Reklama

Reklama

Série(6) / Epizody(175)

Obsahy(1)

Steven Universe je americký animovaný televizní seriál vytvořený Rebeccou Sugar pro Cartoon Network. Seriál je o mladém chlapci jménem Steven, který vyrůstá v městečku Beach City, kde žije se třemi kouzelnými humanoidy, s Granátem, Ametyst a Perlou. Steven se snaží žít život průměrného školáka, ale zároveň se starat o své spolubydlící, kteří jsou velice vyhledávanou kořistí lidského druhu. (geklon)

(více)

Recenze (12)

Tambry1231 

všechny recenze uživatele

Po zhliadnutí viacerých epizódach som sa rozhodla zvýšiť hodnotenie. Síce stále niesom fanynka, ale seriál sa mi strašne zapáčil a určite si ho rada pozriem ak dostanem šancu. Čo sa mi na seriáli najviac páči sú štyri hlavné postavy, hoci moja naj je zatial Garnet. Všetky sú zaujímavé, milé a je fakt sranda ich sledovať. Potom sa mi páči všeobecne kludná, privítavá atmosféra - hudba, animácia, postavy... tento seriál sa vážne neponáhla a to je na ňom skvelé. A napriek tomu dokáže spraviť velmi silné a emocionálne momenty pri ktorých som neudržala slzy. A podla mňa je super že konečne existuje detský seriál, kde existujú otvorene homosexuálne postavy. Ale sú tu chyby - seriál má velmi pomalé začiatky ( čo je dôvod prečo som mu pôvodne dala iba 4* ) a to že každá epizóda má len 11 minút občas znamená, že niektoré epizódy sú podla mňa trochu poponáhlané. Ale inak skvelý seriál, odporúčam pre tých, čo majú radi kludnejšie, pomalšie seriály. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Bohužel se na ten seriál nemůžu dívat z dětského úhlu pohledu, tak můžu jen hádat, nakolik je opravdu pro děti, a nakolik využívá estetiku dětského pořadu pro dojímání dospělých - z čehož tyhle Adventure Time klony často podezřívám. Na druhou stranu, i kdyby tomu tak bylo, bylo by to nutně špatně? Fenomén těhle seriálů je nakonec dost zajímavý, a i když okolo něj (jako u každého fandomu) dokázalo vznikat dost toxicity (bizarní je, když dospělí fanoušci ponižují a vyhánějí z diskuzních fór děti, kterým je seriál určen, a "přisvojují" si autoritu nad tím, jak "smí" být seriál čten a kdo se k němu smí vyjadřovat), není to nutně vina tvůrců a jejich práce, která má krásnou atmosféru a náladu. I když je samozřejmě na diskuzi, jak se ze zprvu nenápadných pokusů o přesah a budování lore může po čase vyklubat ne úplně pod kontrolou udržená alegorie na genocidu, eugeniku a totalitu, u které není jasné, jak ji číst, protože je to oficiálně seriál pro děti, které nic z toho vlastně asi ani nemají vnímat. Takže jakýkoliv pokus o pochopení a analýzu dospělým publikem působí násilně a nepatřičně, i když je zároveň jasné, že s jejich komunitou bylo od počátku počítáno. Je to prostě zamotané a způsob, jakým číst tyhle seriály, je dost nejasná věc. Jak říkám, nejvíc by mě zajímalo, jak bych to vnímal jako dítě. Co se týče vývoje, docela mě mrzí, že se seriál (očekávatelně) dobral k několikaepizodním lore-heavy narativům a opustil jednoduchost začátků - to se u podobných formátů děje často, a málokdy to považuju za změnu k lepšímu. // Future je kulminace všeho špatného, od ukradení seriálu dětem po upřednostnění lore před dějem. Vypadá to, že tvůrci už ani neví, jaký seriál vlastně chtějí dělat. ()

Reklama

bignothing 

všechny recenze uživatele

Příběh o čtyřčlenném týmu chránícím zemi před mezigalaktickou rasou živých kamenů, která postupně ničí planety vysáváním jejich energie vrtáky, ano, to zní jako naprosto ideální příběh pro dětskou demografii... A kupodivu tomu tak opravdu je. Pomalé objevování tak dobře navrženého světa jako je ten ve Steven Universe je fascinující i nyní, v páté sérii, a počet tajemství spíše přibývá než naopak. I když je příběh schopen mnohokrát zakolísat na kvalitě, napětí díky počtu nevyřešených tajemství pokračuje. Často tomu pomáhá i fakt, že vše vidíme pouze z perspektivy Stevena, což dělá z každého sebemenšího dílu skládanky ceněný artikl a tak nová odhalení vždy působí jako velký krok. Udržet krok se seriálem je potom jednoduché. Všemu dále samozřejmě nahrávají nádherná muzika, animace a pozadí... Finální produkt je prostě skvělý. ()

JamesConnorG 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dojmy - Seriál Steven Universe vypraví příběh o chlapci jménem Steven, který nalézá své schopnosti po své matce a během seriálu se je snaží zlepšovat a perfektně ovládat. Pomáhají mu 3 ženské minerály: Garnet, vůdkyně skupiny, Amethyst, energický a zábavný drahokam a Pearl, hlava skupiny. Všechny tyhle postavy se perfektně spojují a vytváří skvělou rodinu. Děj je krásně plynuli, zábavný a hodně přitáhne vaší pozornost. Postavy za mě velké plus. Postavy budete mít rádi, jak hlavní, tak i ty vedlejší. Animace překrásná a hravá. Seriál doporučuji všem. Celkové Hodnocení - 100% ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Opravdový klenot mezi animovanými seriály. V době, kdy všichni sází na překotné tempo, afekt a vršení vyšinutých nápadů, přichází autorský projekt Rebeccy Sugar se svěžím konceptem, který harmonicky spojuje odvázanou obrazotvornost a atmosféru ospalého maloměsta s lehkou příměsí melancholie. Právě fakt, že tvůrci vytvořili svět s ohromnou fantaskní mytologií, ale přitom nám jej nepředkládají v bombastickém spektáklu, ale naopak se soustřeďují na jeho hořkosladkou každodennost, představuje jeden z klíčů k nekřiklavosti i maximální uhrančivosti "Steven Universe". Jednotlivé epizody navíc okouzlí nevídaně inteligentními scénáři, které jsou stejnou měrou bizarní, metažánrové i delikátně emotivní. Při tom všem ale středobodem seriálu zůstávají geniálně koncipované ústřední i vedlejší postavy. Jak říká autorka, seriál vychází z milostného vzplanutí mezi fantazií a realitou, což jednak popisuje zdejší zastřešující princip, kde fantaskní bytosti žasnou nad realitou stejně jako ty obyčejné nad nadpřirozenými jevy, ale vlastně také doslovně konstatuje i původ titulního hrdiny. Steven je novým přírůstkem do skupiny "drahokamů", jež jinak sestává z famózně charakterově odstíněných bojovnic s magickými schopnostmi, jež střídavě vůči Stevenovi vystupují jako cool mentorky, starostlivé opatrovnice i kamarádské ségry. Steven sám je evidentně předurčený k velikým věcem, ale sám své schopnosti ještě neumí ovládat. Právě pohled tohoto malého obtloustlého a uhrančivě roztomilého kluka, pro něhož je všechno magické nové, ale současně v základu obyčejné, seriál zprostředkovává divákům. Navíc Stevenova nesmělá dobrosrdečnost, snaha přiložit ruku k dílu, nemotorné objevování vlastních schopností, a především upřímná bezprostřednost a naivní nadšení jsou vyloženě neodolatelné. Celkový dojem zásadně dotváří výrazně stylizovaná kresba, která se namísto striktně naplňovaného designu postav díky hravé animaci proměňuje jako v karikaturním komiksu, syté barvy a chromaticky vychýlené ladění jednotlivých sekvencí, ale i famózní mix klávesové a elektronické hudby od dua Aivi & Surasshu. "Steven Universe" představuje i v rámci jinak vysoce osobitých a svobodomyslně obrazotvorných seriálů stanice Cartoon Network zcela ojedinělý skvost, jenž coby outsider neodzbrojí diváky svou sebevědomostí, ale zato si najde cestu přímo do jejich srdcí. ____ více k seriálu a celé tvorbě Cartoon Networku v článku pro A2 ()

Galerie (23)

Zajímavosti (11)

  • Ametyst je vytvořena podle postavy Lumpy Space Princess ze seriálu Čas na dobrodružství (od r. 2010). Autorka Rebecca Sugar totiž pracovala krátkou dobu i na tomto seriálu. (Harroc)
  • Na konci 27. epizody 1. série s názvem House Guest je vidět ve Stevenově šatníku vydání japonské mangy Sailor Moon. (Harroc)
  • Souboj mezi Pearl a jejím hologramem z 16. epizody 1. série s názvem Steven the Sword Fighter je vytvořen podle souboje v anime seriálu Revolutionary Girl Utena (od r. 1997). (Harroc)

Reklama

Reklama