Ajťáci (TV seriál)

• Česko

Partička IT

The IT Crowd

Komedie

Velká Británie, 2006–2010, 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Tenhle seriál mne fakt dostal, co díl to IT specialita. Škoda, že je tak málo epizod. Drsné hlášky: "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? " ; ''Tohle Jane, je internet " ; ''0118-999-88199-9119-725-3'' Jeden z nejlepších Britských seriálů. Hlavní postavy: Roy Trenneman - (Chris O'Dowd) - lenivý pracovník původem z Irska, který se snaží jakýmkoliv způsobem uniknout svým pracovním povinnostem. Maurice Moss - (Richard Ayoade) - typický „ajťák“. Vyjadřuje se co nejodborněji, což ho dělá ještě komičtějším a ostatní lidé mu vůbec nerozumí. Jen Barber - (Katherine Parkinson) - mladá žena, která neví nic o IT, ale i přesto jí ředitel dá místo vedoucího oddělení IT. / Viděné epizody z 1-3 série *18.dílů / Aktuálně: chtěl bych zhlédnout 4.sezónu ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

No byl jsem na tohle docela zvedavej a ze zacatku vcelku zklamani, coz ale bejva u vetsiny serialu, nez si na ne clovek zvykne. Prvni co me zaskocilo, je fakt, ze to vlastne o zadnym IT neni. Jiste, hlavni hrdinove jsou ajtaci, jenze veskery pocitacovy narazky konci prevazne u "Zkouseli jste to vypnout a zapnout?" a cela ta vec s IT oddelenim je spis vyuzita v tom smyslu, ze se hlavni hrdinove chovaj jak asocialni hovada a jejich kancelar pripomina skladiste nekde ve sklepe. Jejich sefka taky moc rozumu nepobrala a to se da rict i o obou dvouch sefech. Navic humor rozhodne nepatri k necemu inteligentnimu, tvurci nepohrdnou sebevetsi kokotinou, spousta gagu je predvidatelna nebo nekolikrat se opakujici. Navic Ayoade je snad ten nejtopornejsi herec, jakyho jsem kdy videl. Tim nemyslim, ze by hral spatne jako kdyz se podivate treba na herce v hororu, on proste vypada desne toporne a ted uz vim, ze kdyz sem si u Darkplace rikal, jak dobre to nehrani hraje, hodne sem se zmilil, stejny pohyby totiz pouziva i tady. No jenze behem dvou dilu jsem si zvyknul, ze zapletky jednotlivejch dilu jsou v podstate uplne normalni pribehy nemajici s it nic spolecnyho, jen ze tu vystupujou magori. Cely to samozrejme tahne dokonalej O'Dowd a kazdej dil je narvanej forama od zacatku do konce, takze se jednak celou dobu dobre bavite a zaroven nekolikrat za dil vzdycky pride nejakej naprostej smrtak, kterej vas rozseka. Takze po pocatecnich rozpacich kurevska zabava a ted uz mam v sobe vsechny ctyri serie a tesim se na patou.(23.10.2010)

Hodnocení po první sérii: Zabtě mě, ale tohle je zatím nejslabší sitcom, který jsem z anglické produkce viděl. Je to taková kopírka Black Books. Ano, vím že je to od stejného režiséra a v tom je ta chyba. Zřejmě si řekl, proč ty charaktery nepřesměrovat do IT oddělení to je přece dobrý nápad, no ne? Byly pouze 2 díly ze 6, u kterých jsem se smál hodně a to druhý (Kalamity Jane), a pátý (The Haunting of Bill Crouse). Těm zbývajícím se lehce pousmějete ale není to nic, co by vás dostalo do kolen. A to, že to tady srovnávají s Trpaslíkem no to je vrchol! Ale uvidíme, co druhá série přinese. Po druhé sérii: Takže, hodnocení zůstává stejné. Objevil se Douglas a ten tomu spíše uškodil. Každopádně, prý se už natáčí 3. série, tak jsem zvědavý.. Po třetí sérii: 3. série překonala druhou opravdu o hodně. Více jsem se nasmál a dokonce i chci, aby byla čtvrtá. Pokud bude podobně dobrá i 4. série, tak asi zvednu hodnocení.(31.5.2008)

Jak dlouho jsem čekal, než jsem objevil tento dokonale originální seroš, který pochází, jak jinak, než ze staré dobré Anglie. Každý, kdo jen byť trochu informatice a počítačům rozumí, by se na toto měl stoprocentně podívat, neboť tak specifickému humoru, jako má snad už jen The Big Bang Theory, zkrátka musíte přijít na kloub. Pravděpodobně jediný seriál, který mě vždy, tak lehce a s nadhledem dokáže bez problémů rozesmát. Oblíbené postavy: Moss, Reynholm. Hodnocení sérií: 1. série - 100% lll 2. série - 90% lll 3.série - 100% lll 4. série - 90% lll Celkové hodnocení: 95% (25.4.2012)

Velká Británie stále potvrzuje, že dokáže svým humorem pobavit jakéhokoliv diváka v jakémkoliv období. Seriál od tvůrců Black Books, který s ním má překvapivě dost společného. Takže jsou tu dva pošuci, počítačoví fajnšmekři a intošové, kteří pařej hry a tímto práci řádně flákaj na druhé straně je tu jejich čerstvě zvolená šéfka, která se snaží udržet morálku dvou pracantů v chodu a tak se děje řada příjemných i méně příjemných situací, při kterých se rozhodně nejednou zasmějete. Anglický humor je anglickým humorem překvapivě díky hercům, jelikož hlavní hrdina je většinou šílenej magor a svým neotřepaným způsobem a velmi originální rozvahou dokáže onu postavu převést velice vtipně do seriálu, jako je i tento. Díky tomu stále vznikají dobré a ještě lepší britské sitcomy, které se takřka s jinými nedají prakticky srovnat. Pro mě jeden z nejlepších britských seriálů vůbec i když se v podstatě teprve rozjíždí. Po chvíli uvažování jsem musel o jeden stupeň ubrat jelikož Červenému trpaslíku se nevyrovná prakticky nic:) 9/10 Po třetí sérii za deset...10/10(16.12.2006)

• - V 5. epizodě 3. série "Friendface" zmiňuje Moss (Richard Ayoade) své dvě imaginární děti, které pojmenoval Zenith a Quasar. Zenith i Quasar jsou značky televizí, jež se vyráběly v Severní Americe v 60. letech. (Alfréda)

• - Royem (Chris O'Dowd) obdivovaná herečka Laura Knightley z 1. epizody 2. série "Sraz spolupracovníků" je ve skutečnosti manželka Richarda Ayoade, Lydia Fox. (Alfréda)

• - Pan Yamamoto (Togo Igawa), který na Jenn (Katherine Parkinson) křičí z obrazovky v 1. epizodě 3. série "From Hell", je tentýž pan Yamamoto, kterému Jenn od plic vynadá ve 2. epizodě 1. série "Calamity Jenn" poté, co jí dupne na nohu. (Alfréda)