Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

Kratas558

Takhle nějak to třeba bylo a jistě to bylo nezapomenutelné, Eddie si za skvělý výkon odnesl sošku a zazvonil zvonec, scéna pro Oscary se začíná připravovat zase na další rok. Eddie má ocenění sice napořád, to mu neberu a přeju mu to, ale film mi na mysl vícekrát nejspíš nepřijde. ... pohádky je konec. ;) ()

HiddenDragon

Je to sice snimek, ktery ma opravdu hodne spolecneho s ocenovanou "A Beautiful Mind" (2001) s R. Crowem, ale i tak stoji za videni, uz kvuli neskutecnemu oscarovemu vykonu E. Redmaynea, ktery je misty k nerozeznani od skutecneho Hawkinga. Pribeh je to sam o sobe samozrejme smutny. Kdyz tak tezka nemoc jako ALS poskytne mladeho cloveka, navic tak chytreho a teprv s budoucnosti pred sebou, vzdy to pusobi velmi nefer. Film jako takovy je sice primarne romanticky ladeny, ale mozna tim dulezitejsim, co se pribeh snazi ukazat, je az temer tvrdohlava snaha tvorit a myslet i pres vsechny prekazky, jakesi urputne lpeni na zivote i ze strany pribuznych, predevsim rovnez vytecne F. Jones. Samozrejme ze clovek nevi, jak to bylo v realu (i kdyz je predlohou kniha skutecne Hawkingovy manzelky), ale ve filmu zkratka nikdy nezazni veta typu "chci to vzdat". I pres neprizen osudu si Hawking zachovava zajimavy humor i muzske choutky, ale take zdravy rozum. Nejen co se tyce prace, kterou bohuzel asi pochopi a oceni jen par lidi na svete (proto se fyzikou film podrobneji nezabyva), ale i ve smyslu vztahu v rodine. Takze v druhe puli neni prehnane sentimentalni, ale usti v logicke a smirlive reseni. Kazdopadne ta zaverecna retrospektiva, jakesi "pretoceni hodinek" byl skvely napad. Opravdu s citem natocena biografie. [Oscar 2015: Herec v HR - Redmayne] ()

bari68

Nadľudský herecký výkon Eddieho Redmaynea netreba popisovať, tu je Oscarové ocenenie vskutku na mieste. A aj keď je film skorej popisom Jane, než Stephena (logicky, keď je nakrútený podľa jej autobiografickej výpovedi) film od začiatku chytne a nepustí. A to nemusíte byť zákonite fanúšikom astrofyziky. ()

Lukoboss

Naprosto skvěle a úctyhodně zahraná hlavní role, což taky potvrzuje několik ocenění, tam to bylo jednoznačný a největší plus celýho snímku. Malinko jako zádrhel beru to, že to byla hlavně romantika. Film se ani tak nezaměřuje na život a dílo S. Hawkinga, ale spíš na jeho ženu, rodinu a s tím spojený komplikace. Jasně, určitě to byla nějaká etapa, která nebyla vůbec jednoduchá ani pro génia samotnýho, a už vůbec ne pro jeho okolí, který se o něj muselo starat. Ale stejně jsem si představoval, že to zaměření bude trochu jinam. ()

Seti

Na můj vkus naprosto suchá oscarovka, u níž jsem v polovině myslel, že ji snad ani nedokoukám. Jediný důvod, proč se tak stalo, byly výborné herecké výkony ústření dvojice, kde Redmaynebyl jasnej, ale užíval jsem si i ztvárnění jeho manželky v podání přesné a nádherné Felicity Jones. Popravdě k Hawkingovi ani k jeho práci nemám žádný vztah, mezery mám i v základních fyzikálních teoriích (fyzika pro mě vždy byla svahilská vesnice) a nebýt Big Bang Theory, tak o existenci tohoto člověka mám zcela minimální povědomí. Film se však z velké části zaměřuje na jeho osobní život, takže by měl být přístupný i lidem nepolíbeným kvantovou fyzikou a teorií relativity. Hawkingovo nejtěžší a zároveň nejúspěšnější životní období je však podáno tak suše a nezáživně, že jsem po úvodní půlhodince už toužebně vyhlížel setsakra vzdálený konec. Ne, je mi líto, film je to natočený zručně a nedokážu si moc přestavit, jak by šel uděla lépe, ale nudil jsem se jako prase. ()

jirijost

Na tenhle film jsem byl moc zvědavý, protože natočit film o Stephenu Hawkingovi chtělo velkou odvahu. Možná trošku škoda že v tom hraje tak velikou roli ta romantika, myslím že ta mohla dostat méně prostoru a mohlo se to pojmout více životopisně. Jinak se mi ale Theory of Everything ale líbilo, hlavně teda poslední půl hodina ta byla strhující a plna emocí. Jinak hlavně musím zmínit neuvěřitelný výkon pro mě absolutně neznámého herce Eddieho Redmaynea o kterém jsem si chvílemi říkal jestli to náhodou neni skutečný Hawking. --- "Ať už se zdá život být jakkoliv špatným, tam, kde je život, tam je naděje." ()

honzii

Teorie všeho je přesně taková, jakou ji čekáte. Sladká, dojemná a velice britská. Nebýt Hawkingova humoru, Redmayneho perfektního výkonu a skvělé formy, nejspíš by film spadl do žánrového průměru. Jenže to se nakonec úplně nestalo a i díky tomu mohou dnes již celkem ohraná témata jako naděje, láska a obětavost vyznít stále silně. Přesto vás film ničím nepřekvapí a dozvíme se toho mnohem víc o Jane Hawkingové, než o jejím muži samotném, což vzhledem k tomu, že jde o adaptaci její knihy, není výtka, ale pouhé zklamání. A nakonec ještě jedna gratulace k sympatickému výkonu Eddieho Redmayne. ()

klukluka

Ten chlapec Redmayne to zahrál famózně a na obě jeho ženy se dalo dívat, ale jinak mi to nic moc nedalo, snad jen pochybnosti o Hawkingově mimořádné genialitě. A to jsem zrovna nepotřeboval. Opak je pravdou. Nemám čas číst, takže by mě potěšilo, kdyby mi tady naservírovali nějaký její hmatatelný důkaz. Přece jím nemělo být to, že napíše mrzák knížku? Nebo že pronese nějakou dojemnou řeč kdesi na konferenci? To je na génia, za jakého Hawkinga považuju, zatraceně málo. Ty důkazy jsou jistě k mání, filmaři nám je ale zapomněli předložit. A to je velká chyba. Na další film o lidské trosce s funkčním mozkem už koukat nechci. ()

wooozie

Příšerně plytký a zkratkovitý, občas až kýčovitý příběh, který je ale podbarven skvělou hudbou a doplněn naprosto vynikajícím, brilantním, prostě dokonalým hereckým výkonem Eddieho Redmayna, který nehrál muže, trpícího ALS, ale on se jím na ty dvě hodiny filmu stal. Opravdu jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec, naprosto maximálně přesvědčivé. I proto hodnotím hlavně jeho a snažím se nějak přejít ten hlavní příběh, který je o ženě trpící nějakými vnitřními rozpory a svými životními těžkostmi a jenž je vážně nezajímavý, respektive mnohem méně zajímavý než život a dílo Stephena Hawkinga. ()

SheenaStaley

Neviem popravde obhájiť prečo hodnotim štyrmi hviezdičkami, pretože to bol absolutne vynikajúci film zo všetkých stránok. Stephen Hawking je jeden z najvýnimočnejších ľudí akí kedy jazdili ( :) ) po tejto planéte, Eddie ho zahral absolútne fantasticky a naozaj som nemala pocit že sledujem herca v roli ale bol pre mna dokonalým originálom, čo je v tomto prípade naozaj ťažké. Páčilo sa mi ako sa postupom času menil aj obraz, takže sa dalo odsledovať v ktorom desaťročí sa zrovna nachádzame. Nepovedala by som že som zaznamenala akúkolvek chybu..výtvarná, technická aj herecká stránka na výbornú. Vlastne nemám čo vytknúť. Ale jednoducho to cítim na štyri. Každopádne skvelý filmový zážitok a určite odporúčam :) ()

BluT

Hezký romantický příběh, hezká Felicity (tedy Jane), ale spíše jsem doufal, že se dozvím mnohem víc o Stephenově práci a životě. Jako by filmu chyběla hloubka. Určitě bych snesl i delší stopáž, kdyby mi to mělo zajistit méně povrchní zážitek. Viděl jsem už pár životopisných filmů a Teorie všeho se nemůže rovnat s těmi nejlepšími. Líbil se mi, chvílema vlastně moc, ale nejsem z něho unešenej. Velmi silné tři hvězdy. ()

charlie_ando

Přiznám se, že moje očekávání od filmu Jamese Marshe o jednom z největších lidí dnešní doby Stephenu Hawkingovi a jeho urputném boji se zákeřnou nemoci, byla asi příliš velká. Prostě jsem od filmu očekával hlubší podívanou plnou velkých emocí. Úvod byl zdařilí, kradmí atak zákeřné nemoci na fyzickou schránku mladého vědce byl působivý dalo by se říct až mraziví, ale asi vědomí jak vyprávění bude dál směřovat mi sebralo z dalšího vyprávění všechno kouzlo. S přibývajícími minutami příběh začíná ztrácet svoje tempo a zabředá do šablony okoukaného rodinného dramatu, prostě se najednou ze scénáře Anthony McCartena vytratili všechny hřejivé emoce hvězd a na diváka dýchla mrazivá vesmírná prázdnota. Ambiciózní film, který zamrzl někde na pomezí televizní inscenace a plnohodnotného filmového dramatu (to si Stephen opravdu nezasloužil, na druhou stranu se musí film brát jako velká pocta). ()

Andy.

Trochu zklamání, čekal jsem víc vědy a míň osobního života, i když ten je samozřejmě u pana profesora taky extrémně zajímavý... I přesto velmi zajímavé! Eddie podal neskutečný výkon, je od reálného Stephena k nerozeznání! ()

farfalla

Film mi hned připomněl dokumetární film 'A Brief History of Time' (1991), i když scénář je prý adaptací knihy Jane Wilde Hawkingové´Travelling to Infinity: My Life with Stephen´. Příběh je přehledem života vědce Stephena Hawkinga, jeho rodiny a blízkých. Romantická část příběhu vypráví o Stephenově (Eddie redmayne) vztahu k Jane (Felicity Jones), o jejich rozhodnutí uzavřít manželství a mít děti i s vědomím těžkostí, které je čekají kvůli jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Jane se plně věnovala rodině a zatím z jejího manžela se stala světová kapacita. Byla unavená namáhavým rodinným životem a nemožností věnovat se vlastním zájmům. Když zjistila, že Stephenovi city se upřely na jinou ženu, Elaine Mason (Maxine Peake), chopila se této příležitosti a šla za svou láskou. Celá táto romantická část se v podstatě točí kolem Stephena. Vědecká část příběhu sleduje Stephenovi zájmy i pozdější vývoj jeho teorií. Eddiemu Redmayneovi se úžasně povedlo předvést Stephenovu fyzickou proměnu v průběhu třech desetiletí. Sám Stephen Hawking byl mile překvapen vyzněním filmu, a proto dokonce filmařům nabídl na nahrání svůj vlastní počítačový hlas.Ten, kdo zná Hawkingův příbeh a slyšel o jeho teorii, nenajde v tomto filmu nic nového. Ale jako celek je to zajímavý motivační film z řady ´když se chce, všechno jde´. (http://www.historyvshollywood.com/video/stephen-hawking-carl-sagan-arthur-c-clarke-interview/) ()

arexam

Silný jak kostka maggi. Hlavní hrdina zandal neskutečně. Jen nechápu koho napadlo prohnat ten film filtrem z instagramu. 70% ()

SpaceOdyseus

Pro me bohuzel se film zabyva nejmene zajimavou casti Hawkingova zivota. Cekal jsem drama o tom, jak Hawking navzdory neprizni osudu dokaze v sobe najit silu stale badat a dochazet k zasadnim objevum, jak se proslavil a stal se nejznamejsim vedcem na svete, ale dostal jsem romantickou limonadu. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)