Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nový televizní film z cyklu, ve kterém vždy půjde o složitý osud výrazné ženské osobnosti. Pod názvem Holky šikovný vzniknou příběhy, na nichž se budou významně podílet ženy – scenáristky, dramaturgyně, režisérky, herečky. Zuzana Stivínová v hlavní roli tohoto televizního filmu bojuje s nebezpečnou nemocí. S celou rodinou odejde na venkov chovat kozy a změnit životosprávu. Velkým vzorem je pro ni stará paní, výrazná venkovská autorita, která ji přesvědčí, že právě kozí mléko jí nejvíc pomůže. V hlavních rolích vedle Zuzany Stivínové uvidíme Igora Chmelu, Johannu Tesařovou, Kašpara Juráčka a Vendy Hájkovou. Film o silné ženské hrdince v mezní životní situaci, k němuž scénář napsala Markéta Bidlasová, vznikl v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové. Natočila jej režisérka Lenka Wimmerová. Kozy léčí nabídly v hlavních rolích Jany a Mirka dobrou příležitost Zuzaně Stivínové a Igoru Chmelovi. Oba představují manželskou dvojici ve středním věku, která se rozhodne žít na venkově. Změna životního stylu má především pomoci Janě v jejím zápasu s nemocí. Společně procházejí obdobím, které před ně klade několik komplikovaných okamžiků spojených se vztahovými, existenčními a dalšími problémy. Do rodiny patří i dvě děti - šestnáctiletá Johana (Vendy Hájková), která rozhodnutí rodičů přemístit se na venkov zrovna nevítá, to všem dokola dává řádně pocítit. Osmiletý Marek v podání Kašpara Juráčka se naopak v novém prostředí zabydlí docela rychle. Ve vztazích mezi rodiči a dětmi se pochopitelně odráží i matčina nemoc, nebo spíš to, že se o ní děti dovídají až mnohem později, než všichni ostatní. Tím, kdo podstatně ovlivní změnu v životě této čtveřice, je babi Čiháková. Hraje ji Johanna Tesařová. Tato svérázná žena je respektovaná v širokém okolí. Její schopnost odhadnout zdravotní problémy svých bližních i to, jak by si sami mohli pomoci, funguje také v případě Jany a Mirka jako silná inspirace pro další běh věcí. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

topi 

všechny recenze uživatele

Tohle nebylo vůbec důvěryhodné. Scénář slepený do narychle spíchnutého příběhu, kdy to prostě neladí a nevyznívá pravdivě a až nápadně moc poučně. Kdyby to bylo delší a mělo vzestupnou tendenci, když se rodina rozhodne odejít na venkov a zůstat tam a vychovávat kozy, tak by to možná dopadlo lépe. Ale takhle vše působí velmi strojově, zejména některé dialogy. Z hereckých výkonů mě zaujal pouze Igor Chmela. Pokud takhle bude vypadat každý díl z tohoto nového televizního cyklu o ženách, které se ocitají ve výrazných životních etapách, tak teda potěš pánbu! ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Delší bakalářský příběh o tom, že velkým nepřítelem člověka jsou nemoci a úředníci. S léčbou pomohu zvířátka, proti úředníkům a nesmyslným předpisům optimismus. Nebýt rozumného veterárního kontrolora a rozhovoru matky s dcerou ke konci filmu, jednalo by se o nezajímavou sondu do života chovatele - začátečníka. Něco podobného jsme mohli vidět v Ranči U zelené sedmy. Pozitivem ale je, že v podstatě všechny postavy se chovaly rozumně, což se v současné tvorbě vídá spíše vzácně. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Milí Bakaláři, jednou naši koupili děsnej barák někde v přírodě, brácha pako jedno vylízaný, tomu se tam dokonce líbilo, a pak nám nějaká kanimůra poradila chovat kozy, no to bylo terno! Ani e-shop nám nešlapal. Ale pak jsem zjistila, že maminka je moc nemocná, a ty kozy a kozí mlíko jí pomohly. Od té doby mám ráda venkov. --- No, akorát bakalářské povídky trvaly maximálně dvacet minut a nebyly uměle natahované zbytečnými scénami na celovečerní stopáž. Ale tak jo, no, hlavně že jsme vyšli vstříc tomu modernímu trendu, holky samy sobě. Jen je ještě potřeba vychytat všechny ty pro příběh zbytečné tatínky a divné sousedy. ()

pafka 

všechny recenze uživatele

Tak trochu nametem Cesta z mesta. Z.Stivinova velmi mile prekvapila, zatim jsem ji mel ve skatulce Plačky. Naprosto civilni film, ktery netlaci na pilu a nechava divaka vtahnout do sveta, ktery je vyrazne jiny nez ten mestsky. Pokud k tomu mate blizko, bude to vas fungovat velice dobre. Vyborna je i teenagerka Vendy Hajkova, ktera sice prostoru moc nemela, presto dokazale, ze pred kamerou umi. Igor Chmela vystoupil ze sveho partickovskeho stinu a zahral skvele. Trosku bych rekl, ze to z Particky dokazal takhle jen on. Pro me prijemne prekvapeni. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Kozy léčí, není pornografickým filmem zaměřeným na fascinaci mužů ženskými ňadry, nýbrž film o tom, kterak se vystěhovat na venkov a přežít s divou zvěří, která bečí, močí a kálí, kde jen může. Z filmu vyplývá, že pokud trpíte melanomem či glioblastomem, stačí začít chovat párek koz a máte vyhráno. 65 % ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení začalo 12. září 2013 a probíhalo v malebném kraji poblíž Poličky (v malé obci Sádek) i v Ostravě. Závěrečná scéna se pak odehrává u kamenného kostela sv. Michaela ve Vítochově na Žďársku. (Ded@M@tes)

Reklama

Reklama