Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

lukas_flek

chátrání hawkingova těla bylo skvěle zahrané - místama jsem si až říkal, že to není asi možné, aby zdravý člověk dokázal zahrát takový scény. ke konci jsem měl ale pocit, že už ten herecký výkon nebyl tak precizní. líbilo se mi, že se jednal o průřez mnoha lety hawkingova života - že to nebylo zaměřené jen na relativně malý úsek jako jiné životopisné filmy. ale ta romantika - ta byla všudypřítomná a pro mě osobně strašně otravná! ()

StarFsh

Stephen Hawking sa preslávil hlavne teoretickým výskumom čiernych dier. Neskôr, keď už bol plne chorý a nevládny, musel aj vďaka novým poznatkom priznať, že sa čiastočne v niektorých svojich teóriách mýlil. Preto by sa mohlo zdať, že s ničím prevratným do sveta fyziky neprispel a preto sa ani filmári nemali moc čoho chytiť. Omyl je pravdou. Hawking dokázal, že Einsteinova teória relativity naozaj funguje aj v praxi, matematicky podporil počiatočnú singularitu a samotný veľký tresk, rovnako ako to, že niektoré objekty po prekročení určitej hmotnostnej hranice do seba implodujú a premenia sa na čierne diery. Možno to nie je také ohromujúce, ako keby prišiel zo samotnou teóriou relativity, ale faktom je, že len vďaka jeho poznatkom sa teória relativity dodnes vyučuje na školách. To je to, na čom mal byť postavený tento film. Mal byť postavený na jeho premene z ateistu na veriaceho a nie sa skoro nonstop venovať iba jeho súkromiu. Veď o tom si môžem prečítať v Novom Čase, alebo Blesku. O jeho práci a o tom, ako dospel k svojím teóriám mi toho bohužiaľ okrem bulváru moc nepovie ani tento film. ()

xxxBaraxxx

Naprosto fenomenální výkon Eddieho Redmaynea... Opravdu, film stojí za to. Rozbrečel mě a smekám před hereckým umem E.R. Vskutku famozní záležitost ()

stret

Drásajúco uveriteľný výkon Eddieho Redmaine. Prekrásna Felicity Jones, ktorá je pre tento vzťah krásna až príliš. Film mi pripomenul aj moju dilemu o tom, nakoľko je Hawking špičkovým vedcom, a nakoľko je jeho renomé dôsledkom jeho unikátneho životného príbehu. Zľahka nadpriemerný, miestami skratkovitý film. ()

Mr.Dude

Nadherný. Taková dramata já prostě můžu. Emoce fungovaly perfektně a nejvíce mě asi překvapil hlavní představitel, který Hawkinga ztvárnil řekl bych bez chybičky. Vskutku dojemný příběh hodný filmového zpracování. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /někdy slaďoučké, zidealizované a vůči Stephenovi velmi, ale velmi korektní, až moc to někdy vypadalo, že život s takto postiženým člověkem je vlastně docela v klidu/, + /poklidné, anglicky gentlemanské, navíc životopisné a doufejme, že ne moc upravené a navíc Eddie hrál dost dobře, však se taky velice snažil, že jo/, hodnocení - zajímavý a dobrý film, trochu sice zidealizovaný, ale co už, no, ale bylo to docela ucházející ()

caj2014

Eddie ***** (myslím, že bez neho by to nebolo stálo za veľa). Inak film je trochu "sladká rozprávka o "dokonalej manželke" a mimozemšťanovi. Niektoré scény akoby neboli od toho istého tvorcu, čo pôsobí ako torta zmiešaná s biftekom. Hudba je celkom fajn. ()

Dexter94

Krásně natočený film se skvělými hereckými výkony. Pro nadšence astrofyziky jako jsem já ale bohužel velmi, velmi, velmi málo informací k jeho práci a obecně k astrofyzice, což jsem malinko očekával. Jelikož je to hlavní zdroj jeho popularity velmi sem to postrádal. Nic to však nemění na tom, že je to krásné dílo - 80%. ()

fermatf

Pěkný film, který pěkně líčí život fyzika. Kdo tohoto velikána pořádně nezná, bude překvapen jaký byl, kdo ho zná, rád ho pozná více. ()

Lazy87

Působivý film o člověku, který má koule. Ačkoli se mi tomu všemu moc nechce věřit, tak to byl pěkný životapis. ()

ivttw

Vzhledem k tomu, ze jsem ocekaval neco ve stylu Beatiful Mind nebo Kod Enigmy, byl jsem trochu zklaman. Film nebyl orientovany ani tak na Hawkingovy legendarni objevy, jeho skvelou mysl a styl uvazovani, ale spis na prubeh nemoci, kterou trpi. Myslim, ze se nedostal do vseobecneho povedomi ani tak diky tomu, ze travi vsechen svuj cas na invalidnim voziku a mluvi za nej pocitac jako diky svemu geniu. Tvurci se pravdepodobne snazili o to, aby byl film stravitelny pro sirokou verejnost a dokazali ho pochopit i obycejni "nefyzikalni" smrtelnici, ale pro me byl v tomto ohledu jednim velkym zklamanim, protoze mi tak trochu chybelo, nad cim zasnout a zpetne uvazovat a to nejsem uplne nadsenec do fyziky. Film se dal namixovat rozhodne lepe. ()

LukasLukas

Úplně jsem koukal jak je možné, že herec Redmayn zahrál tak obtížnou roli tak jak jí zahrál. Bravo, bravo, bravo.... Film hodně emotivní. Doporučuji. ()

petra79

Úžasný film. Trochu jsem měla obavy, že bude depresivní, ale není tomu tak. Je to spíše pozitivní příběh o lásce a boji s osudem s neuvěřitelnými hereckými výkony Eddieho R. i Felicity J. A ta hudba....neuvěřitelná:-) ()

Clockwork

Sralo mě že to není víc o Stephenovi a jeho mozku, ale je to spíš o lásce mezi ním a Jane. Ale pokud bych to bral jako romantak tak to fungovalo skvěle ()

quido.morava

U životopisného filmu většinou předpokládám těžké téma a těžké zpracování. tady musím vyseknout poklonu režii i hlavnímu protagonistovi, kteří posouvají jinak vcelku nezáživný scénář o level výše. Skutečného Stephena Hawkinga obdivuji, tento film už méně. Každopádně slušná osvěta. ()

Ruthiee

Fyzika nikdy nebyla mou silnou stránkou, naopak jsem k ní měla spíš odpor, holt nejsem jedním z těch vyvolených chytrých mozků planety. Film Teorie všeho pohlíží na život Stephena Hawkinga z pohledu jeho ženy a přináší do mně tolik vzdáleného tématu smysl, emoce, empatii. Eddie Redmayne se chopil své úlohy naprosto bravurně a velikána fyziky mi dokázal přiblížit jako obyčejného a zároveň tolik výjimečného člověka. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)