First: skvělá znělka! A jinak? Viděl jsem jeden díl z mnoha - smutné na tom je, že nemám zvláštní potřebu pídit se po dalších... NEJVÍC mě irituje opětovný divácký smích v pozadí: jsem snad jediný, komu tahle věc v mnoha amerických/anglických komediálních seriálech vadí? Hrané, nucené, nevhodné, otravné! Snad jsem natolik inteligentní (píši za masy), abych poznal, kdy se smát, ne? Prostě mě to uráží... Ajťáci mě pobavili a rozesmáli, to je ale bohužel vše.(8.4.2011)

"Zkouseli jste to vypnout a zapnout?" je bomba, ale mne nejak vadi to okolo. Znetvorene nohy, cokoladove hovno na cele, video ze zachoda, uklizeci zachodu, sexualni gesta a narazky, nechutna opice atd... to proste nedavam. Irituje me dokonce i uvodni znelka, o Jenine vresteni nemluve. Je mi to lito, protoze Moss je vazne skvely!(7.10.2010)

Tento seriál mi tenkrát ukázal spolubydlící na koleji a za to mu jsem velmi vděčný. Hltám každou epizodu, jsem schopen si ji pustit i víckrát za sebou. Nejraději mám Mosse a ty jeho odborné výrazy. Nejoblíbenější epizoda: 1 x 02 - Calamity Jen. 0118 999 881 999 119 725 3(16.1.2011)

IT Crowd je jenom o tom dát téhle partě šanci a když jí ji dáte, budete se smát až do konce. Natvrdlý Moss, buran Roy a nevyzpytatelně neodolatelná Jen jsou totiž svojí lehkou přitroublostí natolik okouzlující, že jim pár slabších vtípků rádi odpustíte. Navíc první série je pouze nepatrným předvojem toho, co přijde v dalších. V nich si totiž tvůrci nekompromisně utahují ze sexuality, handicapů nebo starších spoluobčanů a přes záměrnou obhroublost tak činí vskutku neodolatelně. Díky nepřetržitému smíchu ve druhé, třetí i čtvrté sérii je pátá hvězda zasloužená.(26.6.2007)

Unikátní, jak jinak než britský, miniseriál, který sadí na prdel a hned pak háže do výbuchů smíchu. Kdo dělá v oboru, ví, že je to realita, kdo naopak nedělá, může se nesmát. Excelentní casting dělá z tohoto seriálu něco, co je velkou škodou, že nedostalo větší šanci. Jednotlivým dílům kraluje "Internet" a "Pracovní večírek (divadlo)". Doporučuju!(2.3.2014)

• - Rozepře mezi tvůrci Ajťáků a seriálu The Mighty Boosh (od r. 2004) způsobily, že se Noel Fielding (Richmond) ve třetí řadě objevil pouze v jedné epizodě. Jeho absenci ostatní postavy omluvily tak, že údajně dostal kurděje. (DareDeer)

• - V 4. epizóde 3. série s názvom „The Speech“, má na sebe Roy tričko s nápisom Overlook Hotel, v ktorom ako správca pôsobil Jack Torrance, v Kubrickovom filme The Shining (1980). (tiradentes)

• - Ve 4. epizodě 2. řady hrají Moss (Richard Ayoade) a Roy (Chris O'Dowd) deskovou hru s názvem "War on Terror". Jde o hru z roku 2006, která byla namířena proti válečnému konfliktu v Iráku. Ve stejném díle se Moss omylem dostane do televizního rozhovoru o tomto konfliktu, když si ho spletou s ministrem obrany. (cze.Oi)