Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sofiapetra

Cynické až na dřeň. Chytře napsané, zvlášť ten obrat sociálních rolí. Celkově ale až příliš depresivní. I bulvární novináři jsou lidi. Tenhle byl ovšem psychopat... a rozhodně neměl vyhrát. ()

ibeh

Napětí, spád a především skvělý Jake. On byl vždycky zvláštní a tady na mě působil opravdu jako robot s naučeným textem i reakcemi. Měla jsem z něj chvílemi husí kůži. Oceňuji i práci maskérů. Mediální svět je nebezpečný, plný manipulací, a takovýchto týpků se tam určitě schová hodně. Závěr filmu vyzněl velmi pravděpodobně, líbil se mi, ale zároveň i děsil. ()

Chrysopras

Smutná výpověď o hyenismu médií, ale vlastně i všech, kdo konzumují jejich senzace. Což se nejspíš někdy stane každýmu z nás. Pak je jen krok k sociopatii, jakou - bravurně - zahrál Jake. Film taky předkládá zajímavou otázku hranic profesionality a loajality v práci... ()

Axis

Zvráceně ujetej americkej sen. Jake Gyllenhaal ve mě vzbudil stejné sympatie jako Christian Bale v Americkém Psychu, stejně creepy a přitom detailně uhlazený ve své korporátní zbroji. 8,5/10 A dejte Jakeovi alespoň nominaci na Oskárka. ()

Cl3ricK

Creeeepy as fuck. Gyllenhaal tady hraje slizkého vychrtlíka s vyloženě psychopatickým kukučem, takže toho slídila jsem mu uvěřil hned od první scény. Líbilo se mi, jak druhá půlka neuvěřitelně odsýpala a byla fakt napínavá. Ale jinak nepříjemně creepy. ()

Jigy

Celý film je vlastně jen Gyllenhaal. Každý záběr, každá scéna, každý rozhovor stojí na tom, jak jej vyjádří a zahraje. A musím říct, že do role ambiciózního sociopata se obul jako Popelka do svého střevíčku. Z jeho reakcí a myšlenkových pochodů člověku šla kusí kůže po zádech. Obětuj vše jen abys došel svého cíle a úspěchu. A je jedno kolik životů a principů to stojí. Velmi poučné do života. ()

berusche

Postava Gyllenhaal je prototyp pravého nefalšovaného člověka, který tzv. chodí přes mrtvoly. Gyllenhaal posunul význam své role ještě o level výš na základě svého faceliftu a umu. A teď je otázka, zda se vlastně divák má klepat odporem nad nelidským jednáním nebo si uvědomit, že to má v zásadě jen ten rozměr, jaký společnost dovolila. Já jsem totiž přesvědčená, že hajzl tu nebyl jen jeden. ()

applause

Hlavní věcí, proč je film tak dobrý, je herecký výkon Jakea. Věděla jsem, že je dobrý herec, ale až tak? Tady jsem ho opravdu nepoznávala. Jakého ambiciózního magora, chodícího přes mrtvoly, (bráno doslova) hrál. Chvílemi jsem se ho i bála. A když jsem si v zajímavostech přečetla, co pro tuto roli dělal, běhá mi z toho mráz po zádech. Jinak si myslím, že je to skvělé zpracování, které není tak časté, pro představu, jak to chodí v mediálním průmyslu. Doporučuji. ()

honajz2

3,5*, ale ještě se rozhoduji, jestli zaokrouhlím dolů nebo nahoru. Prvních 40 minut mě chytlo fakt hodně a těšil jsem se, kam se to celé vyvrbí, ale ve zbytku filmu už jsem dostal jen to, co jsem tak nějak očekával a nedokázalo mě to ničím překvapit. A tím pádem mi to ani nedokázalo dát něco víc. Jako ta kritika hyenismu reportérů, novinářů, bulváru apod. je v tom hodně patrná a povedená, Gyllenhaal svoji roli hlavního antihrdiny zvládá skvěle a jen díky němu to má určitý šmrnc navíc, ale i když se mi to v mnoha aspektech líbilo (a to včetně atmosféry, která mě omrzela jen na chvíli někde uprostřed, kde to začalo být zbytečně rozvleklé), nějak si nemůžu pomoct, ale čekal jsem od toho víc. Možná jsem i čekal, že to bude mnohem víc thriller a Louis začne řádit o něco dřív, zatímco se okolo něj budou tvořit podezření, na jejichž potvrzení nebudou důkazy, ale tohle se pak vyvíjelo skutečně jen celkem standardně. Přitom ten příběh má dost co do sebe, ale i s ním se dalo pracovat líp. A stejně tak i s některými postavami, hlavně s tím študákem. A z toho všeho mi tak nějak plyne, že zaokrouhlím spíš dolů, protože zas tak dobrý Slídil nakonec bohužel nebyl, ačkoli začal naprosto skvěle. Ale za pozornost to určitě stojí tak jako tak. Lepší 3* ()

Aljak

Profesionálny hyenizmus je v dnešnej dobe čoraz viac "in". Mne osobne je z takýchto "tragedy-catcherov" fakt zle. Treba však uznať, že v tomto filme to bolo naozaj všetko vykreslené naozaj pôsobivo a nepochybujem, že takto nejako podobne to naozaj funguje. Televízie priam žobrú o takéto krvavé zábery - čím väčšia tragédia, tým lepšie. Nejaký etický či morálny kódex ide vždy bokom, veď prvoradé sú najmä zisky. Hlavná postava Lou v podaní skvelého Jakea Gyllenhaala bol fakt psychopat (a zároveň sociopat), takže pre neho bola takáto práca priam stvorená. Toto môžu robiť fakt len bezcharakterní ľudia bez svedomia. ()

M.i.k.e

za sebe nemůžu říct,že by byl Nightcrawler takový jaký jsem čekal,protože on je ještě mnohem lepší.Byl jsem připraven na ujetou šílenost jakou byl třeba Nepřítel,ale výsledek,kterým je temný,podmanivý a v jádru nepříjemný film,mě hodně příjemně překvapil.A to ve finále mohli být tvůrci ještě o něco drsnější a zajít ještě o něco dál.Gyllenhaal si v poslední době vybíá opravdu zajímavé role a i tady je naprosto výborný.Vedle McCounagheyho další herec,který se z hezounků profiluje do opravdvého pana herce...85% ()

Necron

uplne jsem videl divaky TV Nova jak hltaji kazdy svinsky vydolovany, prodany a pozdeji (pred)pripraveny parazitujici zaber z cerne kroniky. nedelam si iluze o tom, jak blizko realite se tady nachazime. Jake zahral vypocitaveho, karierou posedleho hajzlika genialne - nenapada me, co bych slidilovi vytknul. ()

peiton

Otravní reportéri na čele s JAKEom GYLLENHAALom v hlavnej úlohe nám ukazuje ako sa robí kariéra v rámci tohto byznisu.Na úlohu úlisného reportérika postupom času až magora sa pripravil nebezpečne skvele a stvárnil ho z gráciou až do takej miery,že po tomto filmovom zážitku ho vari budem ešte dlhšiu dobu nenávidieť.A o to ide.1 hviezdu strhávam,kedže rozjazd je o máličko slabší,kedy netuším čo týmto chcel básnik povedať,no druhá polovica strhla všetku pozornosť na seba.Prepáč Jake,ale tvoje reportáže v skutočne reálnom svete by som nesledovala.Nemám na to žalúdok :-) ()

Marqta

Agresivní "reportéři" jsou tematikou, která se často nezpracovává to dělá film zajímavým. Zajímavá je i postava Loua a skvělý herecký Jakea Gyllenhaala. Na druhou stranu, že bych byla ze snímku nadšená, to říct nemůžu. Vyobrazení celého tohohle "podnikání" může vybízet k hlubšímu zamyšlení, ale tak po 45 minutách kdy se víceméně opakuje pořád to samé dokola mi už ta myšlenka a nápad nepřišly tak super jako ze začátku, ale to může být jen můj dojem, protože já na akčnější filmy obyčejně moc nejsem, pokud v nich není nějaká extra chytlavá zápletka...A tak mě ta zběsilá přehlídka prudkého brždění, předjíždění a nehod místy celkem nudila. Za mě to jsou slabší 3 hvězdičky. ()

kaposlav

Tak toto bol šialený film a ani by ma neprekvapilo, keby bol točený na motív skutočnej udalosti. Najprv som pozeral, že prečo do takej role obsadili Gyllenhaala, ale musím uznať, že asi jeho najlepší herecký výkon. V tomto filme bolo viac pravdy ako podajú v televíznych novinách za mesiac. ()

Figu

Půl filmu bylo šíleně nezajímavých, poté mě to trochu zaujalo a začalo bavit. No je to tedy opravdu zapeklitý job a samozřejmě ho nemůže dělat každý (třeba právě Riz Ahmed nás o tom přesvědčil). Jake byl velice přesvědčivý a parchanta bez soucitu zahrál perfektně. Přesto si říkám, kde je starý dobrý Gyllenhaal? Chci s ním další Zodiacy, další Zmizení, další Zdrojový kódy, další Dny poté atd... Poslední rok coby pan Slídil a pan Nepřítel řadím do nejslabšího období jeho herectví. 55% ()

Lischai

Jak moc mám na filmech rád sympatické hrdiny, zvraty v zápletce a věrohodně fungující prostředí si uvědomím vždycky, když vidím nějaký film, kde to chybí. ()

Martin741

Teda gyllenhaal strieda lepsie projekty /Marinak 2005, Zodiac/ s tymi horsimi a plansimi /Bojovnik 2015/. Tento film je len priemer. Teda u mna urcite, nic sa tam dohromady nedeje, Gilroya ako rejzu mam na haku a dialogy su dost spatne. Gyllenhaal sice hraje, a ono mu to aj ide, ale sam utiahnut film s jednou 60 -nickou proste nestaci. 55 % ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina