Zkuste Cradle Of Filth, gotici jsou přece taky lidi...nezapomenutelné, úžasné, perfektní, křeče do bránice přinášející zatím poslední a zatím i nejlepší dílo Grahama Linehana, který by sebou měl sakra pohnout a dodělat další sérii!!! Dva typičtí ajťáci, jeden megalodespotický zhýralý boss, jedna setsakra pohledná Angličanka (už zase...asi je to jako s Francouzkami - všechny pěkné jsou u filmu), jeden gotik skvěle nadabovaný do češtiny, a k tomu kýble a kýble a kýble smíchu. Viva la britcom!(14.4.2007)

Roy zvedá telefon a automaticky se ptá: "Zkusili jste to vypnout a zapnout?". Zní to jako arogance, tento jednoduchý úkon však vyřeší většinu problémů. Kolikrát jsem již byl k počítači zavolán matkou či sestrou s tím, že nejde internet nebo monitor. Stiskl jsem tlačítko Reset a vše zas šlapalo jako hodinky. IT Crowd - dva asociální ajťáci pracující v suterénu fiktivní britské firmy s šéfovou, která vůbec nerozumí počítačům. A máme zaděláno na pěknou řádku humorných situací... První dvě série samy o sobě by s klidem mohly kandidovat na to nejvtipnější, co dosud bylo natočeno. Takto zpětně vnímám nahrazení úžasného Denholma debilním Douglasem (kterému jsem po čase celkem přišel na chuť - 22.1.´14) jako první předzvěst pádu, který však přichází až s třetí sérií, která si již nedokázala udržet úroveň sérií předchozích. I tak je to pořád dost dobré, a to i dílem mé shovívavosti, neb IT Crowd patří k mým nejblíbenějším seriálům. Čtyřka už je alarmující, ale i přes zoufalou absenci invence jsem si ji celkem oblíbil. The Last Byte celý seriál příjemně uzavírá... 90% (1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 90%, 4. série - 80%, The Last Byte - 80%)(14.10.2010)

Díky této záležitosti jsem objevil Grahama Linehana a prohloubil si zálibu v britcomech. Opět jsem se dočkal skvělého výběru ústředních postav, které jsou opět tou nejlepší směsicí podivínů. Navození IT atmosféry se vyvedlo a vytváří opět hromadu skvělých gagů a nápadů, jako například skvěle zparodovaná protipirátská reklama. Ttřetí série mě zklamala klesající kvalitou i přes schrumáž povedených fórků. Bohužel se situace nenapravila ani ve čtvrtá série, která dopadla ještě mnohem hůře.(30.9.2007)

1. séria: Zľahka mi vadilo, že je to natáčané pred živým publikom, teda doslova "pódiové", s vizuálom našich inscenácií. To ale samozrejme neznížilo kvalitu gagov, väčšinou priam smrtiacich. 2. séria: Najlepšia séria. Pribudli exteriéry a technická kvalita šla hore, pričom humor zostal. Časť s "mŕtvou Jen" je geniálna. 3. séria: Niektoré epizódy poslabšie, niektoré výborné (pričom Friendface je u mňa najlepšia časť celého seriálu vôbec, a určite nie kvôli narážkam na TDK). Postava nového riaditeľa sa bohužiaľ tomu z prvej série nevyrovná. CELKOVO: Vynikajúci sitcom. Ak mám porovnávať s Big Bangom (hoci podľa mňa veľa styčných bodov nemá), tak ITC síce nemá také premakané dialógy a šťavnaté popkultúrne narážky, ale je vyváženejšie a príjemnejšie, pretože Moss je na rozdiel od Sheldona stále reálna postava a má prvky, vďaka ktorým chápete, že s ním niekto môže byť kamarát. A Roy nie je taký zabitiahodný loser ako Leonard. Navyše žiadna z postáv ITC na seba nestrháva všetku pozornosť, takže všetky "môžu dýchať". Skrátka - pevne dúfam, že vznikne ďalšia séria. A nevadí, že bude mať len pol tucta dielov, je to potom zovretejšie a gagy majú väčšiu hustotu.(21.2.2009)

"Doufám, že nezní arogantně, když řeknu, že jsem ten nejdůležitější člověk na světě." Nezní, cítím to stejně. A navíc jsem něco mezi IT specialistou, hackerem a tvůrcem antivirů, takže tomuto tématu rozumím. Pokud o tom má někdo pochybnosti, tak to mohu hravě dokázat tím, že jsem v T602 dokázal měnit barvy písma, jednou jsem dokázal poslat mail a v Pacmanovi jsem se dostal do třetího levelu. Já zkrátka rozumím úplně všem těm počítačovým vtípkům a pokud náhodou nějaký nechápu, tak určitě není vtipný. A teď se jdu zapnout a vypnout, tak mne dva dny nerušte.(16.8.2016)

• - Richard Ayoade hrál postavu Mosse i v americké verzi seriálu. Vznikl ale jen pilot. (DareDeer)

• - V seriáli sa objavuje množstvo starých konzol ako napríklad: Commodore PET, Sinclair ZX81, BBC Micro, Macintosh Plus, Nintendo. (Mihail123)

• - Když v 1. epizodě 1. série "Včerejší odpad" nastupuje Jenn (Katherine Parkinson) poprvé do práce, jede výtahem ze 34. patra až dolů do suterénu, kde sídlí IT. Ve výtahu je ale vidět panel s tlačítky 0-31, čili budova 34. patro nemá. (DareDeer)