Ajťáci (TV seriál)

• Česko

Partička IT

The IT Crowd

Komedie

Velká Británie, 2006 - 2010, 9 h 29 min (Minutáž: 24x23 + 1x48 min)

Jak dlouho jsem čekal, než jsem objevil tento dokonale originální seroš, který pochází, jak jinak, než ze staré dobré Anglie. Každý, kdo jen byť trochu informatice a počítačům rozumí, by se na toto měl stoprocentně podívat, neboť tak specifickému humoru, jako má snad už jen The Big Bang Theory, zkrátka musíte přijít na kloub. Pravděpodobně jediný seriál, který mě vždy, tak lehce a s nadhledem dokáže bez problémů rozesmát. Oblíbené postavy: Moss, Reynholm. Hodnocení sérií: 1. série - 100% lll 2. série - 90% lll 3.série - 100% lll 4. série - 90% lll Celkové hodnocení: 95% (25.4.2012)

Díky této záležitosti jsem objevil Grahama Linehana a prohloubil si zálibu v britcomech. Opět jsem se dočkal skvělého výběru ústředních postav, které jsou opět tou nejlepší směsicí podivínů. Navození IT atmosféry se vyvedlo a vytváří opět hromadu skvělých gagů a nápadů, jako například skvěle zparodovaná protipirátská reklama. Ttřetí série mě zklamala klesající kvalitou i přes schrumáž povedených fórků. Bohužel se situace nenapravila ani ve čtvrtá série, která dopadla ještě mnohem hůře.(30.9.2007)

"Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? Přesvědčili jste se, že je to zapojené v zásuvce? Ano? Dobře, někdo se vám tam na to přijde podívat." Položí telefon... "Možná." Výborná zábava pro všechny, kdo rozumí informatice, pro všechny, kdo s nějakým informatikem někdy žili nebo kamarádili, ale i pro všechny ostatní, aby zjistili, co jsou informatici zač. Z vlastní zkušenosti (vícenásobná druhá možnost) musím říct, že spousta gagů o hoších z IT je jenom malinko nadsazená, některé vůbec. Většina z nich je ale ohromně vtipná. Styl a humor seriálu se typově hodně blíží třeba Červenému trpaslíku a já doufám, že bude natočeno ještě nějakých těch pár dílů a že si udrží současnou kvalitu.(19.9.2007)

• LION-MR.T

Můžete mě kamenovat jak chcete,ale nedám ani jednu hvězdičku. Je možné,že nerozumím tomuhle typu humoru,ale to neznamená,že to nebudu hodnotit nebo budu nějak milý. Při sledování seriálu jsem se ani jednou nezasmál a po každé jsem čekal,až dotyčný díl bude u konce a to je špatně. Tak proč jsem se díval na víc dílů,když mě to nebavilo? Protože jsme mu dával pořád šanci,ale zbytečně. Ani díl s hořící podprdou mě nerozesmál a zdál se mi trapnej. Ještě štěstí,že jsem si dokázal vypláchnout mozek.(13.10.2008)

First: skvělá znělka! A jinak? Viděl jsem jeden díl z mnoha - smutné na tom je, že nemám zvláštní potřebu pídit se po dalších... NEJVÍC mě irituje opětovný divácký smích v pozadí: jsem snad jediný, komu tahle věc v mnoha amerických/anglických komediálních seriálech vadí? Hrané, nucené, nevhodné, otravné! Snad jsem natolik inteligentní (píši za masy), abych poznal, kdy se smát, ne? Prostě mě to uráží... Ajťáci mě pobavili a rozesmáli, to je ale bohužel vše.(8.4.2011)

• - Royem (Chris O'Dowd) obdivovaná herečka Laura Knightley z 1. epizody 2. série "Sraz spolupracovníků" je ve skutečnosti manželka Richarda Ayoade, Lydia Fox. (DareDeer)

• - Roy (Chris O'Dowd) je jediná hlavní postava, jejíž příjmení není divákům odhaleno po téměř celé čtyři řady. Režisér Graham Linehan postavu pojmenoval Roy Tenneman, později jméno změnil na Roy Trenneman, jelikož se lépe vyslovuje. Poprvé a naposledy Royovo celé jméno zazní až ve čtvrté řadě v epizodě "Něco se stalo". (DareDeer)

• - V 4. epizóde 3. série s názvom „The Speech“, má na sebe Roy tričko s nápisom Overlook Hotel, v ktorom ako správca pôsobil Jack Torrance, v Kubrickovom filme The Shining (1980). (tiradentes)