No byl jsem na tohle docela zvedavej a ze zacatku vcelku zklamani, coz ale bejva u vetsiny serialu, nez si na ne clovek zvykne. Prvni co me zaskocilo, je fakt, ze to vlastne o zadnym IT neni. Jiste, hlavni hrdinove jsou ajtaci, jenze veskery pocitacovy narazky konci prevazne u "Zkouseli jste to vypnout a zapnout?" a cela ta vec s IT oddelenim je spis vyuzita v tom smyslu, ze se hlavni hrdinove chovaj jak asocialni hovada a jejich kancelar pripomina skladiste nekde ve sklepe. Jejich sefka taky moc rozumu nepobrala a to se da rict i o obou dvouch sefech. Navic humor rozhodne nepatri k necemu inteligentnimu, tvurci nepohrdnou sebevetsi kokotinou, spousta gagu je predvidatelna nebo nekolikrat se opakujici. Navic Ayoade je snad ten nejtopornejsi herec, jakyho jsem kdy videl. Tim nemyslim, ze by hral spatne jako kdyz se podivate treba na herce v hororu, on proste vypada desne toporne a ted uz vim, ze kdyz sem si u Darkplace rikal, jak dobre to nehrani hraje, hodne sem se zmilil, stejny pohyby totiz pouziva i tady. No jenze behem dvou dilu jsem si zvyknul, ze zapletky jednotlivejch dilu jsou v podstate uplne normalni pribehy nemajici s it nic spolecnyho, jen ze tu vystupujou magori. Cely to samozrejme tahne dokonalej O'Dowd a kazdej dil je narvanej forama od zacatku do konce, takze se jednak celou dobu dobre bavite a zaroven nekolikrat za dil vzdycky pride nejakej naprostej smrtak, kterej vas rozseka. Takze po pocatecnich rozpacich kurevska zabava a ted uz mam v sobe vsechny ctyri serie a tesim se na patou.(23.10.2010)

• NinadeL

24/24 1. série je nesledovatelné britské přehypované cosi. Ve 2. sérii se už trochu humoru najde i pro nebritofily. Ale 3. série? To už je vyloženě smích nad smích. Speech, FriendFace a Calender Geeks. To už představuje solidní porci zábavy. Škoda, že změna přišla až tak pozdě. No a 4. série je už běžná sranda. Přesto žádný zázrak nebo průser. Je dobře, že se vrátil Noel Fielding.(7.9.2011)

Skutečný obraz ajťáků je asi někde jinde, ale výjimky jsou všude, tak proč ne. IT šílence mám doma taky a já osobně (pokročilý závislák) si věřím natolik, že když potkám cizí PC, najdu spolehlivě spínač. :-) Dobré skeče: Pohovor, Hovno, Internet, Požár, Stres, Prohlížeč, Psycholog, eRZeta aj. kolem výpočetní...ehm... Příznivec IT i milovník anglického jazyka si přijde na své, dabing by byl čistá zhovadilost!(10.3.2011)

Roy zvedá telefon a automaticky se ptá: "Zkusili jste to vypnout a zapnout?". Zní to jako arogance, tento jednoduchý úkon však vyřeší většinu problémů. Kolikrát jsem již byl k počítači zavolán matkou či sestrou s tím, že nejde internet nebo monitor. Stiskl jsem tlačítko Reset a vše zas šlapalo jako hodinky. IT Crowd - dva asociální ajťáci pracující v suterénu fiktivní britské firmy s šéfovou, která vůbec nerozumí počítačům. A máme zaděláno na pěknou řádku humorných situací... První dvě série samy o sobě by s klidem mohly kandidovat na to nejvtipnější, co dosud bylo natočeno. Takto zpětně vnímám nahrazení úžasného Denholma debilním Douglasem (kterému jsem po čase celkem přišel na chuť - 22.1.´14) jako první předzvěst pádu, který však přichází až s třetí sérií, která si již nedokázala udržet úroveň sérií předchozích. I tak je to pořád dost dobré, a to i dílem mé shovívavosti, neb IT Crowd patří k mým nejblíbenějším seriálům. Čtyřka už je alarmující, ale i přes zoufalou absenci invence jsem si ji celkem oblíbil. The Last Byte celý seriál příjemně uzavírá... 90% (1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 90%, 4. série - 80%, The Last Byte - 80%)(14.10.2010)

Tak jsem viděl druhou série a můžu říci, že kvalitu si seriál až do 4.dílu udržel, při scéně s "gay vozíčkářem" Royem jsem měl pětiminutový záchvat smíchu, poslední 2.díly mi ale přijdou o dost slabší. Další, podobně skvělý seriál, který doporučuji je http://www.csfd.cz/film/132981-father-ted/?podle=data(11.9.2007)

• - Počas 2. série je možné za Mossovým stolom vidieť zbierku starožitných fotoaparátov ako napr. Kodak Brownie alebo Bolex. (Mihail123)

• - Ve 3. epizodě 3. série "Běhny jako my" Jenn (Katherine Parkinson) pronese na pracovním pohovoru hlášku: "Ich bin ein Nerd". Odkazuje tím na citát J. F. Kennedyho: "Ich bin ein Berliner". (DareDeer)

• - Royem (Chris O'Dowd) obdivovaná herečka Laura Knightley z 1. epizody 2. série "Sraz spolupracovníků" je ve skutečnosti manželka Richarda Ayoade, Lydia Fox. (DareDeer)