Ajťáci (TV seriál)

• Česko

Partička IT

The IT Crowd

Komedie

Velká Británie, 2006 - 2010, 9 h 29 min (Minutáž: 24x23 + 1x48 min)

Velká Británie produkuje opravdu skvělé seriály. Nejprve jsem byl na pochybách, nečekal jsem, že by jen s třema hlavníma postavama šlo udělat něco tak dobrého, ale hned po dokoukání prvního dílu bylo jasné, že tento seriál bude patřit mezi mé nejoblíbenější. Každý díl mě udivuje tím, jak je úžasný a vtipný a neztrácí na atraktivitě. Jako každý správný seriál má nějakého pobudu, v tomto případě je to Moss, který je originální ve všech směrech. A někdy mě jeho hlášky opravdu donutí válet se smíchy po podlaze.(25.8.2011)

Britové zase zabodovali. IT Crowd je fakt neskutečně zábavná podívaná, kdy těch 20 minut v dílu je pokaždý plně využitých, některý gagy sou fakt smrtící. Jediná chyba tohohle seriálu je ten fakt, že to má jen 6 dílu a když vezmu, že každej z těch 6 dílů má 20 minut, tak přece jenom 2 hodiny na seriál je fakt málo, kór u takovýhleho seriálu je to velká škoda.(12.8.2007)

Díky hodnocení na ČSFD jsem se náhodou dostal k tomuto novému britskému seriálu a musím uznat - neprohloupil jsem. S očekáváním jsem si pustil první díl a byl zvědavý, co na mě za velmi vyvedenou "retro" uvodní znělkou čeká. Zprvu jsem byl sice zklamán přidaným smíchem, který mi v drtivé většině případů neuvěřitelně vadí, ale poté, co jsem se seznámil s ustřední trojkou jsem byl tímto zatím bohužel jen šestidílným seriálem naprosto pohlcen. Dva ukázkoví maníci, pro které v angličtině existuje přesný termín "nerds" (jak je ostatně otituluje hned v prvních minutách šéf firmy Denim), zažívají se svou novou nadřízenou, která o počítačích ví asi tolik, jako koza o vodním pólu, příběhy, které jsou uvěritelné, ale zárověň neuvěřitelně vtipné. Hlavně si nezapomeňte zapamatovat nové číslo na záchranku :-) EDIT: Pred tydnem jsem shledl cesky dabing na HBO a pokud mohu doporucit, sezente si to v originale, protoze nas dabing tomu tentokrat hodne ubral :-( EDIT: Az na posledni dil byla druha serie spicka stejne jako ta prvni. Sceny jako "Peter File" "I'm Disabled" atd. jsou klasikou uz ted."""You Wouldn't steal a handbag. You wouldn't steal a car. You wouldn't steal a baby! You wouldn't shoot the policeman ... and then steal his helmet! You wouldn't go to the toilet in his helmet ... and then send it to his grieving widow ... and then steal it again!!!"(26.2.2007)

Tak jsem viděl druhou série a můžu říci, že kvalitu si seriál až do 4.dílu udržel, při scéně s "gay vozíčkářem" Royem jsem měl pětiminutový záchvat smíchu, poslední 2.díly mi ale přijdou o dost slabší. Další, podobně skvělý seriál, který doporučuji je http://www.csfd.cz/film/132981-father-ted/?podle=data(11.9.2007)

Skutečný obraz ajťáků je asi někde jinde, ale výjimky jsou všude, tak proč ne. IT šílence mám doma taky a já osobně (pokročilý závislák) si věřím natolik, že když potkám cizí PC, najdu spolehlivě spínač. :-) Dobré skeče: Pohovor, Hovno, Internet, Požár, Stres, Prohlížeč, Psycholog, eRZeta aj. kolem výpočetní...ehm... Příznivec IT i milovník anglického jazyka si přijde na své, dabing by byl čistá zhovadilost!(10.3.2011)

• - Richard Ayoade hrál postavu Mosse i v americké verzi seriálu. Vznikl ale jen pilot. (DareDeer)

• - V celém seriálu není nikdy odhaleno, čím se společnost Renholm Industries vlastně zabývá. (DareDeer)

• - Royove tričká obsahujú odkazy na kultové videohry Space Invaders a Pac-Man. (Mihail123)