poster

Steven Universe (TV seriál)

 • USA

  Steven Universe

 • Austrálie

  Steven Universe

Animovaný / Akční / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2013–2019, 34 h 58 min (Minutáž: 7–44 min)

 • Tambry1231
  *****

  Po zhliadnutí viacerých epizódach som sa rozhodla zvýšiť hodnotenie. Síce stále niesom fanynka, ale seriál sa mi strašne zapáčil a určite si ho rada pozriem ak dostanem šancu. Čo sa mi na seriáli najviac páči sú štyri hlavné postavy, hoci moja naj je zatial Garnet. Všetky sú zaujímavé, milé a je fakt sranda ich sledovať. Potom sa mi páči všeobecne kludná, privítavá atmosféra - hudba, animácia, postavy... tento seriál sa vážne neponáhla a to je na ňom skvelé. A napriek tomu dokáže spraviť velmi silné a emocionálne momenty pri ktorých som neudržala slzy. A podla mňa je super že konečne existuje detský seriál, kde existujú otvorene homosexuálne postavy. Ale sú tu chyby - seriál má velmi pomalé začiatky ( čo je dôvod prečo som mu pôvodne dala iba 4* ) a to že každá epizóda má len 11 minút občas znamená, že niektoré epizódy sú podla mňa trochu poponáhlané. Ale inak skvelý seriál, odporúčam pre tých, čo majú radi kludnejšie, pomalšie seriály.(8.5.2016)

 • minusha97
  *****

  Obdobie od roku 2010 do roku cca. 2015 sa často považuje za renesanciu animovaných seriálov, kedy po prvom desaťročí 21. storočia, kedy sa tento druh média značne trápil, sa zase začali animované seriály svojou kvalitou podobať najväčším hitom 90. rokov. Opäť prišli seriály, ktoré chytili divákov za srdcia a pritiahli k televíziam tisícky divákov. Netvrdím, že to platí pre každú show z tohto obdobia, či už všeobecne, alebo pre Cartoon Network sám o sebe, ale Steven je rozhodne jedna z vedúcich osobností tejto revolúcie. A stále si drží svoj status na tomto mieste aj po troch rokoch, pričom nestratila na kvalite, ale naopak vyzrela. Na prvej sérii je vidno, že hoci koncept a hlavná línia príbehu už existujú, stále ešte nie sú úplne pohodlný v spôsobe, akým je show ťahaná a v štýle, akým je kreslená, no postupne s pribúdajúcimi epizódami sa to všetko vylepšuje a pri pohľade späť je vidno pokrok, aký seriál urobil. A pritom bol skvelý už na začiatku. Jednoduché postavy, ktoré neskôr prechádzajú cez výrazný character development si človek ľahko zapamätá a zamiluj a rýchlo sa vžije do príbehu, ktorý neraz človeku vháňa až slzy do očí, ale nie nútene, ale prirodzene, tak, ako to v živote chodí. Seriál postupne pridáva postavy a ustupuje od fillerov, ktoré boli pri definovaní postáv ale veľmi dôležité, a sústredí sa na hlavnú dejovú líniu, ktoré drží divákov ešte stále v napätí prepracovaným svetom, ktorý sa za týmto seriálom skrýva. A och môj bože, tie pesničky sú božské.(22.1.2017)

 • LightBlue
  *****

  U spousty seriálů nevydržím, hype mě prostě opustí. To samé se cca před rokem stalo i u Steven Universe. Nedávno jsem ovšem dostal chuť se dívat dál, což o něčem svědčí. Tenhle kousek je zkrátka dokonalý a za moje vyhýbání se mu nemohla kvalita, ale mé tehdejší rozpoložení. Steven Universe exceluje na všech frontách. Příběh se nenucenou cestou rozvíjí a divák se postupně dozvídá více o zajímavých postavách/světě. Díly jsou dlouhé tak akorát a utíkají neuvěřitelně rychle. Krásná vizuální stránka je podbarvena milou hudbou, někdy obohacenou o písničku zpívanou postavami v rámci děje.(26.10.2017)

 • bignothing
  *****

  Příběh o čtyřčlenném týmu chránícím zemi před mezigalaktickou rasou živých kamenů, která postupně ničí planety vysáváním jejich energie vrtáky, ano, to zní jako naprosto ideální příběh pro dětskou demografii... A kupodivu tomu tak opravdu je. Pomalé objevování tak dobře navrženého světa jako je ten ve Steven Universe je fascinující i nyní, v páté sérii, a počet tajemství spíše přibývá než naopak. I když je příběh schopen mnohokrát zakolísat na kvalitě, napětí díky počtu nevyřešených tajemství pokračuje. Často tomu pomáhá i fakt, že vše vidíme pouze z perspektivy Stevena, což dělá z každého sebemenšího dílu skládanky ceněný artikl a tak nová odhalení vždy působí jako velký krok. Udržet krok se seriálem je potom jednoduché. Všemu dále samozřejmě nahrávají nádherná muzika, animace a pozadí... Finální produkt je prostě skvělý.(3.2.2018)

 • JFL
  *****

  Opravdový klenot mezi animovanými seriály. V době, kdy všichni sází na překotné tempo, afekt a vršení vyšinutých nápadů, přichází autorský projekt Rebeccy Sugar se svěžím konceptem, který harmonicky spojuje odvázanou obrazotvornost a atmosféru ospalého maloměsta s lehkou příměsí melancholie. Právě fakt, že tvůrci vytvořili svět s ohromnou fantaskní mytologií, ale přitom nám jej nepředkládají v bombastickém spektáklu, ale naopak se soustřeďují na jeho hořkosladkou každodennost, představuje jeden z klíčů k nekřiklavosti i maximální uhrančivosti "Steven Universe". Jednotlivé epizody navíc okouzlí nevídaně inteligentními scénáři, které jsou stejnou měrou bizarní, metažánrové i delikátně emotivní. Při tom všem ale středobodem seriálu zůstávají geniálně koncipované ústřední i vedlejší postavy. Jak říká autorka, seriál vychází z milostného vzplanutí mezi fantazií a realitou, což jednak popisuje zdejší zastřešující princip, kde fantaskní bytosti žasnou nad realitou stejně jako ty obyčejné nad nadpřirozenými jevy, ale vlastně také doslovně konstatuje i původ titulního hrdiny. Steven je novým přírůstkem do skupiny "drahokamů", jež jinak sestává z famózně charakterově odstíněných bojovnic s magickými schopnostmi, jež střídavě vůči Stevenovi vystupují jako cool mentorky, starostlivé opatrovnice i kamarádské ségry. Steven sám je evidentně předurčený k velikým věcem, ale sám své schopnosti ještě neumí ovládat. Právě pohled tohoto malého obtloustlého a uhrančivě roztomilého kluka, pro něhož je všechno magické nové, ale současně v základu obyčejné, seriál zprostředkovává divákům. Navíc Stevenova nesmělá dobrosrdečnost, snaha přiložit ruku k dílu, nemotorné objevování vlastních schopností, a především upřímná bezprostřednost a naivní nadšení jsou vyloženě neodolatelné. Celkový dojem zásadně dotváří výrazně stylizovaná kresba, která se namísto striktně naplňovaného designu postav díky hravé animaci proměňuje jako v karikaturním komiksu, syté barvy a chromaticky vychýlené ladění jednotlivých sekvencí, ale i famózní mix klávesové a elektronické hudby od dua Aivi & Surasshu. "Steven Universe" představuje i v rámci jinak vysoce osobitých a svobodomyslně obrazotvorných seriálů stanice Cartoon Network zcela ojedinělý skvost, jenž coby outsider neodzbrojí diváky svou sebevědomostí, ale zato si najde cestu přímo do jejich srdcí. ____ více k seriálu a celé tvorbě Cartoon Networku v článku pro A2(6.5.2014)

 • - Souboj mezi Pearl a jejím hologramem z 16. epizody 1. série s názvem Steven the Sword Fighter je vytvořen podle souboje v anime seriálu Revolutionary Girl Utena (od r. 1997). (Harroc)

 • - Závěrečný útok Garnet z 33. epizody 1. série s názvem Garnet's universe je vytvořen podle anime Tengen Toppa Gurren Lagann (od r. 2007). (Harroc)

 • - Steven Universe se podle Rebeccy Sugar nachází v alternativním světě, kde je polostrov Delmarva samostatným státem. (bignothing)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace