Kozy léčí (TV film)

The Goat Cure

(festivalový název)

Drama / Psychologický / Komedie

Česko, 2017, 69 min

Delší bakalářský příběh o tom, že velkým nepřítelem člověka jsou nemoci a úředníci. S léčbou pomohu zvířátka, proti úředníkům a nesmyslným předpisům optimismus. Nebýt rozumného veterárního kontrolora a rozhovoru matky s dcerou ke konci filmu, jednalo by se o nezajímavou sondu do života chovatele - začátečníka. Něco podobného jsme mohli vidět v Ranči U zelené sedmy. Pozitivem ale je, že v podstatě všechny postavy se chovaly rozumně, což se v současné tvorbě vídá spíše vzácně.(8.12.2017)

• topi

Tohle nebylo vůbec důvěryhodné. Scénář slepený do narychle spíchnutého příběhu, kdy to prostě neladí a nevyznívá pravdivě a až nápadně moc poučně. Kdyby to bylo delší a mělo vzestupnou tendenci, když se rodina rozhodne odejít na venkov a zůstat tam a vychovávat kozy, tak by to možná dopadlo lépe. Ale takhle vše působí velmi strojově, zejména některé dialogy. Z hereckých výkonů mě zaujal pouze Igor Chmela. Pokud takhle bude vypadat každý díl z tohoto nového televizního cyklu o ženách, které se ocitají ve výrazných životních etapách, tak teda potěš pánbu!(10.12.2017)

Vážím si lidí, kteří něco dělají rukama a něco vytváří. Na druhou stranu odsuzuji bandu nabubřelých kontrolorů, kterých je v tomto státě čím dál více a díky babišovcům přibývají, ( dostávají větší moc). Ve filmu bylo mimo jiné názorně ukázáno, jak v této době jsou drobní poctiví podnikatelé perzekuováni. Škoda, že ve scénáři nebylo ještě vypíchnuto EET. Mnoho podnikatelů v této oblasti po zavedení EET a pronásledováni kontrolory s podnikáním skončili. Po shlédnutí tohoto filmu se jim nedivím!!!(5.1.2018)

• batistutta

Tento televizní film je hrdý potomek komunistické televizní inscenace Bakaláři. Jen tak o jednu až dvě třídy horší. Potomky zločineckého režimu nemusím. Kozy léčí, to ano, ale jiné, ne čtyřnohé :-P Léčivost kozího mléka nikdy nebyla prokázána a navíc kozí mléko smrdí.(9.12.2017)

Příběh mi svou atmosférou připomněl poetiku Karla Kachyni a Jana Procházky. V uzavřeném (rodinném) prostředí se hlavní hrdinka vyrovnává (s pomocí ostatních) se svým osudem. Herecky přesvědčivé. PS: Ti, kteří kritizují bakalářské pojetí, by si mohli přečíst první větu z obsahu... ("Nový televizní film z cyklu, ve kterém vždy půjde o složitý osud výrazné ženské osobnosti.")(12.12.2017)

• - Natáčení začalo 12. září 2013 a probíhalo v malebném kraji poblíž Poličky (v malé obci Sádek) i v Ostravě. Závěrečná scéna se pak odehrává u kamenného kostela sv. Michaela ve Vítochově na Žďársku. (Ded@M@tes)