Reklama

Reklama

Steven Universe

(seriál)
USA, (2013–2020), 34 h 58 min (Minutáž: 7–44 min)

Tvůrci:

Rebecca Sugar

Hrají:

Matthew Moy, Kate Micucci, Tom Scharpling, Dee Bradley Baker, Atticus Shaffer, Estelle, Kevin Michael Richardson, Godfrey, Eric Bauza, Toks Olagundoye (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(175)

Steven je tím příslovečným "mladším bráškou" strážkyň lidstva, Křišťálových drahokamů! Steven zatím nedokáže pořádně ovládat své kouzelné schopnosti, ale to mu nebrání, aby se nepřidal ke Garnet, Amethyst a Pearl na jejich kouzelných dobrodružstvích, kde se Stevenovi vždy nějakým nečekaným způsobem podaří vše zachránit. Za starých časů byla Země domovem jak lidí, tak celé řady různých Drahokamů – kouzelných bytostí s úžasnými schopnostmi, dalece přesahujícími ty lidské. Dnes už na Zemi zbyly jen Křišťálové drahokamy a jejich nejnovější člen, Steven! Křišťálové drahokamy jako ochránkyně lidstva putují do dalekých koutů světa a skrytých míst, která tu zbyla z Kouzelné éry. Prozkoumávají chrámy a podzemní chodby, hledají kouzelné artefakty a bojují s tajuplnými příšerami. (HBO Max)

(více)

Recenze (13)

minusha97 

všechny recenze uživatele

Obdobie od roku 2010 do roku cca. 2015 sa často považuje za renesanciu animovaných seriálov, kedy po prvom desaťročí 21. storočia, kedy sa tento druh média značne trápil, sa zase začali animované seriály svojou kvalitou podobať najväčším hitom 90. rokov. Opäť prišli seriály, ktoré chytili divákov za srdcia a pritiahli k televíziam tisícky divákov. Netvrdím, že to platí pre každú show z tohto obdobia, či už všeobecne, alebo pre Cartoon Network sám o sebe, ale Steven je rozhodne jedna z vedúcich osobností tejto revolúcie. A stále si drží svoj status na tomto mieste aj po troch rokoch, pričom nestratila na kvalite, ale naopak vyzrela. Na prvej sérii je vidno, že hoci koncept a hlavná línia príbehu už existujú, stále ešte nie sú úplne pohodlný v spôsobe, akým je show ťahaná a v štýle, akým je kreslená, no postupne s pribúdajúcimi epizódami sa to všetko vylepšuje a pri pohľade späť je vidno pokrok, aký seriál urobil. A pritom bol skvelý už na začiatku. Jednoduché postavy, ktoré neskôr prechádzajú cez výrazný character development si človek ľahko zapamätá a zamiluj a rýchlo sa vžije do príbehu, ktorý neraz človeku vháňa až slzy do očí, ale nie nútene, ale prirodzene, tak, ako to v živote chodí. Seriál postupne pridáva postavy a ustupuje od fillerov, ktoré boli pri definovaní postáv ale veľmi dôležité, a sústredí sa na hlavnú dejovú líniu, ktoré drží divákov ešte stále v napätí prepracovaným svetom, ktorý sa za týmto seriálom skrýva. A och môj bože, tie pesničky sú božské. ()

bignothing 

všechny recenze uživatele

Příběh o čtyřčlenném týmu chránícím zemi před mezigalaktickou rasou živých kamenů, která postupně ničí planety vysáváním jejich energie vrtáky, ano, to zní jako naprosto ideální příběh pro dětskou demografii... A kupodivu tomu tak opravdu je. Pomalé objevování tak dobře navrženého světa jako je ten ve Steven Universe je fascinující i nyní, v páté sérii, a počet tajemství spíše přibývá než naopak. I když je příběh schopen mnohokrát zakolísat na kvalitě, napětí díky počtu nevyřešených tajemství pokračuje. Často tomu pomáhá i fakt, že vše vidíme pouze z perspektivy Stevena, což dělá z každého sebemenšího dílu skládanky ceněný artikl a tak nová odhalení vždy působí jako velký krok. Udržet krok se seriálem je potom jednoduché. Všemu dále samozřejmě nahrávají nádherná muzika, animace a pozadí... Finální produkt je prostě skvělý. ()

Reklama

Tambry1231 

všechny recenze uživatele

Po zhliadnutí viacerých epizódach som sa rozhodla zvýšiť hodnotenie. Síce stále niesom fanynka, ale seriál sa mi strašne zapáčil a určite si ho rada pozriem ak dostanem šancu. Čo sa mi na seriáli najviac páči sú štyri hlavné postavy, hoci moja naj je zatial Garnet. Všetky sú zaujímavé, milé a je fakt sranda ich sledovať. Potom sa mi páči všeobecne kludná, privítavá atmosféra - hudba, animácia, postavy... tento seriál sa vážne neponáhla a to je na ňom skvelé. A napriek tomu dokáže spraviť velmi silné a emocionálne momenty pri ktorých som neudržala slzy. A podla mňa je super že konečne existuje detský seriál, kde existujú otvorene homosexuálne postavy. Ale sú tu chyby - seriál má velmi pomalé začiatky ( čo je dôvod prečo som mu pôvodne dala iba 4* ) a to že každá epizóda má len 11 minút občas znamená, že niektoré epizódy sú podla mňa trochu poponáhlané. Ale inak skvelý seriál, odporúčam pre tých, čo majú radi kludnejšie, pomalšie seriály. ()

LightBlue 

všechny recenze uživatele

U spousty seriálů nevydržím, hype mě prostě opustí. To samé se cca před rokem stalo i u Steven Universe. Nedávno jsem ovšem dostal chuť se dívat dál, což o něčem svědčí. Tenhle kousek je zkrátka dokonalý a za moje vyhýbání se mu nemohla kvalita, ale mé tehdejší rozpoložení. Steven Universe exceluje na všech frontách. Příběh se nenucenou cestou rozvíjí a divák se postupně dozvídá více o zajímavých postavách/světě. Díly jsou dlouhé tak akorát a utíkají neuvěřitelně rychle. Krásná vizuální stránka je podbarvena milou hudbou, někdy obohacenou o písničku zpívanou postavami v rámci děje. ()

JamesConnorG 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

10/10 - Seriál Steven Universe vypraví příběh o chlapci jménem Steven, který nalézá své schopnosti po své matce a během seriálu se je snaží zlepšovat a perfektně ovládat. Pomáhají mu 3 ženské minerály: Garnet, vůdkyně skupiny, Amethyst, energický a zábavný drahokam a Pearl, hlava skupiny. Všechny tyhle postavy se perfektně spojují a vytváří skvělou rodinu. Děj je krásně plynuli, zábavný a hodně přitáhne vaší pozornost. Postavy za mě velké plus. Postavy budete mít rádi, jak hlavní, tak i ty vedlejší. Animace překrásná a hravá. Seriál doporučuji všem. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Autorka Rebecca Sugar záměrně přidala homosexuální páry jako Ruby a Saphire, aby mladší pochopili, že to je naprosto v pořádku. (Harroc)
  • Celý seriál je vyprávěný pouze ze Stevenovy perspektivy. (bignothing)
  • Ametyst je vytvořena podle postavy Lumpy Space Princess ze seriálu Čas na dobrodružství (od r. 2010). Autorka Rebecca Sugar totiž pracovala krátkou dobu i na tomto seriálu. (Harroc)

Reklama

Reklama