Další skvělý britcom z dílny Grahama Linehana. Téměř v každém svém dítku si zahraje nějakou cameo roli. V tomto dílku se nám představil jako zpívající Mexikánec: "Everyone is having having fun, fun, fun. 'Cause everything is nice and everyone is friendly. Lots of friendly faces having fun, fun, fun." Co se mi ale na britcomech nejvíce líbí, jsou vybroušené charaktery postav. IT Crowd rozhodně nepatří k výjimkám. Velký boss Denholm a jeho vyhlašování válek čemukoli, personální manažerka (Relationship Manager) Jen a její odzbrojující smích, IT guy no. 1 (Support Technician) Roy a jeho neustále plný kyblík smažených kuřecích křídel a nakonec největší týpek ze všech a IT guy no. 2 v jednom (Software Application Developer), Moss googlující vždy a za všech okolností :o). P.S.: I'm disabled. Pozn. ke 3. sérii: Kvalita oproti druhé sérii šla až neuvěřitelně nahoru, poslední díl snad vůbec nejlepší z celého seriálu.(19.8.2007)

Vyborny "ajtacky" serial se dvema luzry muzskeho, jednim zenskeho pohlavi, jednim Gothem za dvermi a excentrickym sefem v poslednim patre londynskeho vezaku. Spousta eskapad, vyborneho situacniho i absurdniho humoru, ale take hlucha a nevtipna mista a leckdy mozna malo "opravdoveho IT" humoru. I tak ale nadstandard a prijemna zmena do zabehlych sitcomu.(20.1.2008)

Velká Británie produkuje opravdu skvělé seriály. Nejprve jsem byl na pochybách, nečekal jsem, že by jen s třema hlavníma postavama šlo udělat něco tak dobrého, ale hned po dokoukání prvního dílu bylo jasné, že tento seriál bude patřit mezi mé nejoblíbenější. Každý díl mě udivuje tím, jak je úžasný a vtipný a neztrácí na atraktivitě. Jako každý správný seriál má nějakého pobudu, v tomto případě je to Moss, který je originální ve všech směrech. A někdy mě jeho hlášky opravdu donutí válet se smíchy po podlaze.(25.8.2011)

"IT oddělení. Zkoušel jste to zapnout a vypnout?... A zkoušel jste si to narvat do prdele? (třísk telefonem) Teď jsem si uvědomil, že to byla moje matka." Nic britského mi není proti gustu. A tohle trio pošahanců ze sklepa výškové budovy obzvláště ne. Samozřejmě, že Fawlty Towers je někde úplně jinde - to je prostě špička na kterou nikdo nemá a od které se každý učí. Ale pokud se najde tak skvělý scénárista jakým je Graham Linehan (Black Books, Father Ted), tak se o budoucnost britcomů nebojím...(6.10.2006)

Další skvělý britský sitcom a opět z dílny Grahama Linehama. Jen jsem skončil s Black Books, už se vynořil další. A neméně skvělý. Geniálního Dylana Morana zde nahradil neméně geniální a na bránici tvrdě útočící Richard Ayoade v roli Mosse. Trochu upatlaný Roy a přespříliš hysterická šéfka Jen drobátko kazí celkový dojem, ale báječně ujetý ředitel firmy vše zachranuje. Každopádně, špičkový seriál, který obstojí i v konkurenci těch nejlepších sitcomů. Pokud si tedy dokáže i v dalších, právě (v Anglii) vysílaných dílech udržet stejnou kvalitu. Musím vyrazit na Father Ted!:)(9.1.2007)

• - Existuje také stránka, která se objevila ve 3. sérii a je parodií na Facebook, najdete ji na www.friendface.org (awful)

• - V roce 2006 byl seriál na Comedy.co.uk Awards zvolen nejlepším novým britským sitcomem. (Shley)

• - Televizní stanice "Channel 4" uveřejnila na internetu několik dílů seriálu dříve, než byly v televizi. (Pluhy)