A zkoušela jste to vypnout a zapnout? Další britská kultovka. Chudičké prostředí ale geniálních nápadů na x sérií Přátel. Každý díl má unikátní strukturu a tvůrci nikdy neopakují vtipy. Partička těhle tří looserů to v životě nemá lehké, ale mají naši lásku a podporu. Narážky typu "co je to internet", "připoj se k FriendlyFace" nebo "hezkej spořič" pochopí i ten, kdo není geek, ale většina humoru se točí právě okolo geekovství obou pánů a excentrismu jejich šéfky Jen. Ano, ano, ano. Chci další sérii!!!(13.2.2009)

Další skvělý britský sitcom a opět z dílny Grahama Linehama. Jen jsem skončil s Black Books, už se vynořil další. A neméně skvělý. Geniálního Dylana Morana zde nahradil neméně geniální a na bránici tvrdě útočící Richard Ayoade v roli Mosse. Trochu upatlaný Roy a přespříliš hysterická šéfka Jen drobátko kazí celkový dojem, ale báječně ujetý ředitel firmy vše zachranuje. Každopádně, špičkový seriál, který obstojí i v konkurenci těch nejlepších sitcomů. Pokud si tedy dokáže i v dalších, právě (v Anglii) vysílaných dílech udržet stejnou kvalitu. Musím vyrazit na Father Ted!:)(9.1.2007)

Moss: Subject: Fire. Dear Sir/Madam, I am writing to inform you of a fire that has broken out on the premises of 123 Cavendon Road... no, that's too formal. [deletes text, starts again] Fire - exclamation mark - fire - exclamation mark - help me - exclamation mark. 123 Cavendon Road. Looking forward to hearing from you. Yours truly, Maurice Moss. [sigh of relief] ___ První série jasných pět hvězd, pak následuje bezkonkurenčně nejlepší díl (Gay!), zbytek druhé série se bohužel potácí u sitcomového průměru, jednou (čtvrtá část) dokonce pod ním.(29.9.2007)

IT Crowd si po vzoru Červeného trpaslíka, či Black Books vystačí pouze s 3 hlavními postavami, avšak na rozdíl od nich do sebe výborně zakomponovává i postavy vedlejší (úchylný šéf, gotický strážce serveru...), tudíž neupadá do stereotypu. Ústřední trio je komická, neschopná a sebeparodující sebranka, která zpravidla baví už svou "blbostí" a naprosto ujetým způsobem, jakým řeší jednotlivé situace. Jejich jumor je bláznivý, až přitažený za vlasy, což řadě scénkám dává poněkud nečekaný, nový rozměr, ale občas také působí nuceně, strojeně a křečovitě. Díky nadšení z první série to bylo 5*, ale po dalších dílech a s odstupem času bych upřednostnil jiné sitcomy. 8/10(8.1.2009)

Tak jsem viděl druhou série a můžu říci, že kvalitu si seriál až do 4.dílu udržel, při scéně s "gay vozíčkářem" Royem jsem měl pětiminutový záchvat smíchu, poslední 2.díly mi ale přijdou o dost slabší. Další, podobně skvělý seriál, který doporučuji je http://www.csfd.cz/film/132981-father-ted/?podle=data(11.9.2007)

• - Když v 1. epizodě 1. série "Včerejší odpad" nastupuje Jenn (Katherine Parkinson) poprvé do práce, jede výtahem ze 34. patra až dolů do suterénu, kde sídlí IT. Ve výtahu je ale vidět panel s tlačítky 0-31, čili budova 34. patro nemá. (DareDeer)

• - Pan Yamamoto (Togo Igawa), který na Jenn (Katherine Parkinson) křičí z obrazovky v 1. epizodě 3. série "From Hell", je tentýž pan Yamamoto, kterému Jenn od plic vynadá ve 2. epizodě 1. série "Calamity Jenn" poté, co jí dupne na nohu. (DareDeer)

• - Maska, která se nachází v kanceláři Mosse (Richard Ayoade) a Roye (Chris O'Dowd) nad kávovarem, je znakem světoznámé hackerské skupiny Anonymous. (Dekovnik)