zachránit svou životní lásku dřív, než bude pozdě. (HBO Europe)

Lacike

Fakt to pôsobi jak Kobra 11. Ma to rovnako spickove nahanackove sceny, nezazivne postavy a imbecilnu zapletku plnu logickych chujovin. Celych 40 minut mi trvalo, kym som pochopil, ze som mal vypnut mozog a nepremyslat nad cimkolvek, co sa tam deje. Bolo to spôsobene zdlhavym seriozne pôsobiacim uvodom v ktorom sa mame zoznamit s postavami a hlavnou premisou. Ale tato cast je strasne nezazivna a postavy aj tak nefunguju a boli mi ukradnute. Sympatak Hoult je nevyrazny, Jonesova je otravna, chemia medzi nimi je nulova.Gangster Kingsley je trapny a megagangster Hopkins napodobnujuci Staloneho mumlanie je totalne WTF. Do konca filmu som nepochopil, ci si z ostatnych tvorcov robi prdel alebo to mysli vazne. V druhej polovici filmu ale dostanu prim nahanacky a tie su miestami rovnako posobive ako eskapady z Kobry 11 a niektore salta aut strcia do vrecka cokolvek z produkcie Pepin/Merhi. Okrem nahanaciek je druha polovica preplnena aj mnozstvom sialenych nahod vdaka ktorym sa hlavny hrdina dostane zo slamastiky a prekabati zaporakov, ktori su uplne dementni. Vysledkom je primitivna a miestami zabavna jednohubka. Fanusikovia autobahnovych nahanaciek urcite prihodia minimalne 1 hviezdicku. 5/10 ()

malylada

Velmi solidní béčko s dobrými herci. Hlavní hrdina se snaží pomoci své přítelkyni a získat peníze pro její léčbu. Samozřejmě se zaplete s drogovými gangy a nic nejde hladce, jak si naplánoval. Možná místy trošku přehnané, když hrdina nic neumí a x krát unikne drsným profíkům, ale i tak má film svižné tempo, bez zdlouhavých pasáží. Hopkins a Kingsley v rolích gangsterů předvádí perfektní výkony, což film jen zpestřuje. Akce je úplně v pohodě a zvlášť honička aut se moc povedla. Závěr mohl mít větší koule a spíše zklame, neboť v rámci celého filmu je dost mdlý. Nicméně celkově spokojenost.......6/10 ()

JohnCZ

Automobilová honička na německé dálnici a není u toho Semir Gerkhan - nezvyk. Jinak ale příjemné akční béčko s parádním obsazením, přímočarým dějem, dobrými honičkami a divným CGI. Vtipnej Ben Kingsley, ďábelskej, leč trochu nevyužitej Hopkins, krásná Felicity podivně odbarvená na blond a nakonec i ten floutek v hlavní roli byl v pohodě a ani jim to nekazil. Jó, s podobnými kousky vůbec nemám problém. ()

corpsy

Áno, scenár je jedna veľká píčovin@ a iba nadmerne sentimentálni jedinci by mohli pri takejto zápletke pociťovať nejakú tú emóciu. Tu ide hlavne o akčný drajv ( v niektorých miestach skutočne dychberúci ) a dupľom o herecké výkony oscarových hercov, pána Kingsleyho s Hopkinsa, pričom páni v rokoch sa pri svojich výkonoch nezabudli trochu ( zadosťučinene ) odpútať z reťazí. Bravo! Za pár rokov určite undergroundová kultovka. ()

kaylin

S tím ansámblem, co snímek měl, se dalo určitě udělat mnohem víc, a jediný, kdo zde trochu vyniká, je Ben Kingsley, který si roli očividně užíval. Bavil mě, honičky jsou zde dobré, ale celkově je ten příběh tak nějak prostě nudný. Felicity Jones naprosto trestuhodně nevyužitá, o Anthonym ani nemluvím... ()

slunicko2

Nemastné, neslané, nelogické s hloupými klišé. 1) Slavná jména v hereckém rejstříku se snaží, ale marně. 2) Zaujal mě pro mě nový 33letý Holanďan Marwan Kenzari (turecký kámoš). ()

Trevor

Hľadáčik čsfd sa opäť vyznamenal, keď po zadaní slovenského názvu filmu mi našiel všetko možné okrem tohto filmu, ale na to som si už tak nejako zvykol. Aspoň mi pribudlo ďalšie hodnotenie a spomienky na takmer zabudnutý film zo Sandrou Bullock. Čo sa týka filmu Collide musím povedať, že podobných filmov a podstatne lepších je určite mnoho a dokonca pár epizód Kobry 11 malo určite vyššiu úroveň, ale hral tm Anthony Hopkins a to samé o sebe znamená jednu hviezdu naviac. A kedže sympatický výkon podal v podaní Gerana aj Ben Kingsley tak sa na film s jednoduchou zápletkou dalo celkom pozerať, aj keď ako som už spomenul podobných a lepšie spracovaných filmov je určite veľa. ()

bourec

Takže trochu podobný Kobře,záporáci jak z filmu Svědek(rozuměj podobný Amenitům),naprosto do béčka nehodící se Hopkins,solidně přehrávající Kingsley,no a i když mě film vyloženě nenudil,tak po Welcome to the punch,je to krok zpět.Škoda.60%. ()

dr.fish

Slušný zvuk a akční scéný. Naprosto božský Ben Kigsley, který prostě žádnou svou roli neošidí. Jinak ovšem průměrný film, na který hodně rychle zapomenu. 60% ()

sir-dave

Pominu ty obskurní chyby, kde si policie nepokryje zadní východ hospody, nebo když při honičkách jedno auto okamžitě dožene druhé, ikdyž ujíždí 240km/h. Collide se zaměřuje na svižnou akci, kde se stále něco děje. Prakticky od začátku to vtrhne a užíváte si jízdu. Ben Kingsley si toho feťáka neskutečně užívá. Mezi Houltem a Jones panuje správná chemie. Soundtrack bych taky pochválil. ()

Script

Super obsazení, ale film je o ničem. Děj je příliš utahaný, honičky neefektivní, mluví tam jak idioti, není ve filmu žádné napětí a střihač to stříhal tak, aby to dávalo smysl tvůrcům a ne divákům. 1 hvězda. ()

viperDavid

Honičky, střílečky, prdelky, proč ne ? Náhodou super akčnák a vůbec mi nevadilo, že je to kruté béčko. A to obsazení :) no dobře moc se nepředvedli, ale to neva ()

Johnny.ARN

Taký mix absolútne všetkého. Šablónka príbeh s romantickou linkou, veľmi chudobný Bond, Kobra 11, prvotriedne obsadenie, prvotriedna akcia a tak ďalej. Miestami fantastické, miestami nudiace. Srážka pôsobí ako film, pri ktorom sa režisér bavil a rovnako chcel pobaviť aj divákov, či už akciou, luxusnými autami alebo blond Felicitou. Nechce sa to hrať na niečo, čo nie je, nechce to pôsobiť umelo, ale stále si to udržuje odstup od absolútnej, suchej reality. Takéto filmy väčšinou plávajú v kalných, B-čkových vodách, tomuto sa ale podarilo vyplávať trošku vyššie. Celkový dojem mám veľmi pozitívny, preto nedá sa inak. Mocné 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

Deutsche B! Az na hlavního "hrdinu" s hvězdným obsazením , sem tam povedeným dialogem a s dotaženénými auto crashe šrotovačkami . Eine grosse ukázka 70% podívaná! ()

VanTom

Zoufale nevýrazná, prostá akční story o jedné "zvrtnuvší se" loupeži kamiónu s drogami nemá jednoduše čím zaujmout. Rád bych řekl, že "naštěstí" již před polovinou snímku nastartuje jedna velká destruktivní honička (auty i pěšmo), ovšem ani ta se svou rozklepanou, avšak často netradičně vedenou kamerou a elektronickými beaty nedrží žádný nadstandard. Sotva 3*. ()

sedm.1

Srážka by se dala kritizovat v mnoha ohledech, kdy pro mě by asi ta nejzásadnější výtka směřovala k úvodním pětačtyřiceti minutám, které toho příliš nenabídli, i když na druhou stranu je nutno přiznat, že díky velice sympatickému ústřednímu páru se dají v pohodě přežít a pak k několika až absurdně přestřeleným scénám, které pořádně podráždí diváckou trpělivost vůči nepřiměřené nesoudnosti tvůrců, jinak bych ale v případě této poměrně neznámé podívané toho neměl už příliš co napadat. Jedná se totiž o čistokrevné akční béčko, které naplňuje přesně to, co by podobný typ snímků měl nabízet, tedy výrazný a sympatický casting, strhující tempo, které tedy po zmiňované třičtvrtě hodince nabere takové obrátky, že musím smeknout, neboť od té chvíle prakticky až do závěrečných titulků je to fakt mazec, a spoustu akce, v případě Collide se tedy jedná převážně o automobilové honičky, čehož nejsem úplně nej příznivec, nicméně zde jsou natočeny vážně dynamicky a efektně, a demoluje se zde fakt ve velkém a poměrně i přehledným způsobem, což je hodně fajn. Zápletka je pak taková tuctovější ptákovinka, hrající hodně na náhody a nehody, s nepěknou porcí zmiňovaných nesoudných zvratů a opravdu jen těžko uvěřitelným vývojem děje, každopádně pro mě bylo určitě důležitější, že její zábavnost a živelnost tyto nedostatky hravě přebili a díky tomu Srážka dokáže skutečně maximálně pobavit. Takže silné 3* a s klidným svědomím mohu nenáročnému publiku doporučit. ()

iXtr3m3

Nechápem, ako sa do takéhoto snímku tuctového béčkového, len o chlp lepšieho ako radová časť Kobry 11 dostali mená typu Ben Kingley a najmä Anthony Hopkins. Keď sa jedná o blockbustery za ťažké milióny, ako bol pre Kingsleyho Iron Man 3 a pre Anthonyho poslední Transformeri, OK, chápem, že vtedy urobiť krok inak, ako dovtedy, to sa dá. Ale čo ich preboha viedlo k účasti v tomto? Ďalší z nepochopiteľných castingových prúserov z pohľadu samotných hercov. ()

Kanibal

Odpočinková honička s předvídatelným scénářem a několika pokusy o artové oživení žánru. Honičky dobře udělané a slušná muzika film táhnout. Bohužel tvůrcům nevydělal ani na catering. Už jsem viděl mnohem úspěšnější filmy, které by Collide strčil do kapsy. ()