• choze
  ***

  Slavná parodická taškařice bří Wayansů beroucí si na paškál odkaz blaxploitation filmů 70. let a to za účasti řady blaxploatačních hvězd jako Jim Brown (jedno z nejlepších blaxploitation THREE THE HARD WAY), Isaac Hayes (TRUCK TURNER), Antonio Fargass (SHAFT, FOXY BROWN, Huggy Bear ze seriálu "STARSKY A HUTCH") a Steve James (bruceploitation BRUCE VS. BLACK DRAGON a ENTER THE GAME OF DEATH). Nejvíc jdou tvůrci samozřejmě po SHAFTOVI, ale najdete tu narážky třeba i na ABBY (černošská verze VYMÍTAČE ĎÁBLA) či BLACK BELT JONES (černošský Bruce Lee). Humor bří Wayansů je dost primitivní, laciný a nezřídka veletrapný (flashback na diskotéku, kde ústřední hrdina s partnerkou při vášnivém tanci omráčí všechny na parketu), ale pár zapichů se povedlo (předávkování zlatými řetězy či skupina hudebníků, chodících po ulici za hrdinou a hrajících jeho shaftovský hudební motiv). K vidění je tu mj. mladičký Chris Rock v jedné ze svých prvních rolí.(12.1.2007)

 • JFL
  ***

  Typický Wayansovský retardovaný humor je naštěstí rozmělněn překvapivě konzistentní a nápaditou poctou blaxploitation filmům. Vedle účasti sedmdesátkových hvězd a výstižné i veskrze vážné linie o nepatřičnosti hrdinů minulého desetiletí v osmdesátých letech zaujme spojení motivů z blaxploitation s prvky z osmdesátých let (grandiózní nápad se zlatými řetězy coby novodobou drogou, která se šíří ghettem).(11.7.2009)

 • Luk80
  ***

  Tohle je úlet jak hrom. Člověk musí mít rád černošské parodie typu Nevyhrožuj, aby tohle pochopil. Co mě tady nejvíce dostalo, tak to byly boty s mega podpatkami a v nich rybičky, prostě malé akvárka v botách. Nezapomenutelná hláška je - Ženská, tebe snad posedl ďábel, nééé MENZES. Kung Fu Steve James potěšil, tak stejně jako na konci Krs -One, ale ten se aspoň choval přirozeně.(24.5.2012)

 • dobytek
  ***

  Docela slušná parodie na filmy o negrech, kde je hodně vtipů, který asi pochopí jedině člověk, co zná filmy, který ve svym komentáři zmínil choze. Já tyhle filmy neznám, takže mi určitě různý vtípky a narážky unikly. Opravdu nevim, jestli je můj úsudek správnej, ale měl jsem prostě pocit, že tam třeba postavy o něčem kecaj a v tom rozhovoru byla narážka na nějakej jinej film, což jsem prostě nepochopil. Jinak je tam samozřejmě i plno vtipů, co pochopí každej, ale občas jsem si u filmu připadal tak trochu jako blbec, co nechápe, o čem je řeč. Přesto jsem se docela dobře bavil, ale řek bych, že tohle je pouze takovej předchůdce a slabší odvar Nevyhrožuj, což je (podle mě) určitě větší zábava. Dávám 3 hvězdičky, ale myslim si, že kdybych znal filmy, který jsou zde parodovaný, tak asi moje hodnocení bude vyšší...(4.11.2008)

 • Fritoll
  ***

  Chcete jít po schodech nebo oknem? Několik skvělých vtipů, několik trapných "vtipů" dostává tuhle parodii do průměru. Když tohle srovnám s parodiemi dnešní doby (např. Disaster Movie), tak musím říct, že toto i například Nevyhrožuj je kvalitativně o 3 třídy výš. Ono vůbec starší filmy jsou na tom většinou líp, ale to je věc názoru.(14.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace