Ajťáci: Přichází internet

(TV film)
  • Česko Ajťáci: Jde po nás internet (více)

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu. Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě! (Česká televize)

goni

Slabulinky odvar takmer kultoveho serialu, ktory sme kedysi sledovali v krcoch smiechu. Bohuzial, zabavnost sa znizovala s kazdou dalsou seriou a tato zaverecna cast uz bola viac nostalgickou ako vtipnou [6/2014]. ()

MrGregor

Snad dlouhá pauza od konce čtvrté řady seriálu, či fakt, že jde o poslední epizodu způsobil, že celý tým už trochu vypadl, ze zajetých komediálních kolejí. Díl tak působí poněkud kostrbatě, což spolu s nostalgicky laděnými scénami typu "internet" ubírá posledním Ajťákům na kráse... Přes to všechno nostalgie funguje a s oblíbenými postavami se můžeme rozloučit ve vtipně postaveném ději, navíc v dvojnásobné stopáži. Takže shrnutí: Důstojné zakončení výborného seriálu, které však i přes vysokou kvalitu seriálového standardu zcela nedosahuje. ()

Kingjiri

Pořádná dávka nostalgie a sympatická tečka za celym kultovnim seriálem. Je fakt velká škoda, že IT Crowd končej po čtyř epizodách, který však dle "americkýho sitcomovýho standardu" tvořej jednu sérii (24 dílů). Ale co se dá dělat. Aspoň, že jsem se slušně pobavil u prodlouženýho závěrečnýho dílu, ačkoliv jsou nejlepší epizody v původní stopáži ještě trochu jinde. ()

PEZ

Finálny diel, respektíve špeciál, keďže bol natočený až 3 roky po štvrtej sérii a trvá 2x toľko čo bežný diel. Ale záver je to slušný, presne v tom istom duchu IT Crowd ako predtým, s pár peknými narážkami na predošlé diely. Zábavné a obstojné ukončenie kultového seriálu. ()

Mouchal

Nic nového, ale o to je to možná lepší. Návrat staré partičky ze sklepa jedné bohaté společnosti (nechápu, jak může být pořád tak bohatá v čele s tím ťulpasem) působí hlavně správně nostalgicky a připomene nám, jak skvělý to byly časy, kdy Roy například fotil "sexy" inťoušský kalendář. Zde má každý z hrdinů nějaký problém a na bezmála 50 minutách ho musí vyřešit. Roy je citově barvoslepý (kde to vzali?) a "nesnáší" liliputy, Jen má problém s houmlesáky a Moss? Moss zase potřebuje větší sebevědomí pro to, aby svou Game Board webizodu pořádně vymazlil (Fucking Game Board!!). Douglase bych opět vystřihl nebo bych mu dal alespoň méně prostoru, protože jeho Tajný milionář či co, tomuto dílku nic nedal a radši bych sledoval i tu první verzi Game Boardu. Jen slabší výtku pro krabicový internet. Nerozbil se náhodou v předešlých epizodách? Tak co tu opět dělá ve své plné podobě a s tím, že Jen stále věří, že v té malé černé krabičce je celý internet. Nicméně je to stále nadprůměr a já se vezl i na vlně nostalgie a proto budu v hodnocení stejný jako v seriálu. 80% ()

loveless

Tak už jí říkají Bitch i v televizi :D tak ten internet vyhodíme ;) Nadprůměrná poslední (?) speciální epizoda fajnového seriálu. Líbilo. ()

holub109

Závěr seriálu, který však docela nelogicky přichází až po několika letech od konce poslední série, pořád hlavní tahouni Roy a Moss mnoho skvělých vtipů, zakončení jak má být 85% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Spíš takové shrnutí, připomenutí postav a vtipů, takže tomu chyběla šťáva, tak jako v seriálu. Ikdyž slabší, tak přesto kvalitní rozloučení. ()

RedRose

Selý seriál měl bohužel sestupnou tendenci a na první sezonu se už nedotáhl... Tento přídavek po letech velice potěšil a naštěstí zůstal svou kvalitou někde uprostřed... ()

boombang

Kompromis mezi smutkem z toho, že končí něco téměř geniálního, a pocitem, že už asi bylo opravdu načase skončit... Jen, Royi a Mossi - díky! ()

anyonecek

Stejná klasa jako ostatní starší díly. Skvěle jsem se pobavil a jsem rád za každý další díl toho skvělého seriálu. Opět nechápu proč je to tu rozděleno zvlášť když je to jen další, poněkud delší díl seriálu The It Crowd. Třeba se ještě něčeho dočkáme od tohoto skvělého režiséra Grahama Linehana. ()

mrclTV

Prvá scéna, ktorá ma rozosmiala tak ako za najlepších čias IT crowdu (čiže takmer praskala bránica) bola telefónna búdka a to je takmer v polovici epizódy. Odtiaľ sa to už rozbehlo, ale v porovnaní s celkovou vysokou úrovňou seriálu, patrí špeciálna záverenčá epizóda k podpriemerným. Napríklad zápletka Jen a barista bola nevtipná. Našťastie ajťácke vtipy (virálne videá, Anonymous, memečká), to stále tvorcom ide. Asi by sa viac hodilo hodnotenie prostrednými 3* ale zo sentimentu a príjemného pripomínania si všetkých postáv a najlepších gagov (krabica internetu, On/Off) dám nostalgické štyri. Ukončenie seriálu so cťou. ()

pekas

Protože seriál je jako celek vyjímečný, poslední díl nijak nevybočuje z jeho průměru. Některé díly byly lepší, ale i tady jsou skvělé fórky a absurdity, kvůli kterým ho máme tak rádi. Škoda, že je poslední. 81% ()

oasismanik

V čase, keď prišlo IT crowd, bol seriál okamžite útok na moju seriálovu top 10, časom som našiel aj o dosť lepšie a vtipnejšie seriály, väčšinou aj staršie ako IT crowd, len som ich dovtedy nevidel. Schválne si pozrite Black Books a zároveň IT crowd a uvidíte ten obrovský rozdiel. No dobre, možno nie obrovský, ale veľký určite...Prednedávnom som sa len tak túlal v rebríčkoch na csfd a nostalgicky som si pri pohľade na týchto troch bláznov spomenul na 'Good morning, that's a nice TNETENNBA'. Netušil som, že bol natočený nejaký rozlúčkový diel, tak som sa hneď do toho pustil..ale hej, dostavilo sa všetko: humor, nostalgia, tie absurdné charaktery ostali rovnaké. Chýbajú mi časy, keď som bol na strednej a mohol som počas prázdnin čumieť na všetky možné seriály od rána do večera, títo blázni boli medzi nimi a neľutujem čas strávený s nimi. ()

ostravak30

Já bych tedy úplně neřekl, že se jedná o grandiózní finále. Asi bych čekal od úplně poslední epizody víc. Ale tím víc nemyslím humoru. Ajťáci zase předvedli proč je milujeme a jsme jejich fanoušci. Ale spíše víc co se týče dějových náznaků po celý seriál. Nevadí, ajťáci jsou přesně takoví a tahle epizoda, byť delší, není v ničem horší než všechny předchozí. ()

Beda

Zcela průměrné, ničím nevyčnívající zakončení jinak úžasného sitcomu. Není to vyloženě špatné, ale čekal jsem od toho daleko víc. Místo nezapomenutelného rozloučení přišla prodloužená epizoda, která nenabídne nic navíc a po chvíli vyšumí. Škoda. ()