Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

William_

8/10. Skvělé vyobrazení toho, kam až jsou některé (bulvární) hyeny schopny zajít pro dobré záběry a poplácání po zádech od nadřízených. Jake Gylenhaal podal přesvědčivě chladný výkon, který jsem mu věřil od začátku do konce filmu. Film který úplně zapadl a já ho objevil náhodně v jeden sobotní večer na ČT2. Atmosféra především v druhé polovině filmu se dala chvílemi krájet. Moc povedený thriller. ()

Vojťas

Sonda do hyenovité novinařiny. Na jedné straně film bez šokujících momentů, ale na druhé straně poutavě temné a mrazivé. Tempo podobné snímku Drive s gradujícím napětím podkreslené výbornou elektrizující hudbou. Očividné oscarové ambice J. Gyllenhaala se po této proměně v sociopata, který si plní svůj americký sen, jeví celkem reálně. 90% ()

Streeper

Jake Gyllenhaal mě ve filmu trochu děsil, jelikož si zahrál opravdu věrohodného magora toužícího po penězích a slavném jméně a zahrál to vážně skvěle. To, že shodil pár kil kvůli téhle roli sociopatovi Lou Bloomovi přidalo a šílenství v obličeji. Ale film jako takový by mohl být a kousek lepší a zajímavější, ale vybrané téma je skvělé. ()

selviskhed

Jestli mají lidi něco raději než konzumování infotainmentu, tak je to pohoršování se nad mrchožrouty, kteří se živí jeho tvorbou. Z hlediska scenáristy tedy ideální volba tématu. Jinak má film na jedné straně psychopaty a kritiku médií podobně jako loňská Zmizelá a na druhé straně podivuhodně hypnotickou atmosféru a zajímavě přerývané tempo jako Drive. ()

Abes

...if you're seeing me you're having the worst day of your life. Já bych až tak kritický nebyl. Lou si své pracovní příležitosti dle příručky psychopata hezky stupňuje, přesto jeho charakteru něco chybí. Možná špetka historie jeho zvrácené chladnokrevné povahy. Naštěstí nám je řečeno, nebo spíše nabídnuto řešení, a to že Lou nemá lidi rád, čemuž bych rozuměl. Čemu ale nerozumím je závěrečná scéna ale třeba mi cosi uniklo. Co tady rozhodně stojí za opáčko je Howardúv soundtrack. Podobné: Počítání mrtvých, Drive. ()

MrPierc

Hlavní antihrdina Lou, nemá před sebou hezkou budoucnost ani hezkou minulost. Přehlížený, neuznaný a v očích ostatních jen nicka na obtíž. Kluk ulice, který je asociál a má touhu být v něčem nejlepší. Je mu jedno, že porušuje morálku nebo dělá věci, které by se dělat neměly. On je hyena a nám menším hyenám dodává každodenní bouračky a adrenalin do televizního vysílání. Vlastně není o nic horší než my, protože kde je poptávka je i nabídka. Ví, že pokud nechytne příležitost za pačesy, tak už nikdy se mu taková nemusí přihodit. Příliš dlouho strádal, ale díky tomu se zdokonaloval a zlepšoval. Měl čas a měl motivaci, která nám chybí. Na jednu stranu je to necitelný člověk, ale na druhou stranu dokonalý cílevědomý jedinec. Hyena se stává lvem a postupuje v potravním řetězci na vrchol. Z nuly na váženého dodavatele. Frustrace a neuznanost dokážou člověka vybičovat k věcem, které by nikdy neudělal a zde je dokonalý příklad. Někdo to dělat musí, tak proč ne Lou? Jake Gyllenhaal jako herec umí – kouká chladnýma očima vyhublého šílence a bez hysterie nebo emocí koná to, co je pro něj logické. Nikdo mu nebude kazit jeho plány a rozlet v jeho kariéře. Nikdo! Rozumíte?! Lou Dlouho čekal a nyní konečně rozkvetl. Sice mu teče krev po rukou, ale ta se dá umýt. Chladný snímek. Profesionálně zahraný, přesně jak by si Lou přál. Nehorázné, co člověk udělá kvůli ambicím. Mrazivý film svou přímočarostí. ()

bourec

Jake Gyllenhaal byl asi v tomhle filmu můj nej problém.Pohublej,ulízanej zmrd šoupající mrtvolama,kvůli svýmu pocitu,že je prvotřídní reportér.Ale jinak k mýmu překvápku se Gilroyovi povedlo natočit fakt hutnej mrazivej drama-thriller,kterej podkreslenej pěkně naléhavou hudbičkou přikoval mojí postavičku ke křeslu,a stodeset minut sem se ani nehnul.Potěšil Bill Paxton,znova po letech s kamerou v autě,tentokrát vyměnil tornáda za mrtvoly.80%. ()

joker.george

Další z hereckých koncertů Jakea Gyllenhaala. Do svých rolí se dokáže vžít natolik, že mi nedělá problém v ně okamžitě uvěřit. Tady mu k tomu navíc pomáhá dobře vedený příběh o nekompromisním kameramanovi se zajímavou zákulisní prohlídkou za oponu televizních novin. A zdálo se mi to nebo se skoro celá atmosféra obešla bez hudby? ()

Rocky88

Pokud má Gyllenhaal šanci vzít roli podivína, udělá to. A pokud má divák možnost ho v takové roli vidět, měl by to udělat také. Gyllenhaal se nebál ani výrazně zhubnout, takže je v roli extrémního stalkera, jenž nad svými díly skoro pohoní, naprosto uvěřitelný. Příběh se vyvíjí rychle a slibně, samotný konec mi ale moc nesedl. Čekal jsem větší průser, thrillerové vyústění. Toho jsem se ale nedočkal a film pro mě vyzněl do prázdna. ()

Nach

Film, který by mohl být podáván jako kritika kapitalismu. Za mě spíše by bylo přesnější: zrod kariéristické svině. Jake Gyllenhaal si svůj přerod v paparazziho nejhoršího kalibru fakt užívá. Ihned je vám jasné, že zde to nebude o žádném dobrákovi. Příběh bohužel ničím nepřekvapí. Jde předem vyznačenou cestou postupného úpadku morálky až do hranic smrduté stoky. Body obratu odhadnete už půl hodinu dopředu. Samotný závěr mě bohužel zklamal, protože si dle mého zasloužil vyhrocenější konec. Nemilosrdnější, tedy ne tak otevřený. Z toho důvodu snižuje své hodnocení na přijatelných 70%. ()

carlos 2010

Celý film odohrá iba Jake, ostatní mu len sekundujú. Ale zahral to dobre, aj keď trocha tomu chýbalo napätie rozuzlenia. Skôr dráma ako krimi či thriller. ()

dubinak

Jake Gyllenhaal má spoustu tváří a opět předvedl další ze své rozmanitosti. Gilroy stvořil docela přitažlivé kriminální drama, které ovšem postrádá potřebnou gradaci a takové to silné vyústění a pointu, kdy se Bloom odváží udělat pro svůj sen mnohem víc než jen nedovolené vniknutí nebo přesunutí mrtvoly, aby měl lepší záběr. Po celou dobu je to tak zvlášně temné a znepokojivé díky dialogům, kterým velí právě Bloom a pořád diváka utvrzuje v tom, že není tím, kým se zdá být. Takže Gyllenhaal opravdu potěšil, ale kazí to nedotažený scénář. ()

wohna

Postupná proměna postavy Lou Blooma mě fascinovala. Výkon Jakea Gyllenhaala se mi velice líbil a byl pro mě překvapením. Po režijní a scénáristické stránce také bez výtek. Nevím přesně co, ale něco mi na Nightcrawlerovi prostě chybělo. Možná kdyby byl líp dotažen konec filmu, plné hodnocení by mu neuteklo. ()

Crawler-D

Tvůrci se měli vykašlat na úvodní seznamování a zasvěcování do tématu, které se mediální a etické problematiky dotknou jenom zlehka. Rovnou měl být celý film postavený na zkušeném Louovi a jednom případu, ozbrojeném přepadení domu, který stejně ukazuje všechny ty nejhorší temné stránky Loua, je to také případ nejpoutavější tím, jak ho inscenuje, a stálo by za to doříct pořádně jeho důsledky, které film shrne ve dvou neurčitých scénách. Gyllenhaal by i tak měl příležitost poplivat nás hnusem svého charakteru zvrácené logiky a trousit moudra o zaměstnaneckém poměru. Dan Gilroy navíc není ještě tak režijně sebejistý, aby sled událostí pojal dravěji, tak jak se vlastně chová Lou, mediální sup na hostině jménem lidské neštěstí. ()

apacka

Divná béčková produkce, zavádějící efektní generalizace a typizace a pár technických poznámek pod čarou, ale Gyllenhaal zabil. Zvláštěpak cením výraz a slovník. ()

Joges

Slídil u mně pohořel. Byl temný, pochmurný, negativní a hlavně depresivní. Příliš krvavý scénář a snobizmus. Nezachránil to ani Jake Gyllenhaal. Snad to bude tím, že hyeny podobného rázu jsem nikdy neobdivoval. ()

C0r0ner

Vývoj postavy Jakea Gyllehaala byl celkem realisticky zvládnutý, nicméně mě jeho postava dost srala v průběhu celého filmu (ač to nejspíš byl záměr), a tak mě to až tolik nebavilo. V ostatních ohledech se tomu moc vytknout nedá, akorát to prostě nebylo příliš pro mě, takže jenom průměr. 65% ()

Topco

Debut a jeden z najvýraznejších neo-noirov dekády je výrazne ovplyvnený Scorsesem: špinavosťou ulice a psychicky vyšinutou postavou pripomenie kultového Taxikára (1976), atmosférou hlbokej noci, policajných sirén a blikajúcich sanitiek tiež Počítanie mŕtvych (1999). Vďaka spracovaniu témy mediálneho hyenizmu si film vyslúžil aj trefný prívlastok „Ace in the Hole pre iPhone generáciu“. ()

campix

Velice aktuální snímek o té špinavější stránce médií (pokud se tak dá nazvat). Dan Gilroy se svojí prvotinou rozhodně zaujal a upletl si na sebe celkem slušný bič, jelikož teď jeho filmy budou velice očekávány. Film opravdu poplatný této době. Média se svojí mocí a uměním zaujmout a zkreslit všechny informace, jsou momentálně velkým fenoménem. A podobnou práci tedy může dělat jen člověk jako je Lou Bloom. Sociopat bez jakéhokoliv citu a morálních zábran. Vděčná role a perfektně zahraná Jakem Gyllenhaalem, který působí opravdu odpudivě, ale na druhou stranu jsem mu docela fandil. Téměř dvě hodiny nabité zajímavou akcí a naprosto dokonalým Gyllenhaalem. Nezbývá než doporučit. ()

Morzael

Tak zde moc nevím. Film byl silný, člověk u něj zůstal přilepený od začáku do konce. Ve výsledku se i zamyslel nad kreténismem dnešní společnosti, hlavně tím, že jsme se od středověku moc neposunuli, že lidé pořád chtějí vidět hlavně krev. Jakea mám jako herce také rád, ale nepřijde mi, že by se zde nějak významněji předvědl. Hodil zkrátka obličej do defaultu a s tím si vystačil celý film. Ale k postavě to celkem sedělo, takže proti gustu... No zkrátka rozhodně zajímavý snímek na jedno shlédnutí, ale je to ten typ filmu, ze kterého nemáte dobrý pocit. Takže jsem si jist, že Slídila už nikdy znovu neuvidím, tedy ne dobrovolně. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina