Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

lucijelucije

Je neskutečné, jak moc jsem se tomuhle filmu vyhýbala. Ale nakonec musím přiznat, že za poslední dobu jsem neviděla lepší komedií, a ke všemu ještě německou, než je právě Fack ju Göhte. Jsou tady výborné hlášky, nikdo se s ničím nepáře, nepřijdou mi herci přehrávaní, tak nějak mi všechno do sebe zapadá a působí na mě přirozeně. Navíc učitel v podání E. M'Bareka byla naprosto výborná volba, stejně jako výběr jeho půvabné kolegyně K. Herfurth. Jasné čtyři hvězdy. ()

peetriss

Komedie, která sedla. Je pravdou, že ve Fakjů pane učiteli se ve vyšší míře objevuje hrubozrnný, drsnější humor, který pro vulgarity nechodí daleko. Jedná se o prvky, které často vystavuji kritice. Zde však oproti mnohým hollywoodským rádobykomediím nechybí to zásadní - humor. Ten dokázal tuto bejkovinu, uznávám - přitaženou za vlasy, spojit v konzistentní pohodovku, která dokázala pobavit, rozesmát, uvolnit či dokonce pohladit milými náznaky romantiky a nalézání cesty mezi učiteli a nezvládnutelnými žáky. To ruku v ruce se sympatickým obsazením a příjemnou obrazovou pestrostí, vytváří příjemně strávené dvě hodiny. Němci dali Hollywoodu ráznou lekci, jak se to má dělat. 70% ()

Prochy38

Dost mě odrazovalo, že jde o německou komedii, ale po pár minutách jsem zjistil, že jsem filmu křivdil. Ano, vím, že je to kravina, o které se nedá mluvit moc vážně, ale ... ale to bylo tak milé a sympatické. E. M'Barek je frajer a natáčení si musel užívat. Jeho přístup nemá chybu a byť je to místy opravdu přitažené za vlasy, smál jsem se po většinu času, co byl na scéně. Jeho naprosto kontrastní kolegyně, v podání krásné K. Herfurth, ze začátku akorát vyšiluje, ale brzo chytne tempo s filmem a začne být brzo hodně sexy. Příběh dobrej, celkem originální, ale průběh už trochu klišé. Ale klišé v moc milým stylu... Nadšení! ()

IvoB

Německé komedie prostě nejsou tak úplně můj šálek čaje. I zde je plno absurdního humoru, který prostě nejde brát vážně. Pokud ale divák přistoupí na přehnaný parodický styl filmu, může se docela dobře bavit. Vulgární a nekompromisní vtípky v tomto případě překvapivě celý film zachraňují. Bez nich by totiž zbyla jen obyčejná a stokrát viděná příběhová kostra plná klišé. U mě docela OK. Akorát mám podezření, že se český dabing hodně podepsal na vtipnějším vyznění řady hlášek. ()

Disease

Sice tam pár slabších míst bylo a romantickou linku bych si odpustil, ale v současné době cením každou komedii, která je vtipná. ()

orkadimenza

Němcům se povedlo natočit nečekaně zajímavý a oblíbený snímek. Svou zápletkou film může připomínat Modrý blesk s Martinem Lawrencem, ale liší se svým komediálním stylem. Nabízí v dnešní době populární moderní humor pro teenagery a spoustu opravdu vydařených scén a hlášek. Bohužel, mě byly při sledování všechny postavy kromě Zekiho tak trochu u prdele, protože on si jel po vlastní ose a oni byli jen omáčka okolo. Takže mi bylo u prdele i jak dopadne jeho kolegyně a postižení studenti. Holt s nimi netáhl za jeden provaz a neměli společný cíl (jako ve 2. díle) a to mi bránilo si s nimi vytvořit pouto. A tak má pozornost u téhle nadějné komedie postupně vlivem nezájmu klesala, na závěr si neodpustila tradiční hollywoodský konec a s poklidem se zařadila do průměru. Za to dvojika byla perfektní. ()

Greny

Je to bláznivé, je to neuvěřitelné, je to nasládlé, ale stejně jsem se u toho dobře bavil, rozhodně lepší než všechny Kameňáky dohromady .... ()

suzanne1997

Když jsem se rozhodovala, kolik hvězdiček dám tomuto filmu, rozhodla jsem se dát mu 4. A proč? To, co se stalo s třídou 10.B je neuvěřitelné, jinak se mi tento film líbil takový, jaký byl, nic bych mu nevytýkala a rozhodně jej doporučuji, nic moc jiného k němu psát nebudu, protože je to stejně zbytečné. ()

Mikino00

Je to na hraně, volím nakonec lepší hodnocení. Na jedné straně je to strašně nepůvodní a ohraná zápletka dává vzpomenout na mnoho podobných filmů, navíc dějově to není žádná sláva. Na straně druhé je to zábava, několik vtipů je skutečně vydařených, herci jsou sympatičtí. O tom, že takový Müller by byl třeba v každé škole, není třeba se rozepisovat. ()

H4ku11

Nie často sa mi stáva, že by ma európska produkcia potešila, ale tu Nemci zlynčovali podobné americké kraviny. Pán učiteľ strašný sympaťák od začiatku do konca. Bolo to pekné, rýchle, milé, inteligentné a trochu extrémne, ale super. ()

Blazin

Velice povedená komedie, dost jsem se nasmál. Výborný Elyas M'Barek, ostatní herci dobře sekundují. Nejlepší německá komedie co jsem viděl. ()

zelvicka.

Nic jsem si od toho nesliboval a byl velmi velmi příjemně překvapen. Sice to celý sedělo na jasným a jednoduchým scénáři padouch se stane hrdinou, ale i tak byly všechny vtipy docela ok, smál jsem se, kde se to očekávalo, a vlastně se vcelku pobavil. Dokonce bych toho Romea a Julii chtěl vidět. A když se přeneseme přes to, že je to Policajt ze školky naruby, je to fakt super pokoukání. ()

Marys

Dosť slabá záležitosť. Kvázi tínedžerská, no neskutočne povrchná, nevtipná komédia. Tajne som dúfal, že by sa autori vyhli klasickému záverečnému od začiatku očakávanému klišé, čo by to vytiahlo aspoň na 3 hviezdy, no nestalo sa tak. Veľmi amatérske. A záverečné "brbty" absolútne strašné a zbytočné. ()

Santino7

Svižná a sympatická nemecká komédia, ktorá prakticky hneď na prvý pohľad do veľkej miery pripomína podobne ladené hollywoodske filmy. Ruka v ruke s tým sa však - podobne ako ony - nevyvarovala ani viacerým žánrovým klišé, prílišnej priamočiarosti a priehľadnosti. Ono totižto celú zápletku, ako aj jej zakončenie, dokáže človek poľahky odhadnúť už zhruba po úvodnej polhodinke, ak nie skôr. Zároveň však musím uznať, že si film takmer po celý čas udržiava svižné tempo a úctyhodnú kadenciu vtipných a úsmevných scénok, hlášok či všelijakých gagov, vďaka ktorým sa mi úsmev na tvári udržal viacmenej po celú stopáž, a tým pádom som ani veľmi nemal čas zaoberať sa tým, ako veľmi je to obsahovo plytké - neprekážalo mi to. No skrátka, pozerá sa na to skutočne dobre (najmä zoznamovanie sa s triedami a s tým súvisiace ťažkosti sú parádne) a hoci to pochopiteľne nie je žiaden filmársky skvost či veľdielo, na oddychový večer či poobedie je to snímka ako vyšitá. Navyše aj veľmi dobre obsadená - či už M'Barek, Herfurth alebo napríklad riaditeľka školy, všetci sú to sympaťáci a aj vďaka nim to má taký príjemný, pohodičkový nádych. Ak by som ale predsalen mal čosi vytknúť, tak to je možno sem-tam až prílišná útržkovisť (za cieľom udržať si nastolené svižné tempo), kde niektoré scénky boli zosekané až príliš, a tak do celkovej koncepcie buď ani príliš nepasovali, alebo boli zbytočné a nepôsobilo to ucelene - či už zábery na nočné výkopové práce a s tým spojenie hľadanie ukrytých peňazí, alebo napríklad nie úplne stopercentne využitý potenciál, ktorý mala vedľajšia dejová linka so školským divadlom. Každopádne ako celok sa mi to naozaj páčilo, no a dvojku si rozhodne nenechám ujsť. 75% ()

HonzaSim

K tomuto filmu mě přivedla hlavně obrovská vlna doporučeních, která se strhla v diskuzích, kde se měla napsat nějaká dobrá komedie. Vzhledem k desítkám komentářů zmiňující Fakjů pane učiteli jsem si řekl, že se na to tedy musím podívat. Ze začátku jsem byl docela překvapen. Některé scény trochu na stylu Sám doma, ale i tak se našly další vtipné pasáže. Co se týká první poloviny, rozhodoval bych se mezi čtyřmi a pěti hvězdami, protože o humor nebyla nouze. Obrovská škoda druhé částí, ve které šla úroveň vtipu a zábavy rapidně dolů. Z dobré komedie se stala romantická komedie nejnižšího stupně a vše bylo uměle natahované, jen aby se divák dozvěděl celý příběh. Osobně by mi stačila maximálně hodinka. V závěru už jsem jen počítal minuty, abych před koncem neusnul. Do druhého dílu bych si přál, aby celá stopáž byla vyvážená a držela se první půle. Jak říkám, druhá polovina mě hodně zklamala. Vychází mi tedy průměr 4 hvězdy, který je odpovídající faktu, že jde o německou produkci a na ní je to stále povedený a nadprůměrný počin. 70% ()

Oralfabet

Není moc filmů, které bych nenáviděl tolik jako právě Fakjů Pane Učiteli. Ne, že by byl až tak hrozný, i když rozhodně hrozný je, o moji bezbřehou nenávist vůči téhle německé taškařici se zasloužili hlavně všichni ti stupidní teenageři, kteří ji vynáší do nebes jako "best film ever", ale kdyby jim někdo pustil opravdu dobrou komedii, nejspíš by už po deseti minutách znuděně sahali po mobilu, aby radši poctili svou přítomností nějaké ty sociální sítě nebo, co že to my mladí dneska děláme. Ale aspoň tady by to nemuselo být v červených číslech. Fakjů Fakjů Pane Učiteli. ()